Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Călărași după profit net în 2016
222 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 676 RON, iar liderul atinge 2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALEXNEL SRL▲ 2 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 734,9 % | ▲ 734,9 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.NEFIRA SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 364,7 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 364,7 K RON | |
| 3 | 3.MEDIA TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 349,4 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 349,4 K RON | |
| 4 | 4.FREAKSIS SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 202,3 K RON▲ 207,3 % | ▲ 207,3 % | 202,3 K RON | |
| 5 | 5.APETIT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 194,9 K RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 194,9 K RON | |
| 6 | 6.SILO TRUCK SPEDITION SRL▲ 5 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 184,8 K RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 184,8 K RON | |
| 7 | 7.GD STAR EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 177,5 K RON— | — | — | 177,5 K RON |
| 8 | 8.ALEXCATRI ANGELS SRL▲ 15 | Sat Spanţov, Comuna Spanţov, Călăraşi | 169,1 K RON▲ 233,1 % | ▲ 233,1 % | 169,1 K RON | |
| 9 | 9.RCA CONSTRUCT CĂLĂRAŞI SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 166,5 K RON▲ 250,6 % | ▲ 250,6 % | 166,5 K RON | |
| 10 | 10.SAFRA TRADING SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 163,6 K RON▲ 141,8 % | ▲ 141,8 % | 163,6 K RON | |
| 11 | 11.LA INTIM SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 151,8 K RON▲ 159,5 % | ▲ 159,5 % | 151,8 K RON | |
| 12 | 12.MILENIUM CAFFE SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 147 K RON▲ 175,1 % | ▲ 175,1 % | 147 K RON | |
| 13 | 13.AP TURIST SRL▲ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 119,7 K RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 119,7 K RON | |
| 14 | 14.CRISTO SPORT SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 118,3 K RON▲ 135,1 % | ▲ 135,1 % | 118,3 K RON | |
| 15 | 15.INDUS COM SRL▲ 78 | Comuna Chiselet, Călăraşi | 97,1 K RON▲ 18.221,9 % | ▲ 18.221,9 % | 97,1 K RON | |
| 16 | 16.COMTOT SRL▲ 199 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 96,7 K RON— | — | 96,7 K RON | |
| 17 | 17.TWINS HOME SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 91,7 K RON— | — | — | 91,7 K RON |
| 18 | 18.PIZZABROTHERS SRL▲ 203 | Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 91,3 K RON— | — | 91,3 K RON | |
| 19 | 19.RIVERS LOUNGE CROWD SRL▲ 201 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 85,9 K RON— | — | 85,9 K RON | |
| 20 | 20.COSTAS SRL▲ 41 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 80,3 K RON▲ 815,7 % | ▲ 815,7 % | 80,3 K RON | |
| 21 | 21.ROGER GRAPHIC DESIGN SRL▲ 31 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 79,1 K RON▲ 352,7 % | ▲ 352,7 % | 79,1 K RON | |
| 22 | 22.FOSFOREANU SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 78,3 K RON— | — | 78,3 K RON | |
| 23 | 23.QUEBRADA DISCO SRL▲ 26 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Călăraşi | 67,9 K RON▲ 209,4 % | ▲ 209,4 % | 67,9 K RON | |
| 24 | 24.LAPIZZARU SRL▲ 45 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 65,5 K RON▲ 1.152,2 % | ▲ 1.152,2 % | 65,5 K RON | |
| 25 | 25.MODERN AGORA MOBILIER S.R.L.▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 64,3 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 64,3 K RON | |
| 26 | 26.PHILOXENIA ROM TOURS SRL▲ 25 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 60,3 K RON▲ 215,1 % | ▲ 215,1 % | 60,3 K RON | |
| 27 | 27.ANDY XXL FOOD SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 59,8 K RON— | — | — | 59,8 K RON |
| 28 | 28.SPORT COM SRL▲ 59 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 58,4 K RON▲ 4.001,6 % | ▲ 4.001,6 % | 58,4 K RON | |
| 29 | 29.RESTAURANT MICRO SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 58,2 K RON▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 58,2 K RON | |
| 30 | 30.AUROSILV IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 56 K RON▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 56 K RON | |
| 31 | 31.BORCEA SA▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 55,5 K RON▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 55,5 K RON | |
| 32 | 32.LAZY GARDEN SRL▼ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 49,9 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 49,9 K RON | |
| 33 | 33.QUEEN FOOD SRL▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 48,4 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 48,4 K RON | |
| 34 | 34.GIORGIO & LILLI CAFFE SRL= | Sat Gradiştea, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 45,3 K RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 45,3 K RON | |
| 35 | 35.COSTI TIBĂ SRL▲ 114 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 43,2 K RON— | — | 43,2 K RON | |
| 36 | 36.MOCA SRL▼ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 42,9 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 42,9 K RON | |
| 37 | 37.CHICIU SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40,9 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 40,9 K RON | |
| 38 | 38.ZAMBALDI SRL▲ 175 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,9 K RON— | — | 38,9 K RON | |
| 39 | 39.ODETTE SRL▲ 141 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,8 K RON— | — | 38,8 K RON | |
| 40 | 40.ALLYSIM SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,3 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 38,3 K RON | |
| 41 | 41.O.L.S. ANTONIA SRL▲ 153 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 37,6 K RON— | — | 37,6 K RON | |
| 42 | 42.PROFINSOLV SRL▲ 167 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 37,1 K RON— | — | 37,1 K RON | |
| 43 | 43.ZECOS SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 36,7 K RON▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 36,7 K RON | |
| 44 | 44.RADIN IMPEX COM SRL▼ 30 | Sat Cândeasca, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 35,7 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 35,7 K RON | |
| 45 | 45.ŞTEFAN BOIERU SRL▲ 138 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 35,3 K RON— | — | 35,3 K RON | |
| 46 | 46.MINERVA P C B A N SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,9 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 34,9 K RON | |
| 47 | 47.MYKKELY CAFE SRL▼ 17 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 32,5 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 32,5 K RON | |
| 48 | 48.RUBYN BISTRO SRL▼ 12 | Sat Săruleşti, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 32,4 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 32,4 K RON | |
| 49 | 49.FIUME TRANS SRL▲ 151 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 31,8 K RON— | — | 31,8 K RON | |
| 50 | 50.COSTI 2004 SRL▲ 6 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 30,2 K RON▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 30,2 K RON | |
| 51 | 51.CARIOMI CAFE SRL▲ 161 | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 28,8 K RON— | — | 28,8 K RON | |
| 52 | 52.DUMIDAN RUSTIC SRL▼ 37 | Sat Plătăreşti, Comuna Plătăreşti, Călăraşi | 25,4 K RON▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 25,4 K RON | |
| 53 | 53.GEO EXIM SRL▼ 48 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 25 K RON▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 25 K RON | |
| 54 | 54.MARINCIU ALEX ŞTEFAN SRLnou | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 22,6 K RON— | — | — | 22,6 K RON |
| 55 | 55.BAVAGLINO SRL▲ 129 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 21,8 K RON— | — | 21,8 K RON | |
| 56 | 56.FLEACURI COM S.R.L.▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 21,6 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 21,6 K RON | |
| 57 | 57.BALMEC SRL▼ 18 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 20,1 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 20,1 K RON | |
| 58 | 58.PETMAR IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,8 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 17,8 K RON | |
| 59 | 59.HESTIA HOTEL SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,8 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 16,8 K RON | |
| 60 | 60.FUIENSCILA SRL▲ 121 | Comuna Unirea, Călăraşi | 15,5 K RON— | — | 15,5 K RON | |
| 61 | 61.LA BOLTA RECE SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,9 K RON▲ 313,2 % | ▲ 313,2 % | 14,9 K RON | |
| 62 | 62.GIGI & CO SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,7 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 14,7 K RON | |
| 63 | 63.BAR MILANO S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 12,3 K RON— | — | — | 12,3 K RON |
| 64 | 64.PRINCE ANDBOG SRL▼ 4 | Sat Siliştea, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 12,3 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 12,3 K RON | |
| 65 | 65.STEREA- BERĂRIA CENTRUL VECHI S.R.L.▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,3 K RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 12,3 K RON | |
| 66 | 66.FEERIA SRL▼ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,5 K RON▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 10,5 K RON | |
| 67 | 67.TRANS GEI SRL▲ 124 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 9,6 K RON— | — | 9,6 K RON | |
| 68 | 68.MAGAZIN MIXT VIOLETA SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,4 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 9,4 K RON | |
| 69 | 69.OCTAFLO COMERCIAL SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,3 K RON▲ 2.162,6 % | ▲ 2.162,6 % | 9,3 K RON | |
| 70 | 70.TIGAM SRL▲ 94 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 9,3 K RON— | — | 9,3 K RON | |
| 71 | 71.MIROX SRL▲ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,2 K RON▲ 3.598,8 % | ▲ 3.598,8 % | 9,2 K RON | |
| 72 | 72.NEMILA CORON SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,5 K RON— | — | 8,5 K RON | |
| 73 | 73.VALKED PIZZA SRL▲ 97 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 7,1 K RON— | — | 7,1 K RON | |
| 74 | 74.HAVANA DREAM SRLnou | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 6,9 K RON— | — | — | 6,9 K RON |
| 75 | 75.VIRGILIU PRODEXIM SRL▲ 118 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,6 K RON— | — | 6,6 K RON | |
| 76 | 76.METALGIPS CONS SRL▲ 21 | Sat Spanţov, Comuna Spanţov, Călăraşi | 6,1 K RON— | — | 6,1 K RON | |
| 77 | 77.COMIR SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 6 K RON | |
| 78 | 78.STEDOR GROUP HOLDING SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,7 K RON0,0% | 0,0% | 5,7 K RON | |
| 79 | 79.MACHIDONCA SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,4 K RON— | — | — | 5,4 K RON |
| 80 | 80.BLUE CAFFE DRAGALINA SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 5,4 K RON— | — | — | 5,4 K RON |
| 81 | 81.COSVI SRL▲ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,1 K RON▲ 218,2 % | ▲ 218,2 % | 5,1 K RON | |
| 82 | 82.VALI BALMECU SRL▲ 15 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 4,9 K RON— | — | 4,9 K RON | |
| 83 | 83.FLORINA SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,3 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 4,3 K RON | |
| 84 | 84.TERASA GEO SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,1 K RON— | — | 4,1 K RON | |
| 85 | 85.GETA CRISTINA SRL▼ 22 | Sat Dichiseni, Comuna Dichiseni, Călăraşi | 3,3 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 3,3 K RON | |
| 86 | 86.MEDAL SERV SRL▲ 76 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 3,1 K RON— | — | 3,1 K RON | |
| 87 | 87.MICAR COM SRL▲ 78 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,3 K RON— | — | 2,3 K RON | |
| 88 | 88.FLORIN & SIMONA FORTE CONCEPT SRL▼ 6 | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 2,2 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 2,2 K RON | |
| 89 | 89.SCARTY PROF SRL▼ 17 | Sat Sultana, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 1,9 K RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 1,9 K RON | |
| 90 | 90.VAS ATENA SRL▼ 20 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7 K RON▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 1,7 K RON | |
| 91 | 91.BERCOM MILY SRL▼ 6 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 1,6 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,6 K RON | |
| 92 | 92.GREAT TASTE S.R.L.▼ 39 | Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,4 K RON▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | 1,4 K RON | |
| 93 | 93.AGRO-SUD TURISM SRLnou | Sat Postăvari, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 1,4 K RON— | — | — | 1,4 K RON |
| 94 | 94.VAFICOS COM SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 1,3 K RON | |
| 95 | 95.EDUAFLORE COMPANY SRLnou | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 1,2 K RON— | — | — | 1,2 K RON |
| 96 | 96.BULEVARD SRL▲ 65 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 K RON— | — | 1,1 K RON | |
| 97 | 97.PESCARUSUL ALB SRL▼ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 980 RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 980 RON | |
| 98 | 98.ALIOCRIS BAR SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 925 RON— | — | — | 925 RON |
| 99 | 99.LA LIBERTE SRL▼ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 688 RON▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 688 RON | |
| 100 | 100.PIND TRADING AND TOURISM SRL▼ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 676 RON▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 676 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Călărași
CAEN 5610
Restaurante
102 firme · 70 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
46 firme · 39,1 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
15 firme · 20,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
83 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
13 firme · 4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
6 firme · 442,5 K RON