Top 100 firme — Sănătate, Mureș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
387 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 23,5 %, iar liderul atinge 122,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDICAL COSMETOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 122,9 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 180,4 K RON | |
| 2 | 2.SAN-DORA MED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 107,5 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 3 | 3.FEHERVARI MEDCENTER SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97,6 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 487,5 K RON | |
| 4 | 4.ELITEPATHOLOGY S.R.L.▲ 74 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 76,5 %▲ 214,2 % | ▲ 214,2 % | 146,6 K RON | |
| 5 | 5.MARKODENT MEDICAL S.R.L.▲ 19 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 75,4 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 129,9 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL MEDICAL SANHEALTH S.R.L.nou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 75 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.IRIS VISION SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 75 %▲ 118,6 % | ▲ 118,6 % | 445,2 K RON | |
| 8 | 8.BLUE TERAMEDI S.R.L.▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,3 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 741,5 K RON | |
| 9 | 9.MELICOVICI MED S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,3 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 296 K RON | |
| 10 | 10.ANCUTA DENTAMED S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 67,9 %▲ 198,2 % | ▲ 198,2 % | -327,8 K RON | |
| 11 | 11.KEEP THEM WHITE DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,1 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 97,6 K RON | |
| 12 | 12.CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.▲ 85 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,8 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 451,9 K RON | |
| 13 | 13.ROXIMAGISTICA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 58,9 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 245,2 K RON | |
| 14 | 14.DR TOTH MED S.R.L.nou | Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 57,2 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 339 K RON | |
| 15 | 15.CABINET DR. DRAȘOVEAN ANCA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -18,1 K RON | |
| 16 | 16.DERSKI S.R.L.▲ 78 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,5 %▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 297,6 K RON | |
| 17 | 17.AMALIA KRISZTADENT S.R.L.nou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 49,6 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 118,8 K RON | |
| 18 | 18.VILIDEM DENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 48,6 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 181,4 K RON | |
| 19 | 19.PEDION SRL▲ 168 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 48,3 %▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 666,6 K RON | |
| 20 | 20.MAXIMILIAN MEDICAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 47,1 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 332,5 K RON | |
| 21 | 21.SPINEMED CENTER S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 45,5 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 56 K RON | |
| 22 | 22.CARDIO VITALITY S.R.L.▼ 14 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 44,9 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 550,8 K RON | |
| 23 | 23.DR.EMESE MEDFAM S.R.L.▲ 15 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 43,4 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 176,9 K RON | |
| 24 | 24.CHD PATHOLOGIA SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 43,2 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 60,6 K RON | |
| 25 | 25.CD SPECIALITY ESTET DENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 42,8 %▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 17,7 K RON | |
| 26 | 26.EZRA MEDICAL S.R.L.▲ 67 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 42,8 %▲ 113,6 % | ▲ 113,6 % | 478,9 K RON | |
| 27 | 27.PEDICONSULT SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 42,5 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 484,6 K RON | |
| 28 | 28.NEUROLOGIE DR. SUCIU TITUS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 41,3 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 316 K RON | |
| 29 | 29.DAMY ORTOMED S.R.L.▼ 22 | Municipiul Reghin, Mureş | 41,3 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 178,9 K RON | |
| 30 | 30.BIOGURU SRL▲ 100 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 41,2 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 39,4 K RON | |
| 31 | 31.MATMEDICS RAD S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 41,2 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 303,1 K RON | |
| 32 | 32.BUDAI MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,8 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 175,9 K RON | |
| 33 | 33.MONA DENTAL ADVISORY SRLnou | Oraş Ungheni, Mureş | 40 %▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 101,5 K RON | |
| 34 | 34.COREDENT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,2 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 100,3 K RON | |
| 35 | 35.OXIMED-HBOT SRL▲ 28 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 38,8 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 182,9 K RON | |
| 36 | 36.NIMCOS CARDIO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 38,7 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 251,2 K RON | |
| 37 | 37.ALEXANDRINA RUSU MED SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 38 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 451 K RON | |
| 38 | 38.HEALTH LIFE CENTER S.R.L.▲ 48 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 37,9 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 361,4 K RON | |
| 39 | 39.GINEMED SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,8 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 25,1 K RON | |
| 40 | 40.GRAUR XRAY SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,8 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 268,4 K RON | |
| 41 | 41.MICO ASIST DOM SRL▼ 22 | Sat Daia, Comuna Apold, Mureş | 37,7 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 113,2 K RON | |
| 42 | 42.CHIO FAMILY MEDICINE & HEALTH S.R.L.▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,6 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 143,6 K RON | |
| 43 | 43.RSA CASA ELY CENTRUM S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,4 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 21,4 K RON | |
| 44 | 44.EDENSMILE S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 36,8 %▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 152,5 K RON | |
| 45 | 45.MED-RX-DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 36,8 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 35,8 K RON | |
| 46 | 46.DENTA AUR SRL▲ 54 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 36,8 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 253,2 K RON | |
| 47 | 47.111 ZENITH ESTHETIQUE S.R.L.▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,6 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 79,8 K RON | |
| 48 | 48.ALE FIZIOMED PLUS SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,5 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 440,6 K RON | |
| 49 | 49.POPMED SERV S.R.L.▼ 10 | Municipiul Reghin, Mureş | 36 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 763,3 K RON | |
| 50 | 50.DENTAL MED DEA SRL▲ 20 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 35,8 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 99,7 K RON | |
| 51 | 51.TOMMYDENT SRL▲ 61 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 553,2 K RON | |
| 52 | 52.DENTATUS COMIMPEX SRL▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,5 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 532,9 K RON | |
| 53 | 53.SMILEDENT SRL▲ 165 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 15,3 K RON | |
| 54 | 54.ASIDOR SRL▲ 102 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 34 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 17,9 K RON | |
| 55 | 55.HAPPY DEEA DENT S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 33,8 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 57,1 K RON | |
| 56 | 56.SANTA VIVA MED SRL▲ 40 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 33,5 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 836,1 K RON | |
| 57 | 57.DENTAPOINT STOMATOLOGIE S.R.L.▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,7 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 150,9 K RON | |
| 58 | 58.RS IMAGISTICA S.R.L.▼ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 59 | 59.SMILE GALLERY S.R.L.▼ 19 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 31,7 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 95,1 K RON | |
| 60 | 60.DENTANDU SRL▼ 35 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 31,5 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 32,4 K RON | |
| 61 | 61.MEDCONSULT SRL▲ 268 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 128,8 K RON | |
| 62 | 62.OLI KINETIC SRL▲ 123 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,5 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 209,4 K RON | |
| 63 | 63.MEDIPULS TRANS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,1 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 117,8 K RON | |
| 64 | 64.MCA HEALTH CARE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,7 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 65 | 65.COLINELE SASESTI S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 30,4 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 103,7 K RON | |
| 66 | 66.KARULIA DENTAL ART S.R.L.▲ 48 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 29,9 %▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 67 | 67.ALFA STOMA S.R.L.▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 29,2 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 230,9 K RON | |
| 68 | 68.NELY MEDICA SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 29,1 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -3,2 K RON | |
| 69 | 69.MEZEI MEDICA SRL▲ 134 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 29 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 307,4 K RON | |
| 70 | 70.EYE 4 YOU S.R.L.▼ 13 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 28,9 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 365 K RON | |
| 71 | 71.SARA CHRISTA DENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,8 %▲ 39 % | ▲ 39 % | -10,4 K RON | |
| 72 | 72.RAT MEDICAL DENT SRL▼ 20 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 28,8 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 430,5 K RON | |
| 73 | 73.EDNA QUEEN GYN SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,6 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 185,8 K RON | |
| 74 | 74.OPTIZAN SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,5 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 492,1 K RON | |
| 75 | 75.NOE PSIHOCENTER SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,4 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 2 mil. RON | |
| 76 | 76.RS DIAGNOSTICS SRL▼ 67 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,4 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 77 | 77.ECHOMED VALEA GURGHIULUI SRL= | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 28,3 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 286 K RON | |
| 78 | 78.REHABCARE SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 28,2 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 83,6 K RON | |
| 79 | 79.FILODERM SRL▲ 125 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,2 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 57,9 K RON | |
| 80 | 80.FARENEST DENT SRL▲ 23 | Sat Bălăuşeri, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 28,1 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -99,6 K RON | |
| 81 | 81.MEDICAL DENT IVAN S.R.L.▲ 91 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 27,8 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 53,2 K RON | |
| 82 | 82.ORTOMEDI SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,6 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 48,2 K RON | |
| 83 | 83.SAN SYILVAN SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,5 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 129,1 K RON | |
| 84 | 84.CLAUDIETTE MEDICAL SRL▲ 36 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 26,7 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 186,6 K RON | |
| 85 | 85.PSIHOCALM S.R.L.▲ 51 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,6 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 376,6 K RON | |
| 86 | 86.YANNETT GMY DENT SRL▼ 41 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 26,2 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 649,5 K RON | |
| 87 | 87.SMART DENTAL CLINIC SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,1 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 911,6 K RON | |
| 88 | 88.SKINDERMA 2014 SRL▼ 16 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 25,8 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 292,9 K RON | |
| 89 | 89.CHESA DENTAL S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 25,5 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 24,4 K RON | |
| 90 | 90.PNEUMO CENTER SZATHMARY S.R.L.▼ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,4 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 78,7 K RON | |
| 91 | 91.SOVATA MED SRL▲ 52 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 25,3 %▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 60,7 K RON | |
| 92 | 92.QUALITY DENT EXPERT S.R.L.▼ 79 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 25,2 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -5 K RON | |
| 93 | 93.DAO-MAR SRL▲ 183 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 24,5 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 504,3 K RON | |
| 94 | 94.ALGO MEDICAL SRL▼ 58 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,5 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 740,4 K RON | |
| 95 | 95.MIHAELA DENT SRL▲ 167 | Municipiul Reghin, Mureş | 24,1 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 18,1 K RON | |
| 96 | 96.MURESEPID S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 24,1 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 47,7 K RON | |
| 97 | 97.VITALIS SRL▼ 56 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 23,7 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 488 K RON | |
| 98 | 98.KOLMED MEDMUN SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,7 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 120,7 K RON | |
| 99 | 99.DENTAL PRODEX SRL▼ 23 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 23,7 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 56 K RON | |
| 100 | 100.SAN MED SRL▲ 29 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 23,5 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 300,4 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON