Top 100 firme — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. după angajați în 2014
5.080 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 15.732. Pragul de intrare în top este 34, iar liderul atinge 2.819.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.E.ON SERVICII TEHNICE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2.819▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 51,5 mil. RON | |
| 2 | 2.GENPACT ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.385▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 28,8 mil. RON | |
| 3 | 3.ALLSYS ENERGY S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.714▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 276,7 K RON | |
| 4 | 4.SINDSERV SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 951▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 951▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 4,1 mil. RON | |
| 6 | 6.E.ON SERVICII CLIENTI SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 434▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.E.ON BUSINESS SERVICES CLUJ SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 391▲ 123,4 % | ▲ 123,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.E.ON SERVICII SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 373▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 6,6 mil. RON | |
| 9 | 9.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 342▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 10 | 10.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 268▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 11 | 11.INTERNET MARKETING ON-LINE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 188▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 433,5 K RON | |
| 12 | 12.EXELIA SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 173▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 4,5 mil. RON | |
| 13 | 13.ANLASEN 2003 SRL▼ 1 | Comuna Tuluceşti, Galaţi | 156▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 14 | 14.STEELCASE SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 148▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 15 | 15.AVANGATE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 131▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | -12,5 mil. RON | |
| 16 | 16.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 127▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 5,2 mil. RON | |
| 17 | 17.MONSSON OPERATION SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 115▲ 117 % | ▲ 117 % | 46,6 K RON | |
| 18 | 18.CROWN COOL SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 106▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 2 mil. RON | |
| 19 | 19.SWISS TRADE SRL▲ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 105▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 4,8 mil. RON | |
| 20 | 20.SGP - SORTING GROUP SRL▲ 2.696 | Municipiul Oradea, Bihor | 104— | — | 135,2 K RON | |
| 21 | 21.SEBI COM SRL▼ 2 | Municipiul Marghita, Bihor | 91▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 125,3 K RON | |
| 22 | 22.WOMA ECOSERV CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 89▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 3,9 mil. RON | |
| 23 | 23.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 426,2 K RON | |
| 24 | 24.PAYZONE SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 767,7 K RON | |
| 25 | 25.ALMA 2001 SRL▼ 3 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 84▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 69,6 K RON | |
| 26 | 26.SRAC CERT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 27 | 27.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 74▲ 37 % | ▲ 37 % | 334,8 K RON | |
| 28 | 28.CAMERA DE COMERT INDUSTRIE SI AGRICULTURA TIMIS= | — | 67▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | — | |
| 29 | 29.Fundatia Crestina Diakonia Filiala Sfantu Gheorghe▲ 4 | — | 67▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | — | |
| 30 | 30.ISIS COMPREST SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 65▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 7,4 K RON | |
| 31 | 31.VIOSAG CONSULTING SRL▼ 4 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 65▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 63,6 K RON | |
| 32 | 32.VALHALLA LOGISTIK SRL▲ 60 | Municipiul Timişoara, Timiş | 63▲ 85,3 % | ▲ 85,3 % | -470,9 K RON | |
| 33 | 33.CEPROCS SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 34 | 34.TACHONAN SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 59▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 9,2 K RON | |
| 35 | 35.K.T.ELECTRONICS & AUTOMATICS SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 57▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 1,8 K RON | |
| 36 | 36.LOGOS CORPORATE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 56▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.ECO STIM SRL▼ 3 | Comuna Islaz, Teleorman | 55▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 99,4 K RON | |
| 38 | 38.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.▲ 75 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 54▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | -1 mil. RON | |
| 39 | 39.U2 MANAGEMENT SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 52▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 75,6 K RON | |
| 40 | 40.SOLCONS SRL▲ 35 | Municipiul Oradea, Bihor | 50▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 946 RON | |
| 41 | 41.GIGLIO & PARTNERS SRL▲ 2.675 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50— | — | 123,4 K RON | |
| 42 | 42.RO PRODUCTION SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49▼ 38 % | ▼ 38 % | 133,2 K RON | |
| 43 | 43.WORK MANAGEMENT SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 48▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 22,8 K RON | |
| 44 | 44.AS ŞIMON SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 47▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 298 K RON | |
| 45 | 45.GOODYEAR OPERATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 68 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 47▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 105,7 K RON | |
| 46 | 46.BIA COMPANY SRL▲ 54 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 159,2 K RON | |
| 47 | 47.MIAOIL STATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46— | — | — | -248,2 K RON |
| 48 | 48.AUSTROIL SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 50,1 K RON | |
| 49 | 49.EXICON SRL▲ 184 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 45▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 80,5 K RON | |
| 50 | 50.MN CO. & KG SRL▼ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 514,4 K RON | |
| 51 | 51.OIL CAMIRA SRL▼ 7 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 44▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 23,2 K RON | |
| 52 | 52.VECTORIAN PETROL SRL▲ 48 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 44▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 283 K RON | |
| 53 | 53.MARALIN PREST SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 43▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 60,4 K RON | |
| 54 | 54.FLOREMI PREST SRL▼ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 430,0% | 0,0% | 299,3 K RON | |
| 55 | 55.LAT NITROGEN ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 940 K RON | |
| 56 | 56.HOREVOL MCH SRL▲ 44 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 43▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 196,9 K RON | |
| 57 | 57.STEPADEL OIL SRL▼ 9 | Sat Socodor, Comuna Socodor, Arad | 430,0% | 0,0% | 160,3 K RON | |
| 58 | 58.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂRESCĂ DE GRADUL 1 PRESTAŢIUNEA (SCM) IAŞI▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 420,0% | 0,0% | 38,3 K RON | |
| 59 | 59.STE MIR SRL▼ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 410,0% | 0,0% | -105,2 K RON | |
| 60 | 60.MATRIXCOMP SRL▲ 136 | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 41▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 121 K RON | |
| 61 | 61.ECO-ROM AMBALAJE SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 738,3 K RON | |
| 62 | 62.MESSI SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 41▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 49 K RON | |
| 63 | 63.OPEL SIBIU SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 442,3 K RON | |
| 64 | 64.TOP PREMIUM SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 136,9 K RON | |
| 65 | 65.KAPSIDONIA SRL▲ 82 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 41▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 14,2 K RON | |
| 66 | 66.HERMI CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 40▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 336,8 K RON | |
| 67 | 67.OILACA SRL▲ 66 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 125 K RON | |
| 68 | 68.CARAND SRL▼ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 400,0% | 0,0% | 13,1 K RON | |
| 69 | 69.B3GLOBALCON ROMANIA SRL▲ 687 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 40▲ 900 % | ▲ 900 % | 1,8 mil. RON | |
| 70 | 70.BEELINE ROMANIA SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -10,4 K RON | |
| 71 | 71.G&G IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 39▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 80,7 K RON | |
| 72 | 72.DEM OIL SRL▲ 2.644 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 39— | — | 135,3 K RON | |
| 73 | 73.MARRIE BUSINESS SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 390,0% | 0,0% | 35,8 K RON | |
| 74 | 74.BRAINFARM FOR KIDS SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39▲ 30 % | ▲ 30 % | -301,1 K RON | |
| 75 | 75.FRATII POP SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 38▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 132,9 K RON | |
| 76 | 76.PETROLDI SRL▼ 22 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | 37,3 K RON | |
| 77 | 77.URS CERTIFICĂRI SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 380,0% | 0,0% | 567,5 K RON | |
| 78 | 78.GLOBAL PAINTING SERVICES SRL▼ 11 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 38▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 62 K RON | |
| 79 | 79.ICPE LOGISTICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 38— | — | — | 22,7 K RON |
| 80 | 80.DAS & OTTO SRL▲ 33 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 28,9 K RON | |
| 81 | 81.STEFMAD SRL▼ 14 | Municipiul Slatina, Olt | 370,0% | 0,0% | 86,8 K RON | |
| 82 | 82.RUD STATION SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 37▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -26,4 K RON | |
| 83 | 83.FORWARD DEVELOPMENT GRUP SRL▲ 50 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 37▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 109,3 K RON | |
| 84 | 84.CORAL OIL SRL▼ 9 | Sat Călăraşi-Gară, Comuna Călărasi, Cluj | 360,0% | 0,0% | 17,7 K RON | |
| 85 | 85.D.A.G. OIL SRL▲ 2.631 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 36— | — | 69,6 K RON | |
| 86 | 86.LAVIDOLL SRL▼ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 49,4 K RON | |
| 87 | 87.PRONTO OIL SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 36▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 119,5 K RON | |
| 88 | 88.PIATA DRUMUL TABEREI SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 35▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 64,5 K RON | |
| 89 | 89.INMAACRO SRL▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 35▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 90 | 90.TROTTER GAS SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 51,9 K RON | |
| 91 | 91.HABITEX ROMANIA SRL▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 350,0% | 0,0% | -173 K RON | |
| 92 | 92.TOP SPORT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 4,3 K RON | |
| 93 | 93.TRY STAR MANAGEMENT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 350,0% | 0,0% | 48,8 K RON | |
| 94 | 94.ATENA OIL SRL▼ 19 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 35▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 52,7 K RON | |
| 95 | 95.RMS CONFERENCE & EVENTS CENTER SRL▲ 73 | Sat Ţegheş, Comuna Domneşti, Ilfov | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 126,5 K RON | |
| 96 | 96.EDEN - PETROLEUM SRL▼ 29 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 35▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -76 K RON | |
| 97 | 97.G.A.S. ADMINISTRATIVE SERVICE SRL▲ 201 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | -584,5 K RON | |
| 98 | 98.RODARIO 59 S.R.L.▼ 31 | Sat Mănăstioara, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 35▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 331,9 K RON | |
| 99 | 99.BENZDET SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 52,9 K RON | |
| 100 | 100.ROCOMIS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 45 K RON |