Top 100 firme — Activități profesionale, Sălaj după scădere cifră de afaceri în 2025
154 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -20,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -35,1 K RON, iar liderul atinge -2,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IANCHIS FOREST SERVICE S.R.L.nou | Sat Bălan, Comuna Bălan, Sălaj | -2,3 mil. RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | -2,9 K RON | |
| 2 | 2.PROIECT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -1,4 mil. RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | -407,9 K RON | |
| 3 | 3.EDILAS AGG SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -1,2 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 40,5 K RON | |
| 4 | 4.PEM CONSULTANŢĂ ŞI ASISTENŢĂ SRLnou | Sat Sârbi, Comuna Sâg, Sălaj | -723,3 K RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | -54 K RON | |
| 5 | 5.CREATIVE PROJECTS SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -715,4 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.PROEXMIN SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -601,1 K RON▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 273,1 K RON | |
| 7 | 7.SMART FINANCIAL TEAM SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -553,2 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 182,4 K RON | |
| 8 | 8.TOPOWORD SRL▲ 1 | Sat Tetişu, Comuna Fildu de Jos, Sălaj | -519,8 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | -64 K RON | |
| 9 | 9.MARKER SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -438,4 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 77,6 K RON | |
| 10 | 10.SPERO PROINSTAL S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -372,4 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -182,4 K RON | |
| 11 | 11.PRONET SRL▲ 61 | Municipiul Zalău, Sălaj | -365 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -126,9 K RON | |
| 12 | 12.MARADRUM AUTOCONS S.R.L.nou | Sat Chichişa, Comuna Românaşi, Sălaj | -351,5 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 27 K RON | |
| 13 | 13.PENTA PROCAD SRLnou | Sat Badon, Comuna Hereclean, Sălaj | -348,3 K RON▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 28,3 K RON | |
| 14 | 14.METAL AVANGARDE S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -341,1 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 284,1 K RON | |
| 15 | 15.MEDICA GAIDOŞ SRLnou | Sat Pria, Comuna Cizer, Sălaj | -320 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.XPE MEDIA AGENCY S.R.L.nou | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | -317,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -73,8 K RON | |
| 17 | 17.TRANSILVANIA CONSULT MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -307,1 K RON▼ 95,8 % | ▼ 95,8 % | 15,9 K RON | |
| 18 | 18.PRESTCO SRL▲ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | -306,3 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 368,7 K RON | |
| 19 | 19.GRAND EXOLUX CRS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -272,5 K RON▼ 92,4 % | ▼ 92,4 % | -92,2 K RON | |
| 20 | 20.ROMEDIA PREST S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -264,6 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 23,8 K RON | |
| 21 | 21.UBUNTU PROIECT INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -252,6 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | -6,2 K RON | |
| 22 | 22.TOPO ZETHRON S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -243,5 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -48,6 K RON | |
| 23 | 23.PROFI PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | -231,5 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 391,9 K RON | |
| 24 | 24.IM PRIME VISUAL S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -228,7 K RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 49 RON | |
| 25 | 25.SIMPLO STUDIO DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -228 K RON▼ 79,5 % | ▼ 79,5 % | -105,1 K RON | |
| 26 | 26.CONCRET DESIGN SRL▼ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | -227,8 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 145,5 K RON | |
| 27 | 27.OPTIM PROIECT INSTAL S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -213,1 K RON▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 30,8 K RON | |
| 28 | 28.SPORTUL SĂLĂJEAN SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -198,1 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 15,2 K RON | |
| 29 | 29.BLACK-LINE SRL▼ 24 | Sat Derşida, Comuna Bobota, Sălaj | -194,8 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 615,6 K RON | |
| 30 | 30.BIOTIC SRLnou | Sat Treznea, Comuna Treznea, Sălaj | -191 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 190,7 K RON | |
| 31 | 31.MANDENIZGE S.R.L.▲ 65 | Sat Zăuan, Comuna Ip, Sălaj | -188,3 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 6 K RON | |
| 32 | 32.BUILDESIGN & KONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | -177,6 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 115,7 K RON | |
| 33 | 33.YSYNSPECTION S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -175,6 K RON▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | -8,9 K RON | |
| 34 | 34.TOPO AGRO PLOP S.R.L.nou | Sat Plopiş, Comuna Plopiş, Sălaj | -172,7 K RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | -87,8 K RON | |
| 35 | 35.ARHCORE CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -168,5 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 737 RON | |
| 36 | 36.TIARA SRL▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | -165 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -63,7 K RON | |
| 37 | 37.BEST FISCAL CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -155,7 K RON▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 974 RON | |
| 38 | 38.HERBERTH HOME S.R.L.nou | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | -150,7 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 142,5 K RON | |
| 39 | 39.TOPO XYZ DATA S.R.L.nou | Comuna Crasna, Sălaj | -149,2 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | -5,6 K RON | |
| 40 | 40.URBAN SOCIETY S.R.L.▲ 13 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -146,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -37,9 K RON | |
| 41 | 41.REALPLAN SRL▲ 49 | Municipiul Zalău, Sălaj | -143,5 K RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 1 K RON | |
| 42 | 42.MLG PROTEKT CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -139,5 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | -22,2 K RON | |
| 43 | 43.KRALL DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -135,5 K RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -50,5 K RON | |
| 44 | 44.GABRIEL CAMPEAN DESIGNS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -123,7 K RON▼ 94,7 % | ▼ 94,7 % | -21,8 K RON | |
| 45 | 45.LTT MEASUREMENTS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -121,7 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 414,9 K RON | |
| 46 | 46.DIAVAS AXA CONTA S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -121,5 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 675 RON | |
| 47 | 47.VEO GMI ARHITECT S.R.L.▲ 60 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | -116,9 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 48,5 K RON | |
| 48 | 48.PROIECT INSTAL TRANSILVANIA S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -116,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -85,3 K RON | |
| 49 | 49.SĂLAJUL LIBER S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -110,8 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 136,7 K RON | |
| 50 | 50.FLAVIU EVENTS S.R.L.▲ 36 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -110,2 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -69,8 K RON | |
| 51 | 51.BEGES CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -109,4 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | 2,3 K RON | |
| 52 | 52.MELROCONS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -106,8 K RON▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | -17,4 K RON | |
| 53 | 53.PRIMEART S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -106,6 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 139,3 K RON | |
| 54 | 54.POROLISSUM CONSTRUCT S.R.L.▲ 61 | Municipiul Zalău, Sălaj | -106,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -102,4 K RON | |
| 55 | 55.CERERI FINANTARE S.R.L.▼ 40 | Municipiul Zalău, Sălaj | -105,2 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -39,2 K RON | |
| 56 | 56.DIEZ PLUS EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -102,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4,7 K RON | |
| 57 | 57.INSTALCON PROEXE S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -102 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -2,6 K RON | |
| 58 | 58.XPE MEDIA S.R.L.nou | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | -99,5 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -51,4 K RON | |
| 59 | 59.RCW TOW LOGISTICS S.R.L.▼ 48 | Municipiul Zalău, Sălaj | -95,6 K RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 33,2 K RON | |
| 60 | 60.TOPO RBCG S.R.L.nou | Sat Stârciu, Comuna Horoatu Crasnei, Sălaj | -95 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 23,4 K RON | |
| 61 | 61.FREYA EVENTS & DESIGN S.R.L.nou | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | -88,2 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 134 K RON | |
| 62 | 62.ANA VALUE S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -86 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 90,1 K RON | |
| 63 | 63.IODANI SERVICII S.R.L.▲ 74 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -82,9 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 125,6 K RON | |
| 64 | 64.RXM VIP ACCOUNTING SRLnou | Sat Bădăcin, Comuna Pericei, Sălaj | -80,9 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 218 RON | |
| 65 | 65.LORYS WEDDING S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -80,5 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 3,1 K RON | |
| 66 | 66.GS CONSULTING MANAGEMENT ENGINEERING S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -76,8 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 117 K RON | |
| 67 | 67.CONSULTANTA 2014 S.R.L.nou | Sat Agrij, Comuna Agrij, Sălaj | -76,5 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 30,5 K RON | |
| 68 | 68.RSD INSTAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -72,2 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 88,8 K RON | |
| 69 | 69.F & OAB S.R.L.nou | Sat Agrij, Comuna Agrij, Sălaj | -71,2 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 141,5 K RON | |
| 70 | 70.ALEX NET SRL▲ 58 | Municipiul Zalău, Sălaj | -70 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 4,2 K RON | |
| 71 | 71.PROD VET COM SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | -69,2 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 15,9 K RON | |
| 72 | 72.RARART MEDIA SRLnou | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | -67,3 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 49,9 K RON | |
| 73 | 73.SEPTEVAL SRL▲ 43 | Municipiul Zalău, Sălaj | -67 K RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 22 K RON | |
| 74 | 74.KUBITEKA STUDIO S.R.L.▲ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | -62,3 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 3,7 K RON | |
| 75 | 75.URMA PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -61,8 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 21,5 K RON | |
| 76 | 76.ELECTRO CONSULT SRLnou | Sat Câmpia, Comuna Bocşa, Sălaj | -59,5 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 69,2 K RON | |
| 77 | 77.OSIRIS SRL▼ 28 | Municipiul Zalău, Sălaj | -58,7 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | -70 K RON | |
| 78 | 78.CEZARVET ZONE SRL▲ 21 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -58,3 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 535 RON | |
| 79 | 79.GEOTOPO-SZY SRL▲ 34 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | -57,8 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 8,2 K RON | |
| 80 | 80.SANDICONT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -56,5 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 37 K RON | |
| 81 | 81.TESSERACT MODEL S.R.L.nou | Sat Câmpia, Comuna Bocşa, Sălaj | -55,6 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 1,6 K RON | |
| 82 | 82.JOCURILE MINȚII S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -55,3 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 272,1 K RON | |
| 83 | 83.TERESTRAL S.R.L.nou | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | -51,6 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 2 K RON | |
| 84 | 84.LUXOR GENERAL GROUP S.R.L.▲ 78 | Municipiul Zalău, Sălaj | -51,2 K RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 14,9 K RON | |
| 85 | 85.ORIONCONT SERVICIICONTABILE SRL▼ 38 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -49,3 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | -26,3 K RON | |
| 86 | 86.BIROU DE CONSULTANTA SI MANAGEMENT 2021 S.R.L.▼ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | -48,7 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 205 RON | |
| 87 | 87.TOPOLUPU SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -48,7 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -36 K RON | |
| 88 | 88.KEOPSURVEY ART S.R.L.nou | Sat Valcău de Jos, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | -48 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 21,6 K RON | |
| 89 | 89.PVGT S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -46,8 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -24,1 K RON | |
| 90 | 90.PROIECT NORD TRANSILVANIA S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -46,6 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 23,4 K RON | |
| 91 | 91.POWER MEDIA SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -46,3 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 8,7 K RON | |
| 92 | 92.PARKPACKSTUDIO S.R.L.nou | Sat Creaca, Comuna Creaca, Sălaj | -44,4 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 6,4 K RON | |
| 93 | 93.TIBY-TOPO SRL▼ 57 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -42,6 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -10,4 K RON | |
| 94 | 94.CONTAALBERT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -40,8 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 309,8 K RON | |
| 95 | 95.FORMIX ARHITEKT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -40,4 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 139,7 K RON | |
| 96 | 96.BILLION ADS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -39,8 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 86,3 K RON | |
| 97 | 97.TRUTY ALIGNMENT S.R.L.▼ 18 | Sat Lupoaia, Comuna Creaca, Sălaj | -39,1 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 27,9 K RON | |
| 98 | 98.SILVICONT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -38 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 35 K RON | |
| 99 | 99.SATCAD S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -37 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 25,1 K RON | |
| 100 | 100.INTERLINE TEAM INFINITY SRL▼ 29 | Municipiul Zalău, Sălaj | -35,1 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -12,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sălaj
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
199 firme · 80,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 51,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
92 firme · 27,7 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
105 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
90 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
42 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
41 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
23 firme · 9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
26 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
26 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
46 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
7 firme · 704,4 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 567,2 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
4 firme · 548,5 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 473,9 K RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
8 firme · 319 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 48,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 38,3 K RON