Top 100 firme — Sănătate, Mureș după profit net în 2024
1.056 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 100,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 361 K RON, iar liderul atinge 15,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL MEDICAL TOPMED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,6 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 15,6 mil. RON | |
| 2 | 2.ACTAMEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 3 | 3.TOPMED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,7 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 4 | 4.SAN-DORA MED SRL▲ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5 mil. RON▲ 391,3 % | ▲ 391,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 5 | 5.TOP TRADING SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,2 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 6 | 6.NOVA VITA HOSPITAL SA▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,5 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 7 | 7.KRAUSS KLINIK SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.NOE PSIHOCENTER SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.MULTIPLANSERV SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 2 mil. RON | |
| 10 | 10.ANGIO CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 2 mil. RON | |
| 11 | 11.CENTRUL MEDICAL SANHEALTH S.R.L.▲ 40 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 195,4 % | ▲ 195,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.DORA MEDICALS SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.ORTOPED VB SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.CARDIO MED SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.PAN HEALTH SRL▼ 4 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.CENTRUL MEDICAL TIAMED SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.OPTIZAN SRL▲ 188 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 481,2 % | ▲ 481,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.RS IMAGISTICA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.VITALIS SRL▲ 2 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.REHAMOVE SRL▲ 165 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1 mil. RON▲ 387,1 % | ▲ 387,1 % | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.SANTA VIVA MED SRL▲ 35 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 1 mil. RON | |
| 22 | 22.RAT MEDICAL DENT SRL▲ 19 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 1 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 1 mil. RON | |
| 23 | 23.TELEIMAGISTICA MEDICALA SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.PSYCHOBIOMED CENTER SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.KARULIA DENTAL ART S.R.L.▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.OPTIMUM EYE CARE SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 987,4 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 987,4 K RON | |
| 27 | 27.RS DIAGNOSTICS SRL▲ 94 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 979,4 K RON▲ 224,3 % | ▲ 224,3 % | 979,4 K RON | |
| 28 | 28.ARTA NEUROLOGICA SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 965,7 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 965,7 K RON | |
| 29 | 29.COMVIV SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 947,3 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 947,3 K RON | |
| 30 | 30.BABE SRL▼ 16 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 899 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 899 K RON | |
| 31 | 31.MIRVALDENT SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 898,2 K RON▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 898,2 K RON | |
| 32 | 32.MEDEL SAN SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 874,5 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 874,5 K RON | |
| 33 | 33.INTERMED SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 846,7 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 846,7 K RON | |
| 34 | 34.CARDIO VITALITY S.R.L.= | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 835,2 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 835,2 K RON | |
| 35 | 35.OPTICA OPTOFARM SRL▲ 39 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 824,5 K RON▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 824,5 K RON | |
| 36 | 36.APOLLO VISION S.R.L.▲ 283 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 798,8 K RON▲ 706,1 % | ▲ 706,1 % | 798,8 K RON | |
| 37 | 37.FEHERVARI MEDCENTER SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 759,5 K RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 759,5 K RON | |
| 38 | 38.SMART DENTAL CLINIC SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 752,5 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 752,5 K RON | |
| 39 | 39.B&C GYORI MEDICAL S.R.L.▲ 53 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 749,3 K RON▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 749,3 K RON | |
| 40 | 40.DANIELA ELENA CERCETARE S.R.L.▲ 140 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 746,4 K RON▲ 244,6 % | ▲ 244,6 % | 746,4 K RON | |
| 41 | 41.MEDICINE CENTER S.R.L.▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 738,7 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 738,7 K RON | |
| 42 | 42.YANNETT GMY DENT SRL▼ 2 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 721,7 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 721,7 K RON | |
| 43 | 43.POPMED SERV S.R.L.▲ 546 | Municipiul Reghin, Mureş | 713,8 K RON▲ 6.215,8 % | ▲ 6.215,8 % | 713,8 K RON | |
| 44 | 44.GHERMANNCH S.R.L.▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 704,8 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 704,8 K RON | |
| 45 | 45.MEDICAL COSMETOLOGY S.R.L.▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 675 K RON▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 675 K RON | |
| 46 | 46.NATURAL SMILE CLINIC S.R.L.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 660,5 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 660,5 K RON | |
| 47 | 47.ALGO MEDICAL SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 659,3 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 659,3 K RON | |
| 48 | 48.LIPO CLINIC S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 622,4 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 622,4 K RON | |
| 49 | 49.INNOMED ORTO-PEDICS SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 617,9 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 617,9 K RON | |
| 50 | 50.CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 608,8 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 608,8 K RON | |
| 51 | 51.GECODENT SRL▲ 188 | Municipiul Reghin, Mureş | 599,8 K RON▲ 277,5 % | ▲ 277,5 % | 599,8 K RON | |
| 52 | 52.ANIMUS MARA SRL▲ 455 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 590,6 K RON▲ 2.170,5 % | ▲ 2.170,5 % | 590,6 K RON | |
| 53 | 53.TOMMYDENT SRL▲ 105 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 553,7 K RON▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 553,7 K RON | |
| 54 | 54.POMADENT SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 546,3 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 546,3 K RON | |
| 55 | 55.ADASCALITEI XRAY S.R.L.▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 541,1 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 541,1 K RON | |
| 56 | 56.BTH MEDICALS MS S.R.L.▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 538,7 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 538,7 K RON | |
| 57 | 57.ALXMEDCONSULT SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 538,3 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 538,3 K RON | |
| 58 | 58.SIKMED SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 528,8 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 528,8 K RON | |
| 59 | 59.CALLIDUS MED S.R.L.▲ 95 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 526 K RON▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 526 K RON | |
| 60 | 60.CENTRU MEDICAL VERITAS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 521,4 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 521,4 K RON | |
| 61 | 61.VIMARTON MED SRL▼ 11 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 520,9 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 520,9 K RON | |
| 62 | 62.DR.SANTHA KRISZTINA CABINET MEDICAL SRL▲ 8 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 518,9 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 518,9 K RON | |
| 63 | 63.POLI CARDINAL MED SRL▼ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 517,2 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 517,2 K RON | |
| 64 | 64.DUDAS CABINET MEDICAL S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 505,3 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 505,3 K RON | |
| 65 | 65.FELIX DENT SRL▲ 73 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 497,7 K RON▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 497,7 K RON | |
| 66 | 66.SMILE EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 492,6 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 492,6 K RON | |
| 67 | 67.DOROBAT XRAY SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 484,5 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 484,5 K RON | |
| 68 | 68.GLIGA-SABINA S.R.L.▲ 229 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 476,7 K RON▲ 307,3 % | ▲ 307,3 % | 476,7 K RON | |
| 69 | 69.DENTATUS COMIMPEX SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 459,8 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 459,8 K RON | |
| 70 | 70.RIG DENTALIMPL S.R.L.▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 459,6 K RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 459,6 K RON | |
| 71 | 71.VIZUAL MED SRL▼ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 458,1 K RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 458,1 K RON | |
| 72 | 72.DR.AMER CLINIC SRL▼ 54 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 457,5 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 457,5 K RON | |
| 73 | 73.DR LIPTAK S.R.L.▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 455,2 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 455,2 K RON | |
| 74 | 74.ERC MEDICIS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 448,4 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 448,4 K RON | |
| 75 | 75.CHIRODERMATOLOGIE S.R.L.▲ 48 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 446,7 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 446,7 K RON | |
| 76 | 76.POLIDENT SRL▲ 152 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 444,2 K RON▲ 169,7 % | ▲ 169,7 % | 444,2 K RON | |
| 77 | 77.MATMEDICS RAD S.R.L.▲ 93 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 440,7 K RON▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 440,7 K RON | |
| 78 | 78.CENTRUL MEDICAL SONEA NOU SRL▲ 7 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 438,6 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 438,6 K RON | |
| 79 | 79.DIASAN SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 425,6 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 425,6 K RON | |
| 80 | 80.PEDICONSULT SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 418 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 418 K RON | |
| 81 | 81.CABINET MEDICAL DR CARMEN MARIN SRL▲ 9 | Municipiul Reghin, Mureş | 414,5 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 414,5 K RON | |
| 82 | 82.PSIHOSAN SERV SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 408,3 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 408,3 K RON | |
| 83 | 83.NYKODERM S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 406 K RON— | — | — | 406 K RON |
| 84 | 84.LIPTAKMED SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 404,6 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 404,6 K RON | |
| 85 | 85.SZALKAYMED SRL▲ 29 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 390,7 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 390,7 K RON | |
| 86 | 86.GLICARMED SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 390 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 390 K RON | |
| 87 | 87.CABINET MEDICAL DR FILEP MARIA SRL▲ 24 | Municipiul Reghin, Mureş | 389,9 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 389,9 K RON | |
| 88 | 88.DAMY ORTOMED S.R.L.▲ 63 | Municipiul Reghin, Mureş | 389,6 K RON▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 389,6 K RON | |
| 89 | 89.MEDKADERIAD S.R.L.▲ 21 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 389,3 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 389,3 K RON | |
| 90 | 90.MENS SANA SRL▼ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 387 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 387 K RON | |
| 91 | 91.ERZSORS MED S.R.L.▲ 57 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 386,9 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 386,9 K RON | |
| 92 | 92.TONICARD MEDICAL SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 386,4 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 386,4 K RON | |
| 93 | 93.DRAGMEDIFAM S.R.L.▲ 38 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 383,5 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 383,5 K RON | |
| 94 | 94.ALMAMEDICAL SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 383,4 K RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 383,4 K RON | |
| 95 | 95.ANDORA CLASS MED S.R.L.▲ 104 | Municipiul Reghin, Mureş | 381,5 K RON▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 381,5 K RON | |
| 96 | 96.RODIMORAR-MED S.R.L.▲ 32 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 376,5 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 376,5 K RON | |
| 97 | 97.DR.KOVACS AGNES SRL▼ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 375 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 375 K RON | |
| 98 | 98.THESA HEALTHCARE S.R.L.▼ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 364,1 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 364,1 K RON | |
| 99 | 99.RATIU ALINA MEDICAL SRL▲ 26 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 362,5 K RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 362,5 K RON | |
| 100 | 100.FEKMED SRL= | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 361 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 361 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON