Top 100 firme — Activități profesionale, Vâlcea după marjă netă în 2011
407 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,3 %, iar liderul atinge 95,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONTANIS SOLD SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 95,1 %— | — | — | 45,4 K RON |
| 2 | 2.PROANTCOM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 94,2 %— | — | — | 378,7 K RON |
| 3 | 3.PROROBCOM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 94,2 %— | — | — | 378,7 K RON |
| 4 | 4.HASAVO SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 91 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 92,2 K RON | |
| 5 | 5.ZOVI CONSULTING SRLnou | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 82,2 %— | — | — | 95,9 K RON |
| 6 | 6.BORANIC TOUR SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 14,8 K RON | |
| 7 | 7.RELDAS ELECTRIC SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 81,9 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 21,6 K RON | |
| 8 | 8.CORMAD CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 81,6 %— | — | — | 133,5 K RON |
| 9 | 9.ECRAN SRL▲ 54 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 80,7 %▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 15 K RON | |
| 10 | 10.ARSENESCU & ASOCIAŢII SRL▲ 35 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 80,6 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 112,7 K RON | |
| 11 | 11.ETIAN CONSULT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,3 %— | — | — | 165,5 K RON |
| 12 | 12.BIBLOS SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,2 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 85,8 K RON | |
| 13 | 13.NTX PROJEKT SRLnou | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 77,4 %— | — | — | 90,8 K RON |
| 14 | 14.EVALUX SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77,4 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 98,5 K RON | |
| 15 | 15.VP ENERGY SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Mogeşti, Comuna Slătioara, Vâlcea | 76,6 %— | — | — | 7,7 K RON |
| 16 | 16.RAO CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 75,7 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 62,2 K RON | |
| 17 | 17.DOMI FIRE PROIECT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 75,2 %— | — | — | 30,4 K RON |
| 18 | 18.ROSICAD SRL-Dnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,4 %— | — | — | 22,3 K RON |
| 19 | 19.PROMARKETING SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,9 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 547 K RON | |
| 20 | 20.KEOMAR ENGINEERS SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,8 %— | — | — | 102,2 K RON |
| 21 | 21.REB CONSULTING SRL▲ 164 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 71,4 %▲ 1.296,7 % | ▲ 1.296,7 % | 8,1 K RON | |
| 22 | 22.MAC-A.P.C. SRL▲ 143 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 70,8 %▲ 846,1 % | ▲ 846,1 % | 299,9 K RON | |
| 23 | 23.TRADLEX SRL▲ 282 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 70,8 %— | — | 8,9 K RON | |
| 24 | 24.VLADI PROJECT ENGINEERING S.R.L.nou | Sat Dobriceni, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 70 %— | — | — | 266,6 K RON |
| 25 | 25.INFOTOUR SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 69,7 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 44,3 K RON | |
| 26 | 26.PROPRAMM SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 69,1 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 236 K RON | |
| 27 | 27.TINCONT SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68,8 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 53,2 K RON | |
| 28 | 28.FLEXCON SRL▲ 37 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67 %▲ 79 % | ▲ 79 % | 223,8 K RON | |
| 29 | 29.HIDRORURAL CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,4 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 16,4 K RON | |
| 30 | 30.GEOEDIT SRL▲ 312 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,4 %— | — | 2,3 K RON | |
| 31 | 31.EXPERTCONT SRL▲ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,1 %▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 91,1 K RON | |
| 32 | 32.3D DISCOVERY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 65,5 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 33 | 33.INFRARUT-CONS SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 65 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 40,6 K RON | |
| 34 | 34.DALEXIS CONSULTING SRL▼ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64,5 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 74,5 K RON | |
| 35 | 35.PROMIXCOM SRL▲ 313 | Sat Casa Veche, Comuna Olanu, Vâlcea | 63,6 %— | — | 70,8 K RON | |
| 36 | 36.HIDROASISTENŢĂ SRL▲ 337 | Sat Piscu Pietrei, Comuna Budeşti, Vâlcea | 62,9 %— | — | 10,8 K RON | |
| 37 | 37.DIRECTION FOR BUSINESS GRUP SRL▲ 27 | Sat Popeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 61,9 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 274,4 K RON | |
| 38 | 38.SMX MAX SOLUTION SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,9 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 23 K RON | |
| 39 | 39.GPA GOLDMAN & MORGAN SRL▲ 172 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 60,7 %▲ 2.526 % | ▲ 2.526 % | 208,7 K RON | |
| 40 | 40.COVRESCU SRL▲ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,5 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 213,6 K RON | |
| 41 | 41.NEMOVA SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,1 %▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 23,1 K RON | |
| 42 | 42.DELTA LAND TOCAD SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,8 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 43 | 43.INTOL SRL▲ 117 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,8 %▲ 565,3 % | ▲ 565,3 % | 17,6 K RON | |
| 44 | 44.DUMRAND SRL▲ 115 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56 %▲ 515,7 % | ▲ 515,7 % | 4,3 K RON | |
| 45 | 45.PRO VEDRA SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 76,3 K RON | |
| 46 | 46.INPRODESIGN SRL▼ 9 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 55,8 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 14,1 K RON | |
| 47 | 47.EXTRAVET-SERV SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 55,7 %— | — | — | 28,4 K RON |
| 48 | 48.CARMEN DRAGUTESCU SRL▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,4 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 20,3 K RON | |
| 49 | 49.EFICIENT TRAVEL SRLnou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 55,3 %— | — | — | 12,5 K RON |
| 50 | 50.INSTALCONSULT SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 54,9 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 133,1 K RON | |
| 51 | 51.BOGALEX CONSULTING SRL▲ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 54,3 %▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 60,8 K RON | |
| 52 | 52.CONERO MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,8 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 53 | 53.GEOMETRIA CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 54 | 54.CATHYA CONSULTING GROUP SRLnou | Sat Stăneşti-Lunca, Comuna Lungeşti, Vâlcea | 52,1 %— | — | 44,8 K RON | |
| 55 | 55.VEVE M.P. CONSULT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,8 %— | — | — | 31,2 K RON |
| 56 | 56.TAMEX SRL▲ 76 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,7 %▲ 226,4 % | ▲ 226,4 % | 142,2 K RON | |
| 57 | 57.NDE VISREM SRL▼ 22 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 51,6 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 143,3 K RON | |
| 58 | 58.GRUP AXA SRL▲ 267 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,2 %— | — | 28 K RON | |
| 59 | 59.SLAROM COM SRL▲ 297 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Vâlcea | 50,6 %— | — | 13,8 K RON | |
| 60 | 60.AMSTAD DW CONSULT SRL▼ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 50 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 66,7 K RON | |
| 61 | 61.COMPATIBIL SRL▲ 310 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 49,6 %— | — | 107,9 K RON | |
| 62 | 62.SABINCONSULT SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 49 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 43,4 K RON | |
| 63 | 63.MASTER MKR SRLnou | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 47,7 %— | — | — | 63,9 K RON |
| 64 | 64.TEHNIC PROIECT SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,7 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 7,1 K RON | |
| 65 | 65.VILELDAFAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,6 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 66 | 66.EVEX CONSULTING SRL▲ 183 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,6 %— | — | 47 K RON | |
| 67 | 67.ID TRANSFER CONSULTING SRL▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,4 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 26,8 K RON | |
| 68 | 68.EVICONT AC SRL▲ 59 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 47,3 %▲ 186,9 % | ▲ 186,9 % | 18,1 K RON | |
| 69 | 69.GEOMETRIC SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 46,9 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 118,9 K RON | |
| 70 | 70.LACUENTA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 46,8 %— | — | — | 22,1 K RON |
| 71 | 71.GLADORU SRL▲ 42 | Sat Mateeşti, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 45,5 %▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 11,9 K RON | |
| 72 | 72.VILADI AUTO SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 45,3 %— | — | — | 17,2 K RON |
| 73 | 73.BIGAD SRL▲ 26 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,3 %▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 78,8 K RON | |
| 74 | 74.TINTOP FOREST SRLnou | Sat Cerna, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 44,9 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 75 | 75.VIALCONS SRL▼ 31 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,4 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 5,8 K RON | |
| 76 | 76.GATA CONSULTING SRL▼ 58 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,4 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 6,8 K RON | |
| 77 | 77.CONSULT TEHNIC SRL▼ 39 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,4 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 44,8 K RON | |
| 78 | 78.COMCONSULT SRL▼ 69 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,2 %▼ 42 % | ▼ 42 % | 8,1 K RON | |
| 79 | 79.DOBRIFLOR PROJECTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,2 %— | — | — | 16,8 K RON |
| 80 | 80.VS ARHITECTURA SRL▲ 220 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43 %— | — | 22,7 K RON | |
| 81 | 81.ALEXCAD SURVEY SRL▲ 211 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,9 %— | — | 14,7 K RON | |
| 82 | 82.TEO GRAPHIC SRL▼ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,7 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 13,3 K RON | |
| 83 | 83.EVICON CONSULTING SRL▼ 47 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 41,9 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 12,2 K RON | |
| 84 | 84.AS CONSULT PROIECT SRL▲ 145 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 41,1 %▲ 5.601,4 % | ▲ 5.601,4 % | 42,6 K RON | |
| 85 | 85.CLUSTER SENSE S.R.L.nou | Sat Faureşti, Comuna Făureşti, Vâlcea | 40,1 %— | — | — | 344 RON |
| 86 | 86.ROMAUDIT SRL▼ 70 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40 %▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 55,8 K RON | |
| 87 | 87.EVIDCONTAB SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,2 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 10 K RON | |
| 88 | 88.AUDIPREST SRL▲ 34 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,2 %▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | 19,2 K RON | |
| 89 | 89.PROG SRL▲ 240 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,8 %— | — | 22,8 K RON | |
| 90 | 90.EAP CONSULTING SRL▼ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,4 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 137,3 K RON | |
| 91 | 91.BLUEPRINTS BUSINESS CONSULTING S.R.L.▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,2 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 24,7 K RON | |
| 92 | 92.ID TRANSFER SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 36,8 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 92,3 K RON | |
| 93 | 93.ARHMOD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,7 %— | — | 36 K RON | |
| 94 | 94.PROINVEST SRL▲ 78 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,5 %▲ 430,3 % | ▲ 430,3 % | 146,2 K RON | |
| 95 | 95.GEOSTAR SRL▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35 %▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 14,4 K RON | |
| 96 | 96.ARHIPRO CONS SRL▲ 232 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,7 %— | — | 24,6 K RON | |
| 97 | 97.CAPED CONSULT SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 67,2 K RON | |
| 98 | 98.ARASON SRL▲ 188 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,5 %— | — | 155,6 K RON | |
| 99 | 99.OPTIMUM GEOTEHNIC SRL▲ 146 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,3 %▲ 66.580 % | ▲ 66.580 % | 78,9 K RON | |
| 100 | 100.FLORIMAGE SRL▲ 172 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,3 %— | — | 2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vâlcea
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
239 firme · 208,9 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
4 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
134 firme · 44,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
62 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
43 firme · 35 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
98 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
115 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
51 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
29 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
18 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
76 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 960 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 416,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
3 firme · 409,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 363,3 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 97,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 35 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 12 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 300 RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 0 RON