Top 100 firme — Activități profesionale după angajați în 2014
73.952 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 46.859. Pragul de intrare în top este 163, iar liderul atinge 2.895.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GLOBAL E-BUSINESS OPERATIONS CENTRE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.895▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 22,2 mil. RON | |
| 2 | 2.EMERSON SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2.160▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 15,7 mil. RON | |
| 3 | 3.PROSPECTIUNI SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.978▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | -63,2 mil. RON | |
| 4 | 4.REGISTRUL AUTO ROMAN RA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.669▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 63 mil. RON | |
| 5 | 5.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.650▼ 4 % | ▼ 4 % | 28 mil. RON | |
| 6 | 6.COMPANIA NATIONALA A URANIULUI SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.490▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -104,7 mil. RON | |
| 7 | 7.UTI GRUP S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.434▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -15,7 mil. RON | |
| 8 | 8.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.258▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.FAGANI SRL▲ 21.052 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.167▲ 116.600 % | ▲ 116.600 % | 13 K RON | |
| 10 | 10.REGIA AUTONOMĂ TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEARĂ - RATEN= | Oraş Mioveni, Argeş | 916▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 63,3 K RON | |
| 11 | 11.Institutul de Cercetari si Amenajari Silvice - Bucuresti▲ 1 | — | 885▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 7,6 mil. RON | |
| 12 | 12.ADREM INVEST S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 792▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 3,9 mil. RON | |
| 13 | 13.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 784▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 12,6 mil. RON | |
| 14 | 14.SPAR BUSINESS IDEAS PROVIDER SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 734▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 396,5 K RON | |
| 15 | 15.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH= | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 715▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 2 mil. RON | |
| 16 | 16.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 711▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 55,4 mil. RON | |
| 17 | 17.MERCHANDISING PROVIDER COMPANY S.R.L.▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 685▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 37,4 K RON | |
| 18 | 18.PEOPLE FOR BRANDS S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 584▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 355,9 K RON | |
| 19 | 19.JCR CHRISTOF SERVICES S.R.L.▲ 9 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 570▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 16,7 mil. RON | |
| 20 | 20.GRUP SAPTE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 548▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 287,5 K RON | |
| 21 | 21.PELLA EVENTS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 521▲ 12 % | ▲ 12 % | 240,7 K RON | |
| 22 | 22.SGS ROMANIA SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 499▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 10,2 mil. RON | |
| 23 | 23.EVRYO POWER S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 495▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 24 | 24.INSTITUTUL NAȚIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE MEDICO-MILITARĂ ''CANTACUZINO''▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 487▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -11,4 mil. RON | |
| 25 | 25.E.ON ASIST COMPLET S.A.▲ 37.550 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 485— | — | -1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.EXPLEO ROMANIA S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 478▲ 41 % | ▲ 41 % | 8,7 mil. RON | |
| 27 | 27.GfK ROMANIA-INSTITUT DE CERCETARE DE PIATA SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 476▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 28 | 28.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNI▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 476▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 29 | 29.COMAU ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 445▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 30 | 30.KPMG ROMANIA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 443▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.VIKING OFFICE SERVICE CENTER S.R.L.▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 439▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 32 | 32.BRITISH AMERICAN SHARED SERVICES (EUROPE) SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 416▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 13,8 mil. RON | |
| 33 | 33.COMPANIA NAŢIONALĂ PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALAŢIILOR DE RIDICAT ŞI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE - (CNCIR) SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 409▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 16,7 mil. RON | |
| 34 | 34.ICEPRONAV ENGINEERING SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 392▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 8,5 mil. RON | |
| 35 | 35.BEA HOTELS EASTERN EUROPE (ROMANIA) S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 384▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -7,5 K RON | |
| 36 | 36.INSTITUTUL DE STUDII ȘI PROIECTĂRI ENERGETICE S.A.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 381▼ 27 % | ▼ 27 % | 1,5 K RON | |
| 37 | 37.WNS GLOBAL SERVICES (ROMANIA) SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 372▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -3 mil. RON | |
| 38 | 38.NTT DATA SERVICES INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 370▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 39 | 39.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI - INFLPR RA▼ 5 | Oraş Măgurele, Ilfov | 365▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 4,2 K RON | |
| 40 | 40.ERNST & YOUNG SUPPORT SERVICES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 362▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 12,8 mil. RON | |
| 41 | 41.CAPGEMINI SERVICES ROMANIA SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 359▲ 37 % | ▲ 37 % | 3,5 mil. RON | |
| 42 | 42.VANBET SRL▲ 32 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 356▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 43 | 43.EASY COMMUNICATION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 354▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 891,8 K RON | |
| 44 | 44.DIETSMANN ENERGY S.R.L.▲ 37.531 | Oraş Voluntari, Ilfov | 348— | — | -3 mil. RON | |
| 45 | 45.STORM FIELD SUPERVISOR SRL▲ 276 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 327▲ 528,9 % | ▲ 528,9 % | 602,5 K RON | |
| 46 | 46.KMG ROMPETROL SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 327▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -20,5 mil. RON | |
| 47 | 47.UNIQUE CLOTHING SRL▲ 14 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 321▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 36,4 K RON | |
| 48 | 48.CONECTYS SERV TELECOM SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 320▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 49 | 49.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AGRICOLĂ-FUNDULEA▼ 9 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 316▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 50 | 50.PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 314▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 51 | 51.ICPE S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 300▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 752,2 K RON | |
| 52 | 52.TECHNYX EURO SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 297▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1 mil. RON | |
| 53 | 53.FACTORY ASSISTANCE SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 296▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 54 | 54.SCHLUMBERGER LOGELCO INC. PANAMA CIUDAD DE PANAMA SUCURSALA BUCURESTI▲ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 291▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 41,4 mil. RON | |
| 55 | 55.IPIP SA▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 290▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 837,7 K RON | |
| 56 | 56.SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 285▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 57 | 57.Servier Pharma SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 279▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 5,8 mil. RON | |
| 58 | 58.MERCURY360 COMMUNICATIONS SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 268▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 527 K RON | |
| 59 | 59.AKKODIS ROMANIA S.R.L.▲ 39 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 268▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 7 mil. RON | |
| 60 | 60.PROIECT MANAGEMENT INTELIGENCE SRL▲ 37.515 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 268— | — | -529,3 K RON | |
| 61 | 61.WEATHERFORD ATLAS GIP SA▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 266▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -22,5 mil. RON | |
| 62 | 62.SEARCH CORPORATION SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 264▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 110,4 K RON | |
| 63 | 63.GVS MICROFILTRAZIONE SRL▼ 7 | Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova | 262▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 234,7 K RON | |
| 64 | 64.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR - INCDFM BUCUREŞTI▼ 1 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 258▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 161,4 K RON | |
| 65 | 65.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE TURBOMOTOARE - COMOTI▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 247▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 474,9 K RON | |
| 66 | 66.INFOSYSTEMS INVENTORY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 245— | — | — | 101,9 K RON |
| 67 | 67.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII CRIOGENICE SI IZOTOPICE - I.C.S.I. RAMNICU VALCEA▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 241▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 263,6 K RON | |
| 68 | 68.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE SI INCERCARI PENTRU ELECTROTEHNICA-ICMET CRAIOVA▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 240▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -74,5 K RON | |
| 69 | 69.PRICEWATERHOUSECOOPERS AUDIT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 239▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 70 | 70.SAIPEM ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 239▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 7,9 mil. RON | |
| 71 | 71.DELOITTE AUDIT SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 236▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 5 mil. RON | |
| 72 | 72.INSTORE POWER PROVIDER SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 235▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 867,6 K RON | |
| 73 | 73.CLAIM EXPERT GIE▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 232▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 0 RON | |
| 74 | 74.PETROSTAR SA▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 228▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 75 | 75.PPC SERVICII COMUNE S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 226▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 4,5 mil. RON | |
| 76 | 76.ATEXIS SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 216▲ 8 % | ▲ 8 % | 4,9 mil. RON | |
| 77 | 77.ASTRAZENECA PHARMA SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 215▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -4,5 mil. RON | |
| 78 | 78.ACNIELSEN ROMANIA SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 214▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -6,5 mil. RON | |
| 79 | 79.METROUL SA▲ 35 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 211▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 17,1 mil. RON | |
| 80 | 80.BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 210▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 81 | 81.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU INGINERIE ELECTRICA ICPE - CA BUCURESTI▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 204▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 5,3 K RON | |
| 82 | 82.NEWS & MORE SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 204▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | -3,7 mil. RON | |
| 83 | 83.KRKA ROMANIA SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 192▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 84 | 84.CONSITRANS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 188▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 402,4 K RON | |
| 85 | 85.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI▲ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 188▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1 mil. RON | |
| 86 | 86.ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL▲ 13 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 188▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 876,6 K RON | |
| 87 | 87.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU OPTOELECTRONICA INOE 2000 INCD▼ 10 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 184▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 153,6 K RON | |
| 88 | 88.ROMAIR CONSULTING SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 183▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 6,2 mil. RON | |
| 89 | 89.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN CONSTRUCŢII, URBANISM ŞI DEZVOLTARE TERITORIALĂ DURABILĂ "URBAN-INCERC"▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 183▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 22,2 K RON | |
| 90 | 90.ROMCONTROL SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 182▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 211,9 K RON | |
| 91 | 91.IPSOS SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 182▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 507,4 K RON | |
| 92 | 92.ANA 4 WINE SRL▲ 20 | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 182▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 161,6 K RON | |
| 93 | 93.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE- DEZVOLTARE PENTRU MICROTEHNOLOGIE - IMT BUCURESTI INCD▲ 1 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 180▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 44 K RON | |
| 94 | 94.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEXTILE SI PIELARIE - INCDTP BUCURESTI▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 178▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 36,7 K RON | |
| 95 | 95.GRANT CPC SRL▲ 47 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 176▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 2 mil. RON | |
| 96 | 96.MAGUS INTERNATIONAL CO SRL▼ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 175▼ 19 % | ▼ 19 % | 36,9 K RON | |
| 97 | 97.SONOVISION ROMANIA SRL▲ 66 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 168▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 625,4 K RON | |
| 98 | 98.AZETS INSIGHT SRL▲ 110 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 166▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 399 K RON | |
| 99 | 99.ATLAS MANAGEMENT TRADE ATL SRL▲ 15 | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 165▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 718,1 K RON | |
| 100 | 100.IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL▲ 33 | Sat Sboghiţeşti, Comuna Nucşoara, Argeş | 163▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 516,8 K RON |
Activități profesionale pe județe
București (30.123)Cluj (7.343)Ilfov (6.438)Timiș (4.902)Brașov (3.855)Iași (3.700)Constanța (3.523)Bihor (2.992)Prahova (2.928)Sibiu (2.182)Mureș (2.146)Argeș (2.136)Dolj (2.033)Arad (1.884)Bacău (1.658)Suceava (1.582)Galați (1.507)Alba (1.467)Maramureș (1.436)Dâmbovița (1.273)Hunedoara (1.228)Neamț (1.139)Harghita (1.119)Buzău (1.108)Satu Mare (1.029)Vâlcea (990)Bistrița-Năsăud (968)Gorj (865)Vrancea (809)Olt (795)Sălaj (793)Brăila (662)Botoșani (630)Teleorman (581)Vaslui (580)Covasna (567)Ialomița (559)Tulcea (554)Giurgiu (543)Caraș-Severin (537)Călărași (523)Mehedinți (444)