Top 100 firme — Construcții, Timiș după marjă netă în 2025
3.584 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 82,5 %, iar liderul atinge 40.700,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DPI SRL▲ 13 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 40.700,3 %▲ 9.172,2 % | ▲ 9.172,2 % | 425,3 K RON | |
| 2 | 2.LINDBERG INVESTMENTS S.R.L.▲ 3.861 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 16.134,2 %— | — | 96,8 K RON | |
| 3 | 3.HARTMANN RO SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5.665,4 %▲ 717,3 % | ▲ 717,3 % | 21,9 mil. RON | |
| 4 | 4.SOCRITA TEAM CONSTRUCT S.R.L.▲ 2.858 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5.252,2 %— | — | 640,9 K RON | |
| 5 | 5.MARY NICOLE LINE S.R.L.▲ 1.209 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 5.214,6 %▲ 23.231,5 % | ▲ 23.231,5 % | 88,6 K RON | |
| 6 | 6.SMART HOME CONSTRUCT SRL▲ 3.390 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2.705 %— | — | 94,7 K RON | |
| 7 | 7.CASEDORCONS SRL▲ 205 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1.921,2 %▲ 2.623,6 % | ▲ 2.623,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.RAMARA STEF HOLDING S.R.L.▲ 3.869 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 1.601,7 %— | — | 386,1 K RON | |
| 9 | 9.TAD DARIA INSTAL S.R.L.▲ 3.883 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1.130,3 %— | — | 39,6 K RON | |
| 10 | 10.M.G. INSTAL SRL▲ 1.769 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 682 %▲ 6.909 % | ▲ 6.909 % | 237,3 K RON | |
| 11 | 11.MS JHON CONSTRUCT SRLnou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 629,5 %— | — | 22 K RON | |
| 12 | 12.EDGE CONSULTING SERVICES S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 544,8 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.EDUARDO-F INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 542,9 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 14 | 14.CIVICA PLUS SRL▲ 356 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 487,5 %▲ 740,9 % | ▲ 740,9 % | 38,4 K RON | |
| 15 | 15.R&C TEAM CONSTRUCT S.R.L.▲ 154 | Municipiul Timişoara, Timiş | 382,5 %▲ 414,8 % | ▲ 414,8 % | 481,6 K RON | |
| 16 | 16.MARROCONS S.R.L.▲ 3.354 | Municipiul Timişoara, Timiş | 341,6 %— | — | 159,7 K RON | |
| 17 | 17.DEC ORDEANU COMPANY S.R.L.▲ 2.344 | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 335,4 %▲ 16.922,8 % | ▲ 16.922,8 % | 221,3 K RON | |
| 18 | 18.CONSTRUCTON SRL▲ 1.169 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 307,2 %▲ 1.228,2 % | ▲ 1.228,2 % | 62,1 K RON | |
| 19 | 19.M SING SOLUTIONS S.R.L.▲ 3.629 | Municipiul Timişoara, Timiş | 270,2 %— | — | 140,3 K RON | |
| 20 | 20.PRETORIAN GENERAL SRL▲ 2.790 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 263,8 %— | — | 431,7 K RON | |
| 21 | 21.TO - TECHNIK SRL▲ 2.642 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 253,9 %— | — | 102,1 K RON | |
| 22 | 22.GSM VICTORIA 2018 S.R.L.▲ 3.591 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 241,2 %— | — | 119,3 K RON | |
| 23 | 23.STEN BAUZEIT SRL▲ 3.122 | Municipiul Timişoara, Timiş | 199,8 %— | — | 227,7 K RON | |
| 24 | 24.ALTHEMMA PRO INVEST S.R.L.▲ 62 | Municipiul Timişoara, Timiş | 183,9 %▲ 119,3 % | ▲ 119,3 % | 196,9 K RON | |
| 25 | 25.ALBVEST SRLnou | Sat Albina, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 169,1 %▲ 897,5 % | ▲ 897,5 % | 311 K RON | |
| 26 | 26.CONSTRUCT EUROFAD SRL▲ 3.667 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 166,1 %— | — | 87,4 K RON | |
| 27 | 27.KOLBAU HEMACONS SRL▲ 958 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 162,7 %▲ 456,8 % | ▲ 456,8 % | 96,2 K RON | |
| 28 | 28.HUSER CONSTRUCT S.R.L.▲ 2.158 | Municipiul Timişoara, Timiş | 158,7 %▲ 4.011,4 % | ▲ 4.011,4 % | 45,7 K RON | |
| 29 | 29.BYAMAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 3.406 | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | 155,4 %— | — | 144,7 K RON | |
| 30 | 30.COSTART DECOR SRL▲ 3.542 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 148,3 %— | — | 92,1 K RON | |
| 31 | 31.SMART MOB SRL▲ 1.703 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 147,6 %▲ 1.304,4 % | ▲ 1.304,4 % | 125,2 K RON | |
| 32 | 32.AGRO-CEN SRL▲ 3 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 140,8 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 587 K RON | |
| 33 | 33.TRAVERSO REAL ESTATE S.R.L.▲ 2.984 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 139,1 %— | — | 13,6 K RON | |
| 34 | 34.CHITI INSTAL S.R.L.nou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 131,2 %— | — | 521,5 K RON | |
| 35 | 35.PRIME DEVELOP & BUILD S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 128,4 %— | — | — | 8 K RON |
| 36 | 36.ONAGA INSTAL CONSTRUCT SRL▲ 671 | Municipiul Timişoara, Timiş | 123,1 %▲ 208,2 % | ▲ 208,2 % | 307,1 K RON | |
| 37 | 37.CECOGHI SRL▲ 3.055 | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 119,5 %— | — | 48,8 K RON | |
| 38 | 38.COREPREST WINTECH HOME S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 109,1 %— | — | 89,8 K RON | |
| 39 | 39.AR ESTRUCTURAS SRL▲ 2.073 | Municipiul Timişoara, Timiş | 104,6 %▲ 2.110,6 % | ▲ 2.110,6 % | 179 K RON | |
| 40 | 40.MCD PROPERTY GROUP S.R.L.▲ 1.153 | Municipiul Timişoara, Timiş | 104,2 %▲ 353,3 % | ▲ 353,3 % | 16,9 K RON | |
| 41 | 41.JVN & SON PROCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 99 %— | — | — | 89,1 K RON |
| 42 | 42.TRUECONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,1 %— | — | — | 388,3 K RON |
| 43 | 43.ADN INSTAL S.R.L.nou | Sat Dragoieşti, Comuna Racovita, Timiş | 96,6 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 44 | 44.CLIMA SALON S.R.L.nou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 96,5 %— | — | — | 347,3 K RON |
| 45 | 45.BVV VASY CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,3 %— | — | — | 169,5 K RON |
| 46 | 46.BAU MR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,8 %— | — | — | 106,3 K RON |
| 47 | 47.ELENUT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 94,1 %— | — | — | 126,8 K RON |
| 48 | 48.EURO MOS CONSART SRLnou | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 93,4 %— | — | 24,5 K RON | |
| 49 | 49.CONSTRUCT FAST QUALITY S.R.L.nou | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 93,4 %— | — | — | 364,2 K RON |
| 50 | 50.GRIGTOF S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,4 %— | — | — | 154 K RON |
| 51 | 51.SCHMIDT & CO ABONAMENTE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,3 %— | — | — | 367,4 K RON |
| 52 | 52.ALE PROCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 93,2 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 53 | 53.HIDRO STAR 88 S.R.L.nou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 92,8 %— | — | — | 86,8 K RON |
| 54 | 54.PROFESSIONAL DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,4 %— | — | 892,5 K RON | |
| 55 | 55.LUX-AMAEM CONFORT S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 92,2 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 56 | 56.ADALV S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,5 %— | — | — | 197,8 K RON |
| 57 | 57.NANICONSTRUCT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,4 %— | — | — | 352,7 K RON |
| 58 | 58.EAG ENERGY GROUP S.R.L.nou | Oraş Gătaia, Timiş | 90,9 %— | — | — | 205,3 K RON |
| 59 | 59.OPREA TOP CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Folea, Comuna Voiteg, Timiş | 88,6 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 60 | 60.FOR FRESH 2 GO SRL▲ 1.152 | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,3 %▲ 293,2 % | ▲ 293,2 % | 380,6 K RON | |
| 61 | 61.STANIMAR FUTURE BUILD S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,2 %— | — | — | 610,9 K RON |
| 62 | 62.ATU FIN S.R.L.▼ 16 | Sat Criciova, Comuna Criciova, Timiş | 88,1 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 387,2 K RON | |
| 63 | 63.ELLA & MATY CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 87,8 %— | — | — | 342,8 K RON |
| 64 | 64.MPA STRUCTUR S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 87,6 %— | — | — | 355,4 K RON |
| 65 | 65.QUO VADIS DOMINE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 86,9 %— | — | — | 63,1 K RON |
| 66 | 66.EDILE BUTAR IULIAN S.R.L.▲ 182 | Municipiul Timişoara, Timiş | 86,8 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 26,1 K RON | |
| 67 | 67.DORIN BAU S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 86,7 %— | — | — | 851,6 K RON |
| 68 | 68.BOLOJAN FAST FOOD S.R.L.▲ 31 | Sat Dolaţ, Comuna Livezile, Timiş | 86,4 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 3,4 K RON | |
| 69 | 69.DRENCO STAR SRL▲ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | 86,1 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 236,4 K RON | |
| 70 | 70.MIF RESIDENCE S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 85,8 %— | — | — | 74,6 K RON |
| 71 | 71.SFIMCO2018 S.R.L.▲ 2.182 | Sat Beregsău Mic, Comuna Săcălaz, Timiş | 85,6 %▲ 2.753,3 % | ▲ 2.753,3 % | 7,1 K RON | |
| 72 | 72.SONIC-BAU S.R.L.▲ 142 | Municipiul Timişoara, Timiş | 85,4 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.STABILOSOL SRL▼ 6 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 85,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 417,8 K RON | |
| 74 | 74.CROW CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 85,2 %— | — | — | 34,1 K RON |
| 75 | 75.MD IASCONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 85 %— | — | — | 213,1 K RON |
| 76 | 76.MARTINA REZIDENZIALE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 84,8 %— | — | 232 K RON | |
| 77 | 77.FE CONSTRUCT TM S.R.L.nou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 84,7 %— | — | — | 143,5 K RON |
| 78 | 78.ALPIN CAVE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 84,5 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 78,8 K RON | |
| 79 | 79.C.R. J. CORJUC CONSTRUCT SRL▲ 40 | Sat Petroasa Mare, Comuna Victor Vlad Delamarina, Timiş | 84,4 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.GREEN ONE S.R.L.nou | Municipiul Lugoj, Timiş | 84,3 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 81 | 81.MANOLE & MEȘTERII LUI S.R.L.nou | Sat Opatiţa, Oraş Deta, Timiş | 84,3 %— | — | — | 11,2 K RON |
| 82 | 82.START WORKING S.R.L.▲ 451 | Municipiul Timişoara, Timiş | 84,3 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 3,3 K RON | |
| 83 | 83.DARALEX BANAT CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 84,2 %— | — | — | 98,7 K RON |
| 84 | 84.WECONSTRUCT 2025 S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 84,1 %— | — | — | 71 K RON |
| 85 | 85.NYKVY BUILD S.R.L.▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 84 %0,0% | 0,0% | 4,2 K RON | |
| 86 | 86.FLORIN & GIANINA CONSTRUCT S.R.L.▼ 56 | Municipiul Timişoara, Timiş | 83,9 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 196,8 K RON | |
| 87 | 87.TIRILOY S.R.L.▲ 852 | Municipiul Timişoara, Timiş | 83,8 %▲ 174,7 % | ▲ 174,7 % | 110,7 K RON | |
| 88 | 88.SAV CONSTRUCT - JIM S.R.L.▲ 114 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 83,7 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 295 K RON | |
| 89 | 89.URBANPRO BUILD S.R.L.nou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 83,6 %— | — | — | 341,2 K RON |
| 90 | 90.PRYKOP CONSTRUCT 2022 S.R.L.▲ 48 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 83,5 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 8,4 K RON | |
| 91 | 91.NIGHTHAWK MECHANICAL AND ELECTRICAL SERVICES S.R.L.nou | Sat Maşloc, Comuna Maşloc, Timiş | 83,3 %— | — | — | 40,7 K RON |
| 92 | 92.GLOBAL UTIL S.R.L.nou | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 83,2 %— | — | — | 53,8 K RON |
| 93 | 93.ASSAME STAR EUROPE SRL▲ 157 | Municipiul Timişoara, Timiş | 83,1 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 342,7 K RON | |
| 94 | 94.BUJOR CONS S.R.L.nou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 82,9 %— | — | 13,5 K RON | |
| 95 | 95.IMPULSO CONSTRUX S.R.L.▼ 8 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 82,8 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 401,7 K RON | |
| 96 | 96.CRISTINA SI OLI S.R.L.nou | Sat Teremia Mică, Comuna Teremia Mare, Timiş | 82,8 %— | — | — | 146,5 K RON |
| 97 | 97.GIGI DYNAMIC CONSTRUCT S.R.L.▲ 496 | Municipiul Timişoara, Timiş | 82,7 %▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 319,6 K RON | |
| 98 | 98.N&A PRO CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Petrovaselo, Oraş Recaş, Timiş | 82,7 %— | — | — | 207,9 K RON |
| 99 | 99.CLAST VEST ENGINEERING SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 82,7 %— | — | — | 165,4 K RON |
| 100 | 100.UNIVERSAL TIM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 82,5 %— | — | — | 184,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Timiș
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
654 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.470 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
113 firme · 998,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
528 firme · 958,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
487 firme · 840,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
47 firme · 353 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
409 firme · 280 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
176 firme · 130 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
134 firme · 121,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
94 firme · 95,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
151 firme · 77,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
24 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
25 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
20 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
22 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
42 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
21 firme · 12 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
28 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 360 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 248,1 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 166,2 K RON