Top 100 firme — IT și comunicații, Bacău după angajați în 2019
450 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 485. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 49.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DESTEPTAREA S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 49▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 5,1 mil. RON | |
| 2 | 2.ISS CONSULT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 380,0% | 0,0% | 247,5 K RON | |
| 3 | 3.TELECONSTRUCŢIA MOLDOVA SRL▲ 1 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.SAME DAY SYSTEM SRL▲ 1 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 23▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 193,7 K RON | |
| 5 | 5.TG SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 20— | — | 544,1 K RON | |
| 6 | 6.INVEST GROUP TEO SRL▼ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 17▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 2,7 K RON | |
| 7 | 7.LNF TV NET COM SRL= | Municipiul Moineşti, Bacău | 150,0% | 0,0% | 958 RON | |
| 8 | 8.EASY COMMUNICATION SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 165,3 K RON | |
| 9 | 9.DEYVID COM SRL= | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 30,1 K RON | |
| 10 | 10.OFFICE TECH SRL= | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 12,3 K RON | |
| 11 | 11.INFO GENO SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 238 RON | |
| 12 | 12.MICHEL GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▼ 40 % | ▼ 40 % | 32,5 K RON | |
| 13 | 13.PAV COMUNICATION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 9— | — | -69,3 K RON | |
| 14 | 14.DEOSEBIT SOFT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8— | — | 43,9 K RON | |
| 15 | 15.INTERNAŢIONAL OLISAT SRL▼ 5 | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 186,2 K RON | |
| 16 | 16.DATALEX S.R.L.▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 67,6 K RON | |
| 17 | 17.UM-SOFT SRL▼ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 301,4 K RON | |
| 18 | 18.MULTI-SOFT SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 70,0% | 0,0% | 246,7 K RON | |
| 19 | 19.OMEGA NET SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 34,7 K RON | |
| 20 | 20.CIRRO SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | -59,5 K RON | |
| 21 | 21.ATM DECOR MOBILI S.R.L.▲ 19 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 68,6 K RON | |
| 22 | 22.LOGIC FOR SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 7,2 K RON | |
| 23 | 23.IMISOFT SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 649,6 K RON | |
| 24 | 24.SOFT TRADING SOLUTIONS SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 21,4 K RON | |
| 25 | 25.SKEPTICAL FILMS SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -32,1 K RON | |
| 26 | 26.INFOSYST SRL▼ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 40,0% | 0,0% | -6 K RON | |
| 27 | 27.AUDIT IT&C SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 50 % | ▼ 50 % | 79,2 K RON | |
| 28 | 28.PLAN MANAGEMENT SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -319,6 K RON | |
| 29 | 29.UTU SOFTWARE SRL▲ 48 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 615,7 K RON | |
| 30 | 30.ASM TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 6,8 K RON | |
| 31 | 31.AME WEB S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 96,6 K RON | |
| 32 | 32.ANTEDROID SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 58,7 K RON | |
| 33 | 33.TV NET STAR 2018 S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 4— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 34 | 34.LICLADI EXIM SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 317,7 K RON | |
| 35 | 35.TELESATELIT SRL▼ 5 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 91,4 K RON | |
| 36 | 36.ALLTECH GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 9,2 K RON | |
| 37 | 37.RONY ACCOUNTING SRL▲ 3 | Sat Dealu-Mare, Comuna Măgura, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 25,6 K RON | |
| 38 | 38.BEST TEAM ASSISTANCE SRL▼ 13 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -213 K RON | |
| 39 | 39.CYN MEDIA SOFT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.R.V.M. CONSULT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 24,4 K RON | |
| 41 | 41.INFODATA SRL▼ 1 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 20,0% | 0,0% | -23,5 K RON | |
| 42 | 42.BUNAVESTIRE SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | -11 K RON | |
| 43 | 43.MC SAT SRL▲ 124 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 2— | — | 25,8 K RON | |
| 44 | 44.TERA SOFT SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 51,3 K RON | |
| 45 | 45.PERSONAL CONSULT INC SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 25,4 K RON | |
| 46 | 46.LSC - CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 51,7 K RON | |
| 47 | 47.AT NET SRL▼ 17 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 151,7 K RON | |
| 48 | 48.INNOVO SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 28,3 K RON | |
| 49 | 49.RAISENSE CONCEPT SRL▼ 19 | Sat Caraclău, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -65 K RON | |
| 50 | 50.DIGITAL PICACIU SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 125,2 K RON | |
| 51 | 51.G SOFT TEAM SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 705,8 K RON | |
| 52 | 52.TRATEL COMUNICAŢII SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 76,6 K RON | |
| 53 | 53.BECA BUSINESS SRL▼ 13 | Sat Buhoci, Comuna Buhoci, Bacău | 20,0% | 0,0% | 120,1 K RON | |
| 54 | 54.AXA-REM MEDIA SRL▼ 14 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 20,0% | 0,0% | 40,9 K RON | |
| 55 | 55.NASTY TELSAT SRL▼ 15 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 20,0% | 0,0% | 228 RON | |
| 56 | 56.DANICODE SOLUTIONS SRL▼ 16 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 20,0% | 0,0% | 1,1 K RON | |
| 57 | 57.DERIKON DEVELOPMENT S.R.L.▼ 17 | Sat Gioseni, Comuna Gioseni, Bacău | 20,0% | 0,0% | 237,5 K RON | |
| 58 | 58.HOLD4ROM SRL▼ 28 | Sat Şesuri, Comuna Măgireşti, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -71,5 K RON | |
| 59 | 59.ALL FOR CONT SRL▼ 19 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 20,0% | 0,0% | 23 K RON | |
| 60 | 60.ARCOMLINK 2015 SRL▼ 20 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 20,0% | 0,0% | 43,7 K RON | |
| 61 | 61.CATOLINK 2015 SRL▼ 21 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 20,0% | 0,0% | 121,6 K RON | |
| 62 | 62.ACUM TV SRL▼ 22 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 26,2 K RON | |
| 63 | 63.MAYA SYSTEM INVEST SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.ATOMIC CONNECT S.R.L.▼ 34 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 148,5 K RON | |
| 65 | 65.LIVE CRAFT SRL▲ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 86,3 K RON | |
| 66 | 66.LIKE WEB SRL▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 129,6 K RON | |
| 67 | 67.HERMAN MEDIA & CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -46,9 K RON | |
| 68 | 68.BABYLON'S MAGIC PIXELS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -56,9 K RON | |
| 69 | 69.SOFTWARE DEVELOPMENT-L.A. SRL-D▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 10,1 K RON | |
| 70 | 70.COUNTACCOUNT TRUST SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | -45,8 K RON | |
| 71 | 71.SMART HTML-V&D SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 12,9 K RON | |
| 72 | 72.NETMARK HOLDINGS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 231,7 K RON | |
| 73 | 73.WEBEXPERT OFFICE S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 2— | — | — | 411 RON |
| 74 | 74.HEYWAY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 57,3 K RON | |
| 75 | 75.ANATA PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | -4,5 K RON |
| 76 | 76.HABREX GROUP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | -19,1 K RON |
| 77 | 77.EXCLUSIV HOLD PRESS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2— | — | — | -16,2 K RON |
| 78 | 78.WAVE MEDIA PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | -5,4 K RON |
| 79 | 79.WRK SUNTEL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 77,3 K RON | |
| 80 | 80.INFORMATICA SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 13,4 K RON | |
| 81 | 81.TIMEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1— | — | 1,8 K RON | |
| 82 | 82.CERT SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 5,4 K RON | |
| 83 | 83.ELECTRO STAR SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 77,4 K RON | |
| 84 | 84.VICOVIA SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 31,7 K RON | |
| 85 | 85.EURODECT SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -15,6 K RON | |
| 86 | 86.SEMITECH SRL▼ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 253 K RON | |
| 87 | 87.KRONYX SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 207,4 K RON | |
| 88 | 88.DATA LAND SRL▼ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 60,9 K RON | |
| 89 | 89.TRIPLAG SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 90 | 90.SHARE SOLUTIONS SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -35,2 K RON | |
| 91 | 91.EUROCENTER SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | -20,8 K RON | |
| 92 | 92.GEMINI SERV SRL▼ 15 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 10,0% | 0,0% | 404,7 K RON | |
| 93 | 93.BIALDI SRL▼ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 135,3 K RON | |
| 94 | 94.MULTIHARD-SOFT COMPUTERS SRL▼ 17 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 10,0% | 0,0% | -453 RON | |
| 95 | 95.BLUE TELECOM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | -153 K RON | |
| 96 | 96.FITCO SRL▼ 19 | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 97 | 97.A & B COMPUTERS SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 28,9 K RON | |
| 98 | 98.IMPERIALKYV SRL▲ 69 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1— | — | -8,4 K RON | |
| 99 | 99.ACTIV MANAGEMENT SRL▼ 59 | Municipiul Bacău, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 44 K RON | |
| 100 | 100.ALEPHO SISTEM SRL▼ 23 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 10,0% | 0,0% | 154,7 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Bacău
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
169 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
85 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
57 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
34 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
23 firme · 13 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
25 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
21 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
12 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
10 firme · 4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
22 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 929,7 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 906,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
8 firme · 560 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
6 firme · 497,3 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 381,8 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 375,6 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 369 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 238,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 187,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 101,4 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 16 K RON