Top 100 firme — Sănătate, Mureș după profit net în 2016
486 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 21 mil. RON. Pragul de intrare în top este 71,1 K RON, iar liderul atinge 1,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BABE SRL= | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,9 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.OPTICA OPTOFARM SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.COSAMEXT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.ANGIO CENTER SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 983,6 K RON▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 983,6 K RON | |
| 5 | 5.DORA MEDICALS SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 970,4 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 970,4 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL MEDICAL TOPMED SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 845,9 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 845,9 K RON | |
| 7 | 7.MULTIPLANSERV SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 649,7 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 649,7 K RON | |
| 8 | 8.TOPMED SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 532,4 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 532,4 K RON | |
| 9 | 9.IT REPAIR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 448,5 K RON▲ 23.756,6 % | ▲ 23.756,6 % | 448,5 K RON | |
| 10 | 10.MEDICAL DIALINE SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 308,4 K RON— | — | — | 308,4 K RON |
| 11 | 11.ORTOMEDI SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 303,3 K RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 303,3 K RON | |
| 12 | 12.PSIHOSAN SERV SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 297,1 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 297,1 K RON | |
| 13 | 13.ACTAMEDICA SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 294,8 K RON▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 294,8 K RON | |
| 14 | 14.COMVIV SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 287,2 K RON▲ 267 % | ▲ 267 % | 287,2 K RON | |
| 15 | 15.ORTHODIAB SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 271,6 K RON— | — | — | 271,6 K RON |
| 16 | 16.GHERMANNCH S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 270,1 K RON— | — | — | 270,1 K RON |
| 17 | 17.TELEIMAGISTICA MEDICALA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 267,5 K RON— | — | — | 267,5 K RON |
| 18 | 18.DR X-RAY SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 233 K RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 233 K RON | |
| 19 | 19.MODENT SRL▲ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 229,4 K RON▲ 160,5 % | ▲ 160,5 % | 229,4 K RON | |
| 20 | 20.OPTIMUM EYE CARE SRL▲ 239 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 223,5 K RON— | — | 223,5 K RON | |
| 21 | 21.TOP TRADING SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 198,1 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 198,1 K RON | |
| 22 | 22.ALCOVIX BUSINESS S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 191,3 K RON▲ 1.259,5 % | ▲ 1.259,5 % | 191,3 K RON | |
| 23 | 23.NOE PSIHOCENTER SRL▲ 58 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 180 K RON▲ 265,5 % | ▲ 265,5 % | 180 K RON | |
| 24 | 24.ADRIA MED SRL▲ 367 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 178,4 K RON— | — | 178,4 K RON | |
| 25 | 25.EMPATIA MED CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 176,5 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 176,5 K RON | |
| 26 | 26.MUNMED SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 159,4 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 159,4 K RON | |
| 27 | 27.OXIMED-HBOT SRL▼ 11 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 159,2 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 159,2 K RON | |
| 28 | 28.SANTA VIVA MED SRL▲ 47 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 159 K RON▲ 195,8 % | ▲ 195,8 % | 159 K RON | |
| 29 | 29.MEDIAB SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 155,5 K RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 155,5 K RON | |
| 30 | 30.MEDCARE SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 153,5 K RON▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 153,5 K RON | |
| 31 | 31.SFCMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 149,9 K RON— | — | — | 149,9 K RON |
| 32 | 32.CENTRUL URODIAGNOSTIC SRL▲ 88 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 142,7 K RON▲ 384,3 % | ▲ 384,3 % | 142,7 K RON | |
| 33 | 33.PROCARDIA HEALTH SRL▲ 148 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 142,6 K RON▲ 1.232 % | ▲ 1.232 % | 142,6 K RON | |
| 34 | 34.FEKMED SRL▼ 17 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 140,7 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 140,7 K RON | |
| 35 | 35.CENTRUL MEDICONSULT SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 140,4 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 140,4 K RON | |
| 36 | 36.ULTRATEST SRL▲ 121 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 140,2 K RON▲ 662,7 % | ▲ 662,7 % | 140,2 K RON | |
| 37 | 37.ALXMEDCONSULT SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 139,8 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 139,8 K RON | |
| 38 | 38.IPPOCRATE LUX S.R.L.▲ 20 | Municipiul Reghin, Mureş | 139,8 K RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 139,8 K RON | |
| 39 | 39.CABIMED SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 135,2 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 135,2 K RON | |
| 40 | 40.EUROMED SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 132,1 K RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 132,1 K RON | |
| 41 | 41.CHIRURGIE TOPESTET SRL▲ 218 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 129,8 K RON— | — | 129,8 K RON | |
| 42 | 42.STILMED SRL▼ 20 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 129,2 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 129,2 K RON | |
| 43 | 43.MCA HEALTH CARE SRL▲ 201 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 127,5 K RON▲ 7.981,9 % | ▲ 7.981,9 % | 127,5 K RON | |
| 44 | 44.OZSVAT MEDICAL SRL▼ 24 | Municipiul Reghin, Mureş | 125,9 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 125,9 K RON | |
| 45 | 45.3G RX SRL▲ 55 | Municipiul Reghin, Mureş | 123,4 K RON▲ 217,9 % | ▲ 217,9 % | 123,4 K RON | |
| 46 | 46.TRAINING ATELIER SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 122,3 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 122,3 K RON | |
| 47 | 47.ENYMED CARD SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 121,6 K RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 121,6 K RON | |
| 48 | 48.EMANUEL-FILIP SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 117 K RON— | — | — | 117 K RON |
| 49 | 49.MED SAN PREST SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 115,9 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 115,9 K RON | |
| 50 | 50.BALAZS DIAGNOSTICUM SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 115,3 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 115,3 K RON | |
| 51 | 51.RALMED CENTRU MEDICAL SRL▼ 15 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 114,9 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 114,9 K RON | |
| 52 | 52.RESZANA CENTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 112,2 K RON— | — | — | 112,2 K RON |
| 53 | 53.ALMAMEDICAL SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 111 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 111 K RON | |
| 54 | 54.DENTALTOP SRL▲ 136 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 110,2 K RON▲ 1.108,1 % | ▲ 1.108,1 % | 110,2 K RON | |
| 55 | 55.SUSIDENT SRL▲ 290 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 110 K RON— | — | 110 K RON | |
| 56 | 56.TOPMED TRANS SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 106,9 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 106,9 K RON | |
| 57 | 57.DR IORDACHE SRL▼ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 104,7 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 104,7 K RON | |
| 58 | 58.INTERMED SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 104,3 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 104,3 K RON | |
| 59 | 59.PAN HEALTH SRL= | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 104,3 K RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 104,3 K RON | |
| 60 | 60.M&N MEDYSERV SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 103,5 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 103,5 K RON | |
| 61 | 61.DIASAN SRL▲ 281 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 103,4 K RON— | — | 103,4 K RON | |
| 62 | 62.TERMUNMED SRL▲ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 99,4 K RON▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 99,4 K RON | |
| 63 | 63.MAGYARI DENT SRL▲ 41 | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 98,9 K RON▲ 175,7 % | ▲ 175,7 % | 98,9 K RON | |
| 64 | 64.MANOV MED SRL▼ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97,7 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 97,7 K RON | |
| 65 | 65.DOCTOR CARDIO SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 95,7 K RON— | — | — | 95,7 K RON |
| 66 | 66.AMBULATOR PRIVAT PEDIATRIE&CARDIOLOGIE PEDIATRICA SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 94,8 K RON▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 94,8 K RON | |
| 67 | 67.HOMEOMED SRL▼ 22 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 94,8 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 94,8 K RON | |
| 68 | 68.ATV-URO S.R.L.▼ 28 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 94,3 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 94,3 K RON | |
| 69 | 69.IVIDENTAL SRL▲ 41 | Municipiul Reghin, Mureş | 92,9 K RON▲ 182,6 % | ▲ 182,6 % | 92,9 K RON | |
| 70 | 70.CENTRU MEDICAL DR MATHE SRL▲ 81 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 92,6 K RON▲ 373,2 % | ▲ 373,2 % | 92,6 K RON | |
| 71 | 71.MAXDENT OFFICE SRL▲ 104 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 91,6 K RON▲ 631,2 % | ▲ 631,2 % | 91,6 K RON | |
| 72 | 72.RUS OPTI MED SRL▼ 29 | Municipiul Reghin, Mureş | 91,4 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 91,4 K RON | |
| 73 | 73.MED WORK SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 90,8 K RON▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 90,8 K RON | |
| 74 | 74.POLICLINICA ATLAS SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 90,5 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 90,5 K RON | |
| 75 | 75.CABINET MEDICAL DR FILEP MARIA SRL▲ 34 | Municipiul Reghin, Mureş | 88,3 K RON▲ 159,4 % | ▲ 159,4 % | 88,3 K RON | |
| 76 | 76.GALEN SRL▼ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 87,6 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 87,6 K RON | |
| 77 | 77.MED ARBEIT SRL▼ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,7 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 86,7 K RON | |
| 78 | 78.ALGO MEDICAL SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,1 K RON▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 86,1 K RON | |
| 79 | 79.CENTRUL MEDICAL TIAMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86 K RON— | — | — | 86 K RON |
| 80 | 80.SANAMEDICAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85,6 K RON— | — | — | 85,6 K RON |
| 81 | 81.MORPHOMED SRL▼ 56 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,7 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 84,7 K RON | |
| 82 | 82.LIFSCHITZ DENT SRL▲ 98 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 83,9 K RON▲ 599,9 % | ▲ 599,9 % | 83,9 K RON | |
| 83 | 83.DUIUPIN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 82,7 K RON— | — | — | 82,7 K RON |
| 84 | 84.ALSO SRL▲ 236 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 82,4 K RON— | — | 82,4 K RON | |
| 85 | 85.TERAPIE LASER SRL▼ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 81,4 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 81,4 K RON | |
| 86 | 86.NINALULU SRL▲ 156 | Sat Căpuşu de Câmpie, Comuna Iclănzel, Mureş | 80,4 K RON▲ 4.798,3 % | ▲ 4.798,3 % | 80,4 K RON | |
| 87 | 87.SNRMED SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 79,9 K RON— | — | — | 79,9 K RON |
| 88 | 88.BIOMED SRL▼ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 79,1 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 79,1 K RON | |
| 89 | 89.SZALKAYMED SRL▼ 40 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 78,2 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 78,2 K RON | |
| 90 | 90.GECODENT SRL▼ 80 | Municipiul Reghin, Mureş | 77,8 K RON▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 77,8 K RON | |
| 91 | 91.LIPTAKMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77,5 K RON— | — | — | 77,5 K RON |
| 92 | 92.CARIT SAN MEDICAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77,1 K RON— | — | — | 77,1 K RON |
| 93 | 93.IRIS VISION SRL▲ 198 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 76 K RON— | — | 76 K RON | |
| 94 | 94.DE ANIMA SRL▲ 102 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 75,7 K RON▲ 774,4 % | ▲ 774,4 % | 75,7 K RON | |
| 95 | 95.GREIER SRL▲ 12 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 75,6 K RON▲ 118 % | ▲ 118 % | 75,6 K RON | |
| 96 | 96.NEUROFLUX SRL▲ 163 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,5 K RON— | — | 73,5 K RON | |
| 97 | 97.MENS SANA SRL▲ 31 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 72,4 K RON▲ 168,1 % | ▲ 168,1 % | 72,4 K RON | |
| 98 | 98.DIANUTRISAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,9 K RON— | — | — | 71,9 K RON |
| 99 | 99.KING WORK MED S.R.L.▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,7 K RON▲ 148,9 % | ▲ 148,9 % | 71,7 K RON | |
| 100 | 100.SENOIMAGES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,1 K RON— | — | — | 71,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON