Top 100 firme — Activități profesionale, Galați după profit net în 2017
1.084 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 46,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 115,6 K RON, iar liderul atinge 6,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DMT MARINE EQUIPMENT SOCIETATE PE ACŢIUNI▲ 1 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 6,4 mil. RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 6,4 mil. RON | |
| 2 | 2.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,3 mil. RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 6,3 mil. RON | |
| 3 | 3.ICEPRONAV ENGINEERING SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 4 | 4.MARINE ENGINEERING SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8 mil. RON▲ 165,6 % | ▲ 165,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 5 | 5.SHIP DESIGN GROUP SRL▲ 1.036 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 1,9 mil. RON— | — | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.LORAC IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.NASDIS CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 994,9 K RON▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 994,9 K RON | |
| 8 | 8.ZENITEX SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 865,9 K RON▲ 131 % | ▲ 131 % | 865,9 K RON | |
| 9 | 9.PROSTAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 721,4 K RON▲ 1.518,5 % | ▲ 1.518,5 % | 721,4 K RON | |
| 10 | 10.EUROMIS HR SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 708,4 K RON▲ 179,7 % | ▲ 179,7 % | 708,4 K RON | |
| 11 | 11.ALIANA-TEAM CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 612,6 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 612,6 K RON | |
| 12 | 12.CODIS SRL▲ 217 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 567,2 K RON▲ 1.310,1 % | ▲ 1.310,1 % | 567,2 K RON | |
| 13 | 13.NARO SHIP DESIGN S.R.L.▲ 391 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 561,4 K RON▲ 4.128,2 % | ▲ 4.128,2 % | 561,4 K RON | |
| 14 | 14.ATU CONSULTING SRL▲ 105 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 549,6 K RON▲ 603,3 % | ▲ 603,3 % | 549,6 K RON | |
| 15 | 15.MAGETO STEEL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 548,8 K RON▲ 301,7 % | ▲ 301,7 % | 548,8 K RON | |
| 16 | 16.EXPERTIZA SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 542,6 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 542,6 K RON | |
| 17 | 17.GLO-MARINE S.R.L.▲ 955 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 531,9 K RON— | — | 531,9 K RON | |
| 18 | 18.DEM MEDIA SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 525,6 K RON▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 525,6 K RON | |
| 19 | 19.ANARECOM REGIOSERV S.R.L.▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 473,9 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 473,9 K RON | |
| 20 | 20.AMG LOREM CONSULT SRL▲ 1.014 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 448,6 K RON— | — | 448,6 K RON | |
| 21 | 21.CENTRUL DE PRELUCRARE PRODUSE SIDERURGICE CPPS SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 442,6 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 442,6 K RON | |
| 22 | 22.INCA TEHNIC GRUP SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 430,4 K RON▲ 165,8 % | ▲ 165,8 % | 430,4 K RON | |
| 23 | 23.INTEC SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 406,2 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 406,2 K RON | |
| 24 | 24.NDT TECHNICAL & EXAMINATION SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 387,7 K RON▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | 387,7 K RON | |
| 25 | 25.GALAXIS MEDIA SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 350,2 K RON▲ 121 % | ▲ 121 % | 350,2 K RON | |
| 26 | 26.PAF MEDIA SRL▲ 361 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 334,9 K RON▲ 2.071,2 % | ▲ 2.071,2 % | 334,9 K RON | |
| 27 | 27.ANARECAD SRL▲ 135 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 332,4 K RON▲ 454 % | ▲ 454 % | 332,4 K RON | |
| 28 | 28.CONSAGRO SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 321,9 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 321,9 K RON | |
| 29 | 29.POLIPROD SERV SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 289,4 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 289,4 K RON | |
| 30 | 30.SABER SERVICES SRL▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 288,8 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 288,8 K RON | |
| 31 | 31.RO & DEL CLUB SRL▲ 976 | Sat Lunca, Comuna Jorăşti, Galaţi | 281,9 K RON— | — | 281,9 K RON | |
| 32 | 32.EVO HEALTHCARE CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 281,3 K RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 281,3 K RON | |
| 33 | 33.PRAXIS AUTOMATION TECHNOLOGY ENGINEERING AND COMMISSIONING S.R.L.▲ 162 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 277,9 K RON▲ 480 % | ▲ 480 % | 277,9 K RON | |
| 34 | 34.ADONICA CONSULTING SRL▲ 261 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 270,3 K RON▲ 917,3 % | ▲ 917,3 % | 270,3 K RON | |
| 35 | 35.SUNGALEXPERT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 269,3 K RON— | — | — | 269,3 K RON |
| 36 | 36.BUJI PROIECT SRL▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 251 K RON▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 251 K RON | |
| 37 | 37.HAPPY PROJECT EVENT S.R.L.▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 235,9 K RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 235,9 K RON | |
| 38 | 38.JN MANAGEMENT RO SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 232,9 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 232,9 K RON | |
| 39 | 39.ARHITECT MARIAN LAZĂR SRLnou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 229,3 K RON— | — | — | 229,3 K RON |
| 40 | 40.ELTON FIRE DOC SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 212,4 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 212,4 K RON | |
| 41 | 41.DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 210,2 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 210,2 K RON | |
| 42 | 42.GAZTERM PROIECT SRL▲ 268 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 207,8 K RON▲ 762,1 % | ▲ 762,1 % | 207,8 K RON | |
| 43 | 43.ROMVIS SUD SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 205 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 205 K RON | |
| 44 | 44.BGC MEDPUB SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 200,5 K RON— | — | — | 200,5 K RON |
| 45 | 45.SLS JOURISTCONSOLT TEHNIC SRLnou | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Galaţi | 196,8 K RON— | — | — | 196,8 K RON |
| 46 | 46.ALFA IM SRL▲ 872 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 196,6 K RON— | — | 196,6 K RON | |
| 47 | 47.ADCA CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 195,7 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 195,7 K RON | |
| 48 | 48.NEDISTRUCTIV SRL▼ 39 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 195 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 195 K RON | |
| 49 | 49.ARHIDESKVISION SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 194,1 K RON▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 194,1 K RON | |
| 50 | 50.ANDIRIVAC SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 193,7 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 193,7 K RON | |
| 51 | 51.FINANCE OFFICE 2015 SRL▼ 15 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 191,4 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 191,4 K RON | |
| 52 | 52.ADD GLOBAL DESIGN SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 185,3 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 185,3 K RON | |
| 53 | 53.UNITED SAMAVAL SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 185,2 K RON▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 185,2 K RON | |
| 54 | 54.LEXEXPERT AUDIT SRL▲ 212 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 183,7 K RON▲ 470,7 % | ▲ 470,7 % | 183,7 K RON | |
| 55 | 55.BINARY MARKETING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 183,6 K RON— | — | — | 183,6 K RON |
| 56 | 56.MEDIALLIF SRL▲ 132 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 181,7 K RON▲ 250,6 % | ▲ 250,6 % | 181,7 K RON | |
| 57 | 57.ROTNARGEO SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 181,1 K RON▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 181,1 K RON | |
| 58 | 58.TRUST AUDITOR SRL▲ 55 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 176,2 K RON▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 176,2 K RON | |
| 59 | 59.ENVIRO ECOSMART SRL▼ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 165,9 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 165,9 K RON | |
| 60 | 60.NEXTCAD SURVEYING SRL▲ 529 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 160,5 K RON▲ 22.189 % | ▲ 22.189 % | 160,5 K RON | |
| 61 | 61.IQ PROJECT SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 156,7 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 156,7 K RON | |
| 62 | 62.AUDIT EXPERT MARIA SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 156,6 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 156,6 K RON | |
| 63 | 63.DECORART SRL▲ 529 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 154,3 K RON▲ 28.114,8 % | ▲ 28.114,8 % | 154,3 K RON | |
| 64 | 64.UBIK MARINE SERVICE SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 154 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 154 K RON | |
| 65 | 65.GEOCART SRL▲ 957 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 153 K RON— | — | 153 K RON | |
| 66 | 66.ONLINE PRESENCE BUILDER SRL▲ 65 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 150,2 K RON▲ 101,6 % | ▲ 101,6 % | 150,2 K RON | |
| 67 | 67.DREAM HOUSE PLANS SRL▲ 99 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 149,6 K RON▲ 152,4 % | ▲ 152,4 % | 149,6 K RON | |
| 68 | 68.MARINE UBINVEST SRL▼ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 149,3 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 149,3 K RON | |
| 69 | 69.JARNICOAD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 148,9 K RON— | — | — | 148,9 K RON |
| 70 | 70.CONSULT NETWORK STUDIO SRL▲ 79 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 148,7 K RON▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 148,7 K RON | |
| 71 | 71.ROEMCA SRL▼ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 147,3 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 147,3 K RON | |
| 72 | 72.CALCTOP CONSULT SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 146,8 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 146,8 K RON | |
| 73 | 73.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ PENTRU DEZVOLTAREA RESURSELOR UMANE LEXIS SRL▲ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 144,6 K RON▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 144,6 K RON | |
| 74 | 74.ITECH CP SRL▲ 260 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 143,6 K RON▲ 585,1 % | ▲ 585,1 % | 143,6 K RON | |
| 75 | 75.BĂNICĂ AEROSPACE CONSULTANT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 143,6 K RON— | — | — | 143,6 K RON |
| 76 | 76.ADOR CENTER SRL▲ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 143,3 K RON▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 143,3 K RON | |
| 77 | 77.SLG CONT LIDER S.R.L.▲ 231 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 141,6 K RON▲ 480,5 % | ▲ 480,5 % | 141,6 K RON | |
| 78 | 78.CONT STAR CONSULTING SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 141,5 K RON▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 141,5 K RON | |
| 79 | 79.BROCART FASHION SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 138,9 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 138,9 K RON | |
| 80 | 80.ASTE CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 137,4 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 137,4 K RON | |
| 81 | 81.ANDREI MEDVET SRL▲ 33 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Smârdan, Galaţi | 135,7 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 135,7 K RON | |
| 82 | 82.DECATRAF SRL▲ 229 | Sat Movileni, Comuna Şendreni, Galaţi | 135,2 K RON▲ 463,9 % | ▲ 463,9 % | 135,2 K RON | |
| 83 | 83.INFOCLIM SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 134,6 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 134,6 K RON | |
| 84 | 84.SUPERCONCRET SRL▼ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 133,8 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 133,8 K RON | |
| 85 | 85.PERFORMANCE MANAGEMENT GROUP SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 132,7 K RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 132,7 K RON | |
| 86 | 86.KIMCONT TAXPERT SRL▲ 55 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 131,7 K RON▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 131,7 K RON | |
| 87 | 87.BĂLĂU ACCOUNTING SRL▲ 48 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 131,6 K RON▲ 85 % | ▲ 85 % | 131,6 K RON | |
| 88 | 88.ARHIDESIGN GS SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 129,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 129,2 K RON | |
| 89 | 89.TOPO REMARNIK SRL▲ 200 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 128,5 K RON▲ 355,9 % | ▲ 355,9 % | 128,5 K RON | |
| 90 | 90.BROWN & CO PROPERTY AND BUSINESS CONSULTANTS SRL▲ 37 | Sat Nicoreşti, Comuna Nicoreşti, Galaţi | 128,1 K RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 128,1 K RON | |
| 91 | 91.STEELBIM DETAIL SRL▲ 346 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 127,2 K RON▲ 1.100,2 % | ▲ 1.100,2 % | 127,2 K RON | |
| 92 | 92.SÎRBU NN 1923 SRL▲ 234 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 126 K RON▲ 470,7 % | ▲ 470,7 % | 126 K RON | |
| 93 | 93.GALIA SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 124,8 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 124,8 K RON | |
| 94 | 94.LILDY PUBLI SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 121,9 K RON— | — | — | 121,9 K RON |
| 95 | 95.SAB EXPERT SRL▲ 108 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 120,5 K RON▲ 159,6 % | ▲ 159,6 % | 120,5 K RON | |
| 96 | 96.SYSTEM AQ MANAGEMENT SRL▲ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 119,8 K RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 119,8 K RON | |
| 97 | 97.CRISTALSIM PROIECT SRL▲ 86 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 119,7 K RON▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 119,7 K RON | |
| 98 | 98.ARHITEHNICA SRL▲ 395 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 118,4 K RON▲ 1.907,8 % | ▲ 1.907,8 % | 118,4 K RON | |
| 99 | 99.DUAL EXPERT SRL▲ 331 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 115,7 K RON▲ 941,5 % | ▲ 941,5 % | 115,7 K RON | |
| 100 | 100.EXPERT AM AUDIT SRL▼ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 115,6 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 115,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Galați
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
315 firme · 592,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
173 firme · 50,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
219 firme · 50,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
77 firme · 47,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
153 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
54 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
69 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
73 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
120 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
28 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
11 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
26 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 911,1 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
4 firme · 905,5 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 604,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
10 firme · 585,9 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 356,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 348 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 305,2 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 237 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 31,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 0 RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON