Top 100 firme — Sănătate, Bacău după marjă netă în 2020
504 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 67,5 %, iar liderul atinge 96,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SALMEDBC SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,9 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 120,7 K RON | |
| 2 | 2.EDUARD CLINIC SRL▲ 34 | Municipiul Moineşti, Bacău | 96,9 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 33,9 K RON | |
| 3 | 3.COSTEA ORTOMEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 96,5 %— | — | — | 11 K RON |
| 4 | 4.HIPPOCRATES CONSULTMED 2016 SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 308,5 K RON | |
| 5 | 5.DELIA DENTAL ESTHETICS S.R.L.▲ 32 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 96,2 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 10 K RON | |
| 6 | 6.CAREME BRB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,1 %— | — | — | 51 K RON |
| 7 | 7.NEURODERMAMED SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,1 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 35,6 K RON | |
| 8 | 8.HS SPINE DEVELOPMENT SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 95 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 17,1 K RON | |
| 9 | 9.TOTH HOLISTIC THERAPY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 95 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 2,3 K RON | |
| 10 | 10.PHOTODENTAL S.R.L.▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,5 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 106,2 K RON | |
| 11 | 11.SMILE INNOVATION S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,3 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 72,9 K RON | |
| 12 | 12.DENTEF CLINIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 94,3 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 32,3 K RON | |
| 13 | 13.THE SMILE STUDIO S.R.L.▲ 260 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 94 %▲ 192,8 % | ▲ 192,8 % | 29 K RON | |
| 14 | 14.SMILE DENT THERAPY SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 93,6 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 489,1 K RON | |
| 15 | 15.DENTOURAGE MED S.R.L.▲ 98 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,6 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 91,2 K RON | |
| 16 | 16.SANOCORD S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 93,4 %— | — | — | 23,3 K RON |
| 17 | 17.IB SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,9 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 18 | 18.DENTAL GARDEN S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 92 %— | — | — | 44,6 K RON |
| 19 | 19.DUCKLINGS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 91,9 %— | — | — | 31,8 K RON |
| 20 | 20.HELIODOROS S.R.L.▲ 23 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 91,7 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 11,7 K RON | |
| 21 | 21.DR. PÂNTEA GASTROHEP CLINIC SRL▲ 25 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 91,4 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 271,5 K RON | |
| 22 | 22.XX-MED SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 90,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 3,6 K RON | |
| 23 | 23.DAVISAR REAB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 90,6 %— | — | — | 28,9 K RON |
| 24 | 24.OPTIX SRL▲ 16 | Municipiul Oneşti, Bacău | 90,5 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 158,4 K RON | |
| 25 | 25.IRINGO TRANS SRL▲ 1 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 90,3 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 37,7 K RON | |
| 26 | 26.OFTAMED MATES S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 90,2 %— | — | — | 60,6 K RON |
| 27 | 27.ORALDENT SERV S.R.L.▲ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 90 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 170 K RON | |
| 28 | 28.O.G. GYNECOMED SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 89,7 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 69,4 K RON | |
| 29 | 29.CARDIO ANIMUS SRL▲ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,5 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 168,9 K RON | |
| 30 | 30.ALEXPETRU DENTALART SRL▲ 78 | Municipiul Oneşti, Bacău | 88,5 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 463 K RON | |
| 31 | 31.UROL ANG SRL▲ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,5 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 45,2 K RON | |
| 32 | 32.ZÂMBETUL MĂRIUCĂI SRL▲ 15 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 88,2 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 242,4 K RON | |
| 33 | 33.INTERMED CLINIC S.R.L.▲ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,1 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 81,1 K RON | |
| 34 | 34.MELANCOLIA THERAPY S.R.L.▲ 143 | Municipiul Bacău, Bacău | 88 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 35 K RON | |
| 35 | 35.BPM CARDIO S.R.L.▲ 14 | Municipiul Moineşti, Bacău | 87,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 76,5 K RON | |
| 36 | 36.NEUROAND S.R.L.▲ 143 | Municipiul Bacău, Bacău | 87,4 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 31,7 K RON | |
| 37 | 37.OCUMED SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 87,2 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 176,5 K RON | |
| 38 | 38.ENDO RESTO LUPU S.R.L.▲ 15 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 86,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 336 K RON | |
| 39 | 39.KINETO STYLE SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 86,3 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 4,7 K RON | |
| 40 | 40.MEDICOL RX 26 SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 85,8 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 26,5 K RON | |
| 41 | 41.OPTIMAL VIEW S.R.L.▼ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 85,3 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 117 K RON | |
| 42 | 42.BCH MEDICAL CENTER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 84,9 %— | — | 13,4 K RON | |
| 43 | 43.ROMDENT SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 84,8 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 23,1 K RON | |
| 44 | 44.IONIŢĂ DENT S.R.L.▲ 15 | Sat Deleni, Comuna Helegiu, Bacău | 84,7 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 70,7 K RON | |
| 45 | 45.RĂDESCU MIHAELA YCM S.R.L.▼ 25 | Sat Poiana Sărată, Comuna Oituz, Bacău | 84,4 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 11,3 K RON | |
| 46 | 46.NOVO IMAGISTICA S.R.L.▼ 13 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 84,2 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 12,5 K RON | |
| 47 | 47.SD-MED RADIODIAGNOSTIC SRL▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 83,9 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 171,6 K RON | |
| 48 | 48.SAFI MEDINTERN S.R.L.▲ 84 | Municipiul Bacău, Bacău | 82,4 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 24 K RON | |
| 49 | 49.OPTICONSULT ELITE SRL▲ 117 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,9 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 751,4 K RON | |
| 50 | 50.DIAGNOSYS CONSULT S.R.L.▲ 209 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,7 %▲ 130,1 % | ▲ 130,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 51 | 51.DERMABAC S.R.L.▲ 84 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,6 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 21,2 K RON | |
| 52 | 52.OLYMPUS RADIOCENTER S.R.L.▲ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,3 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 143,6 K RON | |
| 53 | 53.NOCAVITIES SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,2 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 41,3 K RON | |
| 54 | 54.ANIMA CARE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 81 %— | — | — | 17 K RON |
| 55 | 55.MEDICAL BIAGINI S.R.L.▲ 63 | Municipiul Bacău, Bacău | 80,2 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 59,9 K RON | |
| 56 | 56.SOLDENT SMILE SRL▼ 44 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 80,2 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 88,1 K RON | |
| 57 | 57.SALMED CLINIC SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 108,1 K RON | |
| 58 | 58.SG ELITE ENDO S.R.L.▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,9 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 174,5 K RON | |
| 59 | 59.RUSU MEDINTERN SRL▲ 22 | Municipiul Moineşti, Bacău | 79,6 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 248,5 K RON | |
| 60 | 60.DENTAL TREND SRL▲ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 78,7 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 942,5 K RON | |
| 61 | 61.UROANDROCARE SRL▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 78 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 207 K RON | |
| 62 | 62.MEDVIZ SRL= | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 77,8 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 560,3 K RON | |
| 63 | 63.VOLOD MED S.R.L.▼ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 77,5 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 58,9 K RON | |
| 64 | 64.DR. BRATU VALENTIN SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 77,4 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 337,2 K RON | |
| 65 | 65.PEDYANCA MED S.R.L.▼ 55 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 77,4 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 40,6 K RON | |
| 66 | 66.THEO MED SRL▲ 32 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 76,9 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 294,5 K RON | |
| 67 | 67.MEDRAG SRL▼ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 76,8 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 46,3 K RON | |
| 68 | 68.BESTCLINIC SRL▲ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 76,4 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 492,9 K RON | |
| 69 | 69.RACHIERU DENTAL CARE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 76,3 %— | — | — | 6,5 K RON |
| 70 | 70.BSM INT MED S.R.L.▼ 43 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 76,2 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 86,3 K RON | |
| 71 | 71.RESMEDUNG SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 76,2 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 37,4 K RON | |
| 72 | 72.VITALSAN SRL▲ 29 | Municipiul Moineşti, Bacău | 76 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 211 K RON | |
| 73 | 73.ANAMARIA MEDICAL S.R.L.nou | Sat Valea Şoşii, Comuna Poduri, Bacău | 75,9 %— | — | — | 2 K RON |
| 74 | 74.STOMPAS DENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 75,4 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 75 | 75.PROSPER MED S.R.L.▲ 32 | Municipiul Moineşti, Bacău | 75,3 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 136,6 K RON | |
| 76 | 76.RAD UNGUR S.R.L.▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,7 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 89,7 K RON | |
| 77 | 77.FILDENT SRL▲ 112 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,7 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 99 K RON | |
| 78 | 78.IONIDERM-LUX SRL▲ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,7 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 12,7 K RON | |
| 79 | 79.NOE DENTAL SRL▲ 386 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 74,6 %— | — | 87,9 K RON | |
| 80 | 80.HOMEOMED-MF SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,4 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 199,9 K RON | |
| 81 | 81.SRS NEUROMED S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,4 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 19,2 K RON | |
| 82 | 82.ŢUVEC ENT S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 74 %— | — | — | 260,6 K RON |
| 83 | 83.CALISTRU DENTAL S.R.L.▼ 13 | Municipiul Oneşti, Bacău | 73,3 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 113 K RON | |
| 84 | 84.MED ȚACU-SUHĂREANU IOANA S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 73,2 %— | — | — | 43,8 K RON |
| 85 | 85.TERAMIH DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 72,7 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 86 | 86.DENTIS-DR. ŞERBU VLAD SRL▲ 17 | Municipiul Oneşti, Bacău | 72,6 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 173,7 K RON | |
| 87 | 87.CLARCONSULT ELITE SRL▲ 75 | Municipiul Bacău, Bacău | 72,5 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 199,1 K RON | |
| 88 | 88.RADECHO MED SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 71,8 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 363 K RON | |
| 89 | 89.GEO MEDICAL RADIOTERAPIE S.R.L.▲ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 71,7 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 64,5 K RON | |
| 90 | 90.V. TINJALA SRL▼ 71 | Municipiul Oneşti, Bacău | 71,2 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 389,5 K RON | |
| 91 | 91.CMI DR. MARICA ADINA SRL▼ 4 | Sat Buciumi, Comuna Buciumi, Bacău | 71 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 253,6 K RON | |
| 92 | 92.MEDICALPED S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 70,1 %— | — | — | 17,2 K RON |
| 93 | 93.KINETIO SEITAI S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 69,4 %— | — | — | 833 RON |
| 94 | 94.AMA LIFE MED SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 69,3 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 81,8 K RON | |
| 95 | 95.OFTAMED IVAN SRL▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 68,8 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 132,3 K RON | |
| 96 | 96.TOOTH FAIRY LAND SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 68,8 %— | — | 51,5 K RON | |
| 97 | 97.DIABNUTRICARE S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 68,4 %— | — | 4,2 K RON | |
| 98 | 98.CONMED CLINIC S.R.L.▲ 43 | Municipiul Bacău, Bacău | 68,4 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 7,3 K RON | |
| 99 | 99.MEDAS DENT SRL▲ 5 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 67,7 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 251,1 K RON | |
| 100 | 100.PSYH-KARM MED S.R.L.▲ 31 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 67,5 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 475,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON