Top 100 firme — Activități profesionale după angajați în 2023
108.927 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 50.140. Pragul de intrare în top este 194, iar liderul atinge 2.222.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INSTORE POWER PROVIDER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.222▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 2 | 2.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.673▼ 8 % | ▼ 8 % | 74,7 mil. RON | |
| 3 | 3.REGISTRUL AUTO ROMAN RA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.667▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 48,8 mil. RON | |
| 4 | 4.EXPLEO ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.518▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 25,4 mil. RON | |
| 5 | 5.HP INC ROMANIA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.502▲ 3 % | ▲ 3 % | 13,6 mil. RON | |
| 6 | 6.MOVEOS SRL▼ 1 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 1.457▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 5,9 mil. RON | |
| 7 | 7.CAPGEMINI SERVICES ROMANIA SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.261▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | -50,2 mil. RON | |
| 8 | 8.BRITISH AMERICAN SHARED SERVICES (EUROPE) SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.149▲ 3 % | ▲ 3 % | 24,2 mil. RON | |
| 9 | 9.ALLIANZ TECHNOLOGY SE MUNCHEN SUCURSALA BUCURESTI▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.126▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 21,4 mil. RON | |
| 10 | 10.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 998▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 2 mil. RON | |
| 11 | 11.BERTRANDT ENGINEERING TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 948▲ 47 % | ▲ 47 % | 6,6 mil. RON | |
| 12 | 12.GLOBAL E-BUSINESS OPERATIONS CENTRE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 905▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 13 mil. RON | |
| 13 | 13.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURĂ "MARIN DRĂCEA"▲ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 859▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 215,3 K RON | |
| 14 | 14.BEARINGPOINT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 854▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 15,9 mil. RON | |
| 15 | 15.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 834▼ 12 % | ▼ 12 % | 72,2 mil. RON | |
| 16 | 16.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH= | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 798▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 758 K RON | |
| 17 | 17.DELL TECHNOLOGY SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 778▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 9,3 mil. RON | |
| 18 | 18.PROSPECTIUNI SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 773▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 30,7 mil. RON | |
| 19 | 19.TOTAL BUSINESS LAND SRL▲ 17 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 773▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 576,7 K RON | |
| 20 | 20.VANBET SRL▼ 5 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 752▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 17,2 mil. RON | |
| 21 | 21.REGIA AUTONOMĂ TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEARĂ - RATEN▼ 4 | Oraş Mioveni, Argeş | 742▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 287,8 K RON | |
| 22 | 22.AUTOMATIC DATA PROCESSING (ADP) ROMANIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 732▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 23 | 23.PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 726▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 6,2 mil. RON | |
| 24 | 24.PROCTER & GAMBLE MARKETING ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 625▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 56,5 mil. RON | |
| 25 | 25.GVS MICROFILTRAZIONE SRL▼ 5 | Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova | 621▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 32,9 mil. RON | |
| 26 | 26.ADREM INVEST S.A.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 613▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 7,7 mil. RON | |
| 27 | 27.COMPANIA NAŢIONALĂ PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALAŢIILOR DE RIDICAT ŞI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE - (CNCIR) SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 564▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 16,1 mil. RON | |
| 28 | 28.AKKODIS ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 537▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 7,7 mil. RON | |
| 29 | 29.DECOMAR LOGISTIC SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 516▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 30 | 30.ALTEN DELIVERY CENTER EASTERN EUROPE S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 493▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 10 mil. RON | |
| 31 | 31.SCHLUMBERGER OILFIELD EUROPE SUPORT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 481▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 15,4 mil. RON | |
| 32 | 32.BEESPEED TECHNICAL ENGINEERING CENTER S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 465▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 11,2 mil. RON | |
| 33 | 33.SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 461▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 34 | 34.ERNST & YOUNG SUPPORT SERVICES SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 452▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -805,3 K RON | |
| 35 | 35.SGS ROMANIA SA▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 444▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 5,5 mil. RON | |
| 36 | 36.ENTERPRISE SERVICES ROMANIA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 431▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -3,8 mil. RON | |
| 37 | 37.ARRK RESEARCH & DEVELOPMENT SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 428▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.DEUTSCHE TELEKOM SERVICES EUROPE ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 421— | — | -2,9 mil. RON | |
| 39 | 39.ATTRIUS DEVELOPMENTS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 420▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 44,3 mil. RON | |
| 40 | 40.TRIGO ROMANIA S.A.▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 417▼ 1 % | ▼ 1 % | 3,5 mil. RON | |
| 41 | 41.FIELD STAR SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4110,0% | 0,0% | 8 mil. RON | |
| 42 | 42.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 405▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 20 mil. RON | |
| 43 | 43.TECHNYX EURO SERVICES SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 393▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 994,5 K RON | |
| 44 | 44.ARCADIS EXCELLENCE CENTER ROMANIA S.A.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 387▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 45 | 45.PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 377▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 5,9 mil. RON | |
| 46 | 46.SOPHOS TECHNOLOGY (ROMANIA) S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 373▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 6 mil. RON | |
| 47 | 47.CLOCK ADVERTISING SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 372▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 11 mil. RON | |
| 48 | 48.NTT DATA SERVICES INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 369▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 4,1 mil. RON | |
| 49 | 49.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE TURBOMOTOARE - COMOTI▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 360▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 403,9 K RON | |
| 50 | 50.KELLOGG EUROPEAN SERVICES SUPPORT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 357▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 51 | 51.TRUSTUL DE CLĂDIRI METROPOLITANE BUCUREŞTI S.A.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 339▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 52 | 52.DELOITTE CONSULTANTA SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 336▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 8,7 mil. RON | |
| 53 | 53.EXACT FORESTALL S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 335▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.ASSIST SOFTWARE SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 331▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 16,6 mil. RON | |
| 55 | 55.GRUP SAPTE S.R.L.▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 328▼ 27 % | ▼ 27 % | 503,2 K RON | |
| 56 | 56.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI - INFLPR RA▼ 11 | Oraş Măgurele, Ilfov | 327▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 44,9 K RON | |
| 57 | 57.PRICEWATERHOUSECOOPERS AUDIT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 324▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 58 | 58.SNC LAVALIN ROMANIA SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 317▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 59 | 59.FORMEL D ROMÂNIA SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 310▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 60 | 60.KPMG AUDIT SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 298▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 12,5 mil. RON | |
| 61 | 61.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR - INCDFM BUCUREŞTI▼ 4 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 289▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 168,5 K RON | |
| 62 | 62.ASTRAZENECA PHARMA SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 289▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 6,7 mil. RON | |
| 63 | 63.WNS GLOBAL SERVICES (UK) LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTI▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 286▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 754,1 K RON | |
| 64 | 64.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 276▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 65 | 65.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 276▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 23,6 mil. RON | |
| 66 | 66.MICROCHIP TECHNOLOGY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 274▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 67 | 67.VIKING OFFICE SERVICE CENTER S.R.L.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 274▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 68 | 68.DMT MARINE EQUIPMENT SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 5 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 273▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 15,6 mil. RON | |
| 69 | 69.ADA SPEED SOLUTIONS SRL▲ 17 | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 273▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 70 | 70.NEPI INVESTMENT MANAGEMENT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 269▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 10,8 mil. RON | |
| 71 | 71.AECOM ENGINEERS & CONSTRUCTORS ROMANIA S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 268▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 72 | 72.Servier Pharma SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 268▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 12,6 mil. RON | |
| 73 | 73.IQVIA ROMANIA S.R.L.▲ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 266▲ 86 % | ▲ 86 % | 4,3 mil. RON | |
| 74 | 74.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII CRIOGENICE SI IZOTOPICE - I.C.S.I. RAMNICU VALCEA▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 260▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 573,5 K RON | |
| 75 | 75.ABBVIE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 258▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 12,8 mil. RON | |
| 76 | 76.WNS GLOBAL SERVICES (ROMANIA) SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 254▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -2,8 mil. RON | |
| 77 | 77.WEATHERFORD ATLAS GIP SA▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 241▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 30,5 mil. RON | |
| 78 | 78.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII IZOTOPICE SI MOLECULARE I N C D T I M▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 241▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 790,3 K RON | |
| 79 | 79.ADREM LINK S.A.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 240▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 6,3 mil. RON | |
| 80 | 80.CHAIN IQ SERVICES S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 239▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 81 | 81.COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA SERVICII BUCUREŞTI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 236▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 770,4 K RON | |
| 82 | 82.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AGRICOLĂ-FUNDULEA▼ 13 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 235▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -1,6 mil. RON | |
| 83 | 83.INFOSYS BPM LIMITED - BENGALURU - SUCURSALA BUCURESTI▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 234▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 84 | 84.MERCURY360 COMMUNICATIONS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 232▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 4 mil. RON | |
| 85 | 85.LION COMMUNICATION SERVICES S.A.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2320,0% | 0,0% | 3,2 mil. RON | |
| 86 | 86.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE IN INFORMATICA - ICI BUCURESTI▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 229▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -6,2 mil. RON | |
| 87 | 87.KMG ROMPETROL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 228▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 21,2 mil. RON | |
| 88 | 88.ICPE S.A.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 226▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -8,2 mil. RON | |
| 89 | 89.CONTROL-UNION ROMANIA SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 226▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 13,7 mil. RON | |
| 90 | 90.KROMBERG & SCHUBERT ROMANIA TI SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 225▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 91 | 91.GAUSS SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 220▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 92 | 92.ACNIELSEN ROMANIA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 216▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 478,2 K RON | |
| 93 | 93.IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL▲ 1 | Sat Sboghiţeşti, Comuna Nucşoara, Argeş | 214▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 94 | 94.CONECTYS SERV TELECOM SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 206▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 74,9 mil. RON | |
| 95 | 95.DELOITTE AUDIT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 202▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 6,5 mil. RON | |
| 96 | 96.EVRYO POWER S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 198▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -8,5 mil. RON | |
| 97 | 97.WPP PRODUCTION ROMANIA S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 197▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 7 mil. RON | |
| 98 | 98.GfK ROMANIA-INSTITUT DE CERCETARE DE PIATA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 196▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 42,5 mil. RON | |
| 99 | 99.EVALUESERVE SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 195▼ 11 % | ▼ 11 % | 1,4 mil. RON | |
| 100 | 100.ICEPRONAV ENGINEERING SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 194▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 1,8 mil. RON |
Activități profesionale pe județe
București (30.123)Cluj (7.343)Ilfov (6.438)Timiș (4.902)Brașov (3.855)Iași (3.700)Constanța (3.523)Bihor (2.992)Prahova (2.928)Sibiu (2.182)Mureș (2.146)Argeș (2.136)Dolj (2.033)Arad (1.884)Bacău (1.658)Suceava (1.582)Galați (1.507)Alba (1.467)Maramureș (1.436)Dâmbovița (1.273)Hunedoara (1.228)Neamț (1.139)Harghita (1.119)Buzău (1.108)Satu Mare (1.029)Vâlcea (990)Bistrița-Năsăud (968)Gorj (865)Vrancea (809)Olt (795)Sălaj (793)Brăila (662)Botoșani (630)Teleorman (581)Vaslui (580)Covasna (567)Ialomița (559)Tulcea (554)Giurgiu (543)Caraș-Severin (537)Călărași (523)Mehedinți (444)