Top 100 firme — Învățământ după profit net în 2022
12.428 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 227,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,2 mil. RON, iar liderul atinge 14 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALL ABOUT PARENTING S.R.L.▲ 8.087 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14 mil. RON— | — | 14 mil. RON | |
| 2 | 2.GIULIA ITALIAN CONSULTING S.R.L.▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,6 mil. RON▲ 347,4 % | ▲ 347,4 % | 8,6 mil. RON | |
| 3 | 3.NEURO ENHANCEMENT S.R.L.▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7 mil. RON▲ 376,3 % | ▲ 376,3 % | 7 mil. RON | |
| 4 | 4.SHAPE ROBOTICS ROMANIA S.R.L.▲ 46 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 343,7 % | ▲ 343,7 % | 6,2 mil. RON | |
| 5 | 5.CASITO TURISM S.R.L.▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,9 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 4,9 mil. RON | |
| 6 | 6.ECDL ROMANIA SA▲ 45 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 242,6 % | ▲ 242,6 % | 4,8 mil. RON | |
| 7 | 7.DESTINE HOLDING SA▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 4,6 mil. RON | |
| 8 | 8.GRY PROPERTY IMOB S.R.L.nou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 4,5 mil. RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 4,5 mil. RON | |
| 9 | 9.CENTRUL CULTURAL DE LIMBA ENGLEZA SHAKESPEARE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 10 | 10.HELLO ANGLIA S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 11 | 11.BRANDEVISE CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 12 | 12.ESSENTIAL DEVELOPER COURSES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 13 | 13.DIRECT LIFE COACHING S.R.L.▼ 3 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 3,7 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 14 | 14.CENTRUL DE FORMARE APSAP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7 mil. RON— | — | — | 3,7 mil. RON |
| 15 | 15.PSYDEVELOPMENT EDUCATION S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 16 | 16.DIAMANTE ASISTENZA UNIVERSITARIA SRL▲ 369 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,4 mil. RON▲ 1.018,5 % | ▲ 1.018,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 17 | 17.TBF CORE S.R.L.▼ 6 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 3,1 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 18 | 18.GODEA EDUCATION S.R.L.▲ 119 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 311,7 % | ▲ 311,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 19 | 19.OPENJOB LINE SRL▲ 45 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 2,9 mil. RON▲ 136,6 % | ▲ 136,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 20 | 20.RO-SHIKSHA S.R.L.▲ 95 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 239,7 % | ▲ 239,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 21 | 21.LUCA'S COMMUNITY SRL▲ 92 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 211,6 % | ▲ 211,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 22 | 22.BAGHEERA AKAADAMEE S.R.L.▲ 21 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 23 | 23.KLUGER TRAINING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 24 | 24.PLENUM EDUCATION S.R.L.▲ 16 | Oraş Voluntari, Ilfov | 2,4 mil. RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 2,4 mil. RON | |
| 25 | 25.PSY DEVELOPMENT TRAININGS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,4 mil. RON— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 26 | 26.MORALE TRABAJO SRL▲ 10.524 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON— | — | 2,4 mil. RON | |
| 27 | 27.INTACT MEDIA ADVISORS SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,3 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 28 | 28.TURISM FORM SRL▲ 650 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 989,7 % | ▲ 989,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 29 | 29.NOVA TRUST GENERAL S.R.L.▼ 27 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,3 mil. RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 30 | 30.STRUCTURAL TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3 mil. RON— | — | 2,3 mil. RON | |
| 31 | 31.ACIBO LEARNING SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 32 | 32.AVANGARDE BUSINESS GROUP SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 33 | 33.BETTER CLARITY S.R.L.nou | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 2,2 mil. RON— | — | — | 2,2 mil. RON |
| 34 | 34.ANDREEA UNGUREANU MAKE-UP SCHOOL SRL▲ 146 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 243,4 % | ▲ 243,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 35 | 35.FLAVIS PRESS SRL▲ 3 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 2 mil. RON | |
| 36 | 36.UNITED ONLINE SERVICE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 37 | 37.ITALIANO AUTOMATICO S.R.L.▲ 174 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 275,4 % | ▲ 275,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 38 | 38.STAND FOR DEVELOPMENT & TRAINING SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 39 | 39.GET FIT WITH DRAGOS VULTUR S.R.L.▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 40 | 40.OM TARE CREATION SRLnou | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 1,9 mil. RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 41 | 41.IFPTR SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,8 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 42 | 42.LINK GROUP EDUCATION SERVICES SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 43 | 43.MENTOR COACHING S.R.L.▼ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 44 | 44.S.K. PINK PANTHER SRL▲ 10.517 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,8 mil. RON— | — | 1,8 mil. RON | |
| 45 | 45.VOCEA PARINTILOR SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 46 | 46.LUCA EDUCATION SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.KIDS PALACE SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 48 | 48.DALLESGO HOBBY SRL▼ 28 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 1,7 mil. RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 1,7 mil. RON | |
| 49 | 49.PARENTING STUDY S.R.L.▲ 106 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 151,4 % | ▲ 151,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 50 | 50.KNOW CONCEPT SRL▲ 225 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 298,1 % | ▲ 298,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 51 | 51.MICUL LORD SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 52 | 52.ASIT SERVICES SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 53 | 53.INANA GLOBAL CONSULTING SRL▲ 8.281 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 1,7 mil. RON— | — | 1,7 mil. RON | |
| 54 | 54.PARENTING TEACHING S.R.L.▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 55 | 55.RCG CONSULTING GROUP S.R.L.▲ 771 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 780,5 % | ▲ 780,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 56 | 56.EDUCAŢIE INFORMALĂ S.A.▲ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 57 | 57.PODOCLINICA IMC S.R.L.▲ 59 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 58 | 58.ESTETIC CLAS SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,5 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 59 | 59.THE TRAINING BOUTIQUE SRL▲ 33 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 1,5 mil. RON▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 60 | 60.INSPIRED LIFE S.R.L.▲ 181 | Sat Mănăsturel, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 227,9 % | ▲ 227,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 61 | 61.COMAN EDUCATIONAL SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 62 | 62.PARENTING ONLINE S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 63 | 63.APILONIA SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.DALLESGO BUSINESS SRL▼ 43 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 1,5 mil. RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 65 | 65.AUTO TUDOR SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 66 | 66.IT LEARNING SRL▲ 144 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 186,3 % | ▲ 186,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 67 | 67.I-OPS AVIATION SUPPORT SRL▲ 371 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 420,1 % | ▲ 420,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 68 | 68.TRAINING ACT TEAM SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 1,4 mil. RON | |
| 69 | 69.ENGINEERING AIRCRAFT SOLUTIONS S.R.L.▲ 37 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,4 mil. RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 70 | 70.EQUATORIAL TRAINING SRL▲ 5.576 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 43.634 % | ▲ 43.634 % | 1,4 mil. RON | |
| 71 | 71.QUALIANS SERVICII SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 72 | 72.IT SCHOOL SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 73 | 73.VICTOR RENTEA CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 74 | 74.N&C CONSULTING SRLnou | Sat Leamna de Sus, Comuna Bucovaţ, Dolj | 1,4 mil. RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 75 | 75.ARTOPROD SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 1,4 mil. RON | |
| 76 | 76.CSV OFICINA S.R.L.▲ 377 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 399,5 % | ▲ 399,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 77 | 77.GUDA & GUDA SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 1,3 mil. RON | |
| 78 | 78.HB MEDIA CLASS S.R.L.▲ 10.256 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 79 | 79.FOUR SEASONS SOLUTIONS S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.SC LITTLE KIDS GENIUS SRL▲ 10.455 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 81 | 81.CHAMPAGNE SUPERNOVA S.R.L.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 82 | 82.CENTRUL NAȚIONAL DE ÎNVĂȚĂMÂNT TURISTIC S.A.▲ 5.881 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 77.005,8 % | ▲ 77.005,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 83 | 83.TPC LEADERSHIP SRL▲ 437 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 414,3 % | ▲ 414,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 84 | 84.JETAV FLIGHT TRAINING COMPANY SRL▼ 51 | Oraş Otopeni, Ilfov | 1,3 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.MARK TWAIN INTERNATIONAL EDUCATION SRL▲ 193 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1,3 mil. RON▲ 208,1 % | ▲ 208,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 86 | 86.PERSONAL PROGRESS S.R.L.▲ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.LXL INVEST PROIECT SOLUTIONS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 88 | 88.LECTOFORM CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 89 | 89.PARENTING READING S.R.L.▲ 7.738 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 90 | 90.GRAND BUSINESS CONSULTING SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 91 | 91.MULTIPRACTIC SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 1,2 mil. RON | |
| 92 | 92.FANTASTIC CBC SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 93 | 93.TRAINING ACADEMY S.R.L.▲ 241 | Loc. Teiuş, Oraş Teiuş, Alba | 1,2 mil. RON▲ 250,3 % | ▲ 250,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.DITHEO COMMERCIAL COMPANY SRL▼ 15 | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 1,2 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 95 | 95.PICK ME SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.GRĂDINIŢA LUI MATEI SRL▼ 43 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 1,2 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 97 | 97.PAWERTUTORS S.R.L.▲ 2.665 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 2.469,2 % | ▲ 2.469,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 98 | 98.NLP REVOLUTION TRAINING S.R.L.▲ 51 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 99 | 99.DALLESGO PROFESIONAL SRL▲ 73 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 1,2 mil. RON▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 100 | 100.MONTESSORI LAND 2016 SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 1,2 mil. RON |
Învățământ pe județe
București (4.532)Ilfov (1.124)Cluj (1.026)Timiș (769)Brașov (629)Iași (603)Constanța (529)Prahova (464)Sibiu (357)Argeș (346)Dolj (292)Bihor (290)Mureș (281)Galați (241)Bacău (234)Suceava (224)Arad (210)Maramureș (203)Dâmbovița (165)Hunedoara (164)Vâlcea (151)Alba (149)Buzău (142)Neamț (139)Harghita (112)Gorj (109)Bistrița-Năsăud (104)Olt (104)Brăila (100)Botoșani (93)Vrancea (88)Satu Mare (87)Vaslui (83)Teleorman (81)Călărași (79)Giurgiu (78)Caraș-Severin (77)Sălaj (73)Ialomița (72)Tulcea (69)Covasna (67)Mehedinți (43)