Top 100 firme — Sănătate după marjă netă în 2020
19.758 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 103,1 %, iar liderul atinge 119.900 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MICRO DIAGNOSTIC S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 119.900 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 2 | 2.OWLS NICE PUB SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7.080,2 %— | — | — | 70,8 K RON |
| 3 | 3.TEORODENT SRL▲ 18.117 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5.470 %— | — | 153,4 K RON | |
| 4 | 4.HOMERELAX CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 2.558 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 5 | 5.TRANSLET SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2.325,1 %▲ 5.127,2 % | ▲ 5.127,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.FINEX INGRIJIRE BATRANI SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Baloteşti, Ilfov | 2.183,6 %— | — | 43,7 K RON | |
| 7 | 7.BEAUTY FRAGKONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.128,6 %— | — | 522,6 K RON | |
| 8 | 8.CRIO 94 IMPEX SRL▲ 4.733 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 1.943,2 %▲ 3.207,6 % | ▲ 3.207,6 % | 52,5 K RON | |
| 9 | 9.EVOQUE DENTAL CLINIC SRL▲ 16.846 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.834,8 %— | — | 69,7 K RON | |
| 10 | 10.NAIZ HOUSE OF BEAUTY S.R.L.▲ 16.794 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1.481,6 %— | — | 430,6 K RON | |
| 11 | 11.MEDICAL FAMILY SRL▲ 16.144 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.401 %— | — | 282,4 K RON | |
| 12 | 12.DENTIS SRL▲ 17.513 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.230,5 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.ACODENT SRL▲ 16.814 | Municipiul Craiova, Dolj | 1.212,4 %— | — | 86,3 K RON | |
| 14 | 14.FEMME CLINIC SRL▲ 17.177 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.155,5 %— | — | 2,2 mil. RON | |
| 15 | 15.OPTILENS MED SRL▲ 18.124 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.148,8 %— | — | 199,5 K RON | |
| 16 | 16.LAGOPACK SRL▲ 9.138 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 961,4 %▲ 3.032,5 % | ▲ 3.032,5 % | 235,9 K RON | |
| 17 | 17.LOVEBOUND EVENTS S.R.L.▲ 17.550 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 785,5 %— | — | 130,4 K RON | |
| 18 | 18.MEDOS H IMPEX SRL▲ 14.974 | Municipiul Buzău, Buzău | 783,9 %▲ 81.556,3 % | ▲ 81.556,3 % | 125,4 K RON | |
| 19 | 19.STOMANALDENT SRL▲ 16.848 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 769,8 %— | — | 80,3 K RON | |
| 20 | 20.DANTE COM SERV SRL▲ 12.849 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 698,9 %▲ 6.524,6 % | ▲ 6.524,6 % | 57,1 K RON | |
| 21 | 21.CONMEDICA SRL▲ 6.119 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 440,2 %▲ 786,1 % | ▲ 786,1 % | 117,7 K RON | |
| 22 | 22.JASMINE DENTAL CLINIC SRL▲ 15.434 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 420 %— | — | 80,5 K RON | |
| 23 | 23.VISION 2009 SRL▲ 9.928 | Sat Tamaşu, Comuna Dealu, Harghita | 408,6 %▲ 1.478,7 % | ▲ 1.478,7 % | 886,3 K RON | |
| 24 | 24.PREMIUM HEALTH CARE SRL▲ 18.107 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 356,7 %— | — | 579,6 K RON | |
| 25 | 25.CABINET MEDICAL DR FEHÉR GABRIELLA S.R.L.▲ 10.598 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 350,8 %▲ 1.491,7 % | ▲ 1.491,7 % | 799,9 K RON | |
| 26 | 26.I.D.S. LABORATORIES SRL▲ 4.099 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 349,5 %▲ 454,4 % | ▲ 454,4 % | 387,5 K RON | |
| 27 | 27.CLINIC POINT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 301,1 %— | — | — | 182,8 K RON |
| 28 | 28.THEO`S WELLNESS S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | 284,2 %— | — | — | 25,7 K RON |
| 29 | 29.CLINIQUE ONE MED&SPA SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 281,4 %▲ 178,1 % | ▲ 178,1 % | 6,7 K RON | |
| 30 | 30.MISAN CONS QI S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 272,1 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 31 | 31.DENTA EXPERT SRL▲ 2.174 | Municipiul Zalău, Sălaj | 263,9 %▲ 233,9 % | ▲ 233,9 % | 10,6 K RON | |
| 32 | 32.CENTRUL MEDICAL METAMED S.R.L.▲ 1.715 | Municipiul Braşov, Braşov | 262,6 %▲ 213,8 % | ▲ 213,8 % | 15,8 K RON | |
| 33 | 33.BOARDWALK INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 259,8 %— | — | 2,2 K RON | |
| 34 | 34.TURIS DENT S.R.L.nou | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 259,7 %— | — | — | 68,9 K RON |
| 35 | 35.CM IMPLANT SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 250,3 %— | — | 16,9 K RON | |
| 36 | 36.OSTEOMED SRL▲ 17.367 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 240,9 %— | — | 28 K RON | |
| 37 | 37.NUTRITIA PENTRU TOTI SRL▲ 15.998 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 238 %— | — | 208,7 K RON | |
| 38 | 38.ZAEZ SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 235,8 %▲ 483,2 % | ▲ 483,2 % | 10,5 K RON | |
| 39 | 39.KINETO ORTOCLINIC S.R.L.▲ 17.184 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 215,3 %— | — | 40,5 K RON | |
| 40 | 40.HEALING CAYO&ARGON S.R.L.▲ 251 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 205,2 %▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 125,2 K RON | |
| 41 | 41.DENTAL VELICU SRL▲ 17.310 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 204,9 %— | — | 132,9 K RON | |
| 42 | 42.BENEFIC MASAJ IN S.R.L.▲ 1.560 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 193,7 %▲ 128 % | ▲ 128 % | 30,2 K RON | |
| 43 | 43.FIZIOKINETOCB S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 193,4 %— | — | — | 67,9 K RON |
| 44 | 44.PROMEDICA SISTEM SRL▲ 11.546 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 186,6 %▲ 984,4 % | ▲ 984,4 % | 121 K RON | |
| 45 | 45.ARIASANMED S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 178,4 %— | — | — | 92,9 K RON |
| 46 | 46.AMADENT TOP SRL▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 176,6 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 41 K RON | |
| 47 | 47.HANUL PODUL LUI VLADAU SRL▲ 12.317 | Sat Slănic, Comuna Aninoasa, Argeş | 171,3 %▲ 1.207,8 % | ▲ 1.207,8 % | 5,7 K RON | |
| 48 | 48.DENTISTRYBYM S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 165,2 %— | — | — | 14 K RON |
| 49 | 49.MIHDENTAL PRAXIS S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 157,8 %— | — | — | 120,1 K RON |
| 50 | 50.DENTAURUM PLUS SRL▲ 11.777 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 151,8 %▲ 849,9 % | ▲ 849,9 % | 411,6 K RON | |
| 51 | 51.NURSING MEDICA SRL▲ 16.252 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 150,7 %— | — | 452,9 K RON | |
| 52 | 52.MONIDENT SRL▲ 14.893 | Municipiul Zalău, Sălaj | 148,9 %▲ 12.963,2 % | ▲ 12.963,2 % | 123,2 K RON | |
| 53 | 53.ADA - OPTIC SRL▲ 1.630 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 148,3 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 10,2 K RON | |
| 54 | 54.MIGLIARI DENT SRLnou | Sat Birda, Comuna Birda, Timiş | 146,5 %— | — | 88,4 K RON | |
| 55 | 55.ANMARDENT SRL▲ 10.634 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 146,5 %▲ 576,9 % | ▲ 576,9 % | 107,9 K RON | |
| 56 | 56.BALANCE CENTER S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 143,5 %— | — | — | 48,8 K RON |
| 57 | 57.AMBULANTA EXPRESS S.R.L.▲ 17.820 | Municipiul Braşov, Braşov | 142,8 %— | — | 81,4 K RON | |
| 58 | 58.MILCAV DENTAL SRL▲ 17.013 | Municipiul Dej, Cluj | 141,5 %— | — | 2,4 K RON | |
| 59 | 59.CHARISMA ART DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 138,1 %— | — | — | 94,8 K RON |
| 60 | 60.ANDVER TRADING INTERNAŢIONAL SRL▲ 936 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 137,5 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 199,9 K RON | |
| 61 | 61.LUNGVAS SRL▲ 11.720 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 136,2 %▲ 738,2 % | ▲ 738,2 % | 314,6 K RON | |
| 62 | 62.TT DENTAL SRL▲ 66 | Municipiul Timişoara, Timiş | 136,1 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 13,8 K RON | |
| 63 | 63.EU PROGRAM EXPERT SRL▲ 7.015 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 133,5 %▲ 206,6 % | ▲ 206,6 % | 5,6 K RON | |
| 64 | 64.DERMOSAN SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 130,9 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 23,4 K RON | |
| 65 | 65.ESTEDENT SRL▲ 10.732 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 129,1 %▲ 511,4 % | ▲ 511,4 % | 391,9 K RON | |
| 66 | 66.KINETOSTARS MED S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 128,1 %— | — | 17,2 K RON | |
| 67 | 67.RALYX DENT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 126,2 %— | — | — | 22,6 K RON |
| 68 | 68.NEONATOLOGIE BURDAN RODICA SRL▲ 398 | Municipiul Arad, Arad | 124,4 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 33,4 K RON | |
| 69 | 69.CABINET MEDICAL RECUPERARE ,,FIZIO-SPORT" SRL▲ 18.017 | Municipiul Timişoara, Timiş | 123,8 %— | — | 24,9 K RON | |
| 70 | 70.DR. NEDELCU MIHAELA REUMATOLOGIE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 123,1 %— | — | — | 87,4 K RON |
| 71 | 71.ZON PREVENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 122,2 %— | — | 61,8 K RON | |
| 72 | 72.JOOLIE DENTAL KIDS SRL▲ 18.257 | Municipiul Arad, Arad | 121,5 %— | — | 155,9 K RON | |
| 73 | 73.MIA DENT SRL▲ 14.700 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 121,3 %▲ 6.638,3 % | ▲ 6.638,3 % | 103,4 K RON | |
| 74 | 74.ACUVAS MED S.R.L.▲ 1.714 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 121,2 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 21,7 K RON | |
| 75 | 75.FIZIOSONOART S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 119,6 %— | — | — | 18,4 K RON |
| 76 | 76.DANCOST SRL▲ 15.383 | Municipiul Craiova, Dolj | 119,4 %— | — | 296,5 K RON | |
| 77 | 77.HOPE MEDMIK S.R.L.▲ 15.807 | Municipiul Brăila, Brăila | 117,3 %— | — | 9,2 K RON | |
| 78 | 78.DRC DENTAL LINE S.R.L.▲ 7.349 | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 116,5 %▲ 180,5 % | ▲ 180,5 % | 304,2 K RON | |
| 79 | 79.TRANSILVANIA HEALING CENTRE SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 114,6 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 96,3 K RON | |
| 80 | 80.ML PAINLESS DENTAL SRL▲ 16.308 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 113,4 %— | — | 358,8 K RON | |
| 81 | 81.KINETO PROMEDICA LIFE SRL▲ 14.811 | Municipiul Piteşti, Argeş | 112,6 %▲ 8.626,4 % | ▲ 8.626,4 % | 58,5 K RON | |
| 82 | 82.MINOLA SRL▲ 5.793 | Municipiul Timişoara, Timiş | 112 %▲ 117,3 % | ▲ 117,3 % | 571,5 K RON | |
| 83 | 83.MEDICAL REGENESIS SRL▼ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 111,3 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 178,9 K RON | |
| 84 | 84.TURQOISE SERVICES SRL▲ 18.034 | Oraş Otopeni, Ilfov | 110,4 %— | — | 29,6 K RON | |
| 85 | 85.ORTOMED VITALIS SRL▲ 3.212 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 109,2 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 173 K RON | |
| 86 | 86.ROVIMUN SRL▲ 121 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 108,5 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 14,6 K RON | |
| 87 | 87.COMPASIUNEA S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 108,3 %— | — | — | 40,1 K RON |
| 88 | 88.IMAGING'S FIELD OF VIEW SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 15.288 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 107,8 %— | — | 611,5 K RON | |
| 89 | 89.CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ŞI ASISTENŢĂ SF. IOAN BOTEZĂTORUL ŞI SF. PANTELIMON S.R.L.▲ 17.537 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 106,9 %— | — | 8,8 K RON | |
| 90 | 90.IRA - FLEBOS S.R.L.nou | Loc. Cuptoare, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 106,9 %— | — | — | 67,4 K RON |
| 91 | 91.HEALTHY LIVING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 106,8 %— | — | 288,4 K RON | |
| 92 | 92.PLANICARE S.R.L.▲ 397 | Municipiul Craiova, Dolj | 106,7 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 86,5 K RON | |
| 93 | 93.CRISTAL MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 105,9 %— | — | 14,6 K RON | |
| 94 | 94.MERLIU MEDINTERN SRL▲ 1.736 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 105,8 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 20 K RON | |
| 95 | 95.CORDMAR SRL▲ 2.512 | Municipiul Braşov, Braşov | 105,5 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 104,5 K RON | |
| 96 | 96.WEST COMPANY MEDICAL S.R.L.▼ 84 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 105,4 %▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 590 RON | |
| 97 | 97.SCHIESSERMED S.R.L.▲ 18.009 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 105,2 %— | — | 11,7 K RON | |
| 98 | 98.URGENT DENTAL S.R.L.▼ 66 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 104,1 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 75,7 K RON | |
| 99 | 99.ORTHOCONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 103,1 %— | — | — | 374,8 K RON |
| 100 | 100.DENTIRAD GENETICA SRLnou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 103,1 %— | — | 86,6 K RON |
Sănătate pe județe
București (7.342)Cluj (2.091)Dolj (1.949)Timiș (1.835)Iași (1.628)Ilfov (1.457)Constanța (1.308)Brașov (1.298)Bihor (1.040)Mureș (1.038)Argeș (1.027)Prahova (916)Bacău (827)Sibiu (747)Arad (644)Suceava (628)Galați (624)Gorj (518)Buzău (473)Neamț (468)Maramureș (452)Alba (445)Hunedoara (426)Vâlcea (419)Dâmbovița (401)Olt (385)Vrancea (382)Bistrița-Năsăud (347)Brăila (302)Satu Mare (277)Vaslui (273)Harghita (230)Teleorman (230)Botoșani (207)Caraș-Severin (205)Tulcea (193)Sălaj (184)Călărași (152)Mehedinți (150)Ialomița (146)Giurgiu (139)Covasna (132)