Top 100 firme — Activități profesionale, Maramureș după scădere cifră de afaceri în 2015
114 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -31,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este -12 K RON, iar liderul atinge -8,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXTRUPLAST LOGISTIC SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -8,7 mil. RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 95,1 K RON | |
| 2 | 2.KEMA TRONIC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -2,1 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 21,1 K RON | |
| 3 | 3.OST GRUP SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -2,1 mil. RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 381,9 K RON | |
| 4 | 4.ADTECH SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -2 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.RED TECH SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -1,3 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 118,3 K RON | |
| 6 | 6.ECO TERRA ING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -922,8 K RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 24,3 K RON | |
| 7 | 7.FOR@DRILL SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -910,1 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | -215,6 K RON | |
| 8 | 8.DURABERG SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -784,5 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.CONSPROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -750,4 K RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -2,3 K RON | |
| 10 | 10.BINNOVA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -705,8 K RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | -380,9 K RON | |
| 11 | 11.ENJOBS HR SRLnou | Sat Unguras, Comuna Dumbravita, Maramureş | -687,7 K RON▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | -99,7 K RON | |
| 12 | 12.PERFORMA TERM SRL▲ 58 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | -550,9 K RON▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | -151,7 K RON | |
| 13 | 13.BIOTRONIC SYSTEM SRL▼ 9 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -434,2 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 21,9 K RON | |
| 14 | 14.CEPRONEF SA▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -387,3 K RON▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | -50,3 K RON | |
| 15 | 15.DIARCRISTAL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -351,9 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 62,6 K RON | |
| 16 | 16.PLALEC SRLnou | Sat Sieu, Comuna Sieu, Maramureş | -332,8 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 76,4 K RON | |
| 17 | 17.RO - MIN SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -331,6 K RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | -47 K RON | |
| 18 | 18.INSTITUTUL DE CERCETARI SI PROIECTARI MINIERE SA▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -306,9 K RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 905 RON | |
| 19 | 19.TRANSILVANIA SUNPOWER SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -302,1 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 78,8 K RON | |
| 20 | 20.ALCON-EVO SRLnou | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | -269,2 K RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -62,4 K RON | |
| 21 | 21.SSC-INVESTIMENTE, PROIECTE ŞI GESTIUNE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -258,3 K RON▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | -84,3 K RON | |
| 22 | 22.B.A. CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -257,5 K RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | -82,1 K RON | |
| 23 | 23.MOLDIVARS GRUP SRL▼ 21 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -247,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -21,9 K RON | |
| 24 | 24.INTERPROJECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -247,4 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | -230 RON | |
| 25 | 25.HELDA PARTS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -241,2 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 111,9 K RON | |
| 26 | 26.TECHNOCAD SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -224,9 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 285,3 K RON | |
| 27 | 27.SERVICE RETURN SRL▲ 88 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -216,4 K RON▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | 52 RON | |
| 28 | 28.FRAGRA DESIGN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -208,3 K RON▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | 453 RON | |
| 29 | 29.UP VISION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -204,4 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | -17,2 K RON | |
| 30 | 30.ORGMAN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -196,7 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 54,6 K RON | |
| 31 | 31.PROIECT DARCHITEC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -187 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 5,1 K RON | |
| 32 | 32.LEVROC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -185,6 K RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | -75 K RON | |
| 33 | 33.SIGHET MEDIA TRUST SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -178,2 K RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -43,5 K RON | |
| 34 | 34.VLAICU CONSTRUCT SRL▲ 65 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -174,2 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | 7,5 K RON | |
| 35 | 35.CEPENE SRL▲ 63 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -171,3 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -56,1 K RON | |
| 36 | 36.REMNICO SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -162,2 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -13,3 K RON | |
| 37 | 37.DOCTOR SOLUTION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -156,5 K RON▼ 88 % | ▼ 88 % | 2,6 K RON | |
| 38 | 38.INTER-HOLLAND SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -139,8 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 58,2 K RON | |
| 39 | 39.MANAGEMENTUL TEHNOLOGIEI INOVATOARE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -136,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -9 K RON | |
| 40 | 40.FILIP S CONCEPT SRL▼ 13 | Sat Carbunari, Comuna Dumbravita, Maramureş | -136,2 K RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | -69 K RON | |
| 41 | 41.MARCO & CONDOR SRL▲ 52 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -134,5 K RON▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | -24,4 K RON | |
| 42 | 42.ALPHA STIL CONFORT SRL▲ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -122,3 K RON▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | -5,5 K RON | |
| 43 | 43.TERRAINTELL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -120,6 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 75,3 K RON | |
| 44 | 44.ASCENDING INTERACTIVE SRL▲ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -119 K RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | -26,9 K RON | |
| 45 | 45.LUISA TEX SRL▲ 13 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | -117,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,5 K RON | |
| 46 | 46.CANDE SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Bocicoiu Mare, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | -117,3 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | -21 K RON | |
| 47 | 47.VITARO FINANCING SRL▲ 24 | Sat Catalina, Comuna Coltău, Maramureş | -110,9 K RON▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 23 RON | |
| 48 | 48.AMIDEEA PROJECT-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -108,3 K RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -2,2 K RON | |
| 49 | 49.RHG CONSULTING SRLnou | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | -102,7 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 1,6 K RON | |
| 50 | 50.RAUL & CARMEN SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | -96,3 K RON▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 9 K RON | |
| 51 | 51.A & S ARCADE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -90,9 K RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 12,5 K RON | |
| 52 | 52.TALPOS SRLnou | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | -87,5 K RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | -53,6 K RON | |
| 53 | 53.PROCONS-FOREX SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -86,5 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 110 K RON | |
| 54 | 54.GREEN HOUSE PACT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -84,2 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 4,9 K RON | |
| 55 | 55.ELIKROM MEDIA SRL▲ 46 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | -82,2 K RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 2,3 K RON | |
| 56 | 56.INFOCONSTRUCŢII SRL▼ 37 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -81,2 K RON▼ 69 % | ▼ 69 % | -41,4 K RON | |
| 57 | 57.STADIAL SRLnou | Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, Maramureş | -80,1 K RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | -27,9 K RON | |
| 58 | 58.TEHNOTOP88 SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -78,5 K RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | -4,1 K RON | |
| 59 | 59.NEODESIGN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -76,7 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 1,3 K RON | |
| 60 | 60.EUROACTIV CONSULT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -72,8 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 5,5 K RON | |
| 61 | 61.ROGEMUR SERV SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -71,6 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 53,3 K RON | |
| 62 | 62.CITY PIT'S SRLnou | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | -70,6 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | -30 K RON | |
| 63 | 63.SIGVITAL MED SRL▼ 33 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -69,9 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -28,2 K RON | |
| 64 | 64.ELECTROCORINA SRLnou | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | -57,4 K RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | -19,8 K RON | |
| 65 | 65.PREVENTION DISTRIBUTION S.R.L.▲ 49 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -57,1 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | -44,9 K RON | |
| 66 | 66.PADUREX CONSULTING SRLnou | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | -55,8 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 13,5 K RON | |
| 67 | 67.INSPECT MC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -55,6 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 33,6 K RON | |
| 68 | 68.AQA FONTANA OVA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -55,1 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -23,5 K RON | |
| 69 | 69.MAGUS SRL▼ 59 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -51,7 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -861,3 K RON | |
| 70 | 70.3 POMAR CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -48,2 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 34,7 K RON | |
| 71 | 71.C.D.P. ARIS SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -48,1 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 38,1 K RON | |
| 72 | 72.BORO CAD SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -47 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 58,8 K RON | |
| 73 | 73.CENTRUL DE EXCELENŢĂ PENTRU RESURSE COMUNITARE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -46,8 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 125,3 K RON | |
| 74 | 74.HEIM & HAUS PROJECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -44,1 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 81 K RON | |
| 75 | 75.P.V.E. - NITULESCU SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -43,3 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 52,7 K RON | |
| 76 | 76.PBS EVAL CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -43,1 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 3,2 K RON | |
| 77 | 77.FINANCE CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -42 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 16,2 K RON | |
| 78 | 78.JIMTEX SRL▼ 64 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -40,2 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 36,7 K RON | |
| 79 | 79.SOCIETATE DE INVESTITII MARKETING SI AFACERI SRL▲ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -39,3 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 55,3 K RON | |
| 80 | 80.TOTH ENGINEERING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -39,1 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 43,2 K RON | |
| 81 | 81.CAMEL TOE SRLnou | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | -36 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -220,4 K RON | |
| 82 | 82.EUROCONT EXPERT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -30,5 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 40,3 K RON | |
| 83 | 83.GLOBALTOPOCAD SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -30,2 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 28,7 K RON | |
| 84 | 84.GF ECO ENGINEERING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -27,3 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 11,6 K RON | |
| 85 | 85.NORDISCHE PROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -25,5 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 10,5 K RON | |
| 86 | 86.CUBICON INVEST SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -25,4 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 442,9 K RON | |
| 87 | 87.FUN ALPIN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -24,9 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 10,5 K RON | |
| 88 | 88.CENTRUL DE AFACERI RO-UA SRLnou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | -23 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -8,1 K RON | |
| 89 | 89.BYG EUROSERV COMPANY SRLnou | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | -22,6 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 66,8 K RON | |
| 90 | 90.REBEL ADVERTISING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -21,8 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 40,1 K RON | |
| 91 | 91.IGGIS CAD EVAL SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -20,8 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 4 K RON | |
| 92 | 92.WARREN CREACTIVE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -20,2 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 947 RON | |
| 93 | 93.REDMM SRL▼ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -18 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 48,3 K RON | |
| 94 | 94.ARCHITEL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -16,6 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -74,6 K RON | |
| 95 | 95.TOP STANDS SRL▲ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -15,8 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 3,4 K RON | |
| 96 | 96.ACTIV PRO AUDIT SRL▼ 28 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -14,8 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 53,5 K RON | |
| 97 | 97.MICROBIT MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -13,5 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 60,1 K RON | |
| 98 | 98.FBC LOGISTICS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -12,6 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 3,3 K RON | |
| 99 | 99.IUHU CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -12,2 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 23,7 K RON | |
| 100 | 100.DIPA COPS SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | -12 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 124,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Maramureș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
349 firme · 217,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
101 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
167 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
165 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
184 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
48 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
52 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
73 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
17 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 698,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 647,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 434,1 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 350,8 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 239,7 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 199,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 75,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 0 RON