Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după scădere cifră de afaceri în 2010
197 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -107 mil. RON. Pragul de intrare în top este -88,2 K RON, iar liderul atinge -71,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COM-AXA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -71,4 mil. RON▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 2 | 2.SIRA BROKERS CONSULT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | -4,5 mil. RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | -79,7 K RON | |
| 3 | 3.GESMAD INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -2,6 mil. RON▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | -215,6 K RON | |
| 4 | 4.Z.D. CONCEPT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -2,5 mil. RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -216,9 K RON | |
| 5 | 5.VMD INVESTMENT SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | -1,5 mil. RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 113,9 K RON | |
| 6 | 6.FAST SOLUTIONS SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | -1,4 mil. RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 25,1 K RON | |
| 7 | 7.EUROCOSTI IMPEX SRLnou | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | -1,3 mil. RON▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | -60,4 K RON | |
| 8 | 8.NECO ENTERPRISE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1,3 mil. RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 729 RON | |
| 9 | 9.PROREXIM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1,3 mil. RON▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 161,4 K RON | |
| 10 | 10.AL-TECH SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -928,6 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 39,3 K RON | |
| 11 | 11.PRO HIDRO INSTAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -658,7 K RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 16,2 K RON | |
| 12 | 12.FALMA-ROM SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | -590,3 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | -335 K RON | |
| 13 | 13.GMH GENERAL SERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -490,7 K RON▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | -89,8 K RON | |
| 14 | 14.COSAS INTERNATIONAL SRL▲ 95 | Municipiul Bacău, Bacău | -475,1 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 577 RON | |
| 15 | 15.PROVEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -474,4 K RON▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 150,8 K RON | |
| 16 | 16.ENERGO-INSTALATII SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -459,7 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -44 K RON | |
| 17 | 17.NEOGEN TEHNIC SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -426,1 K RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 3,3 K RON | |
| 18 | 18.IODA SRL▲ 130 | Municipiul Bacău, Bacău | -407,9 K RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | -8,6 K RON | |
| 19 | 19.GENERAL TECTONIC SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | -401,5 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 92,1 K RON | |
| 20 | 20.MANAGEMENT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | -381,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3,6 K RON | |
| 21 | 21.GENERAL STING SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | -380,2 K RON▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | 9,9 K RON | |
| 22 | 22.PROMPT BUILD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -362,7 K RON▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | 44,1 K RON | |
| 23 | 23.GENERAL STING GRUP SRL▲ 83 | Municipiul Bacău, Bacău | -359,8 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | 30,2 K RON | |
| 24 | 24.BUILD EXPERT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -347,6 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 207,7 K RON | |
| 25 | 25.INPROCO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -341,4 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -3,3 K RON | |
| 26 | 26.CRIS CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | -328,5 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -48,3 K RON | |
| 27 | 27.RADNIC PROIECT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -320,1 K RON▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | 13,7 K RON | |
| 28 | 28.GAMUS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | -314,4 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -56,8 K RON | |
| 29 | 29.IVONET PREST SRLnou | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | -311,2 K RON▼ 60 % | ▼ 60 % | -13,9 K RON | |
| 30 | 30.ULTRA PROIECT SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | -294,3 K RON▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | -38,7 K RON | |
| 31 | 31.POLYCONFEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -270,1 K RON▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | -111,6 K RON | |
| 32 | 32.CMG EXPERT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -270 K RON▼ 69 % | ▼ 69 % | -12,7 K RON | |
| 33 | 33.IDEALCONS SRL▲ 178 | Municipiul Bacău, Bacău | -254,4 K RON▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | -22,1 K RON | |
| 34 | 34.AMA-ZING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -240,9 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | -38,4 K RON | |
| 35 | 35.TEHNOCOM PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -236,8 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 37,3 K RON | |
| 36 | 36.STEELEXPERT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -234,2 K RON▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 3,1 K RON | |
| 37 | 37.SUNPROIECT SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | -233,2 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 120,7 K RON | |
| 38 | 38.PROTMED IMPEX SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | -222,3 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 192,3 K RON | |
| 39 | 39.TOPO GEO TECHNICS SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | -204,1 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | -10 K RON | |
| 40 | 40.GRUP CONSULT PROIECT SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | -196,9 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 3,3 K RON | |
| 41 | 41.ORTI-COM SRL▲ 174 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | -194,9 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -77,7 K RON | |
| 42 | 42.TOPO-SISTEM SRL▲ 180 | Municipiul Moineşti, Bacău | -193,2 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 7,3 K RON | |
| 43 | 43.ZZIP ART SRL▲ 74 | Municipiul Bacău, Bacău | -192,8 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | -4,6 K RON | |
| 44 | 44.VISO CONS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -189,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,1 K RON | |
| 45 | 45.LILI CONSULTING SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | -185,4 K RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 11,5 K RON | |
| 46 | 46.GEOSTUD SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | -185,1 K RON▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 17,6 K RON | |
| 47 | 47.PROTOTAL SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -184,1 K RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | -57,2 K RON | |
| 48 | 48.SPAC-CONSULT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -176,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -9,8 K RON | |
| 49 | 49.SIGMUND SERVICES & SUPPLIES SRL▲ 65 | Municipiul Oneşti, Bacău | -174,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -39,1 K RON | |
| 50 | 50.JACOB JURGENSEN RO SRL▲ 107 | Municipiul Bacău, Bacău | -167,5 K RON▼ 54 % | ▼ 54 % | -8,6 K RON | |
| 51 | 51.ANTVET SVS SRL▲ 38 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | -166 K RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | -54,1 K RON | |
| 52 | 52.FINANCIAR ACCES SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | -166 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 1,2 K RON | |
| 53 | 53.VITRAL CONSULT SRL▲ 136 | Municipiul Bacău, Bacău | -164,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -688 RON | |
| 54 | 54.VECTPOL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -161,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -970 RON | |
| 55 | 55.DYNAMIC ENERGY SERVICE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -160,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -8,9 K RON | |
| 56 | 56.INTERNATIONAL ENVIRONMENT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -160,5 K RON▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 3,9 K RON | |
| 57 | 57.PROFILE SERVICES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -160,1 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 178 K RON | |
| 58 | 58.K.S.T. CONSULTING SRL▲ 136 | Municipiul Bacău, Bacău | -154,9 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | -25,7 K RON | |
| 59 | 59.TRANSART SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -154,6 K RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 558 RON | |
| 60 | 60.GEONET SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -146,2 K RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 93,9 K RON | |
| 61 | 61.INFLAN SRL▲ 123 | Municipiul Bacău, Bacău | -144,9 K RON▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | -18,8 K RON | |
| 62 | 62.GABRIEL-INFO SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -142,9 K RON▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | -6,9 K RON | |
| 63 | 63.COMERUS CONSULT SRL▲ 120 | Municipiul Oneşti, Bacău | -142,5 K RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | -80,4 K RON | |
| 64 | 64.GENERAL INFOCAD SRL▲ 142 | Municipiul Bacău, Bacău | -141,3 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -37,7 K RON | |
| 65 | 65.S.A.S. VIAL PRO SRL▲ 110 | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | -139,6 K RON▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | -28,6 K RON | |
| 66 | 66.EVISERV SRL▲ 98 | Municipiul Bacău, Bacău | -136,3 K RON▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | -268 RON | |
| 67 | 67.FRUCTEX BACĂU SRL▲ 99 | Municipiul Bacău, Bacău | -136,1 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 3 K RON | |
| 68 | 68.AMP SYNERGY SRL▲ 128 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -129,5 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 17,3 K RON | |
| 69 | 69.PROURBIX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -125,9 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 35,4 K RON | |
| 70 | 70.CHARME & ROMANTISME SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -124,1 K RON▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | -237,9 K RON | |
| 71 | 71.ELIMO-PLUS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -123,9 K RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | 5,6 K RON | |
| 72 | 72.PERSONAL CONSULT FINANCE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -118,5 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -669 RON | |
| 73 | 73.GPRESS SRLnou | Sat Valea Arinilor, Comuna Măgireşti, Bacău | -115 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 19,1 K RON | |
| 74 | 74.GEO POINT EXPERT SRL▲ 129 | Municipiul Bacău, Bacău | -114,6 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | -939 RON | |
| 75 | 75.HIDRO TECH CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -114 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -12,4 K RON | |
| 76 | 76.ACANTEX CONSULTING SRL▼ 64 | Municipiul Bacău, Bacău | -113,1 K RON▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | -42,5 K RON | |
| 77 | 77.AGVILA INTERNATIONAL SRL▼ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | -110,6 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 30,3 K RON | |
| 78 | 78.ULTRA PROIECT CONSULTING SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | -109,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -681 RON | |
| 79 | 79.GCT CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -107,2 K RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | -12,8 K RON | |
| 80 | 80.SPORT VET SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -106,8 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 1,9 K RON | |
| 81 | 81.PC LOGISTIC SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -104,8 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 80,9 K RON | |
| 82 | 82.MIXDESIGN SRL▲ 139 | Municipiul Bacău, Bacău | -104,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -24 K RON | |
| 83 | 83.UNIC GRUP PROIECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -104,7 K RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 20,8 K RON | |
| 84 | 84.RUTIER-CONEX XXI SRL▼ 77 | Municipiul Bacău, Bacău | -104 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 460,2 K RON | |
| 85 | 85.FIDEL CONT SRL▲ 66 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -103,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,3 K RON | |
| 86 | 86.ACTIV PLUS SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | -103,6 K RON▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | -23,4 K RON | |
| 87 | 87.FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | -102,6 K RON▼ 65 % | ▼ 65 % | -55,3 K RON | |
| 88 | 88.VET CONSULTING SRLnou | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | -101,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 89 | 89.CONTECH GRUP SRL▲ 96 | Municipiul Oneşti, Bacău | -99,8 K RON▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 8,7 K RON | |
| 90 | 90.MATEL HIDRO-INSTAL PROIECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -95,8 K RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | -24,4 K RON | |
| 91 | 91.SAM IMPEX SRL▼ 52 | Municipiul Bacău, Bacău | -94,6 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 1,4 K RON | |
| 92 | 92.GROTI-CO CONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Oneşti, Bacău | -93,7 K RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | -9,3 K RON | |
| 93 | 93.CASA SA▲ 112 | Municipiul Bacău, Bacău | -92,9 K RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | -190 K RON | |
| 94 | 94.FORCONT CONSULTING SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -92,2 K RON▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | -24,5 K RON | |
| 95 | 95.CONCOR EXPERT SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | -92 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | -20,7 K RON | |
| 96 | 96.ANDRA PROJECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -91,4 K RON▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | -20,2 K RON | |
| 97 | 97.VASART PROMO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -90,9 K RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | -7,7 K RON | |
| 98 | 98.SIMPLU GRAPHICS SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | -89,9 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | -129,7 K RON | |
| 99 | 99.ENGINEERING SERVICES SRL▲ 74 | Municipiul Oneşti, Bacău | -88,3 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | -58,8 K RON | |
| 100 | 100.EGAL AUDIT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -88,2 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 77,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON