Top 100 firme — Transport și depozitare, Vaslui după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
173 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13,6 %, iar liderul atinge 111,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSDREAMER SRL▲ 48 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 111,4 %▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 80,9 K RON | |
| 2 | 2.DRGTRANS S.R.L.nou | Sat Suseni, Comuna Băcani, Vaslui | 105,3 %▲ 104 % | ▲ 104 % | 229,7 K RON | |
| 3 | 3.CRISTI-TRUCKS-TRANS SRLnou | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 104,2 %▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 34,6 K RON | |
| 4 | 4.ALEX GAB MAX SRLnou | Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 83,1 %— | — | 114,8 K RON | |
| 5 | 5.TRIOMEGA GROUP S.R.L.nou | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 78,3 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 492 K RON | |
| 6 | 6.VANELIK TRUCKS SRL▼ 1 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 73,1 %▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 7 | 7.R&A TRANSPORTES S.R.L.nou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 72,5 %— | — | 66,3 K RON | |
| 8 | 8.BOGDAN & GABRIEL EUROTRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 71,9 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -44,1 K RON | |
| 9 | 9.CLICK CARGO S.R.L.nou | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 67,2 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 10,7 K RON | |
| 10 | 10.MDDTRANS S.R.L.nou | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 64,8 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -77,6 K RON | |
| 11 | 11.IOVEX INDUSTRIAL SRLnou | Sat Bereasa, Comuna Dăneşti, Vaslui | 64,6 %— | — | 114,3 K RON | |
| 12 | 12.TRANSROM BRM S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 64 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 171,1 K RON | |
| 13 | 13.ALPASTRANSPORT SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 63,6 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.SAV TIR TRANS S.R.L.▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 63,4 %▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 459,7 K RON | |
| 15 | 15.OL&TA EXPRESS GROUP S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 62,4 %▲ 331 % | ▲ 331 % | 253,7 K RON | |
| 16 | 16.MILUANDA LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,6 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 45,9 K RON | |
| 17 | 17.COS PETRANSPORT S.R.L.▲ 38 | Municipiul Huşi, Vaslui | 58,4 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 800,3 K RON | |
| 18 | 18.AVACROSS TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 57,3 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 97,9 K RON | |
| 19 | 19.MIDARAN TRANS COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 57 %▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 73,7 K RON | |
| 20 | 20.VALTRANS LOGISTICS 4YOU SRL▲ 14 | Sat Boteşti, Comuna Boteşti, Vaslui | 56,4 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 632,7 K RON | |
| 21 | 21.ROADWAY EXPRES S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 54,5 %— | — | 484 K RON | |
| 22 | 22.TRANSEURO-TURIST SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 52,4 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 28,8 K RON | |
| 23 | 23.TEF SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 51,3 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.LOGISTIC COLIMIS S.R.L.▲ 15 | Sat Drujeşti, Comuna Băcani, Vaslui | 48,8 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 340,6 K RON | |
| 25 | 25.DAROANATOLINA S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 47,9 %▲ 137,9 % | ▲ 137,9 % | 74,8 K RON | |
| 26 | 26.GAVRINUN TRANS S.R.L.▼ 18 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 45,4 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -66,8 K RON | |
| 27 | 27.TURMIXT SRL▲ 43 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 42,3 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.LABĂ CIPRIAN 2000 S.R.L.nou | Sat Recea, Comuna Iana, Vaslui | 42,2 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 153,7 K RON | |
| 29 | 29.BEST BRO GROUP SRLnou | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 41,8 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 272,3 K RON | |
| 30 | 30.ONUT&HELENA TRANSPORT S.R.L.▼ 28 | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 41,3 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | -103,4 K RON | |
| 31 | 31.RRG PRIM TRANS S.R.L.nou | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 40,9 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 85,9 K RON | |
| 32 | 32.STITOPSERVICE S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40,8 %▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 201,8 K RON | |
| 33 | 33.A.V.G.TRANSPORT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 40,1 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 38,3 K RON | |
| 34 | 34.POLLYNORDTRANS S.R.L.▼ 28 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40 %▲ 266,8 % | ▲ 266,8 % | 188,6 K RON | |
| 35 | 35.TRANSTANACU S.R.L.nou | Sat Tanacu, Comuna Tanacu, Vaslui | 40 %▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 49,4 K RON | |
| 36 | 36.COSTRANS-AUTO SRL▼ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 238,7 K RON | |
| 37 | 37.SINGVASTRANS S.R.L.▲ 55 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 38,5 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 682,2 K RON | |
| 38 | 38.BEST CARGO TRANS S.R.L.nou | Sat Valea Lungă, Comuna Vinderei, Vaslui | 38,3 %▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 118,2 K RON | |
| 39 | 39.ZOR-TRANS LOGISTIC S.R.L.▼ 36 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 36,8 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 287,8 K RON | |
| 40 | 40.DEEBOCOM EXPRESS LOGISTIK S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 35,5 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -43,3 K RON | |
| 41 | 41.DRUMANDO SRL▲ 91 | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 35,3 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -38,9 K RON | |
| 42 | 42.ALMATRANS AIRFREIGHT S.R.L.▼ 20 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 34,5 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 181,8 K RON | |
| 43 | 43.MEGA DAVID TRANSPORT SRL▼ 33 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 33,6 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 240,3 K RON | |
| 44 | 44.ALTIRCOM LOGISTIC SRL▼ 29 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 31,5 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 84,8 K RON | |
| 45 | 45.MERTRANS LOGISTIK SRL▼ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 31,4 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 357,2 K RON | |
| 46 | 46.TCM TRANSUNTERNEHMEN S.R.L.nou | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 30,4 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 122,4 K RON | |
| 47 | 47.TRANSDANY SRL▲ 127 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 29,9 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 238,1 K RON | |
| 48 | 48.ANIVALIDAR S.R.L.▲ 48 | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 28,3 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 924 RON | |
| 49 | 49.COSAND ANACOS TRANS S.R.L.▲ 11 | Sat Vulpăşeni, Comuna Băcani, Vaslui | 28,2 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 766,9 K RON | |
| 50 | 50.CHIŢOIAŞ TRANS SRL▼ 29 | Sat Popeni, Comuna Zorleni, Vaslui | 28,2 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 191,5 K RON | |
| 51 | 51.TOCOIU-TRANS SRL▼ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 28 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 25 RON | |
| 52 | 52.MORANDI LOGISTIC SRL▼ 17 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 27,7 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 714,7 K RON | |
| 53 | 53.TRANSMERCAS S.R.L.nou | Sat Arsura, Comuna Arsura, Vaslui | 27,4 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 43,6 K RON | |
| 54 | 54.JUMBO EXPRESS SRL▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 26,9 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 933,2 K RON | |
| 55 | 55.PRISMAT TRANS S.R.L.▼ 35 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 26,6 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 4 K RON | |
| 56 | 56.EUROMERCAR SRL▼ 14 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Vaslui | 26,1 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | -220,5 K RON | |
| 57 | 57.MADCRISS TAX S.R.L.nou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 24,7 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 51,2 K RON | |
| 58 | 58.GINEVRA CRISTINA TRANS SRLnou | Sat Popeni, Comuna Zorleni, Vaslui | 24,1 %— | — | 66,7 K RON | |
| 59 | 59.FAGUL SRL▲ 68 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23 %▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 6,5 K RON | |
| 60 | 60.STL CEREALE S.R.L.nou | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 22,4 %▲ 294,9 % | ▲ 294,9 % | 61,3 K RON | |
| 61 | 61.ROMDAN TRANS SRL▲ 29 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 22,4 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 89 K RON | |
| 62 | 62.M&D TRANSPORT S.R.L.▼ 38 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 21,9 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 108,2 K RON | |
| 63 | 63.DIGOR TRUCKS TRANS SRL▲ 37 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 21,7 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 21,1 K RON | |
| 64 | 64.EMITRANS-COST SRL▼ 28 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 21,4 %▲ 22 % | ▲ 22 % | -224,5 K RON | |
| 65 | 65.FDS-LOGISTICS LTD SRL-D▲ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 222,2 K RON | |
| 66 | 66.ALEX-DARIA MONTAJ S.R.L.nou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 20,8 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 564,2 K RON | |
| 67 | 67.AGELPLAST SRL▲ 31 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 20,8 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 86,9 K RON | |
| 68 | 68.VALI TRUCKS TRANS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,3 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 92 K RON | |
| 69 | 69.AZUR-TRANS SRL▲ 8 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Vaslui | 20,2 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 6,7 K RON | |
| 70 | 70.MARIN LOGSPED S.R.L.▼ 42 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 20 %▲ 30 % | ▲ 30 % | -259,7 K RON | |
| 71 | 71.MXM ARTRANS S.R.L.▼ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19,9 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 78,1 K RON | |
| 72 | 72.NIKDIASAB SRL▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19,8 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 273,4 K RON | |
| 73 | 73.GUSA REMORCHERU S.R.L.nou | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 19,7 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 4,7 K RON | |
| 74 | 74.TIA-COLLECT S.R.L.▼ 30 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 19,5 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 308,4 K RON | |
| 75 | 75.DANYDOD TRANS SRL▲ 91 | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Vaslui | 18,6 %▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 26,6 K RON | |
| 76 | 76.VALIURATRANS S.R.L.▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,6 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 912,1 K RON | |
| 77 | 77.QUICK FASTER CURIERAT SRL▼ 34 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,6 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 92,1 K RON | |
| 78 | 78.TĂNASĂ SERTRANS SRL▲ 19 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,3 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 13,9 K RON | |
| 79 | 79.FLORINVEST SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,3 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -47,8 K RON | |
| 80 | 80.BABCOM-IRITRANS S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,2 %— | — | 25,3 K RON | |
| 81 | 81.EXPOLORRY TRANS SRL▼ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,2 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 295,9 K RON | |
| 82 | 82.MEGAMET EXPRES S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,3 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 104,6 K RON | |
| 83 | 83.GISAN TUR SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 16,8 %▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | -185,8 K RON | |
| 84 | 84.FDSEXPRESCV S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16,7 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 113,6 K RON | |
| 85 | 85.GECKO EUROTOUR SRL▼ 56 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 16,7 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 124,5 K RON | |
| 86 | 86.TUL-CRIS TRANSPORT SRL▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,4 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 179,7 K RON | |
| 87 | 87.VALMIR STAR SRL▲ 46 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16,2 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -60,7 K RON | |
| 88 | 88.SYLTRANS SRL▼ 22 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 16 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 83,1 K RON | |
| 89 | 89.QUICK&SAFE TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 15,5 %▲ 111,9 % | ▲ 111,9 % | 114 K RON | |
| 90 | 90.ALINIONUTIR TRANSPORT S.R.L.▲ 14 | Sat Puieşti, Comuna Puieşti, Vaslui | 15,3 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 20,5 K RON | |
| 91 | 91.LUCAS TRANSPORTE S.R.L.▼ 12 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 15,3 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 236,6 K RON | |
| 92 | 92.AUTOBUZUL SA▼ 73 | Municipiul Huşi, Vaslui | 15,3 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 1,2 mil. RON | |
| 93 | 93.VASYCOST SRL▼ 40 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 15,2 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 74,2 K RON | |
| 94 | 94.MIRISFIGHIUC S.R.L.▲ 43 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 14,8 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 12,2 K RON | |
| 95 | 95.SIMITEAM S.R.L.▼ 39 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,5 %▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 168 K RON | |
| 96 | 96.BLITZ-TRANS SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,1 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 106,7 K RON | |
| 97 | 97.GABRIEL FAST CURIER S.R.L.▼ 56 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 14,1 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 8,1 K RON | |
| 98 | 98.ARGOSTIL COMTUR SRL▼ 26 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 14 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 11,9 K RON | |
| 99 | 99.MIXCOD-TUR SRL▲ 19 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 13,6 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 681,1 K RON | |
| 100 | 100.FRACHT SPEED S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 13,6 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | -80,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vaslui
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
432 firme · 645 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
22 firme · 70,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
50 firme · 46,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
35 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
100 firme · 10 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
56 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 931,2 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 729,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 314 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 247 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 239,2 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 62,9 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 17 K RON
CAEN 5224
Manipulări
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON