Top 100 firme — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a., București după profit net în 2012
1.663 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 121,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 140,6 K RON, iar liderul atinge 36 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPACT ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 36 mil. RON | |
| 2 | 2.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,7 mil. RON▲ 854,4 % | ▲ 854,4 % | 13,7 mil. RON | |
| 3 | 3.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,5 mil. RON▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 11,5 mil. RON | |
| 4 | 4.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,6 mil. RON▲ 138,8 % | ▲ 138,8 % | 6,6 mil. RON | |
| 5 | 5.SRAC CERT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 6 | 6.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 4 mil. RON | |
| 7 | 7.CHELLO CENTRAL EUROPE SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 562,6 % | ▲ 562,6 % | 3,1 mil. RON | |
| 8 | 8.BRP ENERGY CONSULTING SA▲ 28 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,8 mil. RON▲ 694,2 % | ▲ 694,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 9 | 9.BT PRODUCTION GROUP SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 10 | 10.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 11 | 11.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.▲ 1.648 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,9 mil. RON— | — | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 13 | 13.ECO-ROM AMBALAJE SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.LOGOS CORPORATE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.OPM E-CHARGE S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 202,2 % | ▲ 202,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.ECOLOGIC 3R S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.PROSISTEM 94 SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.BONA VISTA PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 1.635 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.DM INTERNATIONAL COLLECTION SRL▲ 1.627 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.PATRU ACE SRL▲ 91 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 677,1 K RON▲ 378,1 % | ▲ 378,1 % | 677,1 K RON | |
| 21 | 21.PIATA DRUMUL TABEREI SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 637,4 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 637,4 K RON | |
| 22 | 22.ROMANIAN EXPERT CONSULTING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 623,6 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 623,6 K RON | |
| 23 | 23.RLG SYSTEMS ROMANIA S.R.L.▲ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 604,3 K RON▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 604,3 K RON | |
| 24 | 24.IMO-II PROPERTY INVESTMENTS SA▲ 1.634 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 572,3 K RON— | — | 572,3 K RON | |
| 25 | 25.SINDSERV SA▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 563,2 K RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 563,2 K RON | |
| 26 | 26.G&C BUSINESS CONSULTING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 537,8 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 537,8 K RON | |
| 27 | 27.CERTROM SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 420,5 K RON▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 420,5 K RON | |
| 28 | 28.FARMELA COMERT SI PRODUCTIE SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 404,7 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 404,7 K RON | |
| 29 | 29.TURBOGRUP 2000 SRL▲ 395 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 397,4 K RON▲ 2.264,9 % | ▲ 2.264,9 % | 397,4 K RON | |
| 30 | 30.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 31 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 396,3 K RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 396,3 K RON | |
| 31 | 31.CMB NEW ENGINEERING SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 394,5 K RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 394,5 K RON | |
| 32 | 32.WAGON MANAGEMENT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 355,2 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 355,2 K RON | |
| 33 | 33.MONTSAV SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 342,5 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 342,5 K RON | |
| 34 | 34.INCOMEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 342 K RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 342 K RON | |
| 35 | 35.X TEL NETWORK SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 336,8 K RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 336,8 K RON | |
| 36 | 36.EURAMIS CONSULTING SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 336 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 336 K RON | |
| 37 | 37.AM 5 CONSULTING IMPEX SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 329,4 K RON▲ 81 % | ▲ 81 % | 329,4 K RON | |
| 38 | 38.ROCK MICRO TRADING SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 326,8 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 326,8 K RON | |
| 39 | 39.RADIX TECHNOLOGY SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 321,9 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 321,9 K RON | |
| 40 | 40.MSN PROSPECTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 308,3 K RON— | — | — | 308,3 K RON |
| 41 | 41.C.D.C. COMPLETE MEDIA SERVICES SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 305,2 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 305,2 K RON | |
| 42 | 42.PRO-MUN SERVICES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 285,7 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 285,7 K RON | |
| 43 | 43.M.I.T. CONSULTING & LOGISTICS SRL▲ 1.112 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 278,5 K RON— | — | 278,5 K RON | |
| 44 | 44.ALLSYS ENERGY S.A.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 275,1 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 275,1 K RON | |
| 45 | 45.PODO SERVICII ARHIVARE SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 274,5 K RON▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 274,5 K RON | |
| 46 | 46.LOGIC SALES SRL▲ 1.214 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 254 K RON— | — | 254 K RON | |
| 47 | 47.REIS SOLUTION SRL▲ 151 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 253,7 K RON▲ 240,1 % | ▲ 240,1 % | 253,7 K RON | |
| 48 | 48.STAGE SISTEM SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 251,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 251,8 K RON | |
| 49 | 49.CERVANET SRL▲ 182 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 251,7 K RON▲ 310,7 % | ▲ 310,7 % | 251,7 K RON | |
| 50 | 50.COSMOVICI SI ASOCIATII SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 238,5 K RON▲ 68 % | ▲ 68 % | 238,5 K RON | |
| 51 | 51.MVOPLUS Services SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 236 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 236 K RON | |
| 52 | 52.CERVED PROPERTY SERVICES S.R.L.▼ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 236 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 236 K RON | |
| 53 | 53.PROSPECTIUNI - DIVIZIA PAZA SI PROTECTIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 235,8 K RON▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 235,8 K RON | |
| 54 | 54.UNION CARD SERVICES SRL▲ 446 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 225,9 K RON▲ 2.432,2 % | ▲ 2.432,2 % | 225,9 K RON | |
| 55 | 55.MARVELO MEDIA SRL▼ 44 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 223,7 K RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 223,7 K RON | |
| 56 | 56.AVANTGARDE CENTRE S.R.L.▲ 100 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 217,8 K RON▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | 217,8 K RON | |
| 57 | 57.STANCIU SERVMED SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 216,9 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 216,9 K RON | |
| 58 | 58.PFR UPSTREAM CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 211 K RON— | — | — | 211 K RON |
| 59 | 59.E-POZITIV INVESTMENT SRL▲ 295 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 210,7 K RON▲ 633,9 % | ▲ 633,9 % | 210,7 K RON | |
| 60 | 60.LEG CHEM CONSULTING SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 209,7 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 209,7 K RON | |
| 61 | 61.MEYER CONSULT EXPERT SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 206,9 K RON▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 206,9 K RON | |
| 62 | 62.WEIZMANN ARIANA & PARTNERS AGENŢIE DE PROPRIETATE INTELECTUALĂ SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 203,3 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 203,3 K RON | |
| 63 | 63.TOP EXPERT DCE SRL▲ 94 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 201,9 K RON▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 201,9 K RON | |
| 64 | 64.VEKTOR PREST SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 195,1 K RON— | — | — | 195,1 K RON |
| 65 | 65.CITY SQUARE SAFETY MANAGEMENT SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 194,8 K RON▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | 194,8 K RON | |
| 66 | 66.ISO FIN CONSULTING SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 194,6 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 194,6 K RON | |
| 67 | 67.MONOBLOC SRL▲ 191 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 193,8 K RON▲ 272,4 % | ▲ 272,4 % | 193,8 K RON | |
| 68 | 68.PHOENIX INTERNATIONAL CONSULTING SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 191,8 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 191,8 K RON | |
| 69 | 69.ATELIER IMAGE SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 191,5 K RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 191,5 K RON | |
| 70 | 70.IQ MEDIA EVENT BROADCAST SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 191,4 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 191,4 K RON | |
| 71 | 71.ARTCON UNIC SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 190,8 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 190,8 K RON | |
| 72 | 72.MUNICONS SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 190,2 K RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 190,2 K RON | |
| 73 | 73.PROTECTOM EXPERT SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 187,4 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 187,4 K RON | |
| 74 | 74.VAULTIS S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 186,7 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 186,7 K RON | |
| 75 | 75.EVISION SMART CAR SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 181,9 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 181,9 K RON | |
| 76 | 76.DIGITAL VIDEO CO. SRL▲ 1.542 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 180,5 K RON— | — | 180,5 K RON | |
| 77 | 77.ANALIZA CONSULTANTA AFACERI AMO SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 177,8 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 177,8 K RON | |
| 78 | 78.CLASIC MEDIA SRL▲ 100 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 175,3 K RON▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 175,3 K RON | |
| 79 | 79.PRICESPECTIVE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 169,5 K RON— | — | — | 169,5 K RON |
| 80 | 80.R & P INTERNATIONAL MANAGEMENT CONSULTING SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 169,3 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 169,3 K RON | |
| 81 | 81.PRONTO OIL SRL▲ 638 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 166,6 K RON▲ 160.069,2 % | ▲ 160.069,2 % | 166,6 K RON | |
| 82 | 82.WORK MANAGEMENT SRL▲ 403 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 162,7 K RON▲ 1.439,3 % | ▲ 1.439,3 % | 162,7 K RON | |
| 83 | 83.CIMOLAI PROJECT SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 161,4 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 161,4 K RON | |
| 84 | 84.NETKEY SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 160,7 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 160,7 K RON | |
| 85 | 85.TEMATIK PRODUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 160,2 K RON▲ 394,1 % | ▲ 394,1 % | 160,2 K RON | |
| 86 | 86.D & D INTERNATIONAL SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 160,2 K RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 160,2 K RON | |
| 87 | 87.SAFETY VISION SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 158,4 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 158,4 K RON | |
| 88 | 88.TIPO ACTIV PROD SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 158,1 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 158,1 K RON | |
| 89 | 89.PROTOM SERV SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 157 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 157 K RON | |
| 90 | 90.CONGRESS SOLUTIONS SRL▲ 57 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 154,7 K RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 154,7 K RON | |
| 91 | 91.MTIL GROUP DEVELOPMENT SRL▲ 1.354 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 154,2 K RON— | — | 154,2 K RON | |
| 92 | 92.EXPERT SECURITY GRUP SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 153,1 K RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 153,1 K RON | |
| 93 | 93.BC FINTRUST SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 151,1 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 151,1 K RON | |
| 94 | 94.T.A.M. SUPPORT & MAINTENANCE SRL▲ 1.558 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 146,9 K RON— | — | 146,9 K RON | |
| 95 | 95.INTROSPECTIVE STRATEGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 146,1 K RON— | — | — | 146,1 K RON |
| 96 | 96.TEHNIC SUPORT SISTEM GRUP SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 145,8 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 145,8 K RON | |
| 97 | 97.ARNEX TERA SRL▲ 552 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 145,5 K RON▲ 7.551,5 % | ▲ 7.551,5 % | 145,5 K RON | |
| 98 | 98.MEGA TCP SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 142,6 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 142,6 K RON | |
| 99 | 99.VND MANAGEMENT SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 141,1 K RON— | — | — | 141,1 K RON |
| 100 | 100.SERVICE INTERFOANE SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 140,6 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 140,6 K RON |