Top 100 firme — IT și comunicații, Bacău după angajați în 2017
467 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 562. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 61.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DESTEPTAREA S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 61▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 235,6 K RON | |
| 2 | 2.ISS CONSULT SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 41▲ 64 % | ▲ 64 % | 76,2 K RON | |
| 3 | 3.OMEGA BC COMMUNICATIONS SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 35▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 327,5 K RON | |
| 4 | 4.INFO GENO SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 23▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 54,3 K RON | |
| 5 | 5.INVEST GROUP TEO SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 22▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 78,2 K RON | |
| 6 | 6.TG SERVICES S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 430,5 K RON | |
| 7 | 7.TELECONSTRUCŢIA MOLDOVA SRL▲ 4 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 274,5 K RON | |
| 8 | 8.SAME DAY SYSTEM SRL▲ 4 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 520,9 K RON | |
| 9 | 9.TELESYSTEM SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 160,0% | 0,0% | 466,8 K RON | |
| 10 | 10.DEYVID COM SRL▼ 2 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 525,1 K RON | |
| 11 | 11.MICHEL GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 140,0% | 0,0% | 353,4 K RON | |
| 12 | 12.LNF TV NET COM SRL▲ 38 | Municipiul Moineşti, Bacău | 14▲ 600 % | ▲ 600 % | 18,2 K RON | |
| 13 | 13.EASY COMMUNICATION SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 12▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | -92,8 K RON | |
| 14 | 14.DSM NETWORK GROUP SRL▲ 171 | Municipiul Bacău, Bacău | 11— | — | 23,4 K RON | |
| 15 | 15.OPTIC TV SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 67,8 K RON | |
| 16 | 16.INTERNAŢIONAL OLISAT SRL▼ 3 | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 189,2 K RON | |
| 17 | 17.UM-SOFT SRL▲ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 297 RON | |
| 18 | 18.MULTI-SOFT SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -23,6 K RON | |
| 19 | 19.SOFT TRADING SOLUTIONS SRL▲ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 11,9 K RON | |
| 20 | 20.TECHNOANCOM SRL▲ 7 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 196,3 K RON | |
| 21 | 21.LOGIC FOR SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 70,0% | 0,0% | 14,4 K RON | |
| 22 | 22.OMEGA NET SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 12,5 K RON | |
| 23 | 23.CIRRO SOLUTIONS SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 40,1 K RON | |
| 24 | 24.OFFICE TECH SRL▼ 6 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 60,0% | 0,0% | 121,5 K RON | |
| 25 | 25.AUDIT IT&C SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 409,5 K RON | |
| 26 | 26.ASM TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -11,7 K RON | |
| 27 | 27.AME WEB S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -6,4 K RON | |
| 28 | 28.SEMITECH SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 206,9 K RON | |
| 29 | 29.RAISENSE CONCEPT SRL▼ 2 | Sat Caraclău, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -101 K RON | |
| 30 | 30.BECA BUSINESS SRL▲ 20 | Sat Buhoci, Comuna Buhoci, Bacău | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 65,7 K RON | |
| 31 | 31.PROSPEED NETWORK GROUP SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 71 K RON | |
| 32 | 32.INFOSYST SRL▼ 5 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 40,0% | 0,0% | 9,7 K RON | |
| 33 | 33.DERIKON DEVELOPMENT S.R.L.▼ 10 | Sat Gioseni, Comuna Gioseni, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 324,6 K RON | |
| 34 | 34.PAV COMUNICATION SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 26,4 K RON | |
| 35 | 35.TV NET COM SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 4— | — | — | 1 mil. RON |
| 36 | 36.DATA LAND SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 44,4 K RON | |
| 37 | 37.LICLADI EXIM SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 99 K RON | |
| 38 | 38.TELESATELIT SRL▲ 12 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -19,5 K RON | |
| 39 | 39.DEOSEBIT SOFT SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 63,2 K RON | |
| 40 | 40.AT NET SRL▼ 13 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -28,7 K RON | |
| 41 | 41.VALA Q DESIGNS SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -5,6 K RON | |
| 42 | 42.MASCARELL GROUP S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 11,9 K RON | |
| 43 | 43.ADIL SERVICE SOLUTIONS SRL-D▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 11 K RON | |
| 44 | 44.TEHNICSERV TELECOM SRL▼ 10 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 782,8 K RON | |
| 45 | 45.R.V.M. CONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 53,1 K RON | |
| 46 | 46.INFODATA SRL▲ 4 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 20,0% | 0,0% | 6 K RON | |
| 47 | 47.ELCOMSAT-SERV SRL▲ 3 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | -77,6 K RON | |
| 48 | 48.IMISOFT SRL▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 407 K RON | |
| 49 | 49.TERA SOFT SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 5,6 K RON | |
| 50 | 50.PERSONAL CONSULT INC SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 85,6 K RON | |
| 51 | 51.BIALDI SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 36,2 K RON | |
| 52 | 52.REAL SIM SRL▲ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -9,1 K RON | |
| 53 | 53.ALLTECH GRUP SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -49,8 K RON | |
| 54 | 54.LSC - CONSULTING SRL▲ 27 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 37,5 K RON | |
| 55 | 55.INNOVO SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 23,1 K RON | |
| 56 | 56.ACTIV ŞTEF TAX SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 77 K RON | |
| 57 | 57.UTU SOFTWARE SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 76,8 K RON | |
| 58 | 58.DIGITAL PICACIU SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -16,3 K RON | |
| 59 | 59.TRATEL COMUNICAŢII SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 31,7 K RON | |
| 60 | 60.AXA-REM MEDIA SRL▼ 26 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 12,7 K RON | |
| 61 | 61.G SOFT TEAM SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 62 | 62.KODAN TV SRL▲ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 109,4 K RON | |
| 63 | 63.NASTY TELSAT SRL▼ 13 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 20,0% | 0,0% | 86,2 K RON | |
| 64 | 64.TAK TEKNOLOGI S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,4 K RON | |
| 65 | 65.ARCOMLINK 2015 SRL▼ 15 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 20,0% | 0,0% | 63,3 K RON | |
| 66 | 66.SKEPTICAL FILMS SRL▼ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -3,6 K RON | |
| 67 | 67.RECO TOP MANAGEMENT SRL-D▼ 33 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 411,3 K RON | |
| 68 | 68.ALL FOR CONT SRL▼ 34 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 158,3 K RON | |
| 69 | 69.ATM DECOR MOBILI S.R.L.▲ 12 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 147 K RON | |
| 70 | 70.CATOLINK 2015 SRL▼ 20 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 20,0% | 0,0% | 152,1 K RON | |
| 71 | 71.ATOMIC CONNECT S.R.L.▲ 10 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 54,1 K RON | |
| 72 | 72.RELIABLE LOGISTICS & COMMUNICATIONS SRL-D▲ 113 | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | 881 RON | |
| 73 | 73.ACUM TV SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2— | — | — | 16,6 K RON |
| 74 | 74.GENAPP INC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | 485 RON |
| 75 | 75.INFORMATICA SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 19,8 K RON | |
| 76 | 76.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE-CTCE-BACAU SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 121,4 K RON | |
| 77 | 77.CERT SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 25,9 K RON | |
| 78 | 78.FARTEC-BB SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 32,3 K RON | |
| 79 | 79.BUNAVESTIRE SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 92,7 K RON | |
| 80 | 80.ANIMICERT SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 44,5 K RON | |
| 81 | 81.VICOVIA SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 46,9 K RON | |
| 82 | 82.MC SAT SRL▲ 103 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 1— | — | 55,3 K RON | |
| 83 | 83.STAR TV SRL▼ 33 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -26,3 K RON | |
| 84 | 84.EURODECT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -17,5 K RON | |
| 85 | 85.SUPERSOFT SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 4 K RON | |
| 86 | 86.KRONYX SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -7 K RON | |
| 87 | 87.RADIOCOM 2003 SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -8,8 K RON | |
| 88 | 88.FORMA TRADING SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 186 RON | |
| 89 | 89.RAFDEN SRL▼ 8 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 10,0% | 0,0% | -36,3 K RON | |
| 90 | 90.TRIPLAG SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -35,6 K RON | |
| 91 | 91.EUROCENTER SRL▼ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | -2,9 K RON | |
| 92 | 92.GEMINI SERV SRL▼ 11 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 10,0% | 0,0% | 435,4 K RON | |
| 93 | 93.NETVEILLANCE SRL▼ 12 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 10,0% | 0,0% | -24 K RON | |
| 94 | 94.WEBGRAFIX SRL▲ 91 | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | -3,8 K RON | |
| 95 | 95.SKYTELECOM SRL▼ 14 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 10,0% | 0,0% | 73,5 K RON | |
| 96 | 96.MULTIHARD-SOFT COMPUTERS SRL▼ 15 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 10,0% | 0,0% | -23,6 K RON | |
| 97 | 97.MATEUS TV SRL▼ 47 | Sat Ciucani, Comuna Răcăciuni, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 159,4 K RON | |
| 98 | 98.EASY IT SOLUTION SRL▲ 87 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1— | — | 94,3 K RON | |
| 99 | 99.ALEPHO SISTEM SRL▼ 18 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 10,0% | 0,0% | 119,9 K RON | |
| 100 | 100.BLUE TELECOM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | 1,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Bacău
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
169 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
85 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
57 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
34 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
23 firme · 13 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
25 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
21 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
12 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
10 firme · 4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
22 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 929,7 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 906,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
8 firme · 560 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
6 firme · 497,3 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 381,8 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 375,6 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 369 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 238,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 187,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 101,4 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 16 K RON