Top 100 firme — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. după angajați în 2021
6.011 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 18.782. Pragul de intrare în top este 38, iar liderul atinge 2.890.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPACT ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.890▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 45,4 mil. RON | |
| 2 | 2.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2.062▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 57,5 mil. RON | |
| 3 | 3.ARRISE LIVE S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.355▲ 269,2 % | ▲ 269,2 % | 21,9 mil. RON | |
| 4 | 4.DSV GLOBAL BUSINESS SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 933▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 6,1 mil. RON | |
| 5 | 5.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 924▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 7,6 mil. RON | |
| 6 | 6.E.ON BUSINESS SERVICES CLUJ SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 552▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 4 mil. RON | |
| 7 | 7.EZUGI RO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 424— | — | 6,2 mil. RON | |
| 8 | 8.DELOITTE SHARED SERVICES S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 415▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 9 | 9.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 413▼ 1 % | ▼ 1 % | 7 mil. RON | |
| 10 | 10.VERTIV ROMANIA SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 413▲ 35 % | ▲ 35 % | 849,4 K RON | |
| 11 | 11.EXELIA SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 382▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 216 K RON | |
| 12 | 12.GOODYEAR OPERATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 382▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 13 | 13.TOTALENERGIES GLOBAL SERVICES BUCHAREST S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 381▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -783,4 K RON | |
| 14 | 14.STEELCASE SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 309▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 15 | 15.CEGEDIM SERVICE CENTER SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 299▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 4 mil. RON | |
| 16 | 16.PTR LIVE TECHNOLOGIES SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 270▲ 103 % | ▲ 103 % | 5,8 mil. RON | |
| 17 | 17.AYVENS SERVICE CENTER S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 261▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | -3,5 mil. RON | |
| 18 | 18.ESPACK EUROLOGISTICA SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 258▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 19 | 19.KMG ROMPETROL SERVICES CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 220— | — | -303,2 K RON | |
| 20 | 20.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 218▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 327,2 K RON | |
| 21 | 21.SERVICE HUB SPA MILANO SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 210— | — | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.EURO SUPORT WORK SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 204▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 385,5 K RON | |
| 23 | 23.SGP - SORTING GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 191▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 721,2 K RON | |
| 24 | 24.EVOLUTION PRODUCTS RO S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 187▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 978,2 K RON | |
| 25 | 25.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1610,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.WOLT ROMANIA S.R.L.▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 157▲ 145,3 % | ▲ 145,3 % | -133,1 mil. RON | |
| 27 | 27.KPMG DELIVERY CENTER SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 153▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 163,9 K RON | |
| 28 | 28.CROWN COOL SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 147▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 29 | 29.INTERNET MARKETING ON-LINE SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 146▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | -200,8 K RON | |
| 30 | 30.VWR INTERNATIONAL EUROPE SERVICES S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 142▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 31 | 31.VODAFONE EXTERNAL SERVICES S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 112▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | -30,3 K RON | |
| 32 | 32.SKYWIND LIVE S.R.L.▲ 29 | Oraş Voluntari, Ilfov | 98▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 351,5 K RON | |
| 33 | 33.RPW LOGISTICS SRL▼ 3 | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 97▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 34 | 34.LINDE GLOBAL SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 950,0% | 0,0% | 726 K RON | |
| 35 | 35.CEPROCS SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 8,8 mil. RON | |
| 36 | 36.Fundatia Crestina Diakonia Filiala Sfantu Gheorghe▲ 3 | — | 840,0% | 0,0% | — | |
| 37 | 37.ODIVAS IMPEX SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 819,2 K RON | |
| 38 | 38.WELOCALIZE SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 620,8 K RON | |
| 39 | 39.IZVOCART SRL▲ 9 | Municipiul Blaj, Alba | 83▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 118,3 K RON | |
| 40 | 40.TELETEX SRL▲ 58 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 79▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | 20,9 K RON | |
| 41 | 41.SRAC CERT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 5 mil. RON | |
| 42 | 42.ISIS COMPREST SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 76▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 753,7 K RON | |
| 43 | 43.CWS GLOBAL BUSINESS SERVICES S.R.L.▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 44 | 44.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 74▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 45 | 45.DKV EURO SERVICE ROMANIA SRL▲ 104 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72▲ 132,3 % | ▲ 132,3 % | 598 K RON | |
| 46 | 46.BV OIL GROUP SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 670,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.DIGI-TEXX EUROPE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 48 | 48.WORK MANAGEMENT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 63▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 256,6 K RON | |
| 49 | 49.HERMI CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 62▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 50 | 50.ALP OIL TRADE SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 60▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 51 | 51.ANA SI COSTI SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 445,3 K RON | |
| 52 | 52.MOTO BENZ DISTRIBUTION SRL▲ 3 | Oraş Mioveni, Argeş | 520,0% | 0,0% | 198 K RON | |
| 53 | 53.TACHONAN SERVICE SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 51▲ 2 % | ▲ 2 % | 513,2 K RON | |
| 54 | 54.RED ENERGY & OIL SRL▲ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 51▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 323,3 K RON | |
| 55 | 55.SARKOILUK 2013 S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 916,6 K RON | |
| 56 | 56.EXICON SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 380,9 K RON | |
| 57 | 57.STEP PROIECT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 490,0% | 0,0% | 474,8 K RON | |
| 58 | 58.BARBU WEST CONSULTING SRL▲ 3 | Sat Secusigiu, Comuna Secusigiu, Arad | 470,0% | 0,0% | 369,1 K RON | |
| 59 | 59.JOY PRODUCCION S.R.L.▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 470,0% | 0,0% | 223,5 K RON | |
| 60 | 60.SINGER NORD PREST S.R.L.▲ 1 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 470,0% | 0,0% | 611,6 K RON | |
| 61 | 61.G&G IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 106,7 K RON | |
| 62 | 62.BENDRAL CLASIC SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 45▲ 25 % | ▲ 25 % | 228,3 K RON | |
| 63 | 63.CORE-OIL & GAS SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 450,0% | 0,0% | 368,8 K RON | |
| 64 | 64.RADCO WEST SRL▲ 150 | Municipiul Arad, Arad | 45▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 484,4 K RON | |
| 65 | 65.EVO ENERGY SRL▼ 6 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 44▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 141,8 K RON | |
| 66 | 66.MARALIN PREST SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 43▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 225,6 K RON | |
| 67 | 67.ARTREX SRL▲ 12 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 43▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 966,1 K RON | |
| 68 | 68.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 11,9 mil. RON | |
| 69 | 69.TRANSOIL SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 235,3 K RON | |
| 70 | 70.V.TANKEN SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 61 K RON | |
| 71 | 71.GIVASIS OIL SRL▲ 1 | Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag, Sibiu | 42▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 383,9 K RON | |
| 72 | 72.GOLDEN EXPRES SERVICII SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.DUOBORA INVEST S.R.L.▲ 261 | Sat Fughiu, Comuna Oşorhei, Bihor | 42▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | 62,6 K RON | |
| 74 | 74.NITUCOM MARKET S.R.L.▲ 237 | Municipiul Craiova, Dolj | 42▲ 110 % | ▲ 110 % | 409,1 K RON | |
| 75 | 75.FLOREMI PREST SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 41▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 746,8 K RON | |
| 76 | 76.AUSTROIL SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 277,4 K RON | |
| 77 | 77.CORAL CLEAN SERV SRL▲ 28 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 41▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 318,5 K RON | |
| 78 | 78.REBO FOOD SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 41▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 90,2 K RON | |
| 79 | 79.PAM FUEL COMPANY SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 319,6 K RON | |
| 80 | 80.BEST GROUP OIL SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 248,8 K RON | |
| 81 | 81.DUO COMPANY CARRERA SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 267,1 K RON | |
| 82 | 82.ZAVPETRO SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 400,0% | 0,0% | 249,9 K RON | |
| 83 | 83.SPRIA OIL COMPANY SRL= | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 40▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 636,5 K RON | |
| 84 | 84.XEROX SHARED SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 400,0% | 0,0% | 556,9 K RON | |
| 85 | 85.IXUX 2015 S.R.L.= | Sat Lucieni, Comuna Lucieni, Dâmboviţa | 400,0% | 0,0% | 217 K RON | |
| 86 | 86.MOGOMAR PROFI S.R.L.▲ 5 | Municipiul Băileşti, Dolj | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 393,9 K RON | |
| 87 | 87.TOTAL SUPPORT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40— | — | — | 520 K RON |
| 88 | 88.LAT NITROGEN ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 390,0% | 0,0% | 160,7 K RON | |
| 89 | 89.ACTIVE WEST COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Arad, Arad | 39▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 302,7 K RON | |
| 90 | 90.GREENPOINT MANAGEMENT S.A.▲ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 91 | 91.PROADO TRADING SRL▲ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 380,0% | 0,0% | 197,2 K RON | |
| 92 | 92.CAMERA DE COMERT INDUSTRIE SI AGRICULTURA TIMIS▼ 13 | — | 38▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | — | |
| 93 | 93.HOREVOL MCH SRL▲ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 38▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 370,1 K RON | |
| 94 | 94.FLORMAN CONSTRUCT SRL▲ 68 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 38▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 463,4 K RON | |
| 95 | 95.PADERA OIL SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 38▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 229,1 K RON | |
| 96 | 96.OIL CAMIRA SRL▲ 8 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 38▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 230,4 K RON | |
| 97 | 97.TRANSUNIVERSE RO SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 98 | 98.MCG OIL DISTRIBUTION SRL▲ 85 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 38▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 99 | 99.GEOMAR G.F.G. SRL▼ 14 | Sat Amărăştii de Jos, Comuna Amărăştii de Jos, Dolj | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | 216,9 K RON | |
| 100 | 100.MONACO POWER S.R.L.▲ 49 | Sat Homorodu de Sus, Comuna Homoroade, Satu Mare | 38▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 437,5 K RON |