Top 100 firme — Activități profesionale, Maramureș după marjă netă în 2025
1.208 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 69,9 %, iar liderul atinge 396,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLOWER DOOR TESTING AND SOLUTIONS S.R.L.▲ 898 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 396,8 %▲ 13.305,4 % | ▲ 13.305,4 % | 3 K RON | |
| 2 | 2.AVMIMVA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Tămaia, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 318 %— | — | — | 12 K RON |
| 3 | 3.PORUTIU CONSULTING SRL▲ 1.057 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 223,1 %— | — | 22,8 K RON | |
| 4 | 4.SOCIAL MEDIA PROMOTIONS SRL▲ 1.225 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 198,9 %— | — | 28,2 K RON | |
| 5 | 5.S.D.&ANYA LAND S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 131,1 %— | — | 62,6 K RON | |
| 6 | 6.MULTI PET VET S.R.L.▲ 1.048 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 116,8 %— | — | 94,4 K RON | |
| 7 | 7.OCULUS DEI S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 109 %— | — | 11,4 K RON | |
| 8 | 8.EKIMAX SPORT SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 102,4 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 496,7 K RON | |
| 9 | 9.BLOOM MARKETING&SALES S.R.L.▼ 2 | Sat Groşii Ţibleşului, Comuna Groşii Ţibleşului, Maramureş | 99,2 %▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 82 K RON | |
| 10 | 10.ITP SOMCUTA MARE S.R.L.nou | Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 99 %— | — | — | 495 RON |
| 11 | 11.PLAN W S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 97 %— | — | — | 378,4 K RON |
| 12 | 12.HYDRO PURIFY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 97 %— | — | — | 40,3 K RON |
| 13 | 13.SURVEY ASSIST S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 95,5 %— | — | — | 469 K RON |
| 14 | 14.2M CONSULTING SRL▲ 227 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 93 %▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 132,4 K RON | |
| 15 | 15.CREATIVESPARK S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 92,6 %— | — | — | 885,8 K RON |
| 16 | 16.REMCONSULTAUDIT SRL▲ 281 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 91,8 %▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 177,2 K RON | |
| 17 | 17.MAGIX PARTICLE S.R.L.▲ 202 | Sat Remetea Chioarului, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 91 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 27,9 K RON | |
| 18 | 18.HARPOON AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 89,9 %— | — | — | 354 K RON |
| 19 | 19.SMART AUTOMOTIVE PROCESS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 88,7 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.CT ELECTRICDESIGN S.R.L.▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 87,7 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 403,3 K RON | |
| 21 | 21.SAHARA VIEW S.R.L.nou | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 86,2 %— | — | — | 79,7 K RON |
| 22 | 22.ITP CORA ADTRANS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 86,2 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 222,7 K RON | |
| 23 | 23.INFLUENCER MARKETING SPECIALIST SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 84,7 %— | — | — | 236,8 K RON |
| 24 | 24.TEHNIC MBI EDILITAR CONSTRUCT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84,5 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 74,2 K RON | |
| 25 | 25.UPLIFTED S.R.L.nou | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 84,4 %— | — | — | 324,3 K RON |
| 26 | 26.AD CLICK S.R.L.▼ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84,4 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 913,4 K RON | |
| 27 | 27.METIS MANAGEMENT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84,3 %— | — | 1,1 K RON | |
| 28 | 28.MATRICK PRO CONSTRUCT S.R.L.-D.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84 %— | — | — | 12,6 K RON |
| 29 | 29.MAKTIQ CONSULTANCY SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,9 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 279,7 K RON | |
| 30 | 30.ROALOGIX S.R.L.nou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 83,8 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 31 | 31.RUNCU UNLIMITED S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,8 %— | — | 116,6 K RON | |
| 32 | 32.NEXT AREA S.R.L.▲ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,7 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 33 | 33.CONSULTING EXCHANGE S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,6 %— | — | — | 146,3 K RON |
| 34 | 34.CALLAS CONSULT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,5 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 212,1 K RON | |
| 35 | 35.ESTIMAMVALORI S.R.L.▲ 499 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,5 %▲ 196,9 % | ▲ 196,9 % | 36,3 K RON | |
| 36 | 36.BEWOLF GLOBAL CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,3 %— | — | 146,4 K RON | |
| 37 | 37.EDALO EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83 %— | — | — | 72,7 K RON |
| 38 | 38.ALLPRO AUDIT S.R.L.▲ 6 | Loc. Băiţa, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 82,7 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 273,7 K RON | |
| 39 | 39.ART VISTA DESIGN S.R.L.▲ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82,2 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 280,1 K RON | |
| 40 | 40.BRIGHT PERSPECTIVE WAY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 129,8 K RON | |
| 41 | 41.DAYCONT GLOBAL CONSULT SRL▲ 62 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 243,3 K RON | |
| 42 | 42.MAKROTHUMIA CONSULTING SRL▲ 79 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 44 K RON | |
| 43 | 43.BELISSIMA MAURA S.R.L.nou | Sat Dumbravita, Comuna Dumbravita, Maramureş | 81,7 %— | — | — | 149,7 K RON |
| 44 | 44.THEIA SOLUTIONS SRL▲ 53 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 81,7 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 275,9 K RON | |
| 45 | 45.STRATEGIC VIEW CONCEPT S.R.L.▲ 222 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 81 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 319,4 K RON | |
| 46 | 46.LEVEL UP GROUP SRL▲ 508 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 80,9 %▲ 203,7 % | ▲ 203,7 % | 42,1 K RON | |
| 47 | 47.CORE ASSET MANAGEMENT S.R.L.▼ 21 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 80,9 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 26,2 K RON | |
| 48 | 48.CREATIVE CORNER SOLUTIONS S.R.L.▲ 64 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 80,9 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 169,5 K RON | |
| 49 | 49.KETO WEALTH MANAGEMENT S.R.L.▲ 128 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 80 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 274,3 K RON | |
| 50 | 50.FUSAR OFFICE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79,9 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 310 K RON | |
| 51 | 51.POLYMORPHFX S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79,9 %— | — | — | 175 K RON |
| 52 | 52.EKOCONSULT MANAGEMENT S.R.L.▲ 874 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 79,8 %▲ 4.676,7 % | ▲ 4.676,7 % | 375 K RON | |
| 53 | 53.FINCONTSERV LGPM SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79,3 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 317,3 K RON | |
| 54 | 54.TEHNIC AID S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79,2 %— | — | — | 195,4 K RON |
| 55 | 55.KGITEHNIC S.R.L.▼ 24 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 79,2 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 3,1 K RON | |
| 56 | 56.FFC MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 78,8 %— | — | — | 132,4 K RON |
| 57 | 57.VLADIMIR DIACONU DENTALOFFICE S.R.L.nou | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 78,8 %— | — | — | 217 K RON |
| 58 | 58.HOTMAR GROUP SRL▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 78,8 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 192,3 K RON | |
| 59 | 59.NORDSKAR PETCARE S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 78,3 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 60 | 60.VOIEVOD DESIGN S.R.L.nou | Sat Bogdan Vodă, Comuna Bogdan Vodă, Maramureş | 78 %▲ 2.067,2 % | ▲ 2.067,2 % | 46,5 K RON | |
| 61 | 61.BUSINESSDECK CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77,8 %— | — | 12,1 K RON | |
| 62 | 62.BEST LEADER CONSULT SRL▲ 229 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77,7 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 48,7 K RON | |
| 63 | 63.GRANT SUMMIT CONSULTING SRL▲ 1.032 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 77,7 %— | — | 501,6 K RON | |
| 64 | 64.R&C POWER DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77,3 %— | — | — | 162,4 K RON |
| 65 | 65.EXPERT DANSIM SERVICES SRL▲ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77,2 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 303,3 K RON | |
| 66 | 66.TECH DIMENSION S.R.L.▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 76,6 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 22,7 K RON | |
| 67 | 67.GRAVEYARD MEDIA S.R.L.nou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 76,4 %— | — | — | 11,4 K RON |
| 68 | 68.HARU MEDIA S.R.L.▼ 48 | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 75,9 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 937 K RON | |
| 69 | 69.CRISTEL ENERGY GREEN TECH HUB S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 75,6 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 70 | 70.BS HOME STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 75,2 %— | — | — | 68,7 K RON |
| 71 | 71.NOBILA CASA SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 75,1 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 618,2 K RON | |
| 72 | 72.KRAFTIG SRL▲ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74,9 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.ARP EXPERT ACCOUNTING S.R.L.▼ 8 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 74,8 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 187,1 K RON | |
| 74 | 74.BLANC CONSULTING S.R.L.▲ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 841,5 K RON | |
| 75 | 75.VETROS S.R.L.▲ 30 | Sat Dealu Corbului, Comuna Vima Mică, Maramureş | 74,7 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 14,7 K RON | |
| 76 | 76.UTIL DATA CONCEPT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 74,6 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 625,8 K RON | |
| 77 | 77.ISAIA IMPEX SRL▲ 38 | Sat Bârgău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 74,6 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 225,6 K RON | |
| 78 | 78.ARTCON SMART S.R.L.▲ 83 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74,4 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.FABBRAND S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74,3 %— | — | — | 119,3 K RON |
| 80 | 80.HANDBAL CONNECTION S.R.L.▲ 190 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74,2 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 81,5 K RON | |
| 81 | 81.EXPERT C&A S.R.L.▲ 199 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 217,4 K RON | |
| 82 | 82.CONTA DOT S.R.L.▲ 70 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 47,1 K RON | |
| 83 | 83.SERV AUDIT SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 73,9 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 217,3 K RON | |
| 84 | 84.ARHI CONCEPT PROJECTS S.R.L.▲ 201 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 73,7 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 879,2 K RON | |
| 85 | 85.FINANCE CONSULTING SRL▼ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 73,3 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 172,6 K RON | |
| 86 | 86.MARGRAD CONSULTING SRL▲ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 73,3 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 322,6 K RON | |
| 87 | 87.CONTABILITATE SALARIZARE MC S.R.L.▲ 192 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 73,2 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 165,8 K RON | |
| 88 | 88.LEVEL UP VISUAL PRODUCTION S.R.L.▲ 7 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 73,1 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 344,8 K RON | |
| 89 | 89.PROFI CONSULT S.R.L.▲ 44 | Loc. Nistru, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 72,8 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 267,4 K RON | |
| 90 | 90.SOLID ELEMENT S.R.L.▲ 8 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 72,7 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 135,2 K RON | |
| 91 | 91.GIVEX CONT SRL▲ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 72,5 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 62,4 K RON | |
| 92 | 92.ANESI PROIECT S.R.L.▲ 120 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 72,1 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 248,1 K RON | |
| 93 | 93.TOPOCORNEL PROIECT SRL▲ 305 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 72 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 40,2 K RON | |
| 94 | 94.CONTABCONS DAN S.R.L.▼ 53 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,3 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 466,2 K RON | |
| 95 | 95.SZIROM S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,3 %— | — | — | 43,3 K RON |
| 96 | 96.FOTO ART CREATIV S.R.L.▼ 12 | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 70,9 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 7,2 K RON | |
| 97 | 97.VALIENTE S.R.L.▼ 3 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 70,8 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 10,6 K RON | |
| 98 | 98.ECOMWEBEDIT S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 70,4 %— | — | — | 21,9 K RON |
| 99 | 99.PLUTO BEGINS CONSTRUCTION S.R.L.nou | Sat Sieu, Comuna Sieu, Maramureş | 70,3 %— | — | 260,3 K RON | |
| 100 | 100.HAYAH SERVICES S.R.L.▲ 91 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 69,9 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 61,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Maramureș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
349 firme · 217,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
101 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
167 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
165 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
184 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
48 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
52 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
73 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
17 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 698,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 647,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 434,1 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 350,8 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 239,7 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 199,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 75,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 0 RON