Top 100 firme — Imobiliare, Bistrița-Năsăud după cifră de afaceri în 2014
125 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 18,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 2,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EN-HACORE SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,3 mil. RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 20,9 K RON | |
| 2 | 2.TRANSILVANIA GRAND CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON— | — | — | 507,5 K RON |
| 3 | 3.CARBIS SA▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 7,8 K RON | |
| 4 | 4.IMOBILIARE STELZER SRL▼ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 244,4 K RON | |
| 5 | 5.CASA DE INVESTITII ALIANTA SA= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 987,2 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -254,3 K RON | |
| 6 | 6.HERMES INDEPENDENTEI SA▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 779 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 449,1 K RON | |
| 7 | 7.EMI CORPORATION SERV SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 588,2 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 302,7 K RON | |
| 8 | 8.IAMAMORI SRL▲ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 585,1 K RON▲ 373,7 % | ▲ 373,7 % | 39,3 K RON | |
| 9 | 9.GENERALCOM INVEST SA▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 564 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 462,4 K RON | |
| 10 | 10.GENERALCOM CORA SA▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 541,9 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 440,1 K RON | |
| 11 | 11.HERMES DECEBAL SA▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 483,7 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 291,9 K RON | |
| 12 | 12.HERMES DOMUS SA▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 478 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 182,1 K RON | |
| 13 | 13.POWER RING PRODIMPEX SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 463,8 K RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | -19,1 K RON | |
| 14 | 14.STIL PROIECT SA▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 324,7 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -58,6 K RON | |
| 15 | 15.GENERALCOM MERCUR SA▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 286,4 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 205,4 K RON | |
| 16 | 16.EMI CENTER S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 268,4 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 202,9 K RON | |
| 17 | 17.NAENO CAR SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 258,3 K RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 231,4 K RON | |
| 18 | 18.NAVONA BUSINESS SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 255,3 K RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 137,2 K RON | |
| 19 | 19.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DE GRADUL 1 "TRICOTEXTIL"= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 246,9 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 4,9 K RON | |
| 20 | 20.ECOPRINT MEDIA SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 229,3 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 190,3 K RON | |
| 21 | 21.MEBIS TRADING SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 228,3 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 168,4 K RON | |
| 22 | 22.HERMES ROMARTA SA▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 213,9 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 101 K RON | |
| 23 | 23.DEMINI SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 196,8 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 134,9 K RON | |
| 24 | 24.SACALUL SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 189,2 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -94,9 K RON | |
| 25 | 25.CONFPEL SA▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 167,6 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 943 RON | |
| 26 | 26.SHALOM IMOBIL SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 161,5 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -5,7 K RON | |
| 27 | 27.NANECLASEXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 147,7 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -9,9 K RON | |
| 28 | 28.EXPRESS STORE SRL▼ 5 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 134,3 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 6 K RON | |
| 29 | 29.BIOSANTA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 134,1 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 9,4 K RON | |
| 30 | 30.NONTEX SA MONTEMURLO SUCURSALA SIEU-SFANTU= | Sat Sieu-Sfintu, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 133,1 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 89,7 K RON | |
| 31 | 31.MULTITRUST SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 131 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 46,3 K RON | |
| 32 | 32.CLARION SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 130,1 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 47,6 K RON | |
| 33 | 33.ALFA ONE IMOBIL SRL▲ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 129 K RON▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | 34,5 K RON | |
| 34 | 34.VINCENTIO COM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 125 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 4,5 K RON | |
| 35 | 35.BEST TIME IMOBILIARE SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 121,3 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 74,8 K RON | |
| 36 | 36.GRAND-CORA SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 109,8 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 48,5 K RON | |
| 37 | 37.INTERCONSULTING COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 105,8 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 5,1 K RON | |
| 38 | 38.VI-CRIS PRODCOM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,3 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -4,2 K RON | |
| 39 | 39.RBT CENTRU DE VANZARI SAnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 86,4 K RON▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 35,3 K RON | |
| 40 | 40.EMVAL SERVICE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 85 K RON— | — | — | 80,8 K RON |
| 41 | 41.UMMCO IMOBIL SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 19,4 K RON | |
| 42 | 42.VIMUS SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 75,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 28,7 K RON | |
| 43 | 43.ASTER INTERNATIONAL SRL▲ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 75,4 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | -62,2 K RON | |
| 44 | 44.EMI INCORPORATED SRL▲ 45 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 75,1 K RON— | — | 68,1 K RON | |
| 45 | 45.EVAL BIS SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,5 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 14,3 K RON | |
| 46 | 46.NONA SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 67,4 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 35,4 K RON | |
| 47 | 47.DIACRIS PROD COM SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 67,1 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 11,6 K RON | |
| 48 | 48.DIACONTACT SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,5 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 51,8 K RON | |
| 49 | 49.SMARTECH PRO S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56 K RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 3,2 K RON | |
| 50 | 50.SAVETUCA PROD SRL▼ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 52,4 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 14,3 K RON | |
| 51 | 51.LATINUS SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,2 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 12 K RON | |
| 52 | 52.NICDAMARUS COM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,2 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 4,3 K RON | |
| 53 | 53.LANDLORD REAL ESTATE SRL▼ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,9 K RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 62,2 K RON | |
| 54 | 54.MAJESTIC SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,6 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -30,1 K RON | |
| 55 | 55.HARDZONE CONSULTING SRL▲ 1 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 42 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 3,2 K RON | |
| 56 | 56.TEXRON SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,4 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -35,7 K RON | |
| 57 | 57.CARPATI SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,7 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 8,2 K RON | |
| 58 | 58.CONDOR SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,5 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 1,1 K RON | |
| 59 | 59.GENEALOGIC SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,9 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 424 RON | |
| 60 | 60.CERBUL SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 35,7 K RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 1,1 K RON | |
| 61 | 61.SARA IMOBIL SRL▲ 2 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 34,3 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | -13,4 K RON | |
| 62 | 62.EXPEVAL SRL▼ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,6 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 5,7 K RON | |
| 63 | 63.CITI PROPERTIES SRL▼ 4 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 32 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 6,5 K RON | |
| 64 | 64.LIDOM MARIO SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,1 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 2,8 K RON | |
| 65 | 65.PESCAR ODORHEI S.R.L.▼ 38 | Sat Sieu-Odorhei, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | 29 K RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | -507,2 K RON | |
| 66 | 66.MAD-ANCA SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,5 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 4,7 K RON | |
| 67 | 67.BISTRITA DELUXE SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,1 K RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | -35,3 K RON | |
| 68 | 68.M.Z. ITALY IMOBILIAR SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,1 K RON▲ 128,1 % | ▲ 128,1 % | 5,7 K RON | |
| 69 | 69.TURIST SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,4 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 19,7 K RON | |
| 70 | 70.SFERA ALBASTRA SRL▲ 3 | Sat Tonciu, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 24 K RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | -9,1 K RON | |
| 71 | 71.STANCA IMOBIL SRL▼ 29 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22,8 K RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | -26 K RON | |
| 72 | 72.GIOIELLO SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22,7 K RON▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 707 RON | |
| 73 | 73.CAPITOL SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 21,9 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 2,1 K RON | |
| 74 | 74.ICOGRAN SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 21,2 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 86 RON | |
| 75 | 75.AXEL TELECOM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 4,5 K RON | |
| 76 | 76.ATOUT SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,7 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 1,1 K RON | |
| 77 | 77.BILADI-SAN SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13,9 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 26,6 K RON | |
| 78 | 78.PIEDRA EXT SRL▼ 9 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 12,4 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | -11,2 K RON | |
| 79 | 79.DISI SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 5,2 K RON | |
| 80 | 80.TERMO-GLASS SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,6 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -6 K RON | |
| 81 | 81.CBAR ARDEALUL SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,1 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -15,2 K RON | |
| 82 | 82.OLTEA & CAMI SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,8 K RON— | — | -80 RON | |
| 83 | 83.GHERMAN PRODCOM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,4 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 136,5 K RON | |
| 84 | 84.ATA CLUB 2002 SRL▼ 38 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,5 K RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | -344 RON | |
| 85 | 85.EXCHANGE SRL▼ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,5 K RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | 6,5 K RON | |
| 86 | 86.AGROMEC SRL UNIREA▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -8,6 K RON | |
| 87 | 87.AMALGAM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | 1,1 K RON | |
| 88 | 88.GLOBAL INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,5 K RON▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 1,1 K RON | |
| 89 | 89.BRETSARA CONSULT SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,4 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 5 K RON | |
| 90 | 90.TEMPRANO SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5 K RON▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 4,3 K RON | |
| 91 | 91.CONTILIS SERV SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,9 K RON▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | -4,1 K RON | |
| 92 | 92.DENYANA IMOBIL SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 1,1 K RON | |
| 93 | 93.GABYDOR-LUX SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 300 RON— | — | -4,3 K RON | |
| 94 | 94.ALIANTA INVESTMENTS GROUP SA▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 RON— | — | -37,3 K RON | |
| 95 | 95.PASS TOP IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 RON— | — | -11,8 K RON | |
| 96 | 96.YEX ADLER IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.STILNELYSA IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.ARDITA COM SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 RON— | — | -183 RON | |
| 99 | 99.CLARIFIC IMOBIL SRL▼ 33 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 K RON | |
| 100 | 100.PETERMAR SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 RON— | — | -25,9 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Bistrița-Năsăud
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
143 firme · 66,9 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
7 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
77 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
15 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
6 firme · 1,6 mil. RON