Top 100 firme — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. după angajați în 2022
6.864 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 24.032. Pragul de intrare în top este 39, iar liderul atinge 3.271.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPACT ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3.271▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 33,4 mil. RON | |
| 2 | 2.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2.277▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 57,9 mil. RON | |
| 3 | 3.ARRISE LIVE S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2.192▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 21 mil. RON | |
| 4 | 4.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI▲ 3.329 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.487— | — | 14,3 mil. RON | |
| 5 | 5.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 991▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 7,2 mil. RON | |
| 6 | 6.DSV GLOBAL BUSINESS SERVICES S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 940▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 5,5 mil. RON | |
| 7 | 7.E.ON BUSINESS SERVICES CLUJ SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 592▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 8 | 8.DELOITTE SHARED SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 581▲ 40 % | ▲ 40 % | 4,8 mil. RON | |
| 9 | 9.ALLSYS ENERGY S.A.▲ 3.324 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 580— | — | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.EZUGI RO S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 489▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 8,3 mil. RON | |
| 11 | 11.GOODYEAR OPERATIONS ROMANIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 450▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 12 | 12.TOTALENERGIES GLOBAL SERVICES BUCHAREST S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 433▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 13 | 13.EXELIA SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 430▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 14 | 14.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 427▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 9,3 mil. RON | |
| 15 | 15.PTR LIVE TECHNOLOGIES SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 419▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 7,4 mil. RON | |
| 16 | 16.VERTIV ROMANIA SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 407▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 6,2 mil. RON | |
| 17 | 17.CEGEDIM SERVICE CENTER SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 382▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.STEELCASE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 331▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 4,9 mil. RON | |
| 19 | 19.AYVENS SERVICE CENTER S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 311▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -986,2 K RON | |
| 20 | 20.SERVICE HUB SPA MILANO SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 246▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.EVOLUTION PRODUCTS RO S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 245▲ 31 % | ▲ 31 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.ESPACK EUROLOGISTICA SRL▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 244▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 23 | 23.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 233▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 485,3 K RON | |
| 24 | 24.SGP - SORTING GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 230▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 25 | 25.KMG ROMPETROL SERVICES CENTER SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 225▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 26 | 26.WOLT ROMANIA S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 223▲ 42 % | ▲ 42 % | -110,2 mil. RON | |
| 27 | 27.KPMG DELIVERY CENTER SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 216▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 28 | 28.EURO SUPORT WORK SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 216▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 56,4 K RON | |
| 29 | 29.TENNECO ROMANIA SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 215— | — | 2,5 mil. RON | |
| 30 | 30.FORD ROMANIA SERVICES S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 165— | — | — | 5 mil. RON |
| 31 | 31.LINDE GLOBAL SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 160▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 32 | 32.CROWN COOL SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 155▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 33 | 33.VWR INTERNATIONAL EUROPE SERVICES S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 151▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 497 K RON | |
| 34 | 34.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 148▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 35 | 35.INTERNET MARKETING ON-LINE SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 142▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 243,8 K RON | |
| 36 | 36.RPW LOGISTICS SRL▼ 3 | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 138▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 4,9 mil. RON | |
| 37 | 37.DKV EURO SERVICE ROMANIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 38 | 38.IZVOCART SRL▲ 1 | Municipiul Blaj, Alba | 123▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 138,9 K RON | |
| 39 | 39.MULTI PROFESSIONAL RECRUITMENT S.R.L.▲ 941 | Comuna Greaca, Giurgiu | 117▲ 1.850 % | ▲ 1.850 % | 1,4 mil. RON | |
| 40 | 40.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 104▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 41 | 41.CWS GLOBAL BUSINESS SERVICES S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 101▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | -233,3 K RON | |
| 42 | 42.VODAFONE EXTERNAL SERVICES S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 92▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 541,5 K RON | |
| 43 | 43.HKR MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 5,4 mil. RON | |
| 44 | 44.STEP PROIECT SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 45 | 45.CBH SG FACILITY SRL▲ 3.288 | Municipiul Arad, Arad | 83— | — | 21,5 K RON | |
| 46 | 46.ODIVAS IMPEX SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 83▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.TELETEX SRL▼ 7 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 81▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 22,7 K RON | |
| 48 | 48.SRAC CERT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 4,4 mil. RON | |
| 49 | 49.TOTAL SUPPORT S.R.L.▲ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 319,8 K RON | |
| 50 | 50.ADEMCO SUPPLY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 76▼ 5 % | ▼ 5 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.DIGI-TEXX EUROPE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 52 | 52.Fundatia Crestina Diakonia Filiala Sfantu Gheorghe▼ 16 | — | 73▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | — | |
| 53 | 53.WELOCALIZE SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 520,3 K RON | |
| 54 | 54.WORK MANAGEMENT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 68▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 284,8 K RON | |
| 55 | 55.HERMI CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Săcele, Braşov | 65▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 56 | 56.ALP OIL TRADE SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 59▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 2 mil. RON | |
| 57 | 57.ISIS COMPREST SRL▼ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 57▼ 25 % | ▼ 25 % | 247,4 K RON | |
| 58 | 58.BV OIL GROUP SRL▼ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 57▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 821,9 K RON | |
| 59 | 59.MOTO BENZ DISTRIBUTION SRL▼ 7 | Oraş Mioveni, Argeş | 56▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 19,6 K RON | |
| 60 | 60.ANA SI COSTI SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 344,9 K RON | |
| 61 | 61.CRISANDROM SRL▲ 41 | Municipiul Oradea, Bihor | 54▲ 46 % | ▲ 46 % | 638,5 K RON | |
| 62 | 62.TACHONAN SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 50▼ 2 % | ▼ 2 % | 359 K RON | |
| 63 | 63.EXICON SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50▲ 2 % | ▲ 2 % | 380,3 K RON | |
| 64 | 64.MARC DYRUXAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 49— | — | 378,7 K RON | |
| 65 | 65.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.COMAN MIH CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 48▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 503,2 K RON | |
| 67 | 67.JOY PRODUCCION S.R.L.▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 26,1 K RON | |
| 68 | 68.CORE-OIL & GAS SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 53 K RON | |
| 69 | 69.ALPHA INDUSTRIESERVICE SRL▲ 44 | Municipiul Arad, Arad | 47▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 47,7 K RON | |
| 70 | 70.SINGER NORD PREST S.R.L.▼ 12 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 46▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 710,3 K RON | |
| 71 | 71.G&G IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 450,0% | 0,0% | 51,5 K RON | |
| 72 | 72.BENDRAL CLASIC SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 44▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 264,9 K RON | |
| 73 | 73.ROFITO SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 44— | — | 58 K RON | |
| 74 | 74.MARIELA GABRILEYA S.R.L.▲ 146 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 44▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 442,5 K RON | |
| 75 | 75.XEROX SHARED SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 149,6 K RON | |
| 76 | 76.GOLDEN EXPRES SERVICII SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 77 | 77.ALANIO TRADING SRL▲ 51 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 43▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 474,2 K RON | |
| 78 | 78.LUMIHNIC2013 S.R.L.▲ 127 | Sat Amărăştii de Jos, Comuna Amărăştii de Jos, Dolj | 43▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 484,3 K RON | |
| 79 | 79.MARALIN PREST SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -193,7 K RON | |
| 80 | 80.ARTREX SRL▼ 14 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 81 | 81.TRANSOIL SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 420,0% | 0,0% | 153,7 K RON | |
| 82 | 82.MAXBPO S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 42— | — | — | 437,3 K RON |
| 83 | 83.AMA COM GRUP SRL▲ 69 | Municipiul Zalău, Sălaj | 41▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 190 K RON | |
| 84 | 84.AUSTROIL SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 410,0% | 0,0% | 130,4 K RON | |
| 85 | 85.BEST GROUP OIL SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 183,8 K RON | |
| 86 | 86.SPRIA OIL COMPANY SRL▼ 6 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 41▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 828,4 K RON | |
| 87 | 87.MCG OIL DISTRIBUTION SRL▲ 4 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 41▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 88 | 88.IXUX 2015 S.R.L.▼ 8 | Sat Lucieni, Comuna Lucieni, Dâmboviţa | 41▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 196 K RON | |
| 89 | 89.BET2WINMAX S.R.L.nou | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | 41— | — | 922,4 K RON | |
| 90 | 90.FLOREMI PREST SRL▼ 15 | Municipiul Craiova, Dolj | 40▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 764 K RON | |
| 91 | 91.ACTIVE WEST COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Arad, Arad | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 309,7 K RON | |
| 92 | 92.LAT NITROGEN ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -509 K RON | |
| 93 | 93.REBO FOOD SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 40▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -76,8 K RON | |
| 94 | 94.RED ENERGY & OIL SRL▼ 41 | Municipiul Lugoj, Timiş | 40▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 190,7 K RON | |
| 95 | 95.TUDOVAL COMERT S.R.L.▲ 33 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 40▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 490 K RON | |
| 96 | 96.VLADYSTAR SRB MARKET S.R.L.▲ 17 | Sat Ianca, Comuna Ianca, Olt | 40▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 455,3 K RON | |
| 97 | 97.ZAVPETRO SRL▼ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -262,8 K RON | |
| 98 | 98.DUO COMPANY CARRERA SRL▼ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 215 K RON | |
| 99 | 99.PADERA OIL SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 39▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 76,3 K RON | |
| 100 | 100.ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL▲ 28 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 39▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 347,4 K RON |