Top 100 firme — Activități profesionale, Vâlcea după marjă netă în 2010
392 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 23,9 %, iar liderul atinge 92,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ECOSYSTEM EXPERT SRL▲ 210 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 92,5 %▲ 1.618,4 % | ▲ 1.618,4 % | 33,4 K RON | |
| 2 | 2.BORANIC TOUR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 84 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 3 | 3.FEREST ING SRL▲ 347 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 83,9 %— | — | 52,9 K RON | |
| 4 | 4.DALEXIS CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82,6 %— | — | — | 85,8 K RON |
| 5 | 5.RELDAS ELECTRIC SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 81,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 21,3 K RON | |
| 6 | 6.NOSSARA SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77,9 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 33,4 K RON | |
| 7 | 7.HASAVO SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 65 K RON | |
| 8 | 8.BIBLOS SRL▲ 202 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 76,3 %▲ 1.269,5 % | ▲ 1.269,5 % | 67,1 K RON | |
| 9 | 9.COMCONSULT SRL▲ 82 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,5 %▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 20,6 K RON | |
| 10 | 10.PROMARKETING SRL▲ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 329 K RON | |
| 11 | 11.IMMO CONSULT SRL▲ 357 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,8 %— | — | 77 K RON | |
| 12 | 12.PROMOL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,8 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 13 | 13.MCT COUNT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73 %— | — | — | 26,8 K RON |
| 14 | 14.O.M.N. PROIECT SRL▲ 379 | Sat Padina, Comuna Amărăşti, Vâlcea | 65,6 %— | — | 173,1 K RON | |
| 15 | 15.SMX MAX SOLUTION SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,9 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 16 | 16.ROMAUDIT SRL▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 136,3 K RON | |
| 17 | 17.RAO CONSULTING SRL▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,8 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 32,7 K RON | |
| 18 | 18.GATA CONSULTING SRL▲ 194 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,2 %▲ 1.056 % | ▲ 1.056 % | 5,3 K RON | |
| 19 | 19.RZ SPORT MANAGEMENT SRL▲ 143 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 61 %▲ 274,5 % | ▲ 274,5 % | 620,5 K RON | |
| 20 | 20.TINCONT SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,5 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 46,6 K RON | |
| 21 | 21.NELCONSULT SRL▲ 41 | Sat Vulpueşti, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 60,5 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 7,3 K RON | |
| 22 | 22.PROD CONSULT SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,1 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 18,6 K RON | |
| 23 | 23.PROVIZUAL SRL▲ 392 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,1 %— | — | 2,5 K RON | |
| 24 | 24.INFOTOUR SRL▲ 51 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56,5 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 14,1 K RON | |
| 25 | 25.AUDIT EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,9 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 14,7 K RON | |
| 26 | 26.HIDRORURAL CONSULTING SRL▲ 33 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,9 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 30,8 K RON | |
| 27 | 27.EVALUX SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,7 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 44,6 K RON | |
| 28 | 28.TEOVET SRL▲ 18 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 53,3 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 50,1 K RON | |
| 29 | 29.TOTAL PROIECT SRL▲ 166 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,2 %▲ 562,9 % | ▲ 562,9 % | 37,4 K RON | |
| 30 | 30.PROPRAMM SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 106,8 K RON | |
| 31 | 31.DRAG TRANS SRL▲ 292 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 51,6 %— | — | 28,4 K RON | |
| 32 | 32.ŞOREGA-VET SRLnou | Sat Copăceni, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 51,6 %— | — | — | 36,9 K RON |
| 33 | 33.AMSTAD DW CONSULT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,4 %— | — | — | 56,2 K RON |
| 34 | 34.CARMEN DRAGUTESCU SRL▲ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 50,5 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 24,9 K RON | |
| 35 | 35.NDE VISREM SRL▲ 44 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 48,4 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 194,5 K RON | |
| 36 | 36.EVICON CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 48,2 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 9,9 K RON | |
| 37 | 37.INPRODESIGN SRL▲ 14 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 47,2 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 12,6 K RON | |
| 38 | 38.CONSULT TEHNIC SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47 %— | — | 70,8 K RON | |
| 39 | 39.ACTUAL SRL▲ 155 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 46,4 %▲ 471,6 % | ▲ 471,6 % | 1,4 K RON | |
| 40 | 40.VILEDIL SRL▲ 140 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,8 %▲ 380,9 % | ▲ 380,9 % | 22,4 K RON | |
| 41 | 41.ARHICOMPLEX SRL▼ 10 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 45,3 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 74,1 K RON | |
| 42 | 42.TEO GRAPHIC SRL▲ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,1 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 14,9 K RON | |
| 43 | 43.CONS TRUST SRL▲ 111 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,9 %▲ 142,6 % | ▲ 142,6 % | 13,9 K RON | |
| 44 | 44.VIALCONS SRL▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,6 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 12,1 K RON | |
| 45 | 45.ARSENESCU & ASOCIAŢII SRLnou | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 44,6 %— | — | — | 12,4 K RON |
| 46 | 46.SAMI CONSULT SRL▲ 156 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,5 %▲ 535,1 % | ▲ 535,1 % | 39,5 K RON | |
| 47 | 47.DIVERS PROD SRL▼ 38 | Sat Bârseşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 43,9 %▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 18,4 K RON | |
| 48 | 48.INFRARUT-CONS SRL▼ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,8 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 13,9 K RON | |
| 49 | 49.ALMADIX PREST SRL▲ 132 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43 %▲ 358,5 % | ▲ 358,5 % | 16,4 K RON | |
| 50 | 50.INSTALCONSULT SRL▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,6 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 142 K RON | |
| 51 | 51.NICOM NS SRL▲ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,2 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 29,3 K RON | |
| 52 | 52.SABINCONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 41,7 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 27,1 K RON | |
| 53 | 53.ID TRANSFER CONSULTING SRL▲ 89 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 41,4 %▲ 102,4 % | ▲ 102,4 % | 26,2 K RON | |
| 54 | 54.NEMOVA SRL▲ 78 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,3 %▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 14,3 K RON | |
| 55 | 55.ALRALO GRUP SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,3 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 34,2 K RON | |
| 56 | 56.DARO PROIECT SRL▲ 56 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,7 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 897,5 K RON | |
| 57 | 57.ALTOINVEST SRLnou | Sat Prundeni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 39,6 %— | — | 8,2 K RON | |
| 58 | 58.EAP CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,6 %▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 136,7 K RON | |
| 59 | 59.PRO VEDRA SRL▲ 97 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,3 %▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 33,6 K RON | |
| 60 | 60.EXPERTCONT SRL▼ 59 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,1 %▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 11,9 K RON | |
| 61 | 61.ARHISPACE SRL▲ 356 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,9 %— | — | 60,6 K RON | |
| 62 | 62.MONSAN SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,7 %▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 2 K RON | |
| 63 | 63.ECRAN SRL▲ 322 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,6 %— | — | 6,2 K RON | |
| 64 | 64.DIRECTION FOR BUSINESS GRUP SRL▲ 29 | Sat Popeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 37,6 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 2,2 K RON | |
| 65 | 65.FLEXCON SRL▼ 38 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,5 %▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 108,4 K RON | |
| 66 | 66.MORSA MANAGEMENT SRL▲ 37 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 37,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 2,8 K RON | |
| 67 | 67.CONSINLIFE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,9 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 64,2 K RON | |
| 68 | 68.MODDRUM CONSTRUCT SRL▼ 47 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,3 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 21 K RON | |
| 69 | 69.COVRESCU SRL▲ 174 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,1 %▲ 1.700,5 % | ▲ 1.700,5 % | 57,6 K RON | |
| 70 | 70.CIORANU ION SRL▼ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35 %▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 45,9 K RON | |
| 71 | 71.TEHNIC PROIECT SRL▲ 334 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35 %— | — | 3,3 K RON | |
| 72 | 72.EUCONS SRLnou | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 34,5 %▲ 253,5 % | ▲ 253,5 % | 41,4 K RON | |
| 73 | 73.EXCELSIOR SRL▲ 217 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,2 %— | — | 6,7 K RON | |
| 74 | 74.LORENTZ CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,6 %— | — | 31,5 K RON | |
| 75 | 75.ARH MANAGEMENT SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,4 %▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 43,6 K RON | |
| 76 | 76.HIDROTOP SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 32,8 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 63,7 K RON | |
| 77 | 77.PODRUM PROIECT SRL▲ 71 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 32,5 %▲ 65 % | ▲ 65 % | 75 K RON | |
| 78 | 78.MARDOR CONSULT SRL▼ 49 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 32,2 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 13,2 K RON | |
| 79 | 79.TOPDESIGN SRL▲ 156 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 31,5 %▲ 1.158,8 % | ▲ 1.158,8 % | 71,7 K RON | |
| 80 | 80.ID TRANSFER SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,2 %— | — | — | 50,5 K RON |
| 81 | 81.FARMASERV SRL▲ 8 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 31,1 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 73,9 K RON | |
| 82 | 82.CALIPSO TRANSPORT TRACTĂRI VÂLCEA SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 15,7 K RON | |
| 83 | 83.GEOMETRIC SRL▲ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 37,4 K RON | |
| 84 | 84.PROVICAD SRL▲ 199 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30 %— | — | 50 K RON | |
| 85 | 85.ALEXPERT SRL▼ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,8 %▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 4,5 K RON | |
| 86 | 86.BOGALEX CONSULTING SRL▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,7 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 60,2 K RON | |
| 87 | 87.BA-MA SRL▲ 56 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,2 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 27,9 K RON | |
| 88 | 88.LABORATOR X-RAY SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,1 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 209,2 K RON | |
| 89 | 89.DAN TUDOR SRL▲ 47 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 94,6 K RON | |
| 90 | 90.BEFAC SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28,8 %▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 143,4 K RON | |
| 91 | 91.TRADMEDIA SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28,5 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 17,7 K RON | |
| 92 | 92.DRUM-POD-PROIECT SRL▲ 187 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27,4 %— | — | 8,7 K RON | |
| 93 | 93.VBED PREST SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,8 %— | — | — | 535 RON |
| 94 | 94.KONTAS EXPERT SRL▲ 69 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,9 %▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 27,1 K RON | |
| 95 | 95.EUROCERT SRL▲ 147 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 25,8 %▲ 1.182,1 % | ▲ 1.182,1 % | 13,3 K RON | |
| 96 | 96.RONIS PROIECT SRL▲ 63 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,1 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 27,1 K RON | |
| 97 | 97.EVIDCONTAB SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,3 %▼ 46 % | ▼ 46 % | 7,1 K RON | |
| 98 | 98.NUTZY SRL▲ 48 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,1 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 15,3 K RON | |
| 99 | 99.BIGAD SRL▲ 186 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24 %— | — | 40,8 K RON | |
| 100 | 100.VIROTEHNIC SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,9 %▼ 43 % | ▼ 43 % | 154 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vâlcea
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
239 firme · 208,9 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
4 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
134 firme · 44,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
62 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
43 firme · 35 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
98 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
115 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
51 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
29 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
18 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
76 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 960 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 416,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
3 firme · 409,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 363,3 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 97,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 35 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 12 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 300 RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 0 RON