Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după profit net în 2012
874 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 7,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 9,3 K RON, iar liderul atinge 625 K RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.US-ROM HOUSE LTD SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 625 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 625 K RON | |
| 2 | 2.HOTEL ORIZONT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 576,3 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 576,3 K RON | |
| 3 | 3.CLASS INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 550,9 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 550,9 K RON | |
| 4 | 4.MADO CORPORATION SRL▲ 4 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 427,8 K RON▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 427,8 K RON | |
| 5 | 5.COMPACT GRUP SA▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 384,3 K RON▲ 363,5 % | ▲ 363,5 % | 384,3 K RON | |
| 6 | 6.MASTER ENTERTAINMENT SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 309,6 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 309,6 K RON | |
| 7 | 7.COMUR SRL▲ 7 | Sat Poiana, Comuna Deleni, Iaşi | 209,7 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 209,7 K RON | |
| 8 | 8.ROMTURISM MOLDOVA SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 163,9 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 163,9 K RON | |
| 9 | 9.MOTEL BUCIUM SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 126,6 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 126,6 K RON | |
| 10 | 10.MICUL VERDE SRL▲ 719 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 123,5 K RON— | — | 123,5 K RON | |
| 11 | 11.COMPANIA PC UNIC SA▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,8 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 116,8 K RON | |
| 12 | 12.ACTIV MASTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,1 K RON— | — | — | 116,1 K RON |
| 13 | 13.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,3 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 115,3 K RON | |
| 14 | 14.DINAMIC MASTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 114,8 K RON— | — | — | 114,8 K RON |
| 15 | 15.CONY-FAN SRL▲ 745 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 113,6 K RON— | — | 113,6 K RON | |
| 16 | 16.CABANA ZUGRENI SRL▲ 80 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,5 K RON▲ 1.136,9 % | ▲ 1.136,9 % | 110,5 K RON | |
| 17 | 17.UNIVERS MASTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,5 K RON— | — | — | 110,5 K RON |
| 18 | 18.INTERFOOD PROCESSING SRL▼ 2 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 110,3 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 110,3 K RON | |
| 19 | 19.CĂTĂLINA LIVIA TRAVEL SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 108 K RON— | — | — | 108 K RON |
| 20 | 20.NEW WAVE CA SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104,4 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 104,4 K RON | |
| 21 | 21.COMPACT IMPEX SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 97 K RON | |
| 22 | 22.BEST BITE SRL▲ 572 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,3 K RON— | — | 93,3 K RON | |
| 23 | 23.GNOSEO COMPANY SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 88,2 K RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 88,2 K RON | |
| 24 | 24.MONTE CASSINO GAMES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,9 K RON— | — | — | 85,9 K RON |
| 25 | 25.CORSINI RISTORANTE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,9 K RON— | — | — | 85,9 K RON |
| 26 | 26.TREND NEW SKY SRL▲ 207 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,7 K RON▲ 44.830,6 % | ▲ 44.830,6 % | 77,7 K RON | |
| 27 | 27.SILVANA TURISM SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,6 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 70,6 K RON | |
| 28 | 28.COMPLEX ONYX SRL▲ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,4 K RON▲ 361,5 % | ▲ 361,5 % | 65,4 K RON | |
| 29 | 29.EURONET COM SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,4 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 64,4 K RON | |
| 30 | 30.AURAS IMOBILIARE SRL▲ 665 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,3 K RON— | — | 62,3 K RON | |
| 31 | 31.AGREMENT CIRIC SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,4 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 58,4 K RON | |
| 32 | 32.STEAK HOUSE C.S.B. BUCIUM SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,8 K RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 55,8 K RON | |
| 33 | 33.AXI-ELLA RO SRL▲ 651 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55 K RON— | — | 55 K RON | |
| 34 | 34.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 PRESTCOR▲ 88 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,5 K RON▲ 816 % | ▲ 816 % | 50,5 K RON | |
| 35 | 35.EURO PARADIS SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 48 K RON | |
| 36 | 36.AVENSI SRL▲ 813 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,4 K RON— | — | 47,4 K RON | |
| 37 | 37.BEER GARDEN SRL▲ 752 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,4 K RON— | — | 46,4 K RON | |
| 38 | 38.DANIEL-CIP SRL▲ 18 | Sat Mogoşeşti, Comuna Mogoşeşti, Iaşi | 44 K RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 44 K RON | |
| 39 | 39.MEDIEVAL GURMAND SRL▲ 795 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 43,6 K RON— | — | 43,6 K RON | |
| 40 | 40.COMTRIX SRL▲ 132 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39 K RON▲ 1.797,8 % | ▲ 1.797,8 % | 39 K RON | |
| 41 | 41.JUST MASTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,4 K RON— | — | — | 38,4 K RON |
| 42 | 42.FAIR PLAY COMP SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,1 K RON▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 38,1 K RON | |
| 43 | 43.INTERPARC SRL▲ 688 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,7 K RON— | — | 36,7 K RON | |
| 44 | 44.TRANSMED LUX SRL▲ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36 K RON▲ 311,2 % | ▲ 311,2 % | 36 K RON | |
| 45 | 45.DRAGON TEAM SRL▲ 626 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,6 K RON— | — | 34,6 K RON | |
| 46 | 46.TONY & TONY SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,4 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 34,4 K RON | |
| 47 | 47.ALI BABA SRL▲ 754 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,2 K RON— | — | 34,2 K RON | |
| 48 | 48.PASTIME CLUB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,2 K RON— | — | — | 32,2 K RON |
| 49 | 49.SARA SRL▲ 512 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,2 K RON— | — | 30,2 K RON | |
| 50 | 50.GRANDE GROUPE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,9 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 29,9 K RON | |
| 51 | 51.RESTAURANT BAR CENTRAL SA▲ 708 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,9 K RON— | — | 28,9 K RON | |
| 52 | 52.IMPEX MINI MARKET SRL▲ 93 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,1 K RON▲ 636,2 % | ▲ 636,2 % | 28,1 K RON | |
| 53 | 53.TORAL SRL▲ 702 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,3 K RON— | — | 27,3 K RON | |
| 54 | 54.ALBO-SITI SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27 K RON▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | 27 K RON | |
| 55 | 55.ESTIME SRL▲ 47 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,8 K RON▲ 245,5 % | ▲ 245,5 % | 26,8 K RON | |
| 56 | 56.AD MEDIA DRINKS SRL▲ 603 | Sat Horleşti, Comuna Rediu, Iaşi | 26,7 K RON— | — | 26,7 K RON | |
| 57 | 57.M.L.C. AGRO-TUR SRL▲ 70 | Sat Osoi, Comuna Comarna, Iaşi | 25,3 K RON▲ 384,6 % | ▲ 384,6 % | 25,3 K RON | |
| 58 | 58.ROMANDRADA SRL▲ 727 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,1 K RON— | — | 24,1 K RON | |
| 59 | 59.ARMANDIA INVEST SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,9 K RON▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 23,9 K RON | |
| 60 | 60.DALMA FAMILY GRUP SRL▲ 697 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,5 K RON— | — | 23,5 K RON | |
| 61 | 61.BERLINDONERKEBAB SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,4 K RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 23,4 K RON | |
| 62 | 62.INTIM RESTO-BAR SRL▲ 29 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 22,9 K RON▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 22,9 K RON | |
| 63 | 63.KARINA TOUR SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Iaşi | 22,6 K RON— | — | — | 22,6 K RON |
| 64 | 64.LIFE TO MAX SRL▲ 738 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 21,3 K RON— | — | 21,3 K RON | |
| 65 | 65.TROTTER YOUNG SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,5 K RON▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 20,5 K RON | |
| 66 | 66.PROEXIN SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,4 K RON▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 20,4 K RON | |
| 67 | 67.LYLY MARIANA SRL▲ 61 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,8 K RON▲ 282,5 % | ▲ 282,5 % | 19,8 K RON | |
| 68 | 68.AGROMEC CIORTESTI SAnou | Sat Ciorteşti, Comuna Ciorteşti, Iaşi | 19,3 K RON— | — | 19,3 K RON | |
| 69 | 69.VICODD SRL▲ 633 | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 18,9 K RON— | — | 18,9 K RON | |
| 70 | 70.COLLECTIVE SRLnou | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 18,6 K RON— | — | — | 18,6 K RON |
| 71 | 71.ŢAC-ŢAC IMPEX GRUP SRL▲ 560 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 17,1 K RON— | — | 17,1 K RON | |
| 72 | 72.MITIK MARKET SRL▲ 103 | Sat Brăeşti, Comuna Brăeşti, Iaşi | 16,8 K RON▲ 804,6 % | ▲ 804,6 % | 16,8 K RON | |
| 73 | 73.GROAPA & CO QUATRO ROTE SRL▲ 595 | Comuna Schitu Duca, Iaşi | 16,8 K RON— | — | 16,8 K RON | |
| 74 | 74.ANUSCA SRL▼ 16 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 16,3 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 16,3 K RON | |
| 75 | 75.MIDAS SERV SRL▲ 389 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 16,1 K RON— | — | 16,1 K RON | |
| 76 | 76.ONYX DEN'S SRL▲ 31 | Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 15,8 K RON▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 15,8 K RON | |
| 77 | 77.GHENA COV INVEST SRL▲ 639 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 15,5 K RON— | — | 15,5 K RON | |
| 78 | 78.TURISM SIRETUL PASCANI SA▼ 45 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 15,5 K RON▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 15,5 K RON | |
| 79 | 79.CENIA STIL SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,1 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 15,1 K RON | |
| 80 | 80.PANCAKES ANNETTE SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 14,3 K RON— | — | — | 14,3 K RON |
| 81 | 81.AUTO CD SERV SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 14,2 K RON▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | 14,2 K RON | |
| 82 | 82.HOTEL T23 SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,1 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 14,1 K RON | |
| 83 | 83.MIDA COMPLEX SRL▼ 30 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 13,8 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 13,8 K RON | |
| 84 | 84.ALEX MINIMAG SRL▲ 417 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,6 K RON— | — | 13,6 K RON | |
| 85 | 85.HYGEEA SRL▼ 13 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 13,3 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 13,3 K RON | |
| 86 | 86.ADN IRTIO SRL▲ 593 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,1 K RON— | — | 13,1 K RON | |
| 87 | 87.ENADAM SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,8 K RON▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 12,8 K RON | |
| 88 | 88.MAF FORCE SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,3 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 11,3 K RON | |
| 89 | 89.CAYENNE SRL▼ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,3 K RON▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 11,3 K RON | |
| 90 | 90.COSTI SOFT SRL▲ 92 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,2 K RON▲ 557,5 % | ▲ 557,5 % | 11,2 K RON | |
| 91 | 91.DADAE SPORT CLUB SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 11 K RON | |
| 92 | 92.GREGUAR SRL▲ 398 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,8 K RON— | — | 10,8 K RON | |
| 93 | 93.NIKITAS SRL▼ 48 | Sat Ţuţora, Comuna Ţuţora, Iaşi | 10,6 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 10,6 K RON | |
| 94 | 94.ALAOBRA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,2 K RON— | — | — | 10,2 K RON |
| 95 | 95.F. AND F. SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,2 K RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 10,2 K RON | |
| 96 | 96.TRISTAR MAR SRL▲ 518 | Sat Heci, Comuna Lespezi, Iaşi | 10,1 K RON— | — | 10,1 K RON | |
| 97 | 97.DOMIRO TRUST S.R.L.▲ 90 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,9 K RON▲ 541,8 % | ▲ 541,8 % | 9,9 K RON | |
| 98 | 98.AMIPETER LUX SRL▲ 151 | Sat Hadâmbu, Comuna Mogoşeşti, Iaşi | 9,7 K RON— | — | 9,7 K RON | |
| 99 | 99.IA-TO MELON SRL▲ 528 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 9,4 K RON— | — | 9,4 K RON | |
| 100 | 100.TUDOR TEAM SRL▼ 38 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 9,3 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 9,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON