Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după angajați în 2023
1.635 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.232. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 331.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ASSIST SOFTWARE SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 331▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 16,6 mil. RON | |
| 2 | 2.CLEVIT SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 35▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 247,2 K RON | |
| 3 | 3.NERA FUEL STATION S.R.L.▲ 1 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 330,0% | 0,0% | 108,6 K RON | |
| 4 | 4.HELMI-VET SRL▲ 1 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 300,0% | 0,0% | 377,5 K RON | |
| 5 | 5.CADRAN PROD SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 214,8 K RON | |
| 6 | 6.ROEM PHOTOGRAPHY S.R.L.▲ 860 | Sat Corocăieşti, Comuna Vereşti, Suceava | 22— | — | 0 RON | |
| 7 | 7.LUST EXPERT SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.MANAGEMENT ACCOUNT SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 703,9 K RON | |
| 9 | 9.PUBLITRAD SRL▲ 2 | Sat Boteşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 214,3 K RON | |
| 10 | 10.TOTAL MAPINVENT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 299,9 K RON | |
| 11 | 11.SEVEN SOLUTIONS S.R.L.▼ 4 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 17▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 87,5 K RON | |
| 12 | 12.TOPGEOSYS SRL▼ 4 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 15▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 579,1 K RON | |
| 13 | 13.MOLDPROIECT-ASD SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 991,7 K RON | |
| 14 | 14.ROYAL CDV G2 SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 140,0% | 0,0% | 5,3 K RON | |
| 15 | 15.ANDOR INTERNATIONAL SRL= | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 480,2 K RON | |
| 16 | 16.ARROW MARKETING CONSULTING S.R.L.▲ 4 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 982,7 K RON | |
| 17 | 17.SEMCIP SERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 40,7 K RON | |
| 18 | 18.REGIONAL CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.GEODESIGN SURVEY SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 497,7 K RON | |
| 20 | 20.PLUS EXPERT S.S.O. SRLnou | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 12— | — | 236,8 K RON | |
| 21 | 21.ARHITECTURA-GRAFICA-DESIGN SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 626,5 K RON | |
| 22 | 22.ASCONT EXPERT SRL▲ 378 | Municipiul Suceava, Suceava | 11▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | 1 mil. RON | |
| 23 | 23.EUROPEAN ADVERTISING HOLDING S.R.L.▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 682,6 K RON | |
| 24 | 24.VALURO PROIECT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,5 mil. RON | |
| 25 | 25.ACCOUNT & TAX SERVICES S.R.L.▲ 1 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 202,3 K RON | |
| 26 | 26.DULGHERU FARMVET SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 100,0% | 0,0% | 731,7 K RON | |
| 27 | 27.GEOSIT SA▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 100,0% | 0,0% | 6,8 K RON | |
| 28 | 28.TERRACAD SRL▲ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 303,4 K RON | |
| 29 | 29.CRISCONTA SRL▲ 11 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 383,7 K RON | |
| 30 | 30.DRU-PO SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 398 K RON | |
| 31 | 31.AROND SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 411,2 K RON | |
| 32 | 32.AVENSIS COMPANY SRL▲ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 915,4 K RON | |
| 33 | 33.NORTH-EAST CONSULTING S.R.L.▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,3 mil. RON | |
| 34 | 34.ERDEX CONSULTING BUCOVINA S.R.L.= | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 90,0% | 0,0% | 334,9 K RON | |
| 35 | 35.COSWORLD STRATEGIC CONSULT S.R.L.▲ 212 | Sat Cotu Băii, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 9▲ 350 % | ▲ 350 % | 520,7 K RON | |
| 36 | 36.TEHNIC ASIST STUDIO S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 273,6 K RON | |
| 37 | 37.ALBIN - SUCEAVA SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 90,0% | 0,0% | 67,5 K RON | |
| 38 | 38.FLORI-GEORGIS CONSULTING SRL▲ 73 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.AMENAJAMENT SRL▲ 72 | Municipiul Suceava, Suceava | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.AZIMUT 2010 SRL▲ 23 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -259,3 K RON | |
| 41 | 41.GLOBAL TOPEXPERT S.R.L.▲ 10 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 262,9 K RON | |
| 42 | 42.GRAFFITI PRINT SRL▼ 22 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,2 K RON | |
| 43 | 43.PROACT SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 70,0% | 0,0% | 23,7 K RON | |
| 44 | 44.CONTASIST SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 652 K RON | |
| 45 | 45.SOV CONTEX SRL▼ 5 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 230,5 K RON | |
| 46 | 46.STIL MEDIA SRL▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 815,4 K RON | |
| 47 | 47.TEOVET SRL▲ 32 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 322,7 K RON | |
| 48 | 48.MALG PROIECT SRL▼ 8 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 603 K RON | |
| 49 | 49.ACTIVUS MAGISTER IVV SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 198,5 K RON | |
| 50 | 50.ARHI-URB SRL▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 305,1 K RON | |
| 51 | 51.CONTCRIS SRL▼ 11 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 9,4 K RON | |
| 52 | 52.PROEUROCONT EXPERT SRL▼ 12 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 3,4 K RON | |
| 53 | 53.ZAPPING MEDIA SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 70,0% | 0,0% | 621,2 K RON | |
| 54 | 54.GULICIUC CONSULTING S.R.L.▲ 9 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 8,6 K RON | |
| 55 | 55.BRIGHT IDEA S.R.L.▲ 24 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 73,9 K RON | |
| 56 | 56.PROIECT AIC S.R.L.▼ 22 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 57 | 57.NEZ STUDIO S.R.L.▲ 22 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -191,7 K RON | |
| 58 | 58.MANAGEMENT ACCOUNT PREMIUM SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7— | — | — | 753,4 K RON |
| 59 | 59.ECOERG SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,0% | 0,0% | 159,1 K RON | |
| 60 | 60.ALESSIA LINE SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,0% | 0,0% | 51,7 K RON | |
| 61 | 61.VET EXPERT SRL▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 102,3 K RON | |
| 62 | 62.MAGIC ADVERTISING SRL▲ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 60,0% | 0,0% | 143 K RON | |
| 63 | 63.HH ARCHITECTS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 959,6 K RON | |
| 64 | 64.ACCOUNTING EXPERTS SRL▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 131,2 K RON | |
| 65 | 65.PETROCONT SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 66 | 66.EXPERT ONE SRL▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 213,2 K RON | |
| 67 | 67.BUCOVINAVET SRL▼ 16 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 513,9 K RON | |
| 68 | 68.RECREX SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 909,5 K RON | |
| 69 | 69.ABTOR SRL▼ 18 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 647,1 K RON | |
| 70 | 70.OVIKIT VET S.R.L.▼ 7 | Sat Mihăieşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 60,0% | 0,0% | 418,2 K RON | |
| 71 | 71.HEALER-VET S.R.L.▼ 20 | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 31,3 K RON | |
| 72 | 72.ETALON POL CONSULT S.R.L.▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 504,1 K RON | |
| 73 | 73.ADDICTAD S.R.L.▲ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 608,1 K RON | |
| 74 | 74.AZMAN S.R.L.▼ 62 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 6▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 98,8 K RON | |
| 75 | 75.SILVA TOPO FOREST CAD S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 363,4 K RON | |
| 76 | 76.COPROMEN SOLUTIONS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -29,4 K RON | |
| 77 | 77.ICONTA24 SHAREPOINT ACCOUNTING S.R.L.▲ 323 | Sat Comăneşti, Comuna Comăneşti, Suceava | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 23,6 K RON | |
| 78 | 78.ORESIAFARM SRL▲ 33 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 198,3 K RON | |
| 79 | 79.ZENO SRL▲ 32 | Municipiul Suceava, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 19,9 K RON | |
| 80 | 80.WARESO PROD SRL▼ 46 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 217,3 K RON | |
| 81 | 81.VOLARE COM SRL▲ 77 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 210,3 K RON | |
| 82 | 82.EXPERT-CONTAB SRL▼ 56 | Municipiul Suceava, Suceava | 5▼ 50 % | ▼ 50 % | 526,3 K RON | |
| 83 | 83.MARGIVET SRL▲ 28 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 244,9 K RON | |
| 84 | 84.MERCHES VET SRL▲ 782 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 5— | — | 8 K RON | |
| 85 | 85.NEOACTIV SRL▲ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,9 mil. RON | |
| 86 | 86.TOPOSCUT SRL▼ 7 | Sat Brăieşti, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 50,0% | 0,0% | -33,8 K RON | |
| 87 | 87.TOPOGRAFIX SRL▼ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -108,1 K RON | |
| 88 | 88.BUSVET SRL▲ 23 | Sat Sasca Mare, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 58,8 K RON | |
| 89 | 89.VETDOCTOR SRL▼ 10 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 50,0% | 0,0% | 77,5 K RON | |
| 90 | 90.PROJECT CONSULTING POINT S.R.L.▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 9,9 K RON | |
| 91 | 91.NORDCAD EXPERT SRL▼ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 50,0% | 0,0% | 213,5 K RON | |
| 92 | 92.CADASPLAN SOLUTIONS SRL▲ 19 | Sat Cacica, Comuna Cacica, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 802,6 K RON | |
| 93 | 93.VETERINARY MEDICAL SERVICE SRL▲ 18 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 73,4 K RON | |
| 94 | 94.ARCHIMONOTECTURE SRL▼ 31 | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,5 K RON | |
| 95 | 95.PETROACCOUNT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 50,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 96 | 96.CONTEX BGD SRL▼ 17 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 50,0% | 0,0% | 287,3 K RON | |
| 97 | 97.GEOPROB-RPD S.R.L.▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 50,0% | 0,0% | 230,5 K RON | |
| 98 | 98.NORD STUDIO S.R.L.▼ 19 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 50,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 99 | 99.CONSTALPRES S.R.L.▼ 20 | Sat Corpaci, Comuna Zamostea, Suceava | 50,0% | 0,0% | 340,9 K RON | |
| 100 | 100.PROF CONSAUDIT CONT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 41,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON