Top 100 firme — Sănătate, Vrancea după marjă netă în 2015
135 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5 %, iar liderul atinge 92,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MSG BETAMED SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 92,5 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 3,1 K RON | |
| 2 | 2.DRNG DENTALSOFT S.R.L.nou | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 90,7 %— | — | — | 50,9 K RON |
| 3 | 3.CENTRU MEDICAL CLINICA TINEREŢII SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 86 %— | — | — | 111,6 K RON |
| 4 | 4.OZ CLINIC MED SRL▲ 70 | Municipiul Focşani, Vrancea | 84 %▲ 958,1 % | ▲ 958,1 % | 61,5 K RON | |
| 5 | 5.PLEŞCAN DENTAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 83,6 %— | — | 17,3 K RON | |
| 6 | 6.OPHTALMO CENTER SRL▲ 6 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 79,7 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 158,8 K RON | |
| 7 | 7.ELIO MED SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,8 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 236,4 K RON | |
| 8 | 8.GINE FAM SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 60,5 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 7,5 K RON | |
| 9 | 9.LIOMED ENDURO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 60,2 %— | — | — | 45,8 K RON |
| 10 | 10.SENSIMED SRL▲ 52 | Municipiul Focşani, Vrancea | 59,7 %▲ 415 % | ▲ 415 % | 34,7 K RON | |
| 11 | 11.CEDRUS IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 58,7 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 3,4 K RON | |
| 12 | 12.PIRAMIDELE LUMINII SRL▲ 97 | Municipiul Adjud, Vrancea | 57,7 %— | — | 6,6 K RON | |
| 13 | 13.MEDNURSE SRL▲ 67 | Municipiul Focşani, Vrancea | 56,8 %▲ 1.609,9 % | ▲ 1.609,9 % | 67,5 K RON | |
| 14 | 14.CABINET MEDICAL DR. JIPIANU FANICA SRL▲ 18 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 53,5 %▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 75,1 K RON | |
| 15 | 15.GINEPREST SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 52,6 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 10,5 K RON | |
| 16 | 16.GINECOSTAN SRL▼ 6 | Municipiul Adjud, Vrancea | 52,4 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 12,2 K RON | |
| 17 | 17.MILEA KINECOHOM SRL▲ 14 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 49,9 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 156,5 K RON | |
| 18 | 18.SONOLIFE SRL▲ 104 | Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea | 48,6 %— | — | 189,5 K RON | |
| 19 | 19.MIND HELP SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,8 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 72,8 K RON | |
| 20 | 20.VIODENT SRL▲ 28 | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | 47,1 %▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | 21,6 K RON | |
| 21 | 21.NORMADENT SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46,5 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 23,3 K RON | |
| 22 | 22.TISAN MED SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 44,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 50,8 K RON | |
| 23 | 23.MEDICAL SERV NICOLE SRL▼ 3 | Sat Ciuslea, Comuna Garoafa, Vrancea | 44,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 74,9 K RON | |
| 24 | 24.MEDIMARPAS SRL▼ 8 | Sat Râmniceni, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 44,1 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 65,3 K RON | |
| 25 | 25.MEDOBGYN SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 42,9 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 96,3 K RON | |
| 26 | 26.BIO-DENTAL-DIAGNOSTIC SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 42,1 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 79,9 K RON | |
| 27 | 27.MAROXMED SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 41,4 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 58,4 K RON | |
| 28 | 28.KADYATERAPY SRL▼ 9 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 41 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 52,9 K RON | |
| 29 | 29.CERAMODENT STANCU SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,6 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 141,4 K RON | |
| 30 | 30.NECTO MED S.R.L.▲ 30 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 40,4 %▲ 231 % | ▲ 231 % | 2,5 K RON | |
| 31 | 31.CRISMED 98 SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 39,5 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 101 K RON | |
| 32 | 32.NEUROLOGICA SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 39 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 23,5 K RON | |
| 33 | 33.MIHALCEA ALINA MED SRL▼ 3 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 38,9 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 47,7 K RON | |
| 34 | 34.DENTA VITAL SRL▲ 45 | Municipiul Focşani, Vrancea | 38,5 %▲ 788,2 % | ▲ 788,2 % | 43,5 K RON | |
| 35 | 35.OCULUS - MEDSERV SRL▼ 34 | Municipiul Focşani, Vrancea | 38,3 %▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 85,8 K RON | |
| 36 | 36.CABINET STOMATOLOGIC CORONA SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,6 %▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 26,4 K RON | |
| 37 | 37.MY CLINIC FOCŞANI SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,4 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 107,6 K RON | |
| 38 | 38.DIVIODENT 2008 SRL▲ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,3 %▲ 283,7 % | ▲ 283,7 % | 13,9 K RON | |
| 39 | 39.PSYCHOSAN SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,1 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 104,5 K RON | |
| 40 | 40.MED ESCULAP SRL▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,3 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 11,9 K RON | |
| 41 | 41.VITALDENT SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,8 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 2,3 K RON | |
| 42 | 42.ZL HEALTH PROTECT SRL▲ 73 | Municipiul Adjud, Vrancea | 32,4 %— | — | 40,7 K RON | |
| 43 | 43.URSU & CO SNC▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 32,3 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 35,6 K RON | |
| 44 | 44.SANVOCMED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 32 %— | — | 1,7 K RON | |
| 45 | 45.MI STOMATOLOGIE SRL▼ 40 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31 %▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 52,2 K RON | |
| 46 | 46.BIODENTA SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,5 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 79,8 K RON | |
| 47 | 47.DENTOSAN STANCU SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,9 %▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 128,2 K RON | |
| 48 | 48.AE CARASTOM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,6 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 9,7 K RON | |
| 49 | 49.RHUMED SRL▼ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,2 %▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 3,3 K RON | |
| 50 | 50.SANDENT CLINIC SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,7 %▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 286,8 K RON | |
| 51 | 51.VIC DENT SAN SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,5 %▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 75,1 K RON | |
| 52 | 52.SANATATEA INAINTE DE TOATE SRL▼ 39 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 27,1 %▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 252 RON | |
| 53 | 53.LENSS OPTIC SRL▲ 53 | Municipiul Adjud, Vrancea | 26,6 %— | — | 83,3 K RON | |
| 54 | 54.RFT-EXIM SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,4 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 53,9 K RON | |
| 55 | 55.MIDENT SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,7 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 21 K RON | |
| 56 | 56.OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.▲ 10 | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 24,4 %▲ 135,7 % | ▲ 135,7 % | 26 K RON | |
| 57 | 57.MEDGHERGHE SRL▲ 10 | Municipiul Adjud, Vrancea | 24,2 %▲ 146 % | ▲ 146 % | 42,9 K RON | |
| 58 | 58.OPTOMETRICA VISUAL SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24 %▲ 147,5 % | ▲ 147,5 % | 50,2 K RON | |
| 59 | 59.CON-MED SRL▼ 26 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 24 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 53,5 K RON | |
| 60 | 60.VITOSDENT SRL▲ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 21,6 %— | — | 14,4 K RON | |
| 61 | 61.DENT EXCEL SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 21,6 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 174,1 K RON | |
| 62 | 62.DIN & SI C.M.I. SRL▼ 4 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 20,7 %▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 42,2 K RON | |
| 63 | 63.TRIDENTA SRL▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,6 %▲ 6.343,8 % | ▲ 6.343,8 % | 29,4 K RON | |
| 64 | 64.CARDIO CENTER SRL▲ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19 %▲ 7.800 % | ▲ 7.800 % | 3,9 K RON | |
| 65 | 65.MED CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,7 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 7,3 K RON | |
| 66 | 66.OCULUS - MED SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 361,3 K RON | |
| 67 | 67.SPECIAL HARMONY SRL▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,9 %▲ 2.082,9 % | ▲ 2.082,9 % | 17,5 K RON | |
| 68 | 68.OPTISERV SRL▲ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 17,2 %▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 16,7 K RON | |
| 69 | 69.MEDIC CRISTIAN SRL▼ 35 | Sat Bârseşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 16,7 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 24,4 K RON | |
| 70 | 70.MY CLINIC SRL▼ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,6 %▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 38,4 K RON | |
| 71 | 71.CLINICA TINEREŢII SRL▼ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,2 %▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 95,5 K RON | |
| 72 | 72.ANA MEDICARE SRL▼ 11 | Municipiul Adjud, Vrancea | 14,1 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 5,4 K RON | |
| 73 | 73.GASTROENTEROLOGY LIFE MEDICAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 13 %— | — | — | 681 RON |
| 74 | 74.MEDCONTSER SRL▼ 45 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,7 %▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 6,5 K RON | |
| 75 | 75.DENTAL-CARE SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,6 %▲ 1.621,9 % | ▲ 1.621,9 % | 18,9 K RON | |
| 76 | 76.LABORATOR TEHNICA DENTARA SRL▼ 32 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 11,9 %▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 2,9 K RON | |
| 77 | 77.KRIDENT SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,8 %— | — | 9 K RON | |
| 78 | 78.GROBDENT SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,7 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 7,4 K RON | |
| 79 | 79.DENTAS AMATECH SRL▼ 54 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,6 %▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | 21,8 K RON | |
| 80 | 80.MATERNA SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,4 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 223,5 K RON | |
| 81 | 81.IMHOTEP SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,1 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 6,5 K RON | |
| 82 | 82.CABINET MEDICAL DR. CORDUN SRL▲ 38 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,8 %— | — | 3,7 K RON | |
| 83 | 83.DAVADENT SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,8 %▲ 391,6 % | ▲ 391,6 % | 11,7 K RON | |
| 84 | 84.DR.RUVALENTO SRLnou | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 8,7 %— | — | 10,7 K RON | |
| 85 | 85.SANODENT SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,3 %▲ 163 % | ▲ 163 % | 23,5 K RON | |
| 86 | 86.MEDICAL GISANA IMPEX SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,1 %— | — | 29 K RON | |
| 87 | 87.MEDICAL PREST SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,3 %— | — | 2,9 K RON | |
| 88 | 88.WHITE ESTHETICS SRL▲ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,9 %— | — | 1,8 K RON | |
| 89 | 89.ALSTOM SRL▼ 11 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 5,3 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 5,1 K RON | |
| 90 | 90.MATEUTA SNC▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1 %— | — | 5,7 K RON | |
| 91 | 91.ARDENT SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1 %▲ 142,2 % | ▲ 142,2 % | 1,3 K RON | |
| 92 | 92.CABINET MEDICAL DR. ZARĂ SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,9 %— | — | 6,2 K RON | |
| 93 | 93.DANA-HOMEO MED SRL▼ 46 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8 %▼ 80 % | ▼ 80 % | 4 K RON | |
| 94 | 94.PRO-ORTODONŢIE S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 95 | 95.DENTAR MAGIC SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 3,9 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 96 | 96.MEDECO SRL▼ 5 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 3,6 %▲ 1.155,2 % | ▲ 1.155,2 % | 31,6 K RON | |
| 97 | 97.MEDICAL OPTIC SRL▼ 21 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 3,2 %▼ 56 % | ▼ 56 % | 3,1 K RON | |
| 98 | 98.I.A. THERAPY SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 %— | — | 476 RON | |
| 99 | 99.RALCOM PROD SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 1,1 K RON | |
| 100 | 100.MED SAVA SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 %— | — | 365 RON |
Codurile CAEN din sănătate — Vrancea
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
128 firme · 82 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
128 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
32 firme · 18 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
55 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 743,9 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 538,9 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
4 firme · 284,1 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 259,6 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 16,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 2 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 0 RON