Top 100 firme — Hoteluri și restaurante după profit net în 2016
34.372 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 560,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,1 mil. RON, iar liderul atinge 52,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,4 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 52,4 mil. RON | |
| 2 | 2.US FOOD NETWORK SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,2 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 46,2 mil. RON | |
| 3 | 3.ANA HOTELS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,6 mil. RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 19,6 mil. RON | |
| 4 | 4.DNATA CATERING SRL▼ 1 | Oraş Otopeni, Ilfov | 18,6 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 18,6 mil. RON | |
| 5 | 5.DORM FACILITIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 14,5 mil. RON— | — | 14,5 mil. RON | |
| 6 | 6.AMREST COFFEE SRL▲ 34.154 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,1 mil. RON— | — | 12,1 mil. RON | |
| 7 | 7.BUCURESTI TURISM SA▲ 34.200 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,5 mil. RON— | — | 11,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CHEILE GRADISTEI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 10,8 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 10,8 mil. RON | |
| 9 | 9.EDITURA ADEVARUL SA▲ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10 mil. RON▲ 110,8 % | ▲ 110,8 % | 10 mil. RON | |
| 10 | 10.BODU SRL▲ 109 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,7 mil. RON▲ 565,2 % | ▲ 565,2 % | 9,7 mil. RON | |
| 11 | 11.MARNA SRL▲ 226 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,3 mil. RON▲ 895,6 % | ▲ 895,6 % | 9,3 mil. RON | |
| 12 | 12.BEGA TURISM SA▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,3 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 9,3 mil. RON | |
| 13 | 13.DIB COM INTER SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,1 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 8,1 mil. RON | |
| 14 | 14.GRAND HOTEL SRL▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8 mil. RON▲ 193 % | ▲ 193 % | 8 mil. RON | |
| 15 | 15.BALNEOCLIMATERICA S.R.L.▼ 5 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 7,1 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 7,1 mil. RON | |
| 16 | 16.PARC HOTELS SA▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,9 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 6,9 mil. RON | |
| 17 | 17.GRAND HOTEL BUCHAREST S.A.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,5 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 6,5 mil. RON | |
| 18 | 18.RAIUL LUMINOS SRL▲ 21.475 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,5 mil. RON— | — | 6,5 mil. RON | |
| 19 | 19.CALIMANESTI CACIULATA SA▼ 8 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 6,1 mil. RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 6,1 mil. RON | |
| 20 | 20.ESSENDI ROMANIA S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 6 mil. RON | |
| 21 | 21.UNIVERS T SA▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 6 mil. RON | |
| 22 | 22.BLISS SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,9 mil. RON▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 5,9 mil. RON | |
| 23 | 23.STRONG MND CORPORATION S.R.L.▲ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,9 mil. RON▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 5,9 mil. RON | |
| 24 | 24.LASCU-BROS SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,8 mil. RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 5,8 mil. RON | |
| 25 | 25.PERLA MAJESTIC SA▼ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,7 mil. RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 26 | 26.KEBAP SHOP SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 163,4 % | ▲ 163,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 27 | 27.COMPLEX DELTA SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,7 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 5,7 mil. RON | |
| 28 | 28.TURISM FELIX SA▲ 3 | Sat Băile Felix, Comuna Sânmartin, Bihor | 5,5 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 5,5 mil. RON | |
| 29 | 29.CITY CAFETERIA SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 5,2 mil. RON | |
| 30 | 30.SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR ŞI RECUPERARE A CAPACITĂŢII DE MUNCĂ "T.B.R.C.M." S.A.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,1 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 31 | 31.DORNA ESTIVAL SA▲ 33.596 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 5,1 mil. RON— | — | 5,1 mil. RON | |
| 32 | 32.NEAMŢ TURISM SA▲ 33.402 | Sat Neguleşti, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 4,8 mil. RON— | — | 4,8 mil. RON | |
| 33 | 33.NADENKA SRL▼ 18 | Sat Râusor, Comuna Mândra, Braşov | 4,8 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 4,8 mil. RON | |
| 34 | 34.COMPLEX TINERETULUI SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,7 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 35 | 35.VOIAJOR SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 36 | 36.MLS INVEST TRADING SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,7 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 4,7 mil. RON | |
| 37 | 37.INTERNATIONAL SA▼ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 4,7 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 4,7 mil. RON | |
| 38 | 38.TURISM,HOTELURI,RESTAURANTE MAREA NEAGRĂ SA▼ 4 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 4,5 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 4,5 mil. RON | |
| 39 | 39.ARCADE CAFE SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 87,7 % | ▲ 87,7 % | 4,4 mil. RON | |
| 40 | 40.COMPLEX CONDOR SA▲ 142 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4 mil. RON▲ 297,4 % | ▲ 297,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 41 | 41.ATLAS-CORA SRL▲ 26.885 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,4 mil. RON— | — | 4,4 mil. RON | |
| 42 | 42.ALTIUS SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,3 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 4,3 mil. RON | |
| 43 | 43.OSCAR EIGO GROUP SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3 mil. RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 44 | 44.EXPRESION C & M SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 161,1 % | ▲ 161,1 % | 4,3 mil. RON | |
| 45 | 45.UNDERGROUND CLUB SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 4,3 mil. RON | |
| 46 | 46.MATELO COM SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 4 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 4 mil. RON | |
| 47 | 47.SINAIA SA▲ 19 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 4 mil. RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 4 mil. RON | |
| 48 | 48.WEST GATE STUDIOS S.A.▲ 30 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 4 mil. RON | |
| 49 | 49.AMBASADOR EVENTS SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 50 | 50.MORGANA INVEST SRL▲ 148 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 258,1 % | ▲ 258,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 51 | 51.OLANESTI RIVIERA SA▼ 31 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 3,8 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 52 | 52.SIF HOTELURI S.A.▲ 34.152 | Municipiul Oradea, Bihor | 3,7 mil. RON— | — | 3,7 mil. RON | |
| 53 | 53.INSTA GRUP S.A.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,4 mil. RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 54 | 54.AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 55 | 55.CLUB NIC'S SRL▲ 31.367 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,3 mil. RON— | — | 3,3 mil. RON | |
| 56 | 56.CRICOROM TURISM SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 57 | 57.HCR SRL▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,3 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 58 | 58.BERARIA H SRL▲ 97 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 59 | 59.OCEANUL INDIAN S.A.▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 60 | 60.FENYO SRL▲ 255 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,1 mil. RON▲ 311,1 % | ▲ 311,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 61 | 61.RIN HOSPITALITY COMPANY SRL▼ 12 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 3,1 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 62 | 62.BROS CAFE TRADE SRL▲ 60 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 3 mil. RON | |
| 63 | 63.SMAV EXIM SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 3 mil. RON | |
| 64 | 64.CORBU PROIECT IMPEX SRL▲ 2.579 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 2.761,5 % | ▲ 2.761,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 65 | 65.Europa Group SRL▲ 136 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 178,5 % | ▲ 178,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 66 | 66.SAVIS-COM SRL▲ 1.553 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9 mil. RON▲ 1.554 % | ▲ 1.554 % | 2,9 mil. RON | |
| 67 | 67.COMITAS SRL▲ 6 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 68 | 68.PESCĂRIA LUI MATEI SRL▼ 10 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 69 | 69.DELI GROUP PROFESSIONAL SERVICES S.R.L.▼ 37 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 70 | 70.SIND TOUR TRADING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 71 | 71.MAGURA SA▼ 17 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 2,7 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 72 | 72.SET-CORPORATION SRL▲ 25 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 2,7 mil. RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 73 | 73.CRESCENDO SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,7 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 2,7 mil. RON | |
| 74 | 74.MAREEA HOTELS SRL▲ 256 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,7 mil. RON▲ 276,7 % | ▲ 276,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 75 | 75.HAGI SPORT SRL▼ 6 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 76 | 76.CORVINUS INTERNATIONAL SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 77 | 77.TAVERNA SARBULUI SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 2,6 mil. RON | |
| 78 | 78.PIZZA DELIVERY SRL▲ 132 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 156,9 % | ▲ 156,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 79 | 79.MIDI DEVELOPMENT SRL▲ 331 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 335,4 % | ▲ 335,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 80 | 80.PRESCON PIATRA MARE SA▲ 2.095 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 1.913,1 % | ▲ 1.913,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 81 | 81.EURO-TOUR SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 82 | 82.SUFRO COMPANY SRL▲ 185 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 201,6 % | ▲ 201,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 83 | 83.PERLA BUCEGI SRL= | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,5 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 84 | 84.TAVERNA SÎRBULUI COTA 1400 SRL▼ 19 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,5 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 85 | 85.DENTOTAL INVESTMENT SRL▲ 270 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 265,9 % | ▲ 265,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 86 | 86.MART RBC SRL▲ 21.367 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,5 mil. RON— | — | 2,5 mil. RON | |
| 87 | 87.Restaurante Trattoria IL Calcio SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 88 | 88.MOULIN D'OR SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 89 | 89.PALAS INTERNATIONAL RESORT SRL▲ 34.094 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON— | — | 2,4 mil. RON | |
| 90 | 90.ALUNIS SRL▼ 45 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,4 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 91 | 91.BLUE RESTAURANT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,4 mil. RON— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 92 | 92.SILVA TURISM SRL▲ 16 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 93 | 93.GRUP PETROL MARIN SA▲ 72 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 94 | 94.AURORA-SZ SRL▲ 12 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,3 mil. RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 2,3 mil. RON | |
| 95 | 95.GEDAL SRL▲ 63 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,3 mil. RON▲ 86 % | ▲ 86 % | 2,3 mil. RON | |
| 96 | 96.ELITE GAMES SRL▲ 877 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,2 mil. RON▲ 673,2 % | ▲ 673,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 97 | 97.TWINS CAFE SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 98 | 98.SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL▼ 89 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 99 | 99.AGROINDUSTRIALA SA▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 100 | 100.EURO MARKET JUNIOR SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 2,1 mil. RON |
Hoteluri și restaurante pe județe
București (4.719)Constanța (3.049)Cluj (2.239)Brașov (2.011)Timiș (1.566)Ilfov (1.546)Suceava (1.395)Bihor (1.372)Prahova (1.270)Mureș (1.246)Sibiu (1.211)Maramureș (1.058)Argeș (1.056)Iași (1.017)Hunedoara (949)Alba (941)Dolj (923)Bacău (874)Arad (792)Vâlcea (791)Harghita (744)Neamț (716)Galați (703)Gorj (647)Bistrița-Năsăud (618)Caraș-Severin (585)Tulcea (580)Satu Mare (579)Dâmbovița (546)Buzău (516)Olt (496)Vrancea (440)Botoșani (404)Brăila (368)Sălaj (349)Mehedinți (329)Covasna (328)Vaslui (326)Giurgiu (298)Teleorman (284)Călărași (281)Ialomița (277)