Top 100 firme — Sănătate, Vrancea după angajați în 2025
382 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 416. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 30.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MATERNA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -327,3 K RON | |
| 2 | 2.COMANDOR IMPEX SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 463,9 K RON | |
| 3 | 3.HEXAMED SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 214,8 K RON | |
| 4 | 4.DENTA VITAL SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 160,0% | 0,0% | 2,9 mil. RON | |
| 5 | 5.EXPERT MEDICAL MANAGEMENT SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 120,0% | 0,0% | 406 K RON | |
| 6 | 6.CLINICA TINEREŢII SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 827,4 K RON | |
| 7 | 7.DOCTOR DE ZÂMBETE SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 922,4 K RON | |
| 8 | 8.DENTRUST SURGERY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 9 | 9.MEDICAL GISANA IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 110,6 K RON | |
| 10 | 10.CASA MIRCEA + MIHAI SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 100,0% | 0,0% | 51 K RON | |
| 11 | 11.DENT EXCEL SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 107 K RON | |
| 12 | 12.ANDREFARM CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Adjud, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 84,2 K RON | |
| 13 | 13.LABORATOR EXCEL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 110,3 K RON | |
| 14 | 14.DENTISTRY LINE S.R.L.▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 58,3 K RON | |
| 15 | 15.ORTOZÂMBETE S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,0% | 0,0% | 582,2 K RON | |
| 16 | 16.MEDICAL FIELDS S.R.L.▲ 19 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 190 K RON | |
| 17 | 17.VIOMED SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 50,1 K RON | |
| 18 | 18.PSHIO-CARE THERAPY SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 484,6 K RON | |
| 19 | 19.MEDECO SRL▼ 6 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 397,6 K RON | |
| 20 | 20.MEDIMARPAS SRL▲ 15 | Sat Râmniceni, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 358,2 K RON | |
| 21 | 21.CON-MED SRL▼ 2 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 170 K RON | |
| 22 | 22.DENTAL-CARE SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 4,2 K RON | |
| 23 | 23.ART DENTISTRY DR. HANŢĂ SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 178,1 K RON | |
| 24 | 24.IMHOTEP SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 294,9 K RON | |
| 25 | 25.EUPHORIA DENT ART S.R.L.▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 42,2 K RON | |
| 26 | 26.ANUŢOIU DENTAL S.R.L.▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 54,2 K RON | |
| 27 | 27.IKDOC SRL▼ 8 | Sat Vâjâitoarea, Comuna Tătăranu, Vrancea | 40,0% | 0,0% | -80,5 K RON | |
| 28 | 28.GASTROENTEROLOGY LIFE MEDICAL SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 362,5 K RON | |
| 29 | 29.CMI ALTHEADENT S.R.L.▲ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 112,2 K RON | |
| 30 | 30.FĂINOIU GYN & MED SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 362,7 K RON | |
| 31 | 31.MY CLINIC FOCŞANI SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 413,4 K RON | |
| 32 | 32.MAROXMED SRL▲ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 883 K RON | |
| 33 | 33.DENTAL-FRIENDS S.R.L.▲ 218 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3— | — | -260,9 K RON | |
| 34 | 34.KINETOGOLD S.R.L.▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 89,2 K RON | |
| 35 | 35.OCULUS - MEDSERV SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 894,2 K RON | |
| 36 | 36.MENTALL MED CLINIC SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 661,8 K RON | |
| 37 | 37.MY CLINIC SRL▲ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 24,8 K RON | |
| 38 | 38.ROESELARE IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 22 K RON | |
| 39 | 39.DENTAL SMILE FOR ALL S.R.L.▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 24,8 K RON | |
| 40 | 40.DOCHIOIU DENTAL CLINIC S.R.L.▲ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 173,2 K RON | |
| 41 | 41.SMART ART S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3— | — | — | -60,3 K RON |
| 42 | 42.CAMILEN MEDICA SRL▼ 7 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 259,8 K RON | |
| 43 | 43.PRO-ORTODONŢIE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 151,7 K RON | |
| 44 | 44.EXPERT MEDICAL TRANSPORT SRL▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 118,7 K RON | |
| 45 | 45.DR. CORINA BRATU SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 129,7 K RON | |
| 46 | 46.ARTSMARA OPTIC S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 3,7 K RON | |
| 47 | 47.CENTRU MEDICAL CLINICA TINEREŢII SRL▼ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 35,4 K RON | |
| 48 | 48.STOMAGEO-CRB S.R.L.▼ 13 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 60 K RON | |
| 49 | 49.NICOMIREMED S.R.L.▲ 16 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 365,4 K RON | |
| 50 | 50.MANSOUR DENTAL CLINIC S.R.L.▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 317,9 K RON | |
| 51 | 51.MATIROM DIAB SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 428,6 K RON | |
| 52 | 52.DENTALIA CABINETE STOMATOLOGICE S.R.L.▼ 17 | Municipiul Adjud, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 2,1 K RON | |
| 53 | 53.CGM KINETO SRL▲ 12 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 16,3 K RON | |
| 54 | 54.ENDOLIFE PRO SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 314,7 K RON | |
| 55 | 55.CLINICA STOMAPLUS S.R.L.▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 59,6 K RON | |
| 56 | 56.PROELITIS CENTER S.R.L.▼ 21 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 125,6 K RON | |
| 57 | 57.KINETO PROGRESS CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3— | — | — | -10,4 K RON |
| 58 | 58.OPHTART MED S.R.L.▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 144,9 K RON | |
| 59 | 59.RADIXMAT DENT SRL▼ 40 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 454,6 K RON | |
| 60 | 60.HYPERCLINICA DENT EXCEL S.R.L.▼ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 16,1 K RON | |
| 61 | 61.CLINICA MĂGURA S.R.L.▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 159,7 K RON | |
| 62 | 62.BÂRGU MED CONSULT SRL▼ 27 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 56,7 K RON | |
| 63 | 63.NEURO BEZMEZ SRL▼ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 202,5 K RON | |
| 64 | 64.PALIDOR DENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 9,4 K RON | |
| 65 | 65.ALSTOM SRL= | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 83,9 K RON | |
| 66 | 66.SAND ALLMED SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 279,5 K RON | |
| 67 | 67.MACOS DENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 27,3 K RON | |
| 68 | 68.CM DR. TRIF BOGDAN SRL▼ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 346,7 K RON | |
| 69 | 69.NEUROSINAPS FORT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 335,7 K RON | |
| 70 | 70.TISAN MED SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 174,9 K RON | |
| 71 | 71.MILEA KINECOHOM SRL▼ 6 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 841 K RON | |
| 72 | 72.DENT EVO S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2— | — | — | -52,3 K RON |
| 73 | 73.MAB GINECOMED SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 33,4 K RON | |
| 74 | 74.ECHIPAMENTE HELPMED S.R.L.▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | -36,9 K RON | |
| 75 | 75.LENSS OPTIC SRL▼ 10 | Municipiul Adjud, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 239 K RON | |
| 76 | 76.HRISCU MED S.R.L.▼ 11 | Municipiul Adjud, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 270,5 K RON | |
| 77 | 77.TOTALKINETIC SRL▼ 12 | Municipiul Adjud, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 8,1 K RON | |
| 78 | 78.OPHTALMO CENTER SRL▼ 13 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 285,8 K RON | |
| 79 | 79.REVIVA CLINIC S.R.L.▲ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 25,4 K RON | |
| 80 | 80.MODENT SRL▼ 15 | Municipiul Adjud, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 24,2 K RON | |
| 81 | 81.RODENT 2002 SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 84,5 K RON | |
| 82 | 82.NOVAKINETIC S.R.L.▲ 46 | Sat Putna, Comuna Boloteşti, Vrancea | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 43,1 K RON | |
| 83 | 83.OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.▼ 18 | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 45,2 K RON | |
| 84 | 84.INTERPALMEDICA SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 248,6 K RON | |
| 85 | 85.DALNEZ COMPANY SRL▼ 20 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 2,9 K RON | |
| 86 | 86.CLINICA DENTRUST S.R.L.▼ 51 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 333,8 K RON | |
| 87 | 87.STEFMED S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2— | — | — | -87,3 K RON |
| 88 | 88.STOMATOLOGIE VALET SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 12,9 K RON | |
| 89 | 89.PEDISTEM S.R.L.▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 63 K RON | |
| 90 | 90.ADENTAX PREST SRL▼ 55 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 172,8 K RON | |
| 91 | 91.NOVONATAL SRL▼ 56 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 190,9 K RON | |
| 92 | 92.NEURODIAB NĂSTASE S.R.L.▲ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 560,2 K RON | |
| 93 | 93.NICORCRIS MED SRL▼ 28 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 750,2 K RON | |
| 94 | 94.MEDICALINA CLINIC S.R.L.▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 233,7 K RON | |
| 95 | 95.SPECIAL HARMONY SRL▲ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -29,9 K RON | |
| 96 | 96.PRODENTAL ART RADIOLOGY S.R.L.▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 24 K RON | |
| 97 | 97.CREATIVE BOUTIQUE ACTION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2— | — | 12,1 K RON | |
| 98 | 98.DOCTOR URSU S.R.L.▲ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 68 K RON | |
| 99 | 99.KRIDENT SRL▼ 34 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 9 K RON | |
| 100 | 100.A.M.M. MED STAR SRL▼ 81 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -238,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Vrancea
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
128 firme · 82 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
128 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
32 firme · 18 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
55 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 743,9 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 538,9 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
4 firme · 284,1 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 259,6 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 16,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 2 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 0 RON