Top 100 firme — IT și comunicații, Constanța după scădere cifră de afaceri în 2016
123 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -45,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -22,4 K RON, iar liderul atinge -8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NAVTRON SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -8 mil. RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.WEBNET SOLUTIONS SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -6,2 mil. RON▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 11 K RON | |
| 3 | 3.SAFE NETWORKS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,1 mil. RON▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | -155,7 K RON | |
| 4 | 4.SOTI CABLE NEPTUN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3,6 mil. RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -28,2 mil. RON | |
| 5 | 5.TELEGRAF ADVERTISING SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,2 mil. RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | -937,4 K RON | |
| 6 | 6.CITYPLEX SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,7 mil. RON▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | -206,5 K RON | |
| 7 | 7.FAUR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -44,8 K RON | |
| 8 | 8.QUANTUM POS S.R.L.▲ 98 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,6 mil. RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 137,1 K RON | |
| 9 | 9.RELIABLE SOFT SOLUTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,4 mil. RON▼ 95 % | ▼ 95 % | -224,3 K RON | |
| 10 | 10.SILVA SISTEMS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,3 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 682 K RON | |
| 11 | 11.ALTAIR SOFT SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -690,5 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 261,2 K RON | |
| 12 | 12.GLYKON SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -595 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 37,4 K RON | |
| 13 | 13.FTV RO SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -572,1 K RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | -117,8 K RON | |
| 14 | 14.BLUE FILM PRODUCTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -551,1 K RON▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | -102,4 K RON | |
| 15 | 15.DEVITYRO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -541,8 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 511,7 K RON | |
| 16 | 16.EURO KARMA DATACENTER SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | -390,7 K RON▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | 25,3 K RON | |
| 17 | 17.VISUAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -360,1 K RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | -14,5 K RON | |
| 18 | 18.SERV LINES CO SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -348,6 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | -569,8 K RON | |
| 19 | 19.EXPERT MEDIA CONSULTING SRL▲ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -308,8 K RON▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | -52,2 K RON | |
| 20 | 20.CONTROL ENGINEERING SRL▲ 3 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | -288,6 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 83,4 K RON | |
| 21 | 21.LOW RISK MANAGEMENT SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -276,1 K RON▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | -16,2 K RON | |
| 22 | 22.MEDIA INFO CHANNEL S.R.L.▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -271,7 K RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -80,6 K RON | |
| 23 | 23.AXEL TELECOM GRUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -259,5 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 41,6 K RON | |
| 24 | 24.ESAIAS NETWORK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -221 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -294 RON | |
| 25 | 25.MARIA ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -217,4 K RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | -6,3 K RON | |
| 26 | 26.MELBO NETWORK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -211,7 K RON▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | -25,3 K RON | |
| 27 | 27.SISTEM-T.C. SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -206,5 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | -15,9 K RON | |
| 28 | 28.TOMRAD COMMUNICATIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -204,3 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -18,4 K RON | |
| 29 | 29.VIVA TERRA LOGISTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -197 K RON▼ 98,1 % | ▼ 98,1 % | -14,4 K RON | |
| 30 | 30.BUSOLA SOFT SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -196,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,9 K RON | |
| 31 | 31.YOUBOX DESIGN SRL▲ 67 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -194,1 K RON▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | -44,2 K RON | |
| 32 | 32.SOFT OF ART SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -191,5 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 983,3 K RON | |
| 33 | 33.WAI DEVELOPMENT SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | -190,6 K RON▼ 92,4 % | ▼ 92,4 % | 12,8 K RON | |
| 34 | 34.S.S.I.INFOMAR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -188,8 K RON▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | 48,2 K RON | |
| 35 | 35.MAINTENANCE OF GRAINS STORAGE SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -181,6 K RON▼ 83,2 % | ▼ 83,2 % | -26,8 K RON | |
| 36 | 36.DREAM DESIGN DOT NET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -178,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 37 | 37.METASOFT PLUS SRL▲ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -176,5 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 19,7 K RON | |
| 38 | 38.EXCELSIOR BLANC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -166,8 K RON▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | -4,3 K RON | |
| 39 | 39.1ARTISTMUSIC SRL▲ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -166,3 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -115,3 K RON | |
| 40 | 40.MEDICAL ADVERTISING & SOFT SRL-Dnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -163,6 K RON▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | -92,7 K RON | |
| 41 | 41.DIGITALSTRATEGY CONCEPT SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -159,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,6 K RON | |
| 42 | 42.XENNO SOFT DESIGN SRL▼ 23 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -153,9 K RON▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | -40,8 K RON | |
| 43 | 43.ANGUS TREND SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -151,4 K RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 3,4 K RON | |
| 44 | 44.MYIOVASTEL COM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -144,8 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | -33,9 K RON | |
| 45 | 45.LARSEN CONSULTING SERVICES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -143 K RON▼ 79,7 % | ▼ 79,7 % | -20,2 K RON | |
| 46 | 46.UNIQSOFT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -136,8 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 49,5 K RON | |
| 47 | 47.COMPANIA NAŢIONALĂ DE RADIOCOMUNICAŢII NAVALE RADIONAV SAnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | -134,1 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 23,2 K RON | |
| 48 | 48.DAF ROM SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | -132,6 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 126,6 K RON | |
| 49 | 49.PEACH SYSTEMS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -131 K RON▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 7,6 K RON | |
| 50 | 50.EDITURA STEAUA NORDULUI SRL▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -130,7 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | -486,8 K RON | |
| 51 | 51.ATELIER MEDIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -129,9 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 19,4 K RON | |
| 52 | 52.TUX NETWORK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -123,5 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 3,9 K RON | |
| 53 | 53.TELLISO SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -121,1 K RON▼ 99 % | ▼ 99 % | 18,3 K RON | |
| 54 | 54.IT EXPERT SERVICES SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -120,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -250 RON | |
| 55 | 55.TELESAT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -118 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 50 K RON | |
| 56 | 56.FARMEDIA SOFT SRLnou | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | -99,7 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 23,5 K RON | |
| 57 | 57.VIZZIO PRO ART SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -99,5 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | -56,7 K RON | |
| 58 | 58.URBAN MEDIA SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -99,2 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 111,7 K RON | |
| 59 | 59.SUCCEED PUBLISHING SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | -98,6 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 67,6 K RON | |
| 60 | 60.CODETEST SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -98 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | -58,5 K RON | |
| 61 | 61.CONSERG EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -97,2 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 86,2 K RON | |
| 62 | 62.BDA WEB DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -97 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 241 RON | |
| 63 | 63.PROMAGIC A.L. SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -96,4 K RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 5,2 K RON | |
| 64 | 64.NEXT BOOK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -96 K RON▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | 16,4 K RON | |
| 65 | 65.MULTISOFT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -93,9 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 236,3 K RON | |
| 66 | 66.CUSTOMER SOFTWARE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -92,6 K RON▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 39,8 K RON | |
| 67 | 67.OMI GRUP SOLUTION SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -91,2 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 2,1 K RON | |
| 68 | 68.NEW CENTURY IT BUSINESS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -87,9 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 181,9 K RON | |
| 69 | 69.COMPUTERS SERV SRL▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -87,6 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 91,2 K RON | |
| 70 | 70.REAL DATA SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -74,2 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 137,9 K RON | |
| 71 | 71.INTERNETIC SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -71,8 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 58,7 K RON | |
| 72 | 72.GMG BUSINESS HOTELS SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -64,9 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 47,2 K RON | |
| 73 | 73.EROSNET SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -63,3 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -31,6 K RON | |
| 74 | 74.ELECTRO SOFT SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -61,9 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | -26,5 K RON | |
| 75 | 75.EDUARD PUBLISHING SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | -61,5 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 347 K RON | |
| 76 | 76.EASY ELECTRONIC SECURITY SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -61,2 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -22,5 K RON | |
| 77 | 77.NEWS DOBROGEA SRL▼ 29 | Municipiul Medgidia, Constanţa | -58,4 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -10 K RON | |
| 78 | 78.SEARA COMPANY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -54,7 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 29,2 K RON | |
| 79 | 79.NETWORK SYSTEM COMMUNICATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -53,2 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 13,3 K RON | |
| 80 | 80.SKY FM SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -51,4 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -24,2 K RON | |
| 81 | 81.TETHYS ENERGY SYSTEMS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -50,5 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -2,3 K RON | |
| 82 | 82.SV AUTOMATIC IT SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -50,4 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 77,1 K RON | |
| 83 | 83.MEDIA EST VISION SRL▼ 65 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -48,8 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 123,9 K RON | |
| 84 | 84.EPI MAI SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -46,1 K RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 4,1 K RON | |
| 85 | 85.SUD-EST PRESS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -41,7 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 30,7 K RON | |
| 86 | 86.PRAGMA OPTION SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -40,1 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 9,2 K RON | |
| 87 | 87.IMPROMEX SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -38,2 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 77,3 K RON | |
| 88 | 88.NETMAC COMMUNICATION SRLnou | Sat Peştera, Comuna Peştera, Constanţa | -37,1 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 16,7 K RON | |
| 89 | 89.SMART OPEN SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -34,1 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 70,5 K RON | |
| 90 | 90.EDITURA CARTA ATLAS SRL▲ 15 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | -34 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 90,9 K RON | |
| 91 | 91.DEVELOP IDEAS SRL▼ 58 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -32,9 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 24,8 K RON | |
| 92 | 92.PROBIT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -31,1 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 42,8 K RON | |
| 93 | 93.RADO PREST SRL▼ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -29,7 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -30,1 K RON | |
| 94 | 94.PLAY-NET SERVICES SRL▼ 29 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | -28,2 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 3,8 K RON | |
| 95 | 95.ALPHA MEDIA SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | -27,3 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 41,3 K RON | |
| 96 | 96.FLORINEL GENERAL SRLnou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | -26,5 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | -17,1 K RON | |
| 97 | 97.GLOBAL MEDIA ART SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -25,4 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -12,9 K RON | |
| 98 | 98.TDL SOFT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -25,4 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 162,3 K RON | |
| 99 | 99.ROYAL TECH INT SRL▼ 86 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -23,7 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 178,1 K RON | |
| 100 | 100.LAURENT COMPUTERS SRL▼ 42 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | -22,4 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -1,9 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Constanța
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
286 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
132 firme · 66,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
39 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
51 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
26 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
77 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
69 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
88 firme · 18 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
19 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
33 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
32 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
24 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
17 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 974,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
8 firme · 879,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 798,4 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 684,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
4 firme · 680 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 416,1 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 122,5 K RON