Top 100 firme — Construcții, Tulcea după capitaluri în 2016
483 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 254,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 191,6 K RON, iar liderul atinge 139,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CORAL SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 139,7 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 763,6 K RON | |
| 2 | 2.SCUT SA= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,6 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -798 K RON | |
| 3 | 3.CONDOR SRL▲ 1 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 9,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 12,1 K RON | |
| 4 | 4.CIMEX SA▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,5 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -2,6 mil. RON | |
| 5 | 5.ÎNTREȚINERE ȘI REPARAȚII CONSTRUCȚII HIDROTEHNICE "I.R.C.H." S.A.= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,6 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -141,8 K RON | |
| 6 | 6.PERIGEM SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.BIZKAIA INVEST SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,8 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 30,2 K RON | |
| 8 | 8.GENERAL PRO INVEST S.R.L.▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,4 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 4,4 K RON | |
| 9 | 9.SILUAN PROIECT SRLnou | Sat Dăeni, Comuna Dăeni, Tulcea | 3,2 mil. RON— | — | — | 3,2 mil. RON |
| 10 | 10.SEMPER CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 2,7 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 210 K RON | |
| 11 | 11.ARCOSIM SRL▲ 3 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 2,7 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 322,8 K RON | |
| 12 | 12.MODERN AMBIENT SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,6 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 20,6 K RON | |
| 13 | 13.GP SAGEATA PROD S.R.L.▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,5 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 292,1 K RON | |
| 14 | 14.PERICLESTAR S.R.L.▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -148,7 K RON | |
| 15 | 15.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 16 | 16.MIXTURA SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,1 mil. RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 58,1 K RON | |
| 17 | 17.ALFA BAUTRANSPORT SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 mil. RON▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.RICOSTAR SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 163,3 K RON | |
| 19 | 19.NESAND SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 11 K RON | |
| 20 | 20.SPIRU ELECTRA SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,8 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 10,8 K RON | |
| 21 | 21.FIL-CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 1,3 mil. RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 7,3 K RON | |
| 22 | 22.MARIX SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 75 K RON | |
| 23 | 23.RIPOSTA TRANS S.R.L.▲ 2 | Sat Malcoci, Comuna Nufăru, Tulcea | 1,2 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 699,9 K RON | |
| 24 | 24.ALTCON PREST SRL▼ 6 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1,2 mil. RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 434,8 K RON | |
| 25 | 25.SAMSON MULTISERVICE SRL▲ 2 | Sat Carcaliu, Comuna Carcaliu, Tulcea | 1 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -29 K RON | |
| 26 | 26.TITAN-INSTAL SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 981,7 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 7 K RON | |
| 27 | 27.ELCOS GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 927 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 55,7 K RON | |
| 28 | 28.GIVA SRL= | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 866,4 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 36,1 K RON | |
| 29 | 29.GAZ CONTROL SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 814,3 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 127,2 K RON | |
| 30 | 30.MITI SOLARE SRL▼ 1 | Sat Mircea Vodă, Comuna Cerna, Tulcea | 785 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -21,8 K RON | |
| 31 | 31.IMA CRAFT SRL▲ 10 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 729,1 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 41,2 K RON | |
| 32 | 32.ASA EXPERT SRL▲ 5 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 718,7 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -39,6 K RON | |
| 33 | 33.VANTOR KARMA SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 700,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 4,8 K RON | |
| 34 | 34.PAVIMAX SRLnou | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 651,4 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 465,8 K RON | |
| 35 | 35.D & D IMOBIL CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 629,5 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 229,9 K RON | |
| 36 | 36.GAL-COM SRL▲ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 601,9 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 110,5 K RON | |
| 37 | 37.BV ULIA SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 595,5 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 370 RON | |
| 38 | 38.GEOTEHNIC SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 571,5 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 68,3 K RON | |
| 39 | 39.PILOT SRL▼ 1 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 565,8 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 205,3 K RON | |
| 40 | 40.PASIROM INTERNAŢIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 537,6 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 9,4 K RON | |
| 41 | 41.P.G.H. CONSTRUCT-COM SRL▲ 10 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 536,8 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 135,5 K RON | |
| 42 | 42.TERRA CONSTRUCT SRL▲ 201 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 529,3 K RON▲ 8.625,3 % | ▲ 8.625,3 % | 523,2 K RON | |
| 43 | 43.DENISA GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 46 | Sat Războieni, Comuna Casimcea, Tulcea | 522,9 K RON▲ 152,2 % | ▲ 152,2 % | 1,3 K RON | |
| 44 | 44.CORCIOVEI-SERV SRL▲ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 521,1 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 99,8 K RON | |
| 45 | 45.VASIBUILDING PARTENER SRL▲ 12 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 513,2 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 129,1 K RON | |
| 46 | 46.EDIL GRANITA SRL▲ 29 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 509,7 K RON▲ 99 % | ▲ 99 % | 253,5 K RON | |
| 47 | 47.FINATTI SRL▲ 41 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 489,9 K RON▲ 133,2 % | ▲ 133,2 % | 279,8 K RON | |
| 48 | 48.DUVAL-EDIL SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 475,1 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 8,3 K RON | |
| 49 | 49.AVANTAJ GAZ SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 450,5 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 322,9 K RON | |
| 50 | 50.MITROFAR SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 447,8 K RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 345,8 K RON | |
| 51 | 51.LIMAFIRST SRL▲ 302 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 431,5 K RON— | — | 449,1 K RON | |
| 52 | 52.CONSTART - CONFORT SRL▲ 86 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 430,2 K RON▲ 345,9 % | ▲ 345,9 % | 18,7 K RON | |
| 53 | 53.CONSTRIAL COMPACT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 427,9 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -233,6 K RON | |
| 54 | 54.CREATOR EXPERT S.R.L.▲ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 425,7 K RON▲ 113,1 % | ▲ 113,1 % | 277,1 K RON | |
| 55 | 55.SAWMILL INTERNAŢIONAL SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 414,4 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 73,9 K RON | |
| 56 | 56.MODERN GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 397,9 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 55,6 K RON | |
| 57 | 57.DUMBRAVA OPTIM SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 397,4 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -11,8 K RON | |
| 58 | 58.ASPERFOROM SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 395 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.ESTCONS SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 380,3 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 380,1 K RON | |
| 60 | 60.ZIGZAG SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 368 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 36,6 K RON | |
| 61 | 61.ROCOMIAN IMPEX SRL▲ 58 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 342,4 K RON▲ 181 % | ▲ 181 % | 220,3 K RON | |
| 62 | 62.ANAEDYGEM SRL▲ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 339,6 K RON▲ 81 % | ▲ 81 % | 227,3 K RON | |
| 63 | 63.CONCIPS SA▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 337,6 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 31,2 K RON | |
| 64 | 64.COSMOPOLITAN SISTEM SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 332,8 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 18,1 K RON | |
| 65 | 65.STEF PARTENER SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 325,6 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -42,2 K RON | |
| 66 | 66.RAI-PRESTSERV SRL▲ 13 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 325,6 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 2,7 K RON | |
| 67 | 67.GRANITA ZUM SRL▲ 28 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 320,3 K RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 135,1 K RON | |
| 68 | 68.VIMAS DECOART SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 312,9 K RON— | — | — | 312,7 K RON |
| 69 | 69.WORK TRUE SRL▲ 128 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 305,7 K RON▲ 997 % | ▲ 997 % | 277,8 K RON | |
| 70 | 70.KONSTANT GROUP SRL▲ 32 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 303,8 K RON▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 138,5 K RON | |
| 71 | 71.EXCAVARE COLEA SRL▼ 1 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 302,4 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 179,8 K RON | |
| 72 | 72.ALEMAD SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 298,8 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -16,4 K RON | |
| 73 | 73.VIMAX IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 290,8 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 2,6 K RON | |
| 74 | 74.CRYONIC TERMO SRL▲ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 289,2 K RON▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 199,7 K RON | |
| 75 | 75.ECOTUR INDUSTRIES SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 275,7 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 301 RON | |
| 76 | 76.TONFIL SRL▼ 10 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 274,6 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -49,2 K RON | |
| 77 | 77.IZO NAVMAR SRL▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 266 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 54,6 K RON | |
| 78 | 78.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII HIDROTEHNICE SA▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 263,7 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -2,5 K RON | |
| 79 | 79.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.▼ 43 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 263,6 K RON▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | -82,1 K RON | |
| 80 | 80.VICOFRUCT SRL▲ 353 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 263,6 K RON— | — | 403,1 K RON | |
| 81 | 81.CONSTRUCT DESIGN SRLnou | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 258 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 89 K RON | |
| 82 | 82.ECO WIND PLUS SRL▲ 8 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 244,3 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 243,8 K RON | |
| 83 | 83.CONSTRUCT ARTEMYH SRL▲ 83 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 242,7 K RON▲ 403,2 % | ▲ 403,2 % | 194,5 K RON | |
| 84 | 84.PIRAMIDA PLUS SRL▲ 86 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 233,7 K RON▲ 422,5 % | ▲ 422,5 % | 189 K RON | |
| 85 | 85.CRYSADY PAV SRL▲ 43 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 233 K RON▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 116,9 K RON | |
| 86 | 86.SEUBUILDING PARTENER SRL▲ 53 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 229,1 K RON▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | 135,7 K RON | |
| 87 | 87.CHERSAN SELECT CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Carcaliu, Comuna Carcaliu, Tulcea | 228,5 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 192,1 K RON | |
| 88 | 88.DOGEO SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 226,5 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 28,5 K RON | |
| 89 | 89.CREATIVE VIOLETA PAPETĂRIE SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 225,6 K RON▲ 8.295,3 % | ▲ 8.295,3 % | 225,2 K RON | |
| 90 | 90.HERCINIC VALS SRL▲ 20 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 224,2 K RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 82,6 K RON | |
| 91 | 91.RECAMO EDIL SRL▼ 43 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 222,6 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 4,2 K RON | |
| 92 | 92.EVASOF PARMAC SRL▲ 24 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 222,6 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 155,4 K RON | |
| 93 | 93.VIALIS PONTICA SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 220,3 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -13,5 K RON | |
| 94 | 94.ARGAMI EST SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 213,3 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 22,2 K RON | |
| 95 | 95.OK SERVICES NEW SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 209,7 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 27,9 K RON | |
| 96 | 96.CESENA SPEED GROUP SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 201,1 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 93,2 K RON | |
| 97 | 97.MIRO IMAGINIFER SRL▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 198,5 K RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 79,3 K RON | |
| 98 | 98.OPTIMA DOUBLE M SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 197,1 K RON— | — | — | 196,9 K RON |
| 99 | 99.CONTRAST COMP SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 193 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 5,2 K RON | |
| 100 | 100.BLUE LINE C & M CONSTRUCT SRL▲ 11 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 191,6 K RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 51,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Tulcea
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
101 firme · 440,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 437,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 160 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
169 firme · 100,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
56 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
62 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
17 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
30 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
15 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
16 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 705,7 K RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 484,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 205 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 26 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 25,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON