Top 100 firme — Transport și depozitare, Vaslui după marjă netă în 2022
655 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 48,8 %, iar liderul atinge 1.681,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MONSPEED TRANS S.R.L.▲ 536 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 1.681,6 %— | — | 128,6 K RON | |
| 2 | 2.VEL.TRA CARGO S.R.L.▲ 346 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 334,3 %▲ 5.326,8 % | ▲ 5.326,8 % | 49,6 K RON | |
| 3 | 3.CRISTI-TRUCKS-TRANS SRL▼ 1 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 106,4 %▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 111,3 K RON | |
| 4 | 4.ONUTRANS BUS SRLnou | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 100 %— | — | 10 RON | |
| 5 | 5.SEVLAM SRL▲ 512 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 97,1 %— | — | 8,9 K RON | |
| 6 | 6.TOPMAR SPEED SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 97 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 2,7 K RON | |
| 7 | 7.JAMBO INTERTRANS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 97 %0,0% | 0,0% | 26,7 K RON | |
| 8 | 8.TFB TRANS NAT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Huşi, Vaslui | 97 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 2,9 K RON | |
| 9 | 9.BY TYA SPEDITION S.R.L.nou | Sat Popeni, Comuna Zorleni, Vaslui | 97 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 10 | 10.VERTRANTIS SRL▲ 441 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 96,5 %— | — | 3,8 mil. RON | |
| 11 | 11.TRASPORTI BUGEAC S.R.L.nou | Sat Igeşti, Comuna Blăgeşti, Vaslui | 95,6 %— | — | — | 79,1 K RON |
| 12 | 12.ALCOOM SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 94,9 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 56,6 K RON | |
| 13 | 13.EXCLUSIVE DAH S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Oraş Negreşti, Vaslui | 94,5 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 14 | 14.DANY-ALEX-VAS S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 92,8 %— | — | — | 24,6 K RON |
| 15 | 15.ADE-RADU S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 90,4 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 16 | 16.FRIO SILCAR SRL▲ 213 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 90,4 %▲ 423,9 % | ▲ 423,9 % | 115 K RON | |
| 17 | 17.AIR TRUCK-LOGISTIK S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 90,3 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 18 | 18.AGATINEI IULIAN S.R.L.nou | Sat Moara Domnească, Comuna Văleni, Vaslui | 89,8 %— | — | — | 11,7 K RON |
| 19 | 19.ZOTA TRAVEL S.R.L.▲ 44 | Sat Fereşti, Comuna Fereşti, Vaslui | 89,8 %▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 16,4 K RON | |
| 20 | 20.DELUXMART TRANS S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 86,5 %— | — | — | 21,7 K RON |
| 21 | 21.MAGIC TOUR GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 84,2 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 422,4 K RON | |
| 22 | 22.BAM EXPRESS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 79,7 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 72,2 K RON | |
| 23 | 23.PIRATRANS S.R.L.▲ 338 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 79,7 %▲ 1.415 % | ▲ 1.415 % | 15,4 K RON | |
| 24 | 24.LA CIUCA S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 78,3 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 25 | 25.RAILEANU TRANS CARGO S.R.L.▲ 78 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 76,9 %▲ 102 % | ▲ 102 % | 280,3 K RON | |
| 26 | 26.DIGILIMEI TRANS S.R.L.nou | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Vaslui | 73 %— | — | — | 2 K RON |
| 27 | 27.ALUIVIO TRANS S.R.L.nou | Sat Ghermăneşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 72,5 %— | — | — | 59,5 K RON |
| 28 | 28.LUCIROBERT S.R.L.▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 72,2 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 69,6 K RON | |
| 29 | 29.TUMITUD SRL▲ 165 | Sat Valea Mare, Comuna Ivăneşti, Vaslui | 71,7 %▲ 243,2 % | ▲ 243,2 % | 234,7 K RON | |
| 30 | 30.AUTO TRANSPORT EXCEPTIONAL SRLnou | Sat Siliştea, Comuna Iana, Vaslui | 70,4 %— | — | 271,2 K RON | |
| 31 | 31.KODYSHOP CONSTRUCT SRL▲ 127 | Municipiul Huşi, Vaslui | 69,8 %▲ 166,6 % | ▲ 166,6 % | 719,9 K RON | |
| 32 | 32.ALCREVAS SRL▲ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,6 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 27,8 K RON | |
| 33 | 33.VEYARC SRL▼ 4 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 68,9 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 22,1 K RON | |
| 34 | 34.GLOBALGOLD TRANS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 68,2 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 35 | 35.PINTYGEORGETRANS S.R.L.▲ 1 | Sat Polocin, Comuna Pogoneşti, Vaslui | 67,5 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 79 K RON | |
| 36 | 36.M&D TRANSPORT S.R.L.▲ 183 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 67,4 %▲ 274,6 % | ▲ 274,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.DARCOMPANY SRL▲ 320 | Sat Drânceni, Comuna Drânceni, Vaslui | 67,1 %▲ 1.106,7 % | ▲ 1.106,7 % | 486,3 K RON | |
| 38 | 38.OANCEA SPEDITION S.R.L.▼ 10 | Sat Broscoşeşti, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 66,4 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 91,9 K RON | |
| 39 | 39.SAVCAR SPEED S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 66 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 40 | 40.CROMAVAL SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 65,8 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 91,7 K RON | |
| 41 | 41.LETAX-PLUS SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 65,6 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 7,2 K RON | |
| 42 | 42.PRIVAT TRANS SPEDITION S.R.L.nou | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 65,2 %— | — | — | 161,7 K RON |
| 43 | 43.BAZUR CEMALL S.R.L.▲ 91 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 64,6 %▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 8,5 K RON | |
| 44 | 44.MIKI-RADU S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 64,6 %— | — | — | 58 K RON |
| 45 | 45.FDS-LOGISTICS LTD SRL-D▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 64,1 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 119,5 K RON | |
| 46 | 46.TERMO GLASS HUSI S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 63,8 %— | — | — | 125 K RON |
| 47 | 47.VVI TRANSLUX S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 63,2 %— | — | — | 88,8 K RON |
| 48 | 48.PLT TRANSPORT SRL▼ 36 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 63,1 %▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 315,1 K RON | |
| 49 | 49.VITAN TRANS S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 62,8 %— | — | — | 25,7 K RON |
| 50 | 50.DODISER EXPRES S.R.L.▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 62,2 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 111,3 K RON | |
| 51 | 51.LABĂ CIPRIAN 2000 S.R.L.nou | Sat Recea, Comuna Iana, Vaslui | 61,9 %— | — | — | 97,7 K RON |
| 52 | 52.ATLETICRIS SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 61,5 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 51,3 K RON | |
| 53 | 53.KYB TRANZ MLY S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 61,4 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 54 | 54.BEST CARGO TRANS S.R.L.nou | Sat Valea Lungă, Comuna Vinderei, Vaslui | 61,4 %— | — | — | 161,2 K RON |
| 55 | 55.DRDOB TRANS SRL▼ 30 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 61,1 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 34,2 K RON | |
| 56 | 56.RECORD SPRINT SRL▼ 36 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 61 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 67 K RON | |
| 57 | 57.MIRUVOX SRL▼ 36 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,9 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 56,2 K RON | |
| 58 | 58.ROBYROLF S.R.L.▲ 75 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,8 %▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 51,5 K RON | |
| 59 | 59.CIPŞTEF TRANS SRL▼ 49 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,6 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 1,7 K RON | |
| 60 | 60.ROLYCAR TRANS SRL▼ 33 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,4 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 29,2 K RON | |
| 61 | 61.MICROSISTEM SRL▲ 184 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 59 %▲ 296,4 % | ▲ 296,4 % | 43,1 K RON | |
| 62 | 62.SAVA & ANCUŢA SRL▼ 4 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 58,3 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 354,4 K RON | |
| 63 | 63.TRANS LOGISTIC SRL▲ 55 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 57,9 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 171,7 K RON | |
| 64 | 64.SAUTER SPEED S.R.L.▼ 53 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 57,6 %▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 82,5 K RON | |
| 65 | 65.SUVCOM SRL▼ 25 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 57,5 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 145,3 K RON | |
| 66 | 66.FRUNZI-SPEED TRANS S.R.L.▲ 472 | Sat Tufeştii de Jos, Comuna Rebricea, Vaslui | 57,2 %— | — | 52 K RON | |
| 67 | 67.NOVA-PLAST SRL▲ 443 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 57 %— | — | 40,8 K RON | |
| 68 | 68.BEEBRAVE S.R.L.nou | Sat Vladia, Comuna Dragomireşti, Vaslui | 56,7 %— | — | — | 34,1 K RON |
| 69 | 69.SILVERGAS COM SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 56,1 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 70 | 70.MOSKWICH S.R.L.nou | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 56 %— | — | 568 K RON | |
| 71 | 71.TAXIRIC PROMPT SRL▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 56 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 20,9 K RON | |
| 72 | 72.VIRANISCOP S.R.L.▼ 63 | Sat Moara Domnească, Comuna Văleni, Vaslui | 54,8 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 24,8 K RON | |
| 73 | 73.HARIVAD TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 54,7 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 60,2 K RON | |
| 74 | 74.MUR-LILY S.R.L.nou | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Vaslui | 54,5 %— | — | — | 66,2 K RON |
| 75 | 75.TAXI-APOVAD S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 54,4 %— | — | — | 23,8 K RON |
| 76 | 76.TRANSMOLCAZGRUP SRL▲ 312 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 54,2 %▲ 1.453,9 % | ▲ 1.453,9 % | 443 K RON | |
| 77 | 77.GIULIGEN TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 54 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 88,1 K RON | |
| 78 | 78.RUXTAXI SRL▲ 43 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 53,8 %▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 487,4 K RON | |
| 79 | 79.TRANS VAN ADI S.R.L.▲ 100 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 53,8 %▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 71,9 K RON | |
| 80 | 80.DEPCRIS SERVICII TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Creţeşti, Comuna Creţeşti, Vaslui | 53,5 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 81 | 81.AFD LOGISTICS SRL▼ 34 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 52,9 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 349,3 K RON | |
| 82 | 82.DAVIDOV COȘUG TRANSPORT S.R.L.▲ 38 | Sat Oţetoaia, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 52,5 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 236,3 K RON | |
| 83 | 83.CONVOI ECEPTIONAL SRL▲ 34 | Sat Chetrosu, Comuna Ghergheşti, Vaslui | 52,4 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 231,9 K RON | |
| 84 | 84.SEVIS BUDU TRANS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 51,9 %— | — | 46,1 K RON | |
| 85 | 85.ABY-TRANS SRL▲ 375 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 51,7 %— | — | 8,2 K RON | |
| 86 | 86.LUNMAR TRANS SRL▲ 88 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 51,3 %▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 46,8 K RON | |
| 87 | 87.ARCTRANS S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 51,2 %— | — | 112,5 K RON | |
| 88 | 88.DOGISANO S.R.L.▼ 55 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 51,1 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 80,4 K RON | |
| 89 | 89.GGG TIR-TRANS S.R.L.▲ 157 | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Vaslui | 50,7 %▲ 242,7 % | ▲ 242,7 % | 344,6 K RON | |
| 90 | 90.TEF SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 50,5 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 91 | 91.MONITRANS SRL▲ 63 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50,3 %▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 38,4 K RON | |
| 92 | 92.PENSIUNEA LA BROTĂCELU S.R.L.▲ 68 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 50,1 %▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | 38 K RON | |
| 93 | 93.VENOM SRL▲ 47 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50 %▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 58,4 K RON | |
| 94 | 94.GOSAFE SRL▼ 76 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,9 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 13 K RON | |
| 95 | 95.DRUADE TOUR SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 49,7 %— | — | — | 99,1 K RON |
| 96 | 96.GIOVANI-IONUȚ 2000 S.R.L.▼ 88 | Sat Siliştea, Comuna Iana, Vaslui | 49,6 %▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 253,6 K RON | |
| 97 | 97.ERMITEL TAXI S.R.L.▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,6 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 19,2 K RON | |
| 98 | 98.PETREA SRL▲ 411 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,5 %— | — | 12,1 K RON | |
| 99 | 99.DAFINEL TAXI SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,3 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 27,7 K RON | |
| 100 | 100.MATILEMATRANS S.R.L.▼ 54 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 48,8 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 109,6 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vaslui
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
432 firme · 645 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
22 firme · 70,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
50 firme · 46,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
35 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
100 firme · 10 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
56 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 931,2 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 729,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 314 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 247 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 239,2 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 62,9 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 17 K RON
CAEN 5224
Manipulări
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON