Top 100 firme — Sănătate, Vrancea după marjă netă în 2016
165 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16,1 %, iar liderul atinge 97 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RARCOLMED SRLnou | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 97 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 2 | 2.DOCHIOIU DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 95,1 %— | — | — | 3 K RON |
| 3 | 3.HALICIU MED SRLnou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 91,3 %— | — | — | 11,2 K RON |
| 4 | 4.MSG BETAMED SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 90,5 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 9,9 K RON | |
| 5 | 5.DRNG DENTALSOFT S.R.L.▼ 3 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 83,8 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 112 K RON | |
| 6 | 6.DENTAR MAGIC SRL▲ 89 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 81,8 %▲ 2.019,2 % | ▲ 2.019,2 % | 7,5 K RON | |
| 7 | 7.EXIGO DENT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 78,6 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 8 | 8.PIRAMIDELE LUMINII SRL▲ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 75,7 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 9,6 K RON | |
| 9 | 9.ELIO MED SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 75,7 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 267,3 K RON | |
| 10 | 10.ENDOLIFE PRO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 75,6 %— | — | — | 266 K RON |
| 11 | 11.OZ CLINIC MED SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 74,1 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 80,5 K RON | |
| 12 | 12.CENTRU MEDICAL CLINICA TINEREŢII SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 73,2 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 253,5 K RON | |
| 13 | 13.SANVOCMED SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 72,2 %▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 3,5 K RON | |
| 14 | 14.OPHTALMO CENTER SRL▼ 8 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 72,1 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 165,9 K RON | |
| 15 | 15.TOP IUCOMED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 71,9 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 16 | 16.ONCOLOG MEDSERV SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 71 %— | — | — | 54,2 K RON |
| 17 | 17.SENSIMED SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,4 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 42,3 K RON | |
| 18 | 18.EGO DENT SRLnou | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 69,1 %— | — | — | 49,8 K RON |
| 19 | 19.GINECOSTAN SRL▼ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 69,1 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 24,5 K RON | |
| 20 | 20.GASTROENTEROLOGY LIFE MEDICAL SRL▲ 53 | Municipiul Focşani, Vrancea | 68,2 %▲ 425,1 % | ▲ 425,1 % | 43,8 K RON | |
| 21 | 21.OCULUS - MEDSERV SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 65,9 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 166,9 K RON | |
| 22 | 22.HAHNEMANN MED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 63,1 %— | — | — | 34,5 K RON |
| 23 | 23.CARDIO CENTER SRL▲ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | 61,9 %▲ 226,3 % | ▲ 226,3 % | 13,5 K RON | |
| 24 | 24.PSYCHOSAN SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 61,2 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 224 K RON | |
| 25 | 25.ZÂNA MĂSELUŢĂ PENTRU TINE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 59,6 %— | — | — | 43,5 K RON |
| 26 | 26.INTERPALMEDICA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 59,4 %— | — | — | 28 K RON |
| 27 | 27.VIODENT SRL▼ 7 | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | 58,6 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 34,2 K RON | |
| 28 | 28.MEDICAL SERV NICOLE SRL▼ 5 | Sat Ciuslea, Comuna Garoafa, Vrancea | 58 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 98,5 K RON | |
| 29 | 29.MAB GINECOMED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 57,3 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 30 | 30.CABINET MEDICAL DR. JIPIANU FANICA SRL▼ 16 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 57,1 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 82,8 K RON | |
| 31 | 31.DIAVITA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 56,6 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 32 | 32.MODERN MED CLINIC SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 56 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 33 | 33.MILEA KINECOHOM SRL▼ 16 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 53,3 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 163,3 K RON | |
| 34 | 34.SAND ALLMED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 51,6 %— | — | — | 32,3 K RON |
| 35 | 35.DENTAL SMILE FOR ALL S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 51,5 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 36 | 36.TRIDENTA SRL▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 51,1 %▲ 148 % | ▲ 148 % | 155,7 K RON | |
| 37 | 37.CEDRUS IMPEX SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 49,6 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 2,6 K RON | |
| 38 | 38.MY CLINIC FOCŞANI SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 49,3 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 156,3 K RON | |
| 39 | 39.MED SAVA SRL▲ 61 | Municipiul Focşani, Vrancea | 49,2 %▲ 3.160,9 % | ▲ 3.160,9 % | 37 K RON | |
| 40 | 40.LIOMED ENDURO SRL▼ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 48,9 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 49,5 K RON | |
| 41 | 41.GINEPREST SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 48,3 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 9,1 K RON | |
| 42 | 42.MIND HELP SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 85,8 K RON | |
| 43 | 43.MEDNURSE SRL▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,7 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 42,9 K RON | |
| 44 | 44.TISAN MED SRL▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46,5 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 54,8 K RON | |
| 45 | 45.KADYATERAPY SRL▼ 17 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 46,5 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 61 K RON | |
| 46 | 46.LABORATOR TEHNICA DENTARA SRL▲ 30 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 46,1 %▲ 286,1 % | ▲ 286,1 % | 14 K RON | |
| 47 | 47.CRISMED 98 SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 108,8 K RON | |
| 48 | 48.MILIA RISUM SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 45,5 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 49 | 49.NEURO BEZMEZ SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 44,9 %— | — | — | 105,2 K RON |
| 50 | 50.MIHALCEA ALINA MED SRL▼ 17 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 44,8 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 63,8 K RON | |
| 51 | 51.RFT-EXIM SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 43,7 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 88,8 K RON | |
| 52 | 52.BUZATU DENT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 43,6 %— | — | — | 31,2 K RON |
| 53 | 53.NICORCRIS MED SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 43,6 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 54 | 54.MEDIMARPAS SRL▼ 30 | Sat Râmniceni, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 40,3 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 63 K RON | |
| 55 | 55.MI STOMATOLOGIE SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,3 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 82,9 K RON | |
| 56 | 56.BIO-DENTAL-DIAGNOSTIC SRL▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 39,9 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 103,2 K RON | |
| 57 | 57.DENTA VITAL SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 39,9 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 200,3 K RON | |
| 58 | 58.SAMCO MEDICA SRLnou | Sat Ploscuţeni, Comuna Ploscuţeni, Vrancea | 39 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 59 | 59.RĂCOASA MEDICAL SERV SRL▲ 75 | Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea | 38,4 %— | — | 59,9 K RON | |
| 60 | 60.PRODENTO CĂLIN SRLnou | Sat Varniţa, Comuna Răcoasa, Vrancea | 38,2 %— | — | — | 382 RON |
| 61 | 61.CABINET MEDICAL MĂRMUREANU SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 38 %— | — | — | 49,6 K RON |
| 62 | 62.DENTOSAN STANCU SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,1 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 153,3 K RON | |
| 63 | 63.CON-MED SRL▼ 4 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 35,8 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 72,4 K RON | |
| 64 | 64.MED ESCULAP SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 35,6 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 11,8 K RON | |
| 65 | 65.ZL HEALTH PROTECT SRL▼ 23 | Municipiul Adjud, Vrancea | 35,6 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 44,3 K RON | |
| 66 | 66.VIC DENT SAN SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 34,9 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 85,8 K RON | |
| 67 | 67.PRO-ORTODONŢIE S.R.L.▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 34,7 %▲ 629,8 % | ▲ 629,8 % | 42,8 K RON | |
| 68 | 68.NEUROLOGICA SRL▼ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,2 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 22,6 K RON | |
| 69 | 69.LORY MASSAGE SRL▲ 60 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 32,5 %— | — | 24,1 K RON | |
| 70 | 70.GINE FAM SRL▼ 62 | Municipiul Focşani, Vrancea | 32,4 %▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 2,6 K RON | |
| 71 | 71.SANDENT CLINIC SRL▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 32,1 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 465 K RON | |
| 72 | 72.DENTAS AMATECH SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,4 %▲ 196,7 % | ▲ 196,7 % | 134,8 K RON | |
| 73 | 73.MATEUTA SNC▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31 %▲ 505,1 % | ▲ 505,1 % | 47,5 K RON | |
| 74 | 74.ANDREFARM CLINIC SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 29,9 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 75 | 75.VITALDENT SRL▼ 34 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,8 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 2 K RON | |
| 76 | 76.OPTOMETRICA VISUAL SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,8 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 78,6 K RON | |
| 77 | 77.DIVIODENT 2008 SRL▼ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,5 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 16,4 K RON | |
| 78 | 78.MY CLINIC SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29 %▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 99,9 K RON | |
| 79 | 79.RHUMED SRL▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,7 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 3,9 K RON | |
| 80 | 80.OPTISERV SRL▼ 12 | Municipiul Adjud, Vrancea | 27,4 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 29,9 K RON | |
| 81 | 81.MAROXMED SRL▼ 54 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,4 %▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 55,2 K RON | |
| 82 | 82.MODENT SRL▲ 34 | Municipiul Adjud, Vrancea | 26,5 %— | — | 64,2 K RON | |
| 83 | 83.PLEŞCAN DENTAL SRL▼ 78 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,2 %▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 11,7 K RON | |
| 84 | 84.LENSS OPTIC SRL▼ 31 | Municipiul Adjud, Vrancea | 26,1 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 100,9 K RON | |
| 85 | 85.SONOLIFE SRL▼ 67 | Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea | 25,1 %▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 117,7 K RON | |
| 86 | 86.OCULUS - MED SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 552,5 K RON | |
| 87 | 87.GROBDENT SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,9 %▲ 134 % | ▲ 134 % | 20,2 K RON | |
| 88 | 88.A.M.M. MED STAR SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,7 %▲ 2.830,9 % | ▲ 2.830,9 % | 129,8 K RON | |
| 89 | 89.NORMADENT SRL▼ 68 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,5 %▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 12,4 K RON | |
| 90 | 90.ART DENT SRL▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,6 %— | — | 10 K RON | |
| 91 | 91.DENT EXCEL SRL▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,8 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 185,6 K RON | |
| 92 | 92.VITOSDENT SRL▼ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,8 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 8,1 K RON | |
| 93 | 93.MEDICARD SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,1 %— | — | 8 K RON | |
| 94 | 94.MEDIC CRISTIAN SRL▼ 25 | Sat Bârseşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 19,5 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 31,2 K RON | |
| 95 | 95.DIN & SI C.M.I. SRL▼ 33 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 19,1 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 41,4 K RON | |
| 96 | 96.BÂRGU MED CONSULT SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 18,9 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 97 | 97.CABINET MEDICAL DR. ZARĂ SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,5 %▲ 280,9 % | ▲ 280,9 % | 22,7 K RON | |
| 98 | 98.BIODENTA SRL▼ 52 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,9 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 40,1 K RON | |
| 99 | 99.MEDGHERGHE SRL▼ 42 | Municipiul Adjud, Vrancea | 17,7 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 32,7 K RON | |
| 100 | 100.ARDENT SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,1 %▲ 215,9 % | ▲ 215,9 % | 6,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Vrancea
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
128 firme · 82 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
128 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
32 firme · 18 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
55 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 743,9 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 538,9 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
4 firme · 284,1 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 259,6 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 16,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 2 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 0 RON