Top 100 firme — Activități profesionale, Maramureș după scădere cifră de afaceri în 2012
122 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -36,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este -30,1 K RON, iar liderul atinge -13,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CREDFIN INVEST SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -13,3 mil. RON▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | -5,1 mil. RON | |
| 2 | 2.OST GRUP SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -2,5 mil. RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 696,3 K RON | |
| 3 | 3.BINNOVA SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -2,1 mil. RON▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | -540,2 K RON | |
| 4 | 4.PRO ERITES S.A.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -1,8 mil. RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | -712,4 K RON | |
| 5 | 5.INNOVA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -1,3 mil. RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | -130 K RON | |
| 6 | 6.ALMA-ACIM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -916,4 K RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | -54,2 K RON | |
| 7 | 7.JIMTEX SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -891,2 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 209,6 K RON | |
| 8 | 8.ARHIMAR SERV SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -807,1 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -567,8 K RON | |
| 9 | 9.ADDICT IMPRIMERIE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -780,8 K RON▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | -76,5 K RON | |
| 10 | 10.ESCALIA CRAUS S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -654 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 578,9 K RON | |
| 11 | 11.PUTNA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -628 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3,1 K RON | |
| 12 | 12.SESTRI SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | -534,3 K RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 1,7 K RON | |
| 13 | 13.MANCONSTRUCT HIDRO S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -491,1 K RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 61,8 K RON | |
| 14 | 14.GEO PROIECT SRLnou | Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, Maramureş | -397 K RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 53,3 K RON | |
| 15 | 15.X TRADE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -358,4 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | -25,6 K RON | |
| 16 | 16.I-NET-PLATFORM.COM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -348,9 K RON▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | -185,7 K RON | |
| 17 | 17.B.A. CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -306 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 39 K RON | |
| 18 | 18.EUROTOPAZ RESEARCH SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -298,9 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 20,6 K RON | |
| 19 | 19.CONDITA GROUP SRLnou | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | -288 K RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | 2,5 K RON | |
| 20 | 20.APOLLO TERRITORIUM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -274,5 K RON▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | -7,7 K RON | |
| 21 | 21.V.Z. MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -263,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -106,5 K RON | |
| 22 | 22.KONTROL SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -260,2 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -46 K RON | |
| 23 | 23.ELSYLINE SRLnou | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | -247,9 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 10,3 K RON | |
| 24 | 24.SAN-V-TEST SRL▲ 79 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -242,4 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | -16,3 K RON | |
| 25 | 25.PROINSTAL-CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -222,1 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 12,9 K RON | |
| 26 | 26.CALABRIA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -181,7 K RON▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | -286,9 K RON | |
| 27 | 27.ORGMAN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -180 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 24,7 K RON | |
| 28 | 28.TOTH ENGINEERING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -171,5 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 104,2 K RON | |
| 29 | 29.PBS EVAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -170,8 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 52,8 K RON | |
| 30 | 30.ARCHIE GORDON SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -165,9 K RON▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 61,2 K RON | |
| 31 | 31.CONSULTING FOR STRATEGY AND DEVELOPEMENT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -164,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -89,5 K RON | |
| 32 | 32.RHG CONSULTING SRLnou | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | -162,4 K RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | -2,7 K RON | |
| 33 | 33.INSIDE MEDIA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -159,7 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 317 RON | |
| 34 | 34.MIO CONSULTING SRLnou | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | -152,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -49,7 K RON | |
| 35 | 35.A & S ARCADE SRL▲ 47 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -149,2 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 10 K RON | |
| 36 | 36.LUKONSPROD GENERAL SRL▼ 14 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | -140,3 K RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | -35,9 K RON | |
| 37 | 37.BRANDUNG SRL▲ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -140,2 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | -62,1 K RON | |
| 38 | 38.PROVIA SRL▲ 60 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -136,8 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 3,2 K RON | |
| 39 | 39.C&C COUNT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -133 K RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 30,5 K RON | |
| 40 | 40.DIARCRISTAL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -130,4 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 28,7 K RON | |
| 41 | 41.RED TECH SRL▲ 77 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -119,6 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -135,1 K RON | |
| 42 | 42.CENTRUL DE DEZVOLTARE PENTRU ENERGII REGENERABILE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -110,2 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | -14,9 K RON | |
| 43 | 43.EPROCENT TEAM SRL▲ 73 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -110 K RON▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | -23,2 K RON | |
| 44 | 44.PUBLICOM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -108,3 K RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | -69,8 K RON | |
| 45 | 45.ONISTUA SSM CONSULTING SRLnou | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | -106,5 K RON▼ 89,9 % | ▼ 89,9 % | 770 RON | |
| 46 | 46.PIXEL WATT STUDIO SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -103,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 47 | 47.PARAISO SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -102,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -21,6 K RON | |
| 48 | 48.LAND-2001 SRL▼ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -96,4 K RON▼ 96 % | ▼ 96 % | -30,2 K RON | |
| 49 | 49.ECO EXPERT SRL▲ 71 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -94,1 K RON▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | -7 K RON | |
| 50 | 50.EFICACE PROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -93,2 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | -186 K RON | |
| 51 | 51.HERCONI PROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -91,4 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 47,6 K RON | |
| 52 | 52.TERRAINTELL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -91,3 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 21,8 K RON | |
| 53 | 53.PERFECT LIGHT SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | -90,7 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | -8,3 K RON | |
| 54 | 54.WURZ IMPEX SRLnou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | -90,1 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | -87,5 K RON | |
| 55 | 55.AMISA PROIECT SRL▲ 36 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -89,2 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 640 RON | |
| 56 | 56.ETOLIA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -88,4 K RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | -34,8 K RON | |
| 57 | 57.REAL MANAGEMENT EXPERTISE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -88,1 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | -72,6 K RON | |
| 58 | 58.SANWAY SRL▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -85,5 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -57,5 K RON | |
| 59 | 59.FRUCTROM LABORATOR PATISERIE S.R.L.nou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | -85,5 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | -71,8 K RON | |
| 60 | 60.VETSIM SRL▲ 39 | Sat Lăpuş, Comuna Lăpuş, Maramureş | -77,3 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 1,5 K RON | |
| 61 | 61.MAGNETPEDIA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -76,3 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 2,5 K RON | |
| 62 | 62.ATRIA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -75,2 K RON▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | -27,5 K RON | |
| 63 | 63.ANIMALMED SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -74,5 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 5,4 K RON | |
| 64 | 64.SOLID ENGINEERING SRLnou | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | -74,3 K RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 507 RON | |
| 65 | 65.ROMCONST CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -73,6 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | -73,2 K RON | |
| 66 | 66.TRIPARTCONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -70 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 11,1 K RON | |
| 67 | 67.COS.MARION SRLnou | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | -68,5 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 17 RON | |
| 68 | 68.H-PROIECT SRL▼ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -67,8 K RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -58,9 K RON | |
| 69 | 69.TELERING SRL▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -65,7 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -18,4 K RON | |
| 70 | 70.VLADIANA B.C. SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -64,5 K RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | -19,5 K RON | |
| 71 | 71.S.D.R. CONT-FIN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -57,6 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 1,2 K RON | |
| 72 | 72.STYL SICAR SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -55,4 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 63,3 K RON | |
| 73 | 73.P.V.E. - NITULESCU SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -54,6 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 32 K RON | |
| 74 | 74.RADIX GROUP SRL▲ 33 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -54 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 156 RON | |
| 75 | 75.C.D.P. ARIS SA▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -51,9 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 1,6 K RON | |
| 76 | 76.MINCLOSE SRLnou | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | -50,8 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 18,7 K RON | |
| 77 | 77.MARCO & CONDOR SRL▼ 72 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -49,5 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,2 K RON | |
| 78 | 78.MAGUS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -48,4 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.TECHNETIU SRL▼ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -47,9 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 23,1 K RON | |
| 80 | 80.PRODEMCONS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -46,9 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 55,5 K RON | |
| 81 | 81.TOPO EXPERT SRL▼ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -45,9 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -36,5 K RON | |
| 82 | 82.EXPERT MDF SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -45,7 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -16,5 K RON | |
| 83 | 83.LOL CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -44,5 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -98 K RON | |
| 84 | 84.BORO CAD SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | -43,4 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -32,3 K RON | |
| 85 | 85.RAUL & CARMEN SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | -43,3 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 1,4 K RON | |
| 86 | 86.VIA VITA COM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -42,8 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 82,5 K RON | |
| 87 | 87.STRUCTURI T.M.L. 2008 SRL▲ 3 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | -40,9 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 551 RON | |
| 88 | 88.NORDISCHE PROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -38,9 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -11,1 K RON | |
| 89 | 89.KARA SERV SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -38,2 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -29,7 K RON | |
| 90 | 90.MICROBIT MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -37,9 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 45,5 K RON | |
| 91 | 91.REMNICO SRL▼ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -37,5 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -6,9 K RON | |
| 92 | 92.DAVIDPRINTER S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -36,3 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | -24,6 K RON | |
| 93 | 93.DATA SYSTEMS SRL▲ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -35,7 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 39,4 K RON | |
| 94 | 94.MICRAL EXPERT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -35,6 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 126,4 K RON | |
| 95 | 95.EX AUDACES SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -35,1 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 14 K RON | |
| 96 | 96.INTERVALCO SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -34,7 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -744,7 K RON | |
| 97 | 97.NADIANA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -34,3 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 20 RON | |
| 98 | 98.MEGEPA CONSULT SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -34,1 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 2,2 K RON | |
| 99 | 99.IGGIS CAD EVAL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -33,3 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 63 K RON | |
| 100 | 100.PADUREX CONSULTING SRLnou | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | -30,1 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 52,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Maramureș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
349 firme · 217,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
101 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
167 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
165 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
184 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
48 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
52 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
73 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
17 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 698,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 647,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 434,1 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 350,8 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 239,7 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 199,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 75,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 0 RON