Top 100 firme — Învățământ, București după profit net în 2022
3.818 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 139,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 577,7 K RON, iar liderul atinge 6,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SHAPE ROBOTICS ROMANIA S.R.L.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 343,7 % | ▲ 343,7 % | 6,2 mil. RON | |
| 2 | 2.ECDL ROMANIA SA▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 242,6 % | ▲ 242,6 % | 4,8 mil. RON | |
| 3 | 3.CENTRUL CULTURAL DE LIMBA ENGLEZA SHAKESPEARE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 4 | 4.HELLO ANGLIA S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 5 | 5.BRANDEVISE CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 6 | 6.ESSENTIAL DEVELOPER COURSES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 7 | 7.CENTRUL DE FORMARE APSAP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7 mil. RON— | — | — | 3,7 mil. RON |
| 8 | 8.PSYDEVELOPMENT EDUCATION S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 9 | 9.LUCA'S COMMUNITY SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 211,6 % | ▲ 211,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 10 | 10.KLUGER TRAINING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.PSY DEVELOPMENT TRAININGS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,4 mil. RON— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 12 | 12.MORALE TRABAJO SRL▲ 3.262 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON— | — | 2,4 mil. RON | |
| 13 | 13.INTACT MEDIA ADVISORS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,3 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 14 | 14.TURISM FORM SRL▲ 269 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 989,7 % | ▲ 989,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 15 | 15.AVANGARDE BUSINESS GROUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 16 | 16.ITALIANO AUTOMATICO S.R.L.▲ 76 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 275,4 % | ▲ 275,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 17 | 17.STAND FOR DEVELOPMENT & TRAINING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 18 | 18.LINK GROUP EDUCATION SERVICES SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 19 | 19.MENTOR COACHING S.R.L.▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 20 | 20.VOCEA PARINTILOR SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 21 | 21.LUCA EDUCATION SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 22 | 22.KIDS PALACE SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 23 | 23.MICUL LORD SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 24 | 24.ASIT SERVICES SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 25 | 25.COMAN EDUCATIONAL SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.APILONIA SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.IT LEARNING SRL▲ 64 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 186,3 % | ▲ 186,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 28 | 28.I-OPS AVIATION SUPPORT SRL▲ 152 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 420,1 % | ▲ 420,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 29 | 29.EQUATORIAL TRAINING SRL▲ 1.854 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 43.634 % | ▲ 43.634 % | 1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.QUALIANS SERVICII SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.VICTOR RENTEA CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.CSV OFICINA S.R.L.▲ 153 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 399,5 % | ▲ 399,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 33 | 33.GUDA & GUDA SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 1,3 mil. RON | |
| 34 | 34.HB MEDIA CLASS S.R.L.▲ 3.161 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.FOUR SEASONS SOLUTIONS S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 36 | 36.CHAMPAGNE SUPERNOVA S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 37 | 37.CENTRUL NAȚIONAL DE ÎNVĂȚĂMÂNT TURISTIC S.A.▲ 1.940 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 77.005,8 % | ▲ 77.005,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.TPC LEADERSHIP SRL▲ 174 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 414,3 % | ▲ 414,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 39 | 39.PERSONAL PROGRESS S.R.L.▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 40 | 40.LXL INVEST PROIECT SOLUTIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.GRAND BUSINESS CONSULTING SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 42 | 42.FANTASTIC CBC SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 43 | 43.PICK ME SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.PAWERTUTORS S.R.L.▲ 1.034 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 2.469,2 % | ▲ 2.469,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 45 | 45.MONTESSORI LAND 2016 SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 1,2 mil. RON | |
| 46 | 46.IHB LANGUAGE TRAINING CENTER SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.EDUCATION SUPPORT SERVICES SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 48 | 48.SPLASH REPUBLIK SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.WORLDWIDE EDUCATION CONSULTING GROUP S.R.L.▲ 587 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 895,1 % | ▲ 895,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.TRUE FIRE S.R.L.▲ 124 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 292 % | ▲ 292 % | 1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.UNIVERSAL TOP CONSTRUCT SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.CENTRUL EDUCATIONAL SFANTUL STELIAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 53 | 53.CBC PROD CONSTRUCT SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.MASTERBROK S.A.▲ 74 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 173,9 % | ▲ 173,9 % | 1 mil. RON | |
| 55 | 55.INTEGRATE INVESTMENT SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 1 mil. RON | |
| 56 | 56.ABSOLUTE PRO TRAINING SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 989,7 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 989,7 K RON | |
| 57 | 57.XCELLENCE HUB S.R.L.▲ 852 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 984 K RON▲ 1.434,6 % | ▲ 1.434,6 % | 984 K RON | |
| 58 | 58.DYNAMIC HUMAN RESOURCES GRUP SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 976,5 K RON▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 976,5 K RON | |
| 59 | 59.IQST EDUCATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 970,6 K RON— | — | — | 970,6 K RON |
| 60 | 60.STAR CONSULTING & TRAINING SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 964,2 K RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 964,2 K RON | |
| 61 | 61.VIGASIM SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 944,1 K RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 944,1 K RON | |
| 62 | 62.MASTERYMEDITATIONRETREATS S.R.L.▼ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 925,9 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 925,9 K RON | |
| 63 | 63.CASA CAMPIONILOR NAVI S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 903,6 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 903,6 K RON | |
| 64 | 64.EXTREME TRAINING SRL▲ 695 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 887,2 K RON▲ 892,5 % | ▲ 892,5 % | 887,2 K RON | |
| 65 | 65.EUCOM BUSINESS LANGUAGE SRL▲ 234 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 840,5 K RON▲ 306,9 % | ▲ 306,9 % | 840,5 K RON | |
| 66 | 66.HUMAN SYNERGISTICS - DEZVOLTARE ORGANIZATIONALA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 807,3 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 807,3 K RON | |
| 67 | 67.METASYSTEME COACHING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 797,7 K RON▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 797,7 K RON | |
| 68 | 68.EUCOM AGILE LEARNING S.R.L.▼ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 791,5 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 791,5 K RON | |
| 69 | 69.JAD SIGN S.R.L.▲ 152 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 781,3 K RON▲ 219,3 % | ▲ 219,3 % | 781,3 K RON | |
| 70 | 70.RESULT DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 768,3 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 768,3 K RON | |
| 71 | 71.EUCOM CORPORATE SOLUTIONS LANGUAGES S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 767,3 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 767,3 K RON | |
| 72 | 72.URANIA CREMENE PARENTING S.R.L.▲ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 756,7 K RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 756,7 K RON | |
| 73 | 73.HUMAN INVEST SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 751,8 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 751,8 K RON | |
| 74 | 74.HARA PLUS CARS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 750,4 K RON— | — | — | 750,4 K RON |
| 75 | 75.SCOALA DE MESERII " SERBAN " SRL▼ 52 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 747,9 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 747,9 K RON | |
| 76 | 76.WANTED TRANSFORMATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 743,6 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 743,6 K RON | |
| 77 | 77.DYNAMIC LEARNING SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 741 K RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 741 K RON | |
| 78 | 78.MEDIA MIX CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 739,1 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 739,1 K RON | |
| 79 | 79.NELI COM 2000 SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 738,7 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 738,7 K RON | |
| 80 | 80.FREE BEE ZONE SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 732,2 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 732,2 K RON | |
| 81 | 81.CHAMPION PERFORMANCE S.R.L.▲ 74 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 731,5 K RON▲ 133,1 % | ▲ 133,1 % | 731,5 K RON | |
| 82 | 82.DS FINANCIAL EDUCATION S.R.L.▲ 440 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 720,3 K RON▲ 426,3 % | ▲ 426,3 % | 720,3 K RON | |
| 83 | 83.ENJOY COMMUNICATION GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 718,4 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 718,4 K RON | |
| 84 | 84.GRĂDINIŢA IRINA SRL▲ 228 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 710,9 K RON▲ 251,8 % | ▲ 251,8 % | 710,9 K RON | |
| 85 | 85.SMARTY KIDS GLOBAL CONCEPT S.R.L.▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 709,2 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 709,2 K RON | |
| 86 | 86.CREATIVE TRAINING LAND SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 708,8 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 708,8 K RON | |
| 87 | 87.CALIFICARI DESERVENTI SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 705 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 705 K RON | |
| 88 | 88.NPL REBEL TRAINING S.R.L.▲ 2.906 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 696,2 K RON— | — | 696,2 K RON | |
| 89 | 89.STUDY WITH MINERVA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 687,3 K RON▲ 239,3 % | ▲ 239,3 % | 687,3 K RON | |
| 90 | 90.CRESCENT CONSULT SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 686,4 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 686,4 K RON | |
| 91 | 91.ATHENA STUDY AND TRAINING S.R.L.▲ 1.045 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 682,3 K RON▲ 1.523,2 % | ▲ 1.523,2 % | 682,3 K RON | |
| 92 | 92.LEARNING KIDS SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 679,8 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 679,8 K RON | |
| 93 | 93.SSM PROTECT TRAINING SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 664,4 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 664,4 K RON | |
| 94 | 94.DATA TRAINING S.R.L.▲ 28 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 662,6 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 662,6 K RON | |
| 95 | 95.NEW ARGO CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 647,2 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 647,2 K RON | |
| 96 | 96.DRIVE IMPEX SERV SRL▲ 1.416 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 640,9 K RON▲ 3.773,5 % | ▲ 3.773,5 % | 640,9 K RON | |
| 97 | 97.ARDARA CONSULTANTS S.R.L.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 629 K RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 629 K RON | |
| 98 | 98.CREAM NO SUGAR MARKETING SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 609,2 K RON▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 609,2 K RON | |
| 99 | 99.BRAND ARCHITECTS COACHING & TRAINING SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 596 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 596 K RON | |
| 100 | 100.PRECURSOR SRL▲ 731 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 577,7 K RON▲ 655,8 % | ▲ 655,8 % | 577,7 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — București
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
2.887 firme · 946 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
606 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
139 firme · 118,1 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
173 firme · 100,4 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
159 firme · 70 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
46 firme · 69 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
419 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
68 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
7 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
16 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
7 firme · 992 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
3 firme · 224,1 K RON
CAEN 8540
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON