Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după profit net în 2011
853 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10 mil. RON. Pragul de intrare în top este 8,2 K RON, iar liderul atinge 1,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HOTEL ORIZONT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 110,8 % | ▲ 110,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.NOVOTRONIC SRL▲ 801 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 893,2 K RON— | — | 893,2 K RON | |
| 3 | 3.MOMENTO COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 793,5 K RON— | — | 793,5 K RON | |
| 4 | 4.US-ROM HOUSE LTD SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 724,9 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 724,9 K RON | |
| 5 | 5.GREEK STYLE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 720,7 K RON— | — | 720,7 K RON | |
| 6 | 6.CLASS INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 671,9 K RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 671,9 K RON | |
| 7 | 7.MASTER ENTERTAINMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 212 K RON— | — | — | 212 K RON |
| 8 | 8.MADO CORPORATION SRL▲ 33 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 201,6 K RON▲ 673,7 % | ▲ 673,7 % | 201,6 K RON | |
| 9 | 9.MOTEL BUCIUM SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 185,8 K RON▲ 1.286,7 % | ▲ 1.286,7 % | 185,8 K RON | |
| 10 | 10.GNOSEO COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 174,3 K RON— | — | — | 174,3 K RON |
| 11 | 11.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170,7 K RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 170,7 K RON | |
| 12 | 12.ROMTURISM MOLDOVA SRL▲ 169 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 160,9 K RON▲ 12.219,2 % | ▲ 12.219,2 % | 160,9 K RON | |
| 13 | 13.NEW WAVE CA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,7 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 140,7 K RON | |
| 14 | 14.COMUR SRL▲ 775 | Sat Poiana, Comuna Deleni, Iaşi | 134,2 K RON— | — | 134,2 K RON | |
| 15 | 15.MASTER ARTIS SRL▲ 796 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 128,9 K RON— | — | 128,9 K RON | |
| 16 | 16.INTERFOOD PROCESSING SRL▼ 2 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 128,6 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 128,6 K RON | |
| 17 | 17.REMIROM TURISM IMPEX SRL▲ 774 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 124,9 K RON— | — | 124,9 K RON | |
| 18 | 18.CORSO TERASA SA▲ 765 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,8 K RON— | — | 115,8 K RON | |
| 19 | 19.HANUL DACILOR SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,5 K RON▲ 125,9 % | ▲ 125,9 % | 115,5 K RON | |
| 20 | 20.OLYMPIAKOS PIREU SRL▲ 767 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,4 K RON— | — | 115,4 K RON | |
| 21 | 21.COMPACT IMPEX SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112,7 K RON▲ 304,6 % | ▲ 304,6 % | 112,7 K RON | |
| 22 | 22.ORANGE CLUB SRL▲ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112,6 K RON▲ 812,7 % | ▲ 812,7 % | 112,6 K RON | |
| 23 | 23.COMPANIA PC UNIC SA▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 98,9 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 98,9 K RON | |
| 24 | 24.TROTTER YOUNG SRL▲ 523 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,7 K RON— | — | 86,7 K RON | |
| 25 | 25.LUC GUARD SL SRL▲ 130 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,7 K RON▲ 3.127,8 % | ▲ 3.127,8 % | 85,7 K RON | |
| 26 | 26.INDIANA SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,5 K RON▲ 380,2 % | ▲ 380,2 % | 83,5 K RON | |
| 27 | 27.COMPACT GRUP SA▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,9 K RON▲ 246,8 % | ▲ 246,8 % | 82,9 K RON | |
| 28 | 28.RED & GREEN SRL▲ 770 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,1 K RON— | — | 82,1 K RON | |
| 29 | 29.DIELY SRL▲ 576 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,8 K RON— | — | 81,8 K RON | |
| 30 | 30.CAFFETERIA CAPPUCCINI SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 81,6 K RON— | — | — | 81,6 K RON |
| 31 | 31.AD MEDIA GRILL SRL▲ 687 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,5 K RON— | — | 79,5 K RON | |
| 32 | 32.TURISM MOLDOVA SA▼ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,2 K RON▼ 99 % | ▼ 99 % | 78,2 K RON | |
| 33 | 33.TURISM SIRETUL PASCANI SA▲ 126 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 71,3 K RON▲ 3.035 % | ▲ 3.035 % | 71,3 K RON | |
| 34 | 34.EURO D.E.C. SYSTEM SRL▼ 11 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 66,6 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 66,6 K RON | |
| 35 | 35.CAYENNE SRL▲ 650 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,3 K RON— | — | 64,3 K RON | |
| 36 | 36.TONY & TONY SRL▲ 525 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,9 K RON— | — | 60,9 K RON | |
| 37 | 37.EURONET COM SRL▲ 652 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,4 K RON— | — | 59,4 K RON | |
| 38 | 38.D & D DISTRIBUTION SRL▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,7 K RON▲ 357,2 % | ▲ 357,2 % | 58,7 K RON | |
| 39 | 39.SILVANA TURISM SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,1 K RON▲ 149,4 % | ▲ 149,4 % | 55,1 K RON | |
| 40 | 40.AGREMENT CIRIC SRL▲ 708 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55 K RON— | — | 55 K RON | |
| 41 | 41.DAION SERCOM SRL▲ 183 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,7 K RON▲ 44.163,6 % | ▲ 44.163,6 % | 48,7 K RON | |
| 42 | 42.EURO PARADIS SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,2 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 48,2 K RON | |
| 43 | 43.INCONTRO RISTORANTE SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,1 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 45,1 K RON | |
| 44 | 44.BIGBUR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,6 K RON— | — | — | 44,6 K RON |
| 45 | 45.NIKITAS SRL▼ 30 | Sat Ţuţora, Comuna Ţuţora, Iaşi | 42,6 K RON▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 42,6 K RON | |
| 46 | 46.LIBRA SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,3 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 41,3 K RON | |
| 47 | 47.AFI MEG SRL▼ 25 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 40,7 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 40,7 K RON | |
| 48 | 48.POIANA SOARELUI SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,2 K RON▲ 140 % | ▲ 140 % | 40,2 K RON | |
| 49 | 49.INTERNATIONAL BUSINESS CORPORATION SRL▲ 666 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39 K RON— | — | 39 K RON | |
| 50 | 50.STEAK HOUSE C.S.B. BUCIUM SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,4 K RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 38,4 K RON | |
| 51 | 51.CASA EVEREST SRL▲ 66 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,1 K RON▲ 507,4 % | ▲ 507,4 % | 36,1 K RON | |
| 52 | 52.GRANDE GROUPE SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,3 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 33,3 K RON | |
| 53 | 53.MIDA COMPLEX SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 32,1 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 32,1 K RON | |
| 54 | 54.NICOLAS TOUR SRL▲ 392 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,3 K RON— | — | 31,3 K RON | |
| 55 | 55.JIN-LONG SRL▲ 95 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,2 K RON▲ 950,9 % | ▲ 950,9 % | 31,2 K RON | |
| 56 | 56.DANIEL-CIP SRL▲ 11 | Sat Mogoşeşti, Comuna Mogoşeşti, Iaşi | 30,9 K RON▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 30,9 K RON | |
| 57 | 57.SALCIA & PANORAMIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,6 K RON— | — | — | 27,6 K RON |
| 58 | 58.ANUSCA SRL▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 27,1 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 27,1 K RON | |
| 59 | 59.FIN LUX SRL▲ 46 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 26,5 K RON▲ 215,4 % | ▲ 215,4 % | 26,5 K RON | |
| 60 | 60.CENIA STIL SRL▼ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,6 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 24,6 K RON | |
| 61 | 61.ABI GRUP SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,3 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 24,3 K RON | |
| 62 | 62.TUDOR TEAM SRLnou | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 23,1 K RON— | — | — | 23,1 K RON |
| 63 | 63.FAIR PLAY COMP SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,6 K RON▼ 54 % | ▼ 54 % | 21,6 K RON | |
| 64 | 64.BOSISTEF SRL▲ 690 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,5 K RON— | — | 21,5 K RON | |
| 65 | 65.PERLA KEBAP COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,4 K RON— | — | — | 21,4 K RON |
| 66 | 66.VESTA MGS SRL▼ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,2 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 21,2 K RON | |
| 67 | 67.KONSTANTINI AMYCAL SRL▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,6 K RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 17,6 K RON | |
| 68 | 68.ARTEO PRESTIGE SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,9 K RON▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 16,9 K RON | |
| 69 | 69.SELECT GRUP SA▼ 63 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,6 K RON▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | 16,6 K RON | |
| 70 | 70.LANDREEAS SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,1 K RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 16,1 K RON | |
| 71 | 71.CRISTI'S STORE SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,5 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 15,5 K RON | |
| 72 | 72.HYGEEA SRL▲ 503 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 15,1 K RON— | — | 15,1 K RON | |
| 73 | 73.HOTEL T23 SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 15 K RON | |
| 74 | 74.ANDRIUCA-MERCATO SRL▼ 15 | Sat Probota, Comuna Probota, Iaşi | 14,9 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 14,9 K RON | |
| 75 | 75.BERLINDONERKEBAB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,7 K RON— | — | — | 14,7 K RON |
| 76 | 76.NICK'S STYLE SRL▲ 355 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5 K RON— | — | 14,5 K RON | |
| 77 | 77.OMNIA UNIVERS SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 14,5 K RON | |
| 78 | 78.COMPLEX ONYX SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,2 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 14,2 K RON | |
| 79 | 79.GOR MIXT SRL▲ 513 | Sat Goruni, Comuna Tomeşti, Iaşi | 13,9 K RON— | — | 13,9 K RON | |
| 80 | 80.GETICOM SRL▲ 389 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 12,8 K RON— | — | 12,8 K RON | |
| 81 | 81.DADAE SPORT CLUB SRL▲ 220 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,7 K RON— | — | 12,7 K RON | |
| 82 | 82.WARIANT SRL▲ 25 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 11,6 K RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 11,6 K RON | |
| 83 | 83.LIZANASS INVEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,6 K RON— | — | — | 11,6 K RON |
| 84 | 84.HOTEL BELLEVILLE SRL▲ 98 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,6 K RON▲ 800,9 % | ▲ 800,9 % | 11,6 K RON | |
| 85 | 85.CAMPING ENPI SRLnou | Sat Dorobanţ, Comuna Aroneanu, Iaşi | 11,5 K RON— | — | — | 11,5 K RON |
| 86 | 86.ALBO-SITI SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 11 K RON | |
| 87 | 87.PROEXIN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,9 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 10,9 K RON | |
| 88 | 88.COLUMNA IND SRL▲ 282 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,6 K RON— | — | 10,6 K RON | |
| 89 | 89.FROZEN SHARK SRL▲ 245 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 10,3 K RON— | — | 10,3 K RON | |
| 90 | 90.ARMANDIA INVEST SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,2 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 10,2 K RON | |
| 91 | 91.INTIM RESTO-BAR SRL▲ 386 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 10,2 K RON— | — | 10,2 K RON | |
| 92 | 92.MAF FORCE SRL▼ 57 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10 K RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 10 K RON | |
| 93 | 93.CRISTINA ASY SRL▲ 373 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 9,5 K RON— | — | 9,5 K RON | |
| 94 | 94.RED PLAZA SRL▲ 282 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,5 K RON— | — | 9,5 K RON | |
| 95 | 95.DEBUT CAFE SRL▼ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,4 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 9,4 K RON | |
| 96 | 96.CABANA ZUGRENI SRL▼ 75 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,9 K RON▼ 83,7 % | ▼ 83,7 % | 8,9 K RON | |
| 97 | 97.TRANSMED LUX SRL▲ 70 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,8 K RON▲ 413 % | ▲ 413 % | 8,8 K RON | |
| 98 | 98.MAX' FACTORY SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,6 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 8,6 K RON | |
| 99 | 99.ROSE-MARY SRL▲ 578 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4 K RON— | — | 8,4 K RON | |
| 100 | 100.AURORA PESCARIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,2 K RON— | — | — | 8,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON