Top 100 firme — Imobiliare, Bistrița-Năsăud după capitaluri în 2025
261 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 208,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 164,6 K RON, iar liderul atinge 29,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RIVIERA REZIDENCE SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,7 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 102 K RON | |
| 2 | 2.RICCO LAND S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 18,8 K RON | |
| 3 | 3.PASANT INVESTMENT CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,1 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 4 | 4.FOUR SEASONS RESIDENCE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,7 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 697,2 K RON | |
| 5 | 5.GREEN CITY RESIDENCE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,4 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 3,9 K RON | |
| 6 | 6.CARBIS SA= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,7 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 29,1 K RON | |
| 7 | 7.BLOOM RENT IMOBIL S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,9 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 628 K RON | |
| 8 | 8.OXIGENUL SA▲ 40 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,1 mil. RON▲ 946 % | ▲ 946 % | 5,5 mil. RON | |
| 9 | 9.BLUE LINE AGRO SRL▲ 226 | Sat Rusu de Sus, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 6 mil. RON— | — | 374,2 K RON | |
| 10 | 10.YND NOMAD TRAVEL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6 mil. RON— | — | — | 435,5 K RON |
| 11 | 11.AVIASPRAY S.R.L.▼ 1 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 4,9 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 973,7 K RON | |
| 12 | 12.HERMES DECEBAL SA▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,8 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.EMI CORPORATION SERV SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,6 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 339,8 K RON | |
| 14 | 14.ARTIZAN IMOBIL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,3 mil. RON▲ 285,9 % | ▲ 285,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 15 | 15.ACC REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,1 mil. RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 524,6 K RON | |
| 16 | 16.BUSINESS PARK BISTRIŢA SUD SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4 mil. RON▲ 346,5 % | ▲ 346,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 17 | 17.ANINVEST S.R.L.▼ 6 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 3,3 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -43,2 K RON | |
| 18 | 18.EMI CENTER S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,2 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 660,9 K RON | |
| 19 | 19.HERMES VENTURE S.R.L.▼ 7 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -214,9 K RON | |
| 20 | 20.BISTRITA PARK RESIDENCE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,8 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 262,3 K RON | |
| 21 | 21.ALETHEIA SAnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 246,2 K RON | |
| 22 | 22.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 1 "CONSUMCOOP NASAUD"nou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,6 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 48,9 K RON | |
| 23 | 23.GENERALCOM CORA SA▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 637,9 K RON | |
| 24 | 24.ONIX IMOBIL HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1 mil. RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 929,8 K RON | |
| 25 | 25.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 2 "FEDERALCOOP BISTRITA NASAUD"▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 20,9 K RON | |
| 26 | 26.ANDRES DIMU SRL▼ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,1 mil. RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 538,6 K RON | |
| 27 | 27.CON MAR SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 62,3 K RON | |
| 28 | 28.CENTRO-TREI-C SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▲ 144,7 % | ▲ 144,7 % | 1 mil. RON | |
| 29 | 29.EMI BOMBARDIR S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7 mil. RON▲ 213,3 % | ▲ 213,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 30 | 30.TRADINGMETAL SRL▼ 16 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 11,2 K RON | |
| 31 | 31.IMOBILIARE STELZER SRL▼ 10 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 1,1 mil. RON | |
| 32 | 32.TOTAL TRADE SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 114 K RON | |
| 33 | 33.GENERALCOM INVEST SA▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 345,1 K RON | |
| 34 | 34.PAGU INTERNATIONAL SERVICE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -6,5 K RON | |
| 35 | 35.STIL PROIECT SA▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 998 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 109,2 K RON | |
| 36 | 36.ROMEXINTER SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 955,9 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 27,6 K RON | |
| 37 | 37.MEI RENT S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 942,6 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 942,4 K RON | |
| 38 | 38.EMI INCHIRIERI S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 892,8 K RON— | — | — | 892,6 K RON |
| 39 | 39.AMG MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 884,1 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 80,6 K RON | |
| 40 | 40.EMI CENTER RENT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 851,7 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -208 RON | |
| 41 | 41.SILVER CONFORT BUILDING S.R.L.▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 831,2 K RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 274,3 K RON | |
| 42 | 42.INA SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 824 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 30,8 K RON | |
| 43 | 43.AZA RENT BUSINESS S.R.L.▼ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 805,4 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 173 K RON | |
| 44 | 44.SAMA GLOBAL TRUST S.R.L.▼ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 782,7 K RON▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 489,9 K RON | |
| 45 | 45.INDUSTRIES JJ S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 753,5 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -8,5 K RON | |
| 46 | 46.NOA SELECT SOLUTION S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 752,6 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 5,7 K RON | |
| 47 | 47.STRENIMEX CONSTRUCT S.R.L.▲ 9 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 713,3 K RON▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 279,1 K RON | |
| 48 | 48.RBT CENTRU DE VANZARI SA▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 705,6 K RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | -178,3 K RON | |
| 49 | 49.KARINA INVESTMENT GROUP SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 695,8 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 85,2 K RON | |
| 50 | 50.SERVMOTOR SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 692,9 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 295 K RON | |
| 51 | 51.LIDECOMF SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 673,7 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 99,7 K RON | |
| 52 | 52.TENC-ZEN TRUST SRL▼ 9 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 672,3 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 7,2 K RON | |
| 53 | 53.ASTER INTERNATIONAL SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 669,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2,1 K RON | |
| 54 | 54.CONFPEL SA▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 665,4 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 8,5 K RON | |
| 55 | 55.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 1 " CONSUMCOOP VIISOARA"▲ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 662,7 K RON▲ 134,2 % | ▲ 134,2 % | 379,8 K RON | |
| 56 | 56.CARPATI SRL▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 662 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 97,6 K RON | |
| 57 | 57.HARDZONE TRADING SRL▼ 3 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 632,1 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 168,3 K RON | |
| 58 | 58.LANCEA SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 591 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 204 K RON | |
| 59 | 59.MONTAINYDI-EXIMCO SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 547,5 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 30,4 K RON | |
| 60 | 60.STILEX GLAS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 539,2 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 9,3 K RON | |
| 61 | 61.REGRESO SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 515,1 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -138,8 K RON | |
| 62 | 62.ASM IMOB BUSINESS S.R.L.▼ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 512,4 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 101 K RON | |
| 63 | 63.V.S.T. COM IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 473,9 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 23,5 K RON | |
| 64 | 64.IDEOVET SERV SRL▼ 14 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 462,2 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -111,8 K RON | |
| 65 | 65.SAMUS SRL▲ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 430,5 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 116,7 K RON | |
| 66 | 66.DIGITAL FLYSPACE S.R.L.▲ 140 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 399,2 K RON— | — | 416,5 K RON | |
| 67 | 67.PRIME TRADE SON S.R.L.▲ 136 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 388,9 K RON— | — | 397,6 K RON | |
| 68 | 68.FORMAT RENT S.R.L.▲ 14 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 387,7 K RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 171,8 K RON | |
| 69 | 69.RARMIR PERTA S.R.L.▲ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 367,6 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 94,2 K RON | |
| 70 | 70.LIA-MARO LUX COMSERV SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 365,1 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 26,4 K RON | |
| 71 | 71.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 1 "CONSUMCOOP RODNA"nou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 329,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 10,3 K RON | |
| 72 | 72.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 1 CONSUMCOOP LECHINTA▼ 7 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 322,1 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -7,5 K RON | |
| 73 | 73.IMPERIAL COMEX SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 318,6 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 9,7 K RON | |
| 74 | 74.LAMARC S.R.L.▲ 38 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 303 K RON▲ 233,2 % | ▲ 233,2 % | 212 K RON | |
| 75 | 75.MIRAI RENT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 288,2 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 288 K RON | |
| 76 | 76.DOK TIPDOKA S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 281,1 K RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 68,3 K RON | |
| 77 | 77.VALORA ENERGY SERVICES SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 281,1 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -17,2 K RON | |
| 78 | 78.DATABIN SRL▼ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 279,3 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 16,9 K RON | |
| 79 | 79.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 1 "CONSUMCOOP SPERMEZEU"▼ 7 | Sat Târlisua, Comuna Târlisua, Bistriţa-Năsăud | 271 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 3,1 K RON | |
| 80 | 80.FARMACIA-MULTIVITA SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 258,2 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 98 K RON | |
| 81 | 81.M.Z. ITALY IMOBILIAR SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 256,9 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 43,5 K RON | |
| 82 | 82.PASS TOP IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 250,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.NUVO CATERING SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 250,5 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 35,3 K RON | |
| 84 | 84.BHB CONSULT S.R.L.▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 249,9 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -35,1 K RON | |
| 85 | 85.ETTERA TRANZACTII IMOBILIARE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 234,8 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -127,3 K RON | |
| 86 | 86.TRANSILVANIA SPORT TEAM S.R.L.▼ 9 | Loc. Sigmir, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 233 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -17,7 K RON | |
| 87 | 87.HERMES BROTHERS S.R.L.▼ 40 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 229 K RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 228,7 K RON | |
| 88 | 88.GENTIANA DOINA SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 214,2 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 77,5 K RON | |
| 89 | 89.TME IMOBIL ELIADE S.R.L.▲ 67 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 211,3 K RON▲ 722,6 % | ▲ 722,6 % | 211,3 K RON | |
| 90 | 90.ATA CLUB 2002 SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 206,3 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | -20 K RON | |
| 91 | 91.ARDITA COM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 202,8 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 37,9 K RON | |
| 92 | 92.FRD TRANSILVANIA S.R.L.▲ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 183,8 K RON▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 93,2 K RON | |
| 93 | 93.SYNTHESIS-WORK S.R.L.▲ 66 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 179,3 K RON▲ 693,1 % | ▲ 693,1 % | 176,7 K RON | |
| 94 | 94.LUMISMONY SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 177,9 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 761 RON | |
| 95 | 95.EXPEVAL SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 175,7 K RON▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 52,5 K RON | |
| 96 | 96.COMBEC-PRIMA SRL▼ 7 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 173,5 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -18,4 K RON | |
| 97 | 97.ILISRENT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 173,4 K RON— | — | — | 173,2 K RON |
| 98 | 98.TEEKCONSTRUCT PRODCOM SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 172 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -3,3 K RON | |
| 99 | 99.DIACRIS PROD COM SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 165,8 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -7,4 K RON | |
| 100 | 100.PAN-AROMA SRL▼ 24 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 164,6 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 131,4 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Bistrița-Năsăud
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
143 firme · 66,9 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
7 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
77 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
15 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
6 firme · 1,6 mil. RON