Top 100 firme — Sănătate, București după profit net în 2011
2.847 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 67,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 184,5 K RON, iar liderul atinge 9,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SYNEVO ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,2 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 9,2 mil. RON | |
| 2 | 2.AMBULANTA BGS MEDICAL UNIT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 6,1 mil. RON | |
| 3 | 3.CLINICA MEDICALA HIPOCRAT 2000 SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 208,9 % | ▲ 208,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 4 | 4.INTERNAŢIONAL HEALTHCARE SYSTEMS SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.NEFROMED SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.NEFROMED DIALYSIS CENTERS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.MEDIX CO. SA▲ 2.572 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON— | — | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CLINICA DIALMED SA▲ 1.768 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON— | — | 1,5 mil. RON | |
| 9 | 9.BEATRICE EXPERT SRL▲ 472 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 7.120,3 % | ▲ 7.120,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.OCULUS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.AMA OPTIMEX SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.CLINICA ROMGERMED SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.ULTRAMED INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.GRAL MEDICAL SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.CLINICA MEDICALA GYNERA SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 248,3 % | ▲ 248,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.ALFA MEDICAL CENTER & THERAPY SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 135,7 % | ▲ 135,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.CENTRUL MEDICAL MATEI BASARAB SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 859,4 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 859,4 K RON | |
| 18 | 18.EURODENT B.P. SRL▲ 152 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 823 K RON▲ 867,1 % | ▲ 867,1 % | 823 K RON | |
| 19 | 19.LAPAROSCOPIE XXI SRL▲ 82 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 798,7 K RON▲ 429 % | ▲ 429 % | 798,7 K RON | |
| 20 | 20.DACIA INTERNATIONAL MEDICAL CENTER SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 751,5 K RON▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 751,5 K RON | |
| 21 | 21.CENTRUL MEDICAL DELFINULUI SRL▲ 2.541 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 708 K RON— | — | 708 K RON | |
| 22 | 22.AIS CLINICS & HOSPITAL SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 677,7 K RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 677,7 K RON | |
| 23 | 23.OPTIMED IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 657,1 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 657,1 K RON | |
| 24 | 24.RENAL MED SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 630,3 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 630,3 K RON | |
| 25 | 25.CENTRUL MEDICAL MEDICLAB SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 570,3 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 570,3 K RON | |
| 26 | 26.MAIODENT SRL▲ 246 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 518 K RON▲ 863,5 % | ▲ 863,5 % | 518 K RON | |
| 27 | 27.BINAFARM SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 510,4 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 510,4 K RON | |
| 28 | 28.DENT ESTET CLINIC S.A.▲ 351 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 500,2 K RON▲ 1.543,8 % | ▲ 1.543,8 % | 500,2 K RON | |
| 29 | 29.RUBIN MEDICAL CENTER SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 474,9 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 474,9 K RON | |
| 30 | 30.VIPMED INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 468,5 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 468,5 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL MEDICAL PANDURI S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 467,7 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 467,7 K RON | |
| 32 | 32.MEDICAL CLASS SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 453,9 K RON▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 453,9 K RON | |
| 33 | 33.HEMODINAMIC SRL▲ 2.491 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 447 K RON— | — | 447 K RON | |
| 34 | 34.STEM SURE SOLUTIONS SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 441 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 441 K RON | |
| 35 | 35.PROESTETICA MEDICAL SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 427,1 K RON▲ 129,3 % | ▲ 129,3 % | 427,1 K RON | |
| 36 | 36.SANTRIAL ORG SRL▲ 363 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 421,9 K RON▲ 1.405,9 % | ▲ 1.405,9 % | 421,9 K RON | |
| 37 | 37.CENTRUL DE OSTEOPOROZA DR. SARBU SRL▲ 370 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 414,1 K RON▲ 1.432,7 % | ▲ 1.432,7 % | 414,1 K RON | |
| 38 | 38.CRYO STEM HEALTH SRL▲ 2.390 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 398,3 K RON— | — | 398,3 K RON | |
| 39 | 39.CENTRUL MEDICAL APOLO SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 397,8 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 397,8 K RON | |
| 40 | 40.ECHO LIFE MED SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 394,5 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 394,5 K RON | |
| 41 | 41.CYTOGENOMIC MEDICAL LABORATORY SRL▲ 89 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 392 K RON▲ 219,6 % | ▲ 219,6 % | 392 K RON | |
| 42 | 42.ROSANA MEDICAL SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 391,6 K RON▲ 132,7 % | ▲ 132,7 % | 391,6 K RON | |
| 43 | 43.DERMASTYLE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 384,4 K RON— | — | 384,4 K RON | |
| 44 | 44.SCORSEZE AMBULANTA PRIVATA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 382,6 K RON— | — | 382,6 K RON | |
| 45 | 45.ALTASANA INTERNATIONAL SRL▲ 399 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 382 K RON▲ 1.472,1 % | ▲ 1.472,1 % | 382 K RON | |
| 46 | 46.LABORATOARELE CLINICE MEDIC-AS SRL▲ 397 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 376,9 K RON▲ 1.450,5 % | ▲ 1.450,5 % | 376,9 K RON | |
| 47 | 47.CLINICA "SF. LUCIA" SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 372,9 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 372,9 K RON | |
| 48 | 48.FM MEDIDENT SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 369,5 K RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 369,5 K RON | |
| 49 | 49.DIASYS MEDICAL SRL▲ 2.496 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 362 K RON— | — | 362 K RON | |
| 50 | 50.ORTODENT NOVA SRL▲ 91 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 359,2 K RON▲ 234,3 % | ▲ 234,3 % | 359,2 K RON | |
| 51 | 51.CLINICA ELITE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 355,6 K RON— | — | 355,6 K RON | |
| 52 | 52.PETROMED SOLUTIONS SRL▲ 2.522 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 345,1 K RON— | — | 345,1 K RON | |
| 53 | 53.HOPE MEDICAL CENTER SRL▲ 136 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 310 K RON▲ 301,8 % | ▲ 301,8 % | 310 K RON | |
| 54 | 54.DELTA HEALTH CARE SRL▲ 2.472 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 299,4 K RON— | — | 299,4 K RON | |
| 55 | 55.SMILE SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 294,2 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 294,2 K RON | |
| 56 | 56.STOMPROCED SRL▲ 97 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 278,5 K RON▲ 186 % | ▲ 186 % | 278,5 K RON | |
| 57 | 57.FORUM LAB PLUS SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 274,1 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 274,1 K RON | |
| 58 | 58.CIPRUT MED SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 271,5 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 271,5 K RON | |
| 59 | 59.ACTIV MEDICAL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 268,5 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 268,5 K RON | |
| 60 | 60.EVITA MEDICAL SRL▲ 761 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 265,7 K RON▲ 5.031,5 % | ▲ 5.031,5 % | 265,7 K RON | |
| 61 | 61.MEDICLIN A&M SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 264,2 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 264,2 K RON | |
| 62 | 62.OTOLOGIA EXPERT SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 262,4 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 262,4 K RON | |
| 63 | 63.M.S.T. CLINIC SRL▲ 338 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 261,1 K RON▲ 845,6 % | ▲ 845,6 % | 261,1 K RON | |
| 64 | 64.GYNECOLAND SRL▼ 45 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 259,5 K RON▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 259,5 K RON | |
| 65 | 65.GENTILE HOMECARE SRL▲ 505 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 258 K RON▲ 1.724,8 % | ▲ 1.724,8 % | 258 K RON | |
| 66 | 66.LABORATOR PRIVAT IANCULUI SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 257,3 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 257,3 K RON | |
| 67 | 67.MULTICELL SRL▲ 2.427 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 250,5 K RON— | — | 250,5 K RON | |
| 68 | 68.MEDICAL OCUPATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 249,3 K RON— | — | 249,3 K RON | |
| 69 | 69.BEAUTY DENT EXPERT SRL▲ 186 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 248,7 K RON▲ 324,6 % | ▲ 324,6 % | 248,7 K RON | |
| 70 | 70.RADIOLEX SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 248,1 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 248,1 K RON | |
| 71 | 71.CERAMESTET SRL▲ 117 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 245,9 K RON▲ 216,1 % | ▲ 216,1 % | 245,9 K RON | |
| 72 | 72.ALTIUS MED-CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 245,5 K RON— | — | — | 245,5 K RON |
| 73 | 73.DR.MAREK VALCU CLINICA "Silhouette" SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 244,6 K RON— | — | 244,6 K RON | |
| 74 | 74.CRIS MEDICAL SRL▼ 59 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 242,3 K RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | 242,3 K RON | |
| 75 | 75.DASCALU MEDICAL SRL▲ 182 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 241,4 K RON▲ 315,1 % | ▲ 315,1 % | 241,4 K RON | |
| 76 | 76.INFOSAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 234,9 K RON— | — | 234,9 K RON | |
| 77 | 77.STEM SURE MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 232,2 K RON— | — | — | 232,2 K RON |
| 78 | 78.MED EXPERT SRL▲ 154 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 230,2 K RON▲ 254,2 % | ▲ 254,2 % | 230,2 K RON | |
| 79 | 79.GERONTO LIFE MED SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 230,1 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 230,1 K RON | |
| 80 | 80.GRIF-MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 229 K RON— | — | 229 K RON | |
| 81 | 81.MIANDRA MEDICAL CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 228,5 K RON— | — | — | 228,5 K RON |
| 82 | 82.VALCRI MEDICAL SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 228,4 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 228,4 K RON | |
| 83 | 83.CADADO MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 224,4 K RON— | — | 224,4 K RON | |
| 84 | 84.DENTAL MED - CLINICA STOMATOLOGICA SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 222,8 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 222,8 K RON | |
| 85 | 85.DENT - A - AMERICA STOMACLINIC SRL▼ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 208,4 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 208,4 K RON | |
| 86 | 86.ELGINMED CENTER SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 207,5 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 207,5 K RON | |
| 87 | 87.TELEMEDICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 206,7 K RON— | — | 206,7 K RON | |
| 88 | 88.OFTACLINIC GRUP SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 201,2 K RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 201,2 K RON | |
| 89 | 89.FORTIS OBSTETRICAL ULTRASOUND SRL▼ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 201 K RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 201 K RON | |
| 90 | 90.MEDINST DIAGNOSTIC ROMANO-GERMAN SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 196,7 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 196,7 K RON | |
| 91 | 91.C.M. APOLO-LABORATOR SRL▼ 55 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 195,9 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 195,9 K RON | |
| 92 | 92.TOYA - MED SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 195 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 195 K RON | |
| 93 | 93.FIZIO DERMA NEDELCU & COMP SNC▲ 149 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 194,6 K RON▲ 212,9 % | ▲ 212,9 % | 194,6 K RON | |
| 94 | 94.MEDEXCEL SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 194 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 194 K RON | |
| 95 | 95.CENTRUL MEDICAL AIDE - SANTE SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 193,9 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 193,9 K RON | |
| 96 | 96.DR. PILL MEDICAL SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 186,8 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 186,8 K RON | |
| 97 | 97.METROPOLIS MEDICAL CENTER SRL▲ 455 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 186 K RON▲ 1.121,3 % | ▲ 1.121,3 % | 186 K RON | |
| 98 | 98.PROFMED SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 185,1 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 185,1 K RON | |
| 99 | 99.ECO PARTNER ULTRASOUND SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 184,8 K RON— | — | — | 184,8 K RON |
| 100 | 100.PHARMACEUTICAL RESEARCH ASSOCIATES ROMANIA SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 184,5 K RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 184,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — București
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
2.726 firme · 8,5 mld. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
2.588 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
87 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
813 firme · 889,1 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
56 firme · 863,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
411 firme · 583,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
77 firme · 159,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
180 firme · 146,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
211 firme · 66,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
51 firme · 33 mil. RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
19 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
17 firme · 9 mil. RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
22 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
36 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
10 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8799
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 350,4 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 0 RON