Top 100 firme — Transport și depozitare, Vaslui după marjă netă în 2013
306 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,6 %, iar liderul atinge 92,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BUJENITA SRL▲ 167 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 92,7 %— | — | 73,5 K RON | |
| 2 | 2.VELOMED SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 92,7 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 556 RON | |
| 3 | 3.TRANS VAN ADI S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 87 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 4 | 4.MODWAY SRL▲ 177 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 78,9 %— | — | 6,3 K RON | |
| 5 | 5.HARATU SRL▲ 3 | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Vaslui | 77,3 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 62,3 K RON | |
| 6 | 6.TRANS ADI'S EUROPE SRL▲ 289 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73 %— | — | 46,8 K RON | |
| 7 | 7.MICRODAFIX S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 66,7 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 8 | 8.AFD LOGISTICS SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 61,4 %— | — | — | 71,5 K RON |
| 9 | 9.JONTRANS SRL▲ 24 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 57,1 %▲ 210,6 % | ▲ 210,6 % | 20 K RON | |
| 10 | 10.VIODORA TAXI SRL▲ 219 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 56 %— | — | 2,2 K RON | |
| 11 | 11.ALEXIANA TREND SRL▲ 247 | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 52 %— | — | 3,9 K RON | |
| 12 | 12.VETROM-TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 51,8 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 103,3 K RON | |
| 13 | 13.SPRINCEANA TRANS SRL▲ 101 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 51,2 %▲ 5.235,4 % | ▲ 5.235,4 % | 17,9 K RON | |
| 14 | 14.XENIA SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,7 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 23,9 K RON | |
| 15 | 15.TRANS LOGISTIC SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,7 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 109,1 K RON | |
| 16 | 16.GRAMADA SRL▲ 150 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 46,4 %— | — | 9,7 K RON | |
| 17 | 17.IANIS-VEGEN SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 46,1 %— | — | — | 44,9 K RON |
| 18 | 18.ACERINA SRL▲ 32 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 45,3 %▲ 267,8 % | ▲ 267,8 % | 4,6 K RON | |
| 19 | 19.LASTOCIKA SRL▲ 61 | Sat Lunca Veche, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 44,2 %▲ 797,4 % | ▲ 797,4 % | 29,5 K RON | |
| 20 | 20.OSTALEX TRANS SRL▲ 42 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 42,7 %▲ 438,3 % | ▲ 438,3 % | 56,9 K RON | |
| 21 | 21.GILVIR SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 41,4 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 60,7 K RON | |
| 22 | 22.NIKDIASAB SRL▼ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38,2 %▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 72 K RON | |
| 23 | 23.RICĂ TRANSPORT SRL▲ 71 | Sat Suseni, Comuna Băcani, Vaslui | 37,3 %▲ 1.073,6 % | ▲ 1.073,6 % | 139 K RON | |
| 24 | 24.ADMET-AS SRL▲ 174 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 36,2 %— | — | 1,2 K RON | |
| 25 | 25.KODYSHOP CONSTRUCT SRL▲ 41 | Municipiul Huşi, Vaslui | 36 %▲ 381 % | ▲ 381 % | 91,6 K RON | |
| 26 | 26.MARVELI TRANSPORT SRL▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35,7 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 76,1 K RON | |
| 27 | 27.TUMITUD SRLnou | Sat Valea Mare, Comuna Ivăneşti, Vaslui | 35,6 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 28 | 28.BUJOR TRANS SRL▲ 183 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 34,6 %— | — | 7,5 K RON | |
| 29 | 29.BENFICA SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 33,7 %▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 66,1 K RON | |
| 30 | 30.GIULIGEN TRANS SRL▲ 176 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 32,7 %— | — | 48,4 K RON | |
| 31 | 31.MILUANDA VID SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 32,1 %— | — | — | 21,7 K RON |
| 32 | 32.AMATUDO TRANS SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 31,9 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 33 | 33.FIXED GRUP SRL▲ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30,4 %▲ 197,8 % | ▲ 197,8 % | 29 K RON | |
| 34 | 34.KOSMAY TRANS SRL▲ 33 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 29,9 %▲ 304,3 % | ▲ 304,3 % | 51,5 K RON | |
| 35 | 35.ZLASUTRANS SRL▲ 154 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 29,9 %— | — | 66,5 K RON | |
| 36 | 36.AUROCOR TRANS SRL▼ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 28,3 %▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 66,2 K RON | |
| 37 | 37.MAGIC TOUR GROUP SRL▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 28,2 %▲ 127,2 % | ▲ 127,2 % | 37,4 K RON | |
| 38 | 38.IASMI-ROUTE SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 27,3 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 6,9 K RON | |
| 39 | 39.VAN-VALDAS SRL▲ 38 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 25,7 %▲ 356,9 % | ▲ 356,9 % | 10,7 K RON | |
| 40 | 40.ABILCONS SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 25 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 7,5 K RON | |
| 41 | 41.DOCESI TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 24,1 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 7,4 K RON | |
| 42 | 42.ECATERELI SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,6 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 43 | 43.VENOM SRL▼ 24 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 14,7 K RON | |
| 44 | 44.DANYDOD TRANS SRL▼ 19 | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Vaslui | 22,8 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 33,1 K RON | |
| 45 | 45.KASIPARCEL SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 22,6 %▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 44,2 K RON | |
| 46 | 46.GABTRANS SRL▲ 207 | Sat Gura Văii, Comuna Stănileşti, Vaslui | 20,2 %— | — | 1,4 K RON | |
| 47 | 47.BONIRA IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19,6 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 6,5 K RON | |
| 48 | 48.CIPŞTEF TRANS SRL▼ 46 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,2 %▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 15,5 K RON | |
| 49 | 49.BOKLI-TRANS SRL▲ 168 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,2 %— | — | 11,2 K RON | |
| 50 | 50.DISTON EXPRES SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16,9 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 73 K RON | |
| 51 | 51.SIMTUR SERVICE SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,8 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 36,3 K RON | |
| 52 | 52.TRANS-COSMIN SRL▲ 47 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,3 %▲ 561 % | ▲ 561 % | 44,2 K RON | |
| 53 | 53.ROBY-REM STAR TRANS SRL▲ 84 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 15,9 %▲ 52.800 % | ▲ 52.800 % | 83,1 K RON | |
| 54 | 54.TISIMBOG SRL▲ 224 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 15,3 %— | — | 19,5 K RON | |
| 55 | 55.LUCVAL TRANS SRL▼ 21 | Municipiul Huşi, Vaslui | 15,2 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 7 K RON | |
| 56 | 56.CHIŢOIAŞ TRANS SRL▼ 13 | Sat Popeni, Comuna Zorleni, Vaslui | 15 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 29,6 K RON | |
| 57 | 57.VEYARC SRL▲ 26 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 14,9 %▲ 230,9 % | ▲ 230,9 % | 4,6 K RON | |
| 58 | 58.SERVICII COMUNALE GHERGHEŞTI SRL▲ 141 | Sat Ghergheşti, Comuna Ghergheşti, Vaslui | 14,9 %— | — | 87,6 K RON | |
| 59 | 59.PECO VAS SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 14,8 %— | — | 561 RON | |
| 60 | 60.RUTLINES COM SRL▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,2 %▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 7,5 K RON | |
| 61 | 61.ITIA COMPANY S.R.L.▼ 47 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,2 %▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 21,3 K RON | |
| 62 | 62.VILFER TRANS SRL▲ 38 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 13,4 %▲ 564,9 % | ▲ 564,9 % | 11,2 K RON | |
| 63 | 63.VLADTRANS SRL▲ 95 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 13,2 %— | — | 31 K RON | |
| 64 | 64.ONUTRANS BUS SRL▲ 38 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 13 %▲ 634,5 % | ▲ 634,5 % | 7,8 K RON | |
| 65 | 65.AUTOHABA SRL▼ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,5 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 30 K RON | |
| 66 | 66.KATIELVI-TRANS SRL▲ 31 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,3 %▲ 379,8 % | ▲ 379,8 % | 91 K RON | |
| 67 | 67.VASYCOST SRL▲ 129 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 11,8 %— | — | 49,8 K RON | |
| 68 | 68.ATOM TRADING SRL▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 11,7 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 281,1 K RON | |
| 69 | 69.VALIURATRANS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 11,6 %— | — | — | 33,8 K RON |
| 70 | 70.GEORGIO & MĂDĂ TRANS S.R.L.▲ 184 | Oraş Murgeni, Vaslui | 11,4 %— | — | 47,5 K RON | |
| 71 | 71.FELOROB SRL▲ 14 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 11,3 %▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | 47,8 K RON | |
| 72 | 72.ORBIS SRL▲ 184 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 10,6 %— | — | 24,4 K RON | |
| 73 | 73.JANEL TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 10,5 %▲ 125,4 % | ▲ 125,4 % | 7,1 K RON | |
| 74 | 74.RAMOSOR-DOLLY SRL▼ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,2 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 2,1 K RON | |
| 75 | 75.MALITRANS SRL▲ 60 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9,6 %▲ 15.833,3 % | ▲ 15.833,3 % | 19,3 K RON | |
| 76 | 76.SC MARVATRO TRANS S.R.L.▲ 151 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9,1 %— | — | 14,9 K RON | |
| 77 | 77.TEMPO-TIR TRANS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9,1 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 78 | 78.DORION PAPUC TRANS SRL▲ 186 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,9 %— | — | 10,5 K RON | |
| 79 | 79.TRANSMOBTUR SRL▼ 43 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,8 %▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 32 K RON | |
| 80 | 80.SYLTRANS SRL▲ 54 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 7,8 %▲ 11.028,6 % | ▲ 11.028,6 % | 35 K RON | |
| 81 | 81.SINCRON SRL▲ 143 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,5 %— | — | 1,9 K RON | |
| 82 | 82.EBYSIM PET SRL▼ 31 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,3 %▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 5,3 K RON | |
| 83 | 83.ROŢI ŞI CĂRĂMIZI SRL▲ 192 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,2 %— | — | 23,9 K RON | |
| 84 | 84.DRUMANDO SRL▲ 167 | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 7,2 %— | — | 6 K RON | |
| 85 | 85.PREPMOBILE EXPRESS SRL▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,8 %▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 7,9 K RON | |
| 86 | 86.BUMERANG SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,7 %▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 6,6 K RON | |
| 87 | 87.NIC-TRUCKS TRANS SRL▲ 146 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 6,6 %— | — | 102,2 K RON | |
| 88 | 88.EDIMPE AUTO SRL▲ 126 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 6 %— | — | 29,3 K RON | |
| 89 | 89.TIDIAN TRANS SRL▲ 72 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Vaslui | 6 %— | — | 10,6 K RON | |
| 90 | 90.TRAMNA PREST SRL▼ 33 | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 5,5 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 3,8 K RON | |
| 91 | 91.MOLD-TIMAG SRLnou | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 5,3 %— | — | — | 19,7 K RON |
| 92 | 92.FENGARI SRL▲ 115 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,3 %— | — | 9,6 K RON | |
| 93 | 93.STAVARACHI SRL▲ 157 | Sat Siliştea, Comuna Iana, Vaslui | 5,2 %— | — | 2,8 K RON | |
| 94 | 94.TUL-CRIS TRANSPORT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,7 %— | — | — | 17,1 K RON |
| 95 | 95.AUTO-CIPROX SRL▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,6 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 19,3 K RON | |
| 96 | 96.GISAN TUR SRL▲ 67 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,5 %— | — | 18,7 K RON | |
| 97 | 97.NOVA-PLAST SRL▲ 77 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,5 %— | — | 8,4 K RON | |
| 98 | 98.ROPANEMI SRL▼ 27 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 4 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 3 K RON | |
| 99 | 99.ATLETICRIS SRL▼ 29 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,9 %▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 2 K RON | |
| 100 | 100.HIGH EXPEDITION SRL▲ 39 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,6 %— | — | 3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vaslui
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
432 firme · 645 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
22 firme · 70,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
50 firme · 46,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
35 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
100 firme · 10 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
56 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 931,2 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 729,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 314 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 247 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 239,2 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 62,9 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 17 K RON
CAEN 5224
Manipulări
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON