Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după profit net în 2019
872 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 119,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 259 K RON, iar liderul atinge 9,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TURISM MOLDOVA SA▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,8 mil. RON▲ 224,8 % | ▲ 224,8 % | 9,8 mil. RON | |
| 2 | 2.INPROIECT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,6 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 8,6 mil. RON | |
| 3 | 3.PROEXIN SRL▲ 103 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,3 mil. RON▲ 3.421,6 % | ▲ 3.421,6 % | 6,3 mil. RON | |
| 4 | 4.FADIS TIME HOLDING SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 5 | 5.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8 mil. RON▲ 368 % | ▲ 368 % | 3,8 mil. RON | |
| 6 | 6.HCC POLAR SRL▲ 101 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON▲ 2.074,3 % | ▲ 2.074,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 7 | 7.CORNICHE CAFFE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 8 | 8.MOTEL BUCIUM SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,6 mil. RON▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 9 | 9.OSCAR PRO FOOD S.R.L.▲ 311 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON▲ 29.718,9 % | ▲ 29.718,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 10 | 10.GNOSEO COMPANY SRL▲ 771 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON— | — | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.CLASS INVEST SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.MADO CORPORATION SRL▲ 6 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 13 | 13.OSCAR EIGO FOOD S.R.L.▲ 270 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 13.352,9 % | ▲ 13.352,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.EURO MARKET JUNIOR SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.SELECT GRUP SA▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 2 mil. RON | |
| 16 | 16.VIVO STREET FOOD SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 2 mil. RON | |
| 17 | 17.HOTEL ORIZONT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 18 | 18.RITA SI ANDREIA SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 19 | 19.ZHONGMIN WIN INDUSTRIAL SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 20 | 20.EXPERT 3D SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 21 | 21.TAKEANDEAT SRL▲ 8 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 22 | 22.CORSINI RISTORANTE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 1,5 mil. RON | |
| 23 | 23.MAF FORCE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 24 | 24.COMPLEX ONYX SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.SIMI-DOM SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.GREEN CASABLANCA SRL▼ 19 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 27 | 27.EURO D.E.C. SYSTEM SRL▼ 11 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 1,3 mil. RON | |
| 28 | 28.ORGANIZĂRI NUNŢI S.R.L.▼ 20 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 PRESTCOR▲ 113 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 1.012 % | ▲ 1.012 % | 1,1 mil. RON | |
| 30 | 30.PALAS INTERNATIONAL RESORT SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.VOTERA GRUP S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 32 | 32.IMPEX MINI MARKET SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 978 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 978 K RON | |
| 33 | 33.OMNIA UNIVERS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 960,1 K RON— | — | 960,1 K RON | |
| 34 | 34.ONUR SYSTEM S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 874,1 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 874,1 K RON | |
| 35 | 35.KIWAN KAIS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 845,4 K RON— | — | — | 845,4 K RON |
| 36 | 36.EMUS COM SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 842,9 K RON▲ 347,1 % | ▲ 347,1 % | 842,9 K RON | |
| 37 | 37.HOTEL ASTORIA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 823,9 K RON— | — | — | 823,9 K RON |
| 38 | 38.BELMI TRADE SRL▲ 238 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 819,1 K RON▲ 4.698,2 % | ▲ 4.698,2 % | 819,1 K RON | |
| 39 | 39.VENETO RESTAURANT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 790,6 K RON▲ 84 % | ▲ 84 % | 790,6 K RON | |
| 40 | 40.AGREMENT CIRIC SRL▲ 85 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 779,4 K RON▲ 522 % | ▲ 522 % | 779,4 K RON | |
| 41 | 41.LA PLĂCINTE SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 775,4 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 775,4 K RON | |
| 42 | 42.BIOLIN FAM SRL▲ 147 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 756,3 K RON▲ 1.332,9 % | ▲ 1.332,9 % | 756,3 K RON | |
| 43 | 43.ARNIA TOURISM SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 748,6 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 748,6 K RON | |
| 44 | 44.RELATIV IMPACT SRL▲ 45 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 731,8 K RON▲ 249,9 % | ▲ 249,9 % | 731,8 K RON | |
| 45 | 45.PROD-LIV SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 717,6 K RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 717,6 K RON | |
| 46 | 46.CARDIFF LGD SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 696,3 K RON▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 696,3 K RON | |
| 47 | 47.MASTER ARTIS SRL▲ 241 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 693,8 K RON▲ 4.724,1 % | ▲ 4.724,1 % | 693,8 K RON | |
| 48 | 48.ECO SNACKS SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 670 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 670 K RON | |
| 49 | 49.OPTIMAL TRAVEL SRL▼ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 645,9 K RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 645,9 K RON | |
| 50 | 50.OSIRIS GAME SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 645,4 K RON— | — | 645,4 K RON | |
| 51 | 51.DISA-ORG SRL▼ 5 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 643,7 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 643,7 K RON | |
| 52 | 52.SANTE FOOD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 629,4 K RON— | — | 629,4 K RON | |
| 53 | 53.MASTER FOODS INDUSTRIES SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 625,4 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 625,4 K RON | |
| 54 | 54.RUCA TRADE SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 600,7 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 600,7 K RON | |
| 55 | 55.GLAM ACCOMMODATION IASI S.R.L.▲ 111 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 592,5 K RON▲ 635,4 % | ▲ 635,4 % | 592,5 K RON | |
| 56 | 56.DAION SERCOM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 587,4 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 587,4 K RON | |
| 57 | 57.NUBA MALL S.R.L.▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 585,6 K RON▲ 157,5 % | ▲ 157,5 % | 585,6 K RON | |
| 58 | 58.IVVI PROJECTS SRL▼ 31 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 585,4 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 585,4 K RON | |
| 59 | 59.ROTANA CAFE SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 582,4 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 582,4 K RON | |
| 60 | 60.EAT & GO SRL▲ 124 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 575,1 K RON▲ 925,6 % | ▲ 925,6 % | 575,1 K RON | |
| 61 | 61.FABRICA DE GUST SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 554,9 K RON▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 554,9 K RON | |
| 62 | 62.HOME LAND FIVE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 541,4 K RON— | — | — | 541,4 K RON |
| 63 | 63.CLEANING XANTO SRL▲ 42 | Sat Focuri, Comuna Focuri, Iaşi | 537,2 K RON▲ 193 % | ▲ 193 % | 537,2 K RON | |
| 64 | 64.LA-BAZĂ S.R.L.▲ 5 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 534,6 K RON▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 534,6 K RON | |
| 65 | 65.POLIZU EVENTS SRL▲ 704 | Sat Maxut, Comuna Deleni, Iaşi | 528,7 K RON— | — | 528,7 K RON | |
| 66 | 66.BEST BITE SRL▲ 238 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 521,2 K RON▲ 5.018 % | ▲ 5.018 % | 521,2 K RON | |
| 67 | 67.GEORGE IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 518,2 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 518,2 K RON | |
| 68 | 68.AGATHA FOR YOU SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 498,8 K RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 498,8 K RON | |
| 69 | 69.E & S MEDIA INVESTMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 488,1 K RON— | — | 488,1 K RON | |
| 70 | 70.CH2 FOODS & DRINKS SRL▼ 7 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 472,1 K RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 472,1 K RON | |
| 71 | 71.RAMI SRL▲ 1 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 456,6 K RON▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 456,6 K RON | |
| 72 | 72.HUI HONG SRL▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 455,7 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 455,7 K RON | |
| 73 | 73.KOMOREBI SRL▲ 652 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 454,9 K RON— | — | 454,9 K RON | |
| 74 | 74.LUC GUARD SL SRL▲ 201 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 421,8 K RON▲ 2.355,9 % | ▲ 2.355,9 % | 421,8 K RON | |
| 75 | 75.CAFFETERIA CAPPUCCINI SRL▲ 161 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 419,8 K RON▲ 1.176,9 % | ▲ 1.176,9 % | 419,8 K RON | |
| 76 | 76.KONAC ALLESSDAR S.R.L.▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 414 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 414 K RON | |
| 77 | 77.CAFENEAUA NOASTRĂ SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 412,7 K RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 412,7 K RON | |
| 78 | 78.ARTEPIZZA ROMANO S.R.L.▲ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 410,4 K RON▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | 410,4 K RON | |
| 79 | 79.CRUNCH SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 402,6 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 402,6 K RON | |
| 80 | 80.GRANPANINO SRL▲ 64 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 395,1 K RON▲ 300 % | ▲ 300 % | 395,1 K RON | |
| 81 | 81.MAGIC PIZZA LAND SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 382,1 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 382,1 K RON | |
| 82 | 82.HANUL DACILOR SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 365,4 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 365,4 K RON | |
| 83 | 83.MY FOOD SOLUTION SRL▲ 210 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 361,4 K RON▲ 2.703,4 % | ▲ 2.703,4 % | 361,4 K RON | |
| 84 | 84.MY EVENTS SRL▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 353,8 K RON▲ 169,1 % | ▲ 169,1 % | 353,8 K RON | |
| 85 | 85.B.I.S. CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 352,7 K RON▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 352,7 K RON | |
| 86 | 86.RC SUUS FORTUNA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 352,2 K RON— | — | — | 352,2 K RON |
| 87 | 87.PRODI BAR SRL▼ 22 | Sat Plugari, Comuna Plugari, Iaşi | 347,5 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 347,5 K RON | |
| 88 | 88.LEES COM SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 342,5 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 342,5 K RON | |
| 89 | 89.AMOZEN SRL▲ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 335,2 K RON▲ 215,9 % | ▲ 215,9 % | 335,2 K RON | |
| 90 | 90.GRANDE GROUPE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 332,1 K RON— | — | 332,1 K RON | |
| 91 | 91.HOTEL BELLEVILLE SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 324,2 K RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 324,2 K RON | |
| 92 | 92.ACTIV8 CPP-RC SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 307,9 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 307,9 K RON | |
| 93 | 93.DAVILY-LUK SRL▲ 325 | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 293,9 K RON— | — | 293,9 K RON | |
| 94 | 94.XERXESLUX SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 291,5 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 291,5 K RON | |
| 95 | 95.FIKA TIME SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 289,7 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 289,7 K RON | |
| 96 | 96.BEST CONFORT SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 287,3 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 287,3 K RON | |
| 97 | 97.AKTUNI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 276,1 K RON— | — | — | 276,1 K RON |
| 98 | 98.GOOD TURISM SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 272,8 K RON— | — | — | 272,8 K RON |
| 99 | 99.CAFE STORY SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 271,5 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 271,5 K RON | |
| 100 | 100.CORNER GRILL SRL▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 259 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 259 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON