Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Cluj după profit net în 2016
2.052 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 71,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 258,3 K RON, iar liderul atinge 8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRAND HOTEL SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8 mil. RON▲ 193 % | ▲ 193 % | 8 mil. RON | |
| 2 | 2.UNIVERS T SA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 6 mil. RON | |
| 3 | 3.SMAV EXIM SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 3 mil. RON | |
| 4 | 4.GALUCI IMPORT EXPORT SRL▲ 7 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.GOTO PARKING S.R.L.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.LUNCH BOX SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 189 % | ▲ 189 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.OTIS PM PATRU SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.MULTIROL PRODCOM IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.EUPHORIA PUB SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.NOODLE PACK SRL▲ 85 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 615,7 % | ▲ 615,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.THE PEACH TREE SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 114,8 % | ▲ 114,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.MUSTANG TOUR SRL▲ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.BIO BOX SRL▲ 6 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.MILEXIM SRL▼ 2 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.SHOWTECHNIC SRL▲ 100 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 597,8 % | ▲ 597,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.EXPRES CATERING SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.IULIUSHAN SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 1 mil. RON | |
| 18 | 18.GANBEI SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 889,7 K RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 889,7 K RON | |
| 19 | 19.FLIGHTS CATERING SRL▲ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 792,3 K RON▲ 216,4 % | ▲ 216,4 % | 792,3 K RON | |
| 20 | 20.TOBIROM SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 766,2 K RON▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 766,2 K RON | |
| 21 | 21.PRONOR IMPEX SRL▲ 11 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 757,2 K RON▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 757,2 K RON | |
| 22 | 22.EUROTREND HOTELS GROUP SRL▲ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 733,9 K RON▲ 151 % | ▲ 151 % | 733,9 K RON | |
| 23 | 23.ABC FERARI IMPORT EXPORT SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 713,9 K RON▲ 63 % | ▲ 63 % | 713,9 K RON | |
| 24 | 24.KLAUSEN BURGER SRL▼ 7 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 699,9 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 699,9 K RON | |
| 25 | 25.BDP INVEST SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 652,6 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 652,6 K RON | |
| 26 | 26.DELICIU CARTOFILOR SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 651,6 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 651,6 K RON | |
| 27 | 27.CRAMA NOASTRĂ PRODCOM SRL= | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 631,1 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 631,1 K RON | |
| 28 | 28.BOGO LUX CAFEE SRL▲ 1.744 | Sat Leghia, Comuna Aghireşu, Cluj | 628,5 K RON— | — | 628,5 K RON | |
| 29 | 29.BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 620,7 K RON▲ 212,5 % | ▲ 212,5 % | 620,7 K RON | |
| 30 | 30.GRĂDINA DE VARĂ BOEMA SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 600 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 600 K RON | |
| 31 | 31.ANDRA COM INTERNATIONAL SERVICE SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 593,4 K RON▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 593,4 K RON | |
| 32 | 32.TRADIS CITY SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 584,1 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 584,1 K RON | |
| 33 | 33.NAPOCA 15 SRL▲ 1.949 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 556 K RON— | — | 556 K RON | |
| 34 | 34.SELF CONFORT IMPORT EXPORT SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 518,4 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 518,4 K RON | |
| 35 | 35.PROSIM COM SRL▲ 82 | Municipiul Dej, Cluj | 518,4 K RON▲ 244,7 % | ▲ 244,7 % | 518,4 K RON | |
| 36 | 36.SWL RESTAURANT SRL▲ 1.863 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 516 K RON— | — | 516 K RON | |
| 37 | 37.CRIDENS TOP SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 514,8 K RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 514,8 K RON | |
| 38 | 38.NAPOLI INTERNATIONAL SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 503,1 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 503,1 K RON | |
| 39 | 39.GROUP M IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 488,6 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 488,6 K RON | |
| 40 | 40.ATAPI SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 477,3 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 477,3 K RON | |
| 41 | 41.RESTAURANT SINAIA SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 459,7 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 459,7 K RON | |
| 42 | 42.ONZE CHEMICAL SRL▼ 34 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 453,4 K RON▼ 70 % | ▼ 70 % | 453,4 K RON | |
| 43 | 43.SOVA TRANS SRL▲ 103 | Municipiul Gherla, Cluj | 452,9 K RON▲ 282,2 % | ▲ 282,2 % | 452,9 K RON | |
| 44 | 44.RED BLOCK SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 444 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 444 K RON | |
| 45 | 45.INTERCONT INVESTMENTS SRL▲ 1.978 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 442,6 K RON— | — | 442,6 K RON | |
| 46 | 46.DMB CONSULTING SRL▲ 1.779 | Sat Bălceşti, Comuna Beliş, Cluj | 432,6 K RON— | — | 432,6 K RON | |
| 47 | 47.ALEXIS RO SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 415,1 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 415,1 K RON | |
| 48 | 48.COMTURISM SRL▲ 1.961 | Sat Lunca Vişagului, Comuna Poieni, Cluj | 410,3 K RON— | — | 410,3 K RON | |
| 49 | 49.DECAPA IMPORT EXPORT SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 410,2 K RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 410,2 K RON | |
| 50 | 50.RES QUALITY FOOD SRL▲ 1.954 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 407,2 K RON— | — | 407,2 K RON | |
| 51 | 51.WELLBEING4ALL S.R.L.▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 407,1 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 407,1 K RON | |
| 52 | 52.FULLTON PLAZA SRL▲ 106 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 395,6 K RON▲ 271,3 % | ▲ 271,3 % | 395,6 K RON | |
| 53 | 53.ROCONFORT SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 395,4 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 395,4 K RON | |
| 54 | 54.POWER TWO IMPEX SRL▼ 15 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 395,1 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 395,1 K RON | |
| 55 | 55.MARTY PAN SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 392 K RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 392 K RON | |
| 56 | 56.ODS NORDIC GALA SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 383,4 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 383,4 K RON | |
| 57 | 57.ROTOURS INTERNATIONAL S.R.L.▲ 78 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 374 K RON▲ 185,5 % | ▲ 185,5 % | 374 K RON | |
| 58 | 58.GENERAL CONS SRL▲ 131 | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 369,5 K RON▲ 311,2 % | ▲ 311,2 % | 369,5 K RON | |
| 59 | 59.7 EVEN SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 368,7 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 368,7 K RON | |
| 60 | 60.RO CLUB IMPEX SRL▼ 34 | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 358,6 K RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 358,6 K RON | |
| 61 | 61.SERVICII ALL INN SRL▲ 288 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 357,2 K RON▲ 900,7 % | ▲ 900,7 % | 357,2 K RON | |
| 62 | 62.FUSION CUISINE SRL▲ 25 | Sat Făureni, Comuna Vultureni, Cluj | 355,3 K RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 355,3 K RON | |
| 63 | 63.RIA MERIDIAN SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 351,1 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 351,1 K RON | |
| 64 | 64.MARTY RESTAURANTS S.R.L.▲ 62 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 344,6 K RON▲ 139,6 % | ▲ 139,6 % | 344,6 K RON | |
| 65 | 65.NEW CROCO PIZZERIE SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 343 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 343 K RON | |
| 66 | 66.SISTERS CAFE SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 337,1 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 337,1 K RON | |
| 67 | 67.INDYGO EXPRESS SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 333,7 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 333,7 K RON | |
| 68 | 68.LISI COM SRL▼ 47 | Municipiul Turda, Cluj | 331 K RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 331 K RON | |
| 69 | 69.EURO SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 330,8 K RON▲ 434,7 % | ▲ 434,7 % | 330,8 K RON | |
| 70 | 70.LIM LOM SRL▲ 111 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 330,1 K RON▲ 253,5 % | ▲ 253,5 % | 330,1 K RON | |
| 71 | 71.PREMIER GARDEN SRL▲ 1.692 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 328,9 K RON— | — | 328,9 K RON | |
| 72 | 72.MARTY CITY MALL SRL▲ 112 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 328,2 K RON▲ 257,1 % | ▲ 257,1 % | 328,2 K RON | |
| 73 | 73.LB METEOR SRL▲ 315 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 324,6 K RON▲ 1.024,2 % | ▲ 1.024,2 % | 324,6 K RON | |
| 74 | 74.GARDEN THERME SRL▲ 1.923 | Municipiul Dej, Cluj | 321,7 K RON— | — | 321,7 K RON | |
| 75 | 75.LARA TESS COM SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 321,5 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 321,5 K RON | |
| 76 | 76.DONER KEBAB SRL▲ 376 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 321,5 K RON▲ 1.640 % | ▲ 1.640 % | 321,5 K RON | |
| 77 | 77.OLMIN SRL▲ 1.492 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 313,2 K RON— | — | 313,2 K RON | |
| 78 | 78.TRANSAMIR SRL▲ 65 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 312,3 K RON▲ 156,9 % | ▲ 156,9 % | 312,3 K RON | |
| 79 | 79.CLASIQ WINE SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 311,9 K RON▲ 254,3 % | ▲ 254,3 % | 311,9 K RON | |
| 80 | 80.MARTY WEST SIDE SRL▲ 133 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 306,2 K RON▲ 292,7 % | ▲ 292,7 % | 306,2 K RON | |
| 81 | 81.DAMAZDRO SRL▲ 102 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 304,6 K RON▲ 228,1 % | ▲ 228,1 % | 304,6 K RON | |
| 82 | 82.FARID SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 300,7 K RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 300,7 K RON | |
| 83 | 83.SUNGARDEN RESORT SRL▼ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 300,7 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 300,7 K RON | |
| 84 | 84.MERON POLUS SRL▲ 1.631 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 300,5 K RON— | — | 300,5 K RON | |
| 85 | 85.GH INVEST SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 290,5 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 290,5 K RON | |
| 86 | 86.RESTOEVENTS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 288,9 K RON▲ 223,8 % | ▲ 223,8 % | 288,9 K RON | |
| 87 | 87.CONFORT TRANSILVANIA TURISM SRL▲ 141 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 285,7 K RON▲ 302,5 % | ▲ 302,5 % | 285,7 K RON | |
| 88 | 88.SINED TOP SRL▼ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 284,6 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 284,6 K RON | |
| 89 | 89.OSIRIS COM SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 284,2 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 284,2 K RON | |
| 90 | 90.FRESH DEVELOPMENT S.R.L.▲ 164 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 284,1 K RON▲ 364,6 % | ▲ 364,6 % | 284,1 K RON | |
| 91 | 91.FESTIVAL MANAGEMENT SRL▲ 1.214 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 282,3 K RON— | — | 282,3 K RON | |
| 92 | 92.LA SOLAS SRL▲ 80 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 278,3 K RON▲ 184,5 % | ▲ 184,5 % | 278,3 K RON | |
| 93 | 93.B & J LINE SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 278 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 278 K RON | |
| 94 | 94.JAXX GARAGE SRL▲ 79 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 273,3 K RON▲ 180,2 % | ▲ 180,2 % | 273,3 K RON | |
| 95 | 95.CADIS GH IMPORT EXPORT SRL▲ 9 | Comuna Gilău, Cluj | 272,1 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 272,1 K RON | |
| 96 | 96.NICULACONS HOLDING SRL▲ 55 | Sat Sănduleşti, Comuna Sănduleşti, Cluj | 272,1 K RON▲ 135,5 % | ▲ 135,5 % | 272,1 K RON | |
| 97 | 97.GLASUL CRISULUI SRL▲ 13 | Comuna Izvoru Crişului, Cluj | 271 K RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 271 K RON | |
| 98 | 98.NELAURA COMIMPEX SRL▼ 65 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 263,6 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 263,6 K RON | |
| 99 | 99.ERGON SRL▲ 77 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 259,4 K RON▲ 170,7 % | ▲ 170,7 % | 259,4 K RON | |
| 100 | 100.HORA RM & CATERING S.R.L.▲ 1.491 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 258,3 K RON— | — | 258,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Cluj
CAEN 5610
Restaurante
595 firme · 672,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
274 firme · 564,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
163 firme · 498,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
457 firme · 282,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
135 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
399 firme · 95,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
134 firme · 77,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
22 firme · 31,7 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
11 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
27 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
20 firme · 865,4 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 403,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON