Top 100 firme — Activități profesionale după profit net în 2017
77.838 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 4,5 mil. RON, iar liderul atinge 1,8 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA DE ADMINISTRARE A PARTICIPAŢIILOR ÎN ENERGIE S.A.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mld. RON▲ 4.463,7 % | ▲ 4.463,7 % | 1,8 mld. RON | |
| 2 | 2.E.ON ROMÂNIA S.A.▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 517,5 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 517,5 mil. RON | |
| 3 | 3.SOCIETATEA ENERGETICĂ ELECTRICA S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 258,2 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 258,2 mil. RON | |
| 4 | 4.REGISTRUL AUTO ROMAN RA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 122,8 mil. RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 122,8 mil. RON | |
| 5 | 5.GRAN VIA ROMANIA SA▲ 76.122 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,9 mil. RON— | — | 88,9 mil. RON | |
| 6 | 6.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 87,5 mil. RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 87,5 mil. RON | |
| 7 | 7.CRISWARE HOLDINGS SRL▲ 70.371 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,3 mil. RON— | — | 76,3 mil. RON | |
| 8 | 8.ELFFE SYSTEM SRL▲ 54 | Municipiul Piteşti, Argeş | 63,1 mil. RON▲ 993,7 % | ▲ 993,7 % | 63,1 mil. RON | |
| 9 | 9.CRONIAR HOLDINGS SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 44,8 mil. RON— | — | — | 44,8 mil. RON |
| 10 | 10.ADEVARUL HOLDING SRL▲ 76.346 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,6 mil. RON— | — | 44,6 mil. RON | |
| 11 | 11.COCA-COLA ROMANIA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,7 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 39,7 mil. RON | |
| 12 | 12.GLOBAL E-BUSINESS OPERATIONS CENTRE SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,3 mil. RON▲ 230,2 % | ▲ 230,2 % | 33,3 mil. RON | |
| 13 | 13.D DEVELOPEMENT INEU SRL▲ 74.524 | Municipiul Oradea, Bihor | 32,8 mil. RON— | — | 32,8 mil. RON | |
| 14 | 14.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,6 mil. RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 32,6 mil. RON | |
| 15 | 15.SUPERBET HOLDING S.R.L.▲ 76.180 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 32,5 mil. RON— | — | 32,5 mil. RON | |
| 16 | 16.GE VERNOVA INTERNATIONAL LLC WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,8 mil. RON▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 31,8 mil. RON | |
| 17 | 17.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31,2 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 31,2 mil. RON | |
| 18 | 18.HNRD S.R.L.▲ 76.319 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,4 mil. RON— | — | 28,4 mil. RON | |
| 19 | 19.ORIGIN AGRI OPERATIONS SRL▲ 76.365 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 27,6 mil. RON— | — | 27,6 mil. RON | |
| 20 | 20.ANASA PROPERTIES SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,9 mil. RON▲ 568,2 % | ▲ 568,2 % | 24,9 mil. RON | |
| 21 | 21.EXPLEO ROMANIA S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 22,1 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 22,1 mil. RON | |
| 22 | 22.COMPANIA NAŢIONALĂ PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALAŢIILOR DE RIDICAT ŞI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE - (CNCIR) SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,8 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 20,8 mil. RON | |
| 23 | 23.EGADI COMPANY SRL▲ 57.348 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,6 mil. RON— | — | 18,6 mil. RON | |
| 24 | 24.INTERNATIONAL LEASING ASSET SOLUTIONS S.A.▲ 75.739 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,4 mil. RON— | — | 18,4 mil. RON | |
| 25 | 25.EXIMPROD ENGINEERING S.A.▲ 90 | Municipiul Buzău, Buzău | 18,1 mil. RON▲ 413,6 % | ▲ 413,6 % | 18,1 mil. RON | |
| 26 | 26.GEMAR DEVELOPMENT SRL▲ 2.551 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,5 mil. RON▲ 6.105,1 % | ▲ 6.105,1 % | 17,5 mil. RON | |
| 27 | 27.A&D PHARMA HOLDINGS SRL▼ 21 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 15 mil. RON▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 15 mil. RON | |
| 28 | 28.BRITISH AMERICAN SHARED SERVICES (EUROPE) SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 14,8 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 14,8 mil. RON | |
| 29 | 29.VANBET SRL▼ 6 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 14,2 mil. RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 14,2 mil. RON | |
| 30 | 30.BEARINGPOINT SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,2 mil. RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 14,2 mil. RON | |
| 31 | 31.EGEA LOGISTICS SRL▲ 75.394 | Oraş Otopeni, Ilfov | 13,7 mil. RON— | — | 13,7 mil. RON | |
| 32 | 32.WPP MEDIA ROMANIA S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,8 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 12,8 mil. RON | |
| 33 | 33.ERNST & YOUNG SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,6 mil. RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 11,6 mil. RON | |
| 34 | 34.PRICEWATERHOUSECOOPERS AUDIT SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,3 mil. RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 11,3 mil. RON | |
| 35 | 35.DOKIA CAPITAL S.R.L.▲ 242 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 484,4 % | ▲ 484,4 % | 10,4 mil. RON | |
| 36 | 36.IAROM SA▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,3 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 10,3 mil. RON | |
| 37 | 37.DENNEMEYER & ASSOCIATES SRL▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,5 mil. RON▲ 59 % | ▲ 59 % | 9,5 mil. RON | |
| 38 | 38.NEXT CAPITAL SOLUTIONS SRL▲ 2.196 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,4 mil. RON▲ 2.861,8 % | ▲ 2.861,8 % | 9,4 mil. RON | |
| 39 | 39.EUROPROIECT SRL▲ 76.268 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,3 mil. RON— | — | 9,3 mil. RON | |
| 40 | 40.ACCENTURE CENTRAL EUROPE B.V AMSTERDAM, OLANDA-SUCURSALA BUCURESTI▲ 76.284 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,1 mil. RON— | — | 9,1 mil. RON | |
| 41 | 41.WPP PRODUCTION ROMANIA S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9 mil. RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 9 mil. RON | |
| 42 | 42.G & P ENGINEERING & REAL ESTATE SRL▲ 71.969 | Oraş Voluntari, Ilfov | 9 mil. RON— | — | 9 mil. RON | |
| 43 | 43.KEX CONFECTIONERY S.A.▲ 76.239 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,9 mil. RON— | — | 8,9 mil. RON | |
| 44 | 44.NOV GERMANY GMBH CELLE GERMANIA SUCURSALA TÂRGOVIŞTE▲ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 8,6 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 8,6 mil. RON | |
| 45 | 45.PROCESS ENGINEERING SRL▲ 65 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,6 mil. RON▲ 135,1 % | ▲ 135,1 % | 8,6 mil. RON | |
| 46 | 46.PRICEWATERHOUSECOOPERS TAX SERVICES S.R.L.▼ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,1 mil. RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 8,1 mil. RON | |
| 47 | 47.REAL GRUP INVEST SA▲ 204 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,8 mil. RON▲ 306,8 % | ▲ 306,8 % | 7,8 mil. RON | |
| 48 | 48.CONCEPT CONSULT & PROSPECT SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,8 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 7,8 mil. RON | |
| 49 | 49.DELOITTE AUDIT SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,7 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 7,7 mil. RON | |
| 50 | 50.OVERSEAS DISTRIBUTION & PRODUCTION SRL▲ 259 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,5 mil. RON▲ 362,3 % | ▲ 362,3 % | 7,5 mil. RON | |
| 51 | 51.REZ INT MANAGEMENT SRL▲ 5.929 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,4 mil. RON▲ 4.711,2 % | ▲ 4.711,2 % | 7,4 mil. RON | |
| 52 | 52.Servier Pharma SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,4 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 7,4 mil. RON | |
| 53 | 53.MAX - JUNIOR PROJECT SRL▲ 352 | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 7,4 mil. RON▲ 458,6 % | ▲ 458,6 % | 7,4 mil. RON | |
| 54 | 54.B.V. McCann-Erickson SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 7,1 mil. RON | |
| 55 | 55.NEOGEN SA▲ 76.048 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,1 mil. RON— | — | 7,1 mil. RON | |
| 56 | 56.ATTRIUS DEVELOPMENTS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7 mil. RON— | — | — | 7 mil. RON |
| 57 | 57.CATENA MANAGEMENT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 7 mil. RON | |
| 58 | 58.SGS ROMANIA SA▼ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,9 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 6,9 mil. RON | |
| 59 | 59.NEW-METRIC SRL▲ 287 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,8 mil. RON▲ 357,6 % | ▲ 357,6 % | 6,8 mil. RON | |
| 60 | 60.DMT MARINE EQUIPMENT SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 30 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 6,4 mil. RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 6,4 mil. RON | |
| 61 | 61.ERNST & YOUNG SUPPORT SERVICES SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,4 mil. RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 6,4 mil. RON | |
| 62 | 62.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,3 mil. RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 6,3 mil. RON | |
| 63 | 63.ENERGO ESCO S.R.L.▲ 76.006 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,2 mil. RON— | — | 6,2 mil. RON | |
| 64 | 64.TRIGO ROMANIA S.A.▼ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,2 mil. RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 6,2 mil. RON | |
| 65 | 65.DELOITTE TAX SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 6 mil. RON | |
| 66 | 66.GfK ROMANIA-INSTITUT DE CERCETARE DE PIATA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 6 mil. RON | |
| 67 | 67.PUBLICIS GROUPE MEDIA BUCHAREST S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 5,9 mil. RON | |
| 68 | 68.PRICEWATERHOUSECOOPERS MANAGEMENT CONSULTANTS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 5,9 mil. RON | |
| 69 | 69.MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 5,8 mil. RON | |
| 70 | 70.BDO AUDIT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 71 | 71.LION COMMUNICATION SERVICES S.A.▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 5,7 mil. RON | |
| 72 | 72.THEMATIC CHANNELS SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,6 mil. RON▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 73 | 73.FORTE PARTNERS SRL▲ 1.455 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,6 mil. RON▲ 1.227,9 % | ▲ 1.227,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 74 | 74.IPEC ZDC SRL▲ 545 | Municipiul Oradea, Bihor | 5,6 mil. RON▲ 512,9 % | ▲ 512,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 75 | 75.F.V.D. GLOBAL HOUSE S.A.▲ 73.765 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,5 mil. RON— | — | 5,5 mil. RON | |
| 76 | 76.FIELD STAR SRL▲ 152 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,5 mil. RON▲ 165,9 % | ▲ 165,9 % | 5,5 mil. RON | |
| 77 | 77.EURAIDA SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5,5 mil. RON— | — | — | 5,5 mil. RON |
| 78 | 78.DNV ROMANIA S.R.L.▲ 44 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,5 mil. RON▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 5,5 mil. RON | |
| 79 | 79.EUROMEDIA GROUP S.A.▼ 25 | Oraş Voluntari, Ilfov | 5,4 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 5,4 mil. RON | |
| 80 | 80.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU SECURITATE MINIERĂ ŞI PROTECŢIE ANTIEXPLOZIVĂ - INSEMEX PETROŞANI▲ 46 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 5,4 mil. RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 5,4 mil. RON | |
| 81 | 81.NIPPON KAIJI KYOKAI SA JAPONIA SUCURSALA CONSTANŢA▲ 847 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4 mil. RON▲ 713,3 % | ▲ 713,3 % | 5,4 mil. RON | |
| 82 | 82.GREENGOLD TIMBERLANDS 3 S.R.L.▲ 514 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,2 mil. RON▲ 445,9 % | ▲ 445,9 % | 5,2 mil. RON | |
| 83 | 83.KPMG ROMANIA SRL▲ 1.238 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 959,7 % | ▲ 959,7 % | 5,2 mil. RON | |
| 84 | 84.BUREAU VERITAS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 5,2 mil. RON | |
| 85 | 85.CORNEL & CORNEL TOPOEXIM SRL▲ 480 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,1 mil. RON▲ 413,9 % | ▲ 413,9 % | 5,1 mil. RON | |
| 86 | 86.OECLA MURES SRL▲ 466 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 5 mil. RON▲ 395,1 % | ▲ 395,1 % | 5 mil. RON | |
| 87 | 87.ADVAL ASSET MANAGEMENT SRL▲ 91 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 4,9 mil. RON | |
| 88 | 88.GSE ROMANIA SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,9 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 4,9 mil. RON | |
| 89 | 89.ALS ROMANIA SRL▲ 111 | Sat Gura Roşiei, Comuna Roşia Montană, Alba | 4,9 mil. RON▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 4,9 mil. RON | |
| 90 | 90.CERCE PROD IN-VEST SRL▲ 370 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 312,4 % | ▲ 312,4 % | 4,8 mil. RON | |
| 91 | 91.DIRECT RESPONSE SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 4,8 mil. RON | |
| 92 | 92.ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 4,8 mil. RON | |
| 93 | 93.BKS INGENIEURE SRL▲ 90 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,8 mil. RON▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 4,8 mil. RON | |
| 94 | 94.BKS ENGINEERING SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 4,7 mil. RON | |
| 95 | 95.DMAINVESTOR SRL▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,6 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 4,6 mil. RON | |
| 96 | 96.MEDIA TRADE SERVICES SRL▲ 185 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 160,9 % | ▲ 160,9 % | 4,6 mil. RON | |
| 97 | 97.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR▲ 16.271 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 7.494,3 % | ▲ 7.494,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 98 | 98.TUV AUSTRIA ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 4,5 mil. RON | |
| 99 | 99.TMF ROMANIA SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,5 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 100 | 100.DESITIN PHARMA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 4,5 mil. RON |
Activități profesionale pe județe
București (30.123)Cluj (7.343)Ilfov (6.438)Timiș (4.902)Brașov (3.855)Iași (3.700)Constanța (3.523)Bihor (2.992)Prahova (2.928)Sibiu (2.182)Mureș (2.146)Argeș (2.136)Dolj (2.033)Arad (1.884)Bacău (1.658)Suceava (1.582)Galați (1.507)Alba (1.467)Maramureș (1.436)Dâmbovița (1.273)Hunedoara (1.228)Neamț (1.139)Harghita (1.119)Buzău (1.108)Satu Mare (1.029)Vâlcea (990)Bistrița-Năsăud (968)Gorj (865)Vrancea (809)Olt (795)Sălaj (793)Brăila (662)Botoșani (630)Teleorman (581)Vaslui (580)Covasna (567)Ialomița (559)Tulcea (554)Giurgiu (543)Caraș-Severin (537)Călărași (523)Mehedinți (444)