Top 100 firme — Construcții, Prahova după angajați în 2010
2.860 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 9.108. Pragul de intrare în top este 27, iar liderul atinge 885.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INSPET SA= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 885▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 20,9 mil. RON | |
| 2 | 2.APASCO SA▲ 8 | Comuna Măneciu, Prahova | 408▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 3 | 3.KREMSMUELLER ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 330▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -3,5 mil. RON | |
| 4 | 4.INTREPRINDEREA CONSTRUCTII INSTALATII MONTAJE SA▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 303▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 679,3 K RON | |
| 5 | 5.PAULUS SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 220▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.EDILCONST SA▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 217▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.CIREX SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 213▼ 7 % | ▼ 7 % | 598,2 K RON | |
| 8 | 8.XENIA SA▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 205▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 494,3 K RON | |
| 9 | 9.SPOTING SA▼ 2 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 192▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 10 | 10.CONI SRL▲ 12 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Prahova | 191▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 11 | 11.COMPANIA ENERGOPETROL SA▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 186▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 53,7 K RON | |
| 12 | 12.PROCONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 186▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 403,2 K RON | |
| 13 | 13.MOLDOCONS GRUP SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 165▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -3,6 mil. RON | |
| 14 | 14.FIBEC SA▲ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 164▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 141,9 K RON | |
| 15 | 15.STAR T & D SRL▼ 3 | Comuna Blejoi, Prahova | 163▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 40,3 K RON | |
| 16 | 16.EMON ELECTRIC SA▲ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 159▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 17 | 17.SYSTEMBAU S.P.S. SRLnou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 149▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 155,5 K RON | |
| 18 | 18.SENSCONSTRUCT CONCEPT S.R.L.▼ 1 | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 148▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 10 K RON | |
| 19 | 19.STIZO INDUSTRIAL SERVICES SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 143▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -1,8 mil. RON | |
| 20 | 20.CAST SRL▲ 3 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 141▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 11,8 mil. RON | |
| 21 | 21.DRUMURI SI PODURI PRAHOVA SA▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 133▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -2,3 mil. RON | |
| 22 | 22.CIVIND CONDEXPERT SA▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 133▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -7,7 mil. RON | |
| 23 | 23.NOVMAT SRL▲ 3 | Comuna Măneciu, Prahova | 132▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 7,1 K RON | |
| 24 | 24.PEGAMONT SA= | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 129▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 579,7 K RON | |
| 25 | 25.MARAMI CONSTRUCT SRL▼ 9 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 118▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 26 | 26.URBAN ELECTRIC SRL▲ 2 | Sat Tăriceni, Comuna Şirna, Prahova | 113▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.CONTI SA▲ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 28 | 28.SCHNELL LEITUNG SA▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 4,6 mil. RON | |
| 29 | 29.SOLETANŞ CONS SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 91▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 4,2 mil. RON | |
| 30 | 30.CONDORII SULT SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88▼ 12 % | ▼ 12 % | 148,8 K RON | |
| 31 | 31.CONSTIL SA▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 85▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 7,2 K RON | |
| 32 | 32.GLAR CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 33 | 33.CONHID SRL▼ 4 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Prahova | 77▼ 26 % | ▼ 26 % | -815 K RON | |
| 34 | 34.PLASTINVEST SA▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 750,0% | 0,0% | 1 K RON | |
| 35 | 35.TRANSMARIN SRL▲ 7 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 72▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 6,6 mil. RON | |
| 36 | 36.APASCO CONST SRL▼ 15 | Comuna Măneciu, Prahova | 72▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -814,7 K RON | |
| 37 | 37.AQUILA CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 68▲ 3 % | ▲ 3 % | 13,3 K RON | |
| 38 | 38.MONTAJ CARPATI SA▲ 9 | Sat Puchenii Mari, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 67▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 311,4 K RON | |
| 39 | 39.BADGAZ SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 65▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 534 K RON | |
| 40 | 40.BAUPARTNER CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 65▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 179 K RON | |
| 41 | 41.FORMACONS SRL▲ 12 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 62▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 33,9 K RON | |
| 42 | 42.NAOCAM CONSTRUCT SRL▲ 38 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 16,3 K RON | |
| 43 | 43.PORR GRADEZNISTVO DOOEL SKOPJE SUCURSALA BUŞTENI▲ 163 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 62▲ 342,9 % | ▲ 342,9 % | -84,2 K RON | |
| 44 | 44.ATM - CONSTRUCT SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 61▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 714,1 K RON | |
| 45 | 45.TOTALMONTAJ SRL▲ 12 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 60▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 46 | 46.EUROPP ENERGOCONS SRL▲ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 58▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 47 | 47.COMSAR TOTAL SRL▼ 5 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 57▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 11,7 K RON | |
| 48 | 48.METINO PROD CONS SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 56▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 890,6 K RON | |
| 49 | 49.NIPTER CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 56▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 227,4 K RON | |
| 50 | 50.PETRO CONSTRUCT SA▼ 16 | Comuna Floreşti, Prahova | 55▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 51 | 51.HABAU S.R.L.▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | -2,2 mil. RON | |
| 52 | 52.M & C & COMP MARCRIST CIOMAG S.R.L.▲ 35 | Sat Cheia, Comuna Măneciu, Prahova | 53▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | -10,7 K RON | |
| 53 | 53.BAUSTRADA REINVEST S.R.L.▼ 9 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 53▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 68,1 K RON | |
| 54 | 54.SINCLAIR GROUP SRL▲ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 84,5 K RON | |
| 55 | 55.ROMCONSTRUCT SA▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 20,9 K RON | |
| 56 | 56.DOMINATION INDUSTRY SRL▼ 21 | Sat Albeşti-Paleologu, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 50▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 57 | 57.MONTIN SA▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 140,6 K RON | |
| 58 | 58.GENERAL ME.EL ELECTRIC S.R.L.▲ 8 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 47▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 664 K RON | |
| 59 | 59.FOR ACTIV PROFIT SRL▲ 108 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 47▲ 161,1 % | ▲ 161,1 % | 201,9 K RON | |
| 60 | 60.BOPEX IMPEX SRL▼ 3 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 45▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 92,2 K RON | |
| 61 | 61.FIBEC HOLDING SRL▼ 11 | Municipiul Câmpina, Prahova | 45▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -574 K RON | |
| 62 | 62.MATERO - AMA SRL= | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 45▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.SOLEXPERT COMPANY SRL▼ 25 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 44▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 40,3 K RON | |
| 64 | 64.DRASID SRL▲ 6 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 43▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 44,6 K RON | |
| 65 | 65.URAREF CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Breaza de Jos, Oraş Breaza, Prahova | 420,0% | 0,0% | -215,5 K RON | |
| 66 | 66.ACED CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota, Prahova | 42▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 66,5 K RON | |
| 67 | 67.TOTAL CONSTRUCT CONSTRUCTII CIVILE INDUSTRIALE SI AGRICOLE SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 28,1 K RON | |
| 68 | 68.TUDO - CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 410,0% | 0,0% | 39,7 K RON | |
| 69 | 69.COMPEXIN SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 65,1 K RON | |
| 70 | 70.R.M.R. REGEL + MESSTECHNIK ROMANIA SRL▲ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 1 mil. RON | |
| 71 | 71.MODRICONS SRL▲ 119 | Sat Nedelea, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 40▲ 150 % | ▲ 150 % | 61,5 K RON | |
| 72 | 72.SINCO SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 225,4 K RON | |
| 73 | 73.TCIND BRAZI SA▼ 7 | Sat Stănceşti, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 39▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 9,6 K RON | |
| 74 | 74.DISBEV SERV SRL▼ 49 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | -4,5 mil. RON | |
| 75 | 75.PRAGOSA ROMANIA SRL▲ 23 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 37▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 115,7 K RON | |
| 76 | 76.NICONS SRL▼ 12 | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 36▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 512,5 K RON | |
| 77 | 77.HIDROTEHNICA GALATI S.A.▼ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -3 mil. RON | |
| 78 | 78.PROGAMA SERV SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 133,8 K RON | |
| 79 | 79.ALKA EXPERT 4 WORK SRL▲ 52 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 328,5 K RON | |
| 80 | 80.SIVES SA▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 151,7 K RON | |
| 81 | 81.ASCON SRL▲ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 320,0% | 0,0% | 2 K RON | |
| 82 | 82.ESRA SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 31 K RON | |
| 83 | 83.INSCONS SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 398,9 K RON | |
| 84 | 84.TINCOB CONSTRUCT S.R.L.▼ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 2 K RON | |
| 85 | 85.SOCIETATEA NATIONALA A CARBUNELUI SA▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -10,5 mil. RON | |
| 86 | 86.VANIZOCONSTRUCT SRL▲ 290 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31▲ 287,5 % | ▲ 287,5 % | -732,5 K RON | |
| 87 | 87.DE CONSTRUCTII SI REPARATII PLOIESTI SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30— | — | 42,9 K RON | |
| 88 | 88.CDC CONSTRUCT SRL▲ 13 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 300,0% | 0,0% | -319,9 K RON | |
| 89 | 89.ELVANI SRL▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 90 | 90.SWISO ELECTRIC SRL= | Comuna Floreşti, Prahova | 30▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -369,7 K RON | |
| 91 | 91.BOGIRI CONSTRUCT SRL▲ 59 | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 30▲ 50 % | ▲ 50 % | 20 K RON | |
| 92 | 92.ROPE CONSTRUCT SRL= | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 30▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -311,3 K RON | |
| 93 | 93.ORION IMOBILIARE SRL▼ 34 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 813,4 K RON | |
| 94 | 94.VIDAM GAZ SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 95 | 95.BAUPARTNER BAUTECHNIK SRL▼ 9 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 29▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 416,9 K RON | |
| 96 | 96.LIRAMEX SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 120 K RON | |
| 97 | 97.DRILLING SWISS SRL▼ 19 | Comuna Floreşti, Prahova | 28▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 180 K RON | |
| 98 | 98.PETROCONSTRUCT SERVICE SRL▼ 28 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 28▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 99 | 99.TEOMED S.R.L.▲ 14 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 270,0% | 0,0% | -874,2 K RON | |
| 100 | 100.MULTISERVICE G & G SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 27▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 202,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Prahova
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
417 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.413 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
71 firme · 807,3 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
309 firme · 757,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
398 firme · 501,8 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
31 firme · 438,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
64 firme · 292,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
117 firme · 128,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
16 firme · 101,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 90,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
124 firme · 76,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
79 firme · 60,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
49 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
64 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
46 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
9 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
9 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
3 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 545,5 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON