Top 100 firme — Sănătate după marjă netă în 2010
8.208 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 71,5 %, iar liderul atinge 93.333,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA MEDICALA HIPOCRATE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93.333,3 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 2 | 2.CHIRMAN SRL▲ 7.405 | Municipiul Piteşti, Argeş | 23.923,5 %— | — | 47,8 K RON | |
| 3 | 3.TRANSMED GRUP SRL▲ 8.020 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.570,9 %— | — | 4,5 K RON | |
| 4 | 4.ZOKI DENT SRL▲ 6.236 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1.137,6 %— | — | 41,5 K RON | |
| 5 | 5.AROUND BIRTH SRL▲ 6.406 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 270,3 %— | — | 111,7 K RON | |
| 6 | 6.UNIAS CREDINVEST SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 196,8 %▲ 6.374,7 % | ▲ 6.374,7 % | 7,9 K RON | |
| 7 | 7.SANTRIAL ORG SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 186,8 %▲ 99 % | ▲ 99 % | 28 K RON | |
| 8 | 8.DENTA CORAL SRL▲ 1.370 | Municipiul Arad, Arad | 175,7 %▲ 430,4 % | ▲ 430,4 % | 2,3 K RON | |
| 9 | 9.RUS OPTI MED SRL▲ 549 | Municipiul Reghin, Mureş | 166,6 %▲ 193,6 % | ▲ 193,6 % | 33,3 K RON | |
| 10 | 10.GENTIL SRL▲ 7.404 | Municipiul Braşov, Braşov | 157,8 %— | — | 2,7 K RON | |
| 11 | 11.MEDFAMIL IONEL SRL▲ 288 | Municipiul Braşov, Braşov | 156 %▲ 126 % | ▲ 126 % | 329,2 K RON | |
| 12 | 12.OFTESTET MEDICAL SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 148,2 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 14,8 K RON | |
| 13 | 13.VITALMED SRL▲ 3.688 | Municipiul Bacău, Bacău | 134,4 %▲ 2.422 % | ▲ 2.422 % | 16,3 K RON | |
| 14 | 14.SANOMED SRL▲ 6.086 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 134,4 %— | — | 3 K RON | |
| 15 | 15.FIZIOMED SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 100 %▲ 275,2 % | ▲ 275,2 % | 4,5 K RON | |
| 16 | 16."NEW HEALTH MEDICAL CENTER" SRL▼ 2 | Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov | 98,5 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 105,2 K RON | |
| 17 | 17.MONDO CLINIC SRL▲ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 98,4 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 98,4 K RON | |
| 18 | 18.LASEREX MED SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 9,6 K RON | |
| 19 | 19.REUMED SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,8 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 19,6 K RON | |
| 20 | 20.F95 - EURODENT SRL▲ 8.083 | Municipiul Focşani, Vrancea | 93,2 %— | — | 2,8 K RON | |
| 21 | 21.MUNMED GENERAL SRL▲ 355 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 92,8 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 115,7 K RON | |
| 22 | 22.COSMETIC DERMA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 89,2 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 23 | 23.GASTROHEP - OPROIU SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 86,2 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 152 K RON | |
| 24 | 24.EVMEDICA MM SRL▲ 85 | Municipiul Câmpina, Prahova | 85,6 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 253,1 K RON | |
| 25 | 25.KAIFUKUSHIMA SRL▲ 4.544 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 85,4 %▲ 9.283,5 % | ▲ 9.283,5 % | 15,3 K RON | |
| 26 | 26.ARS ET COR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,7 %— | — | — | 7 K RON |
| 27 | 27.DR. HUDIŢEANU ANCA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 83,6 %— | — | — | 14 K RON |
| 28 | 28.CARDIOCONECT SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 83,3 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 107,1 K RON | |
| 29 | 29.VLAD ENE IMAG CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,2 %— | — | — | 53,1 K RON |
| 30 | 30.NON DOLOR ACTIV SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 83,1 %— | — | — | 75,2 K RON |
| 31 | 31.COMPLEX REUMATOLOGIE DR.FULVIA STEFANESCU SRL▲ 7.715 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 83,1 %— | — | 13,6 K RON | |
| 32 | 32.MARYMIL SRL▲ 366 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 83,1 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 12 K RON | |
| 33 | 33.HEALTH SERVICES COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 82,9 %▲ 223,6 % | ▲ 223,6 % | 179,6 K RON | |
| 34 | 34.MIHALTAN MED CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 82,6 %— | — | 94,5 K RON | |
| 35 | 35.IMAGING DIAGNOSTICS SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 82,4 %— | — | — | 6,6 K RON |
| 36 | 36.ENDOMED CONSULT SRL▲ 49 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 54,9 K RON | |
| 37 | 37.VIVA ANIMUS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 81,8 %— | — | — | 16,8 K RON |
| 38 | 38.FORTIS OBSTETRICAL ULTRASOUND SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,5 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 457,7 K RON | |
| 39 | 39.OPTIPRAX SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,4 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 8,1 K RON | |
| 40 | 40.DermaMed SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 81,4 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 29,2 K RON | |
| 41 | 41.PROTERAPIA - DIANA SRL▲ 459 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 81,2 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 10,9 K RON | |
| 42 | 42.CORPTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 81,1 %— | — | — | 179,6 K RON |
| 43 | 43.C.M. DOCTOR BUCUR ELENA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81 %▲ 993,3 % | ▲ 993,3 % | 8,3 K RON | |
| 44 | 44.ORTOLOGIC SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 80,7 %— | — | — | 44,1 K RON |
| 45 | 45.POLICLINICA ATHENA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 80,6 %— | — | — | 20,1 K RON |
| 46 | 46.MEDANA SRL▲ 57 | Municipiul Braşov, Braşov | 80,5 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 16,5 K RON | |
| 47 | 47.MESTER HEALTH SRL▼ 22 | Municipiul Arad, Arad | 80,4 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 16,8 K RON | |
| 48 | 48.ERGOSAN SERV SRL▼ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,3 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 112 K RON | |
| 49 | 49.MEDORT SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 80,3 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 137,3 K RON | |
| 50 | 50.ASSODENT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 80,1 %— | — | — | 7 K RON |
| 51 | 51.CABINET MEDICAL OBSTETRICA - GINECOLOGIE SI ORL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79,6 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 119,4 K RON | |
| 52 | 52.ECHO LIFE MED SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79,6 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 372,3 K RON | |
| 53 | 53.RADIOLOGIE GERMANA SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 79,3 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 54 | 54.TOYA - MED SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79,2 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 158,9 K RON | |
| 55 | 55.HARMONY HEALTH CLINIC S.R.L.▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,2 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 218,3 K RON | |
| 56 | 56.VIAL SRL▲ 426 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 79,1 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 14,7 K RON | |
| 57 | 57.CARDIO STIM CENTER SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 79 %— | — | — | 338 K RON |
| 58 | 58.TOP SAN CONSULT SRL▲ 163 | Municipiul Braşov, Braşov | 79 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 36,9 K RON | |
| 59 | 59.MEDICA IND 2003 SRL▼ 12 | Municipiul Piteşti, Argeş | 78,4 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 10 K RON | |
| 60 | 60.MEDBANC SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,3 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 76,2 K RON | |
| 61 | 61.BOZ-80 SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 78,2 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 79,3 K RON | |
| 62 | 62.LMN DOCTOR SRL▲ 267 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 78 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 7,7 K RON | |
| 63 | 63.ARINI SRL▲ 246 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,9 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 104,3 K RON | |
| 64 | 64.BIOTRIX REGENERATIVE SOLUTIONS S.R.L.▲ 1.654 | Sat Tinca, Comuna Tinca, Bihor | 77,8 %▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | 7,9 K RON | |
| 65 | 65.FIZIOREMED SRL▲ 86 | Municipiul Arad, Arad | 77,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 35,2 K RON | |
| 66 | 66.MEDICAL MEDMUN AG SRL▼ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 77,7 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 178,9 K RON | |
| 67 | 67.DIAGNOST SRL▲ 564 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 77,6 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 341 K RON | |
| 68 | 68.ADELA DENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,5 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 69 | 69.SIC. MED. SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,3 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 58 K RON | |
| 70 | 70.CRISMED - SGC SRL▲ 255 | Municipiul Craiova, Dolj | 76,7 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 12,4 K RON | |
| 71 | 71.RODENT CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 76,6 %— | — | 11,7 K RON | |
| 72 | 72.FLAME SRL▲ 2.392 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 76,4 %▲ 374 % | ▲ 374 % | 17,1 K RON | |
| 73 | 73.CARDIO MANAGEMENT SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 76,4 %— | — | — | 667,2 K RON |
| 74 | 74.ALSO SRL▲ 193 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 76,3 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 71,9 K RON | |
| 75 | 75.MEDICAL REHABILITATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 76,2 %— | — | — | 6,5 K RON |
| 76 | 76.SANOCONSULT SRL▲ 6.618 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 76,1 %— | — | 2,7 K RON | |
| 77 | 77.LUXDENT '95 SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 75,8 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 78 | 78.LASER EXCIMER SRL▼ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,6 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 191,4 K RON | |
| 79 | 79.MED-MUN-DENT SRL▲ 44 | Municipiul Arad, Arad | 75,5 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 89,6 K RON | |
| 80 | 80.ORTOIMPLANT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 74,5 %— | — | — | 238,5 K RON |
| 81 | 81.CAN-MED CONSULT SRL▲ 1.462 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 74,4 %▲ 149,6 % | ▲ 149,6 % | 8,7 K RON | |
| 82 | 82.HEPATO GASTRO SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 74,3 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 184 K RON | |
| 83 | 83.CLINICA MEDICO CHIRURGICALA TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,9 %— | — | — | 669 RON |
| 84 | 84.ZACHEYROS SRLnou | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 73,9 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 85 | 85.LUCICA SRL▲ 1.875 | Municipiul Craiova, Dolj | 73,8 %▲ 223,8 % | ▲ 223,8 % | 19,7 K RON | |
| 86 | 86.CITOTEST MED SRL▲ 42 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 73,7 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 44,2 K RON | |
| 87 | 87.OCULENS SRL▼ 63 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,7 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 7,4 K RON | |
| 88 | 88.CABINET STOMATOLOGIC DR. RIMBASIU CARMEN SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 73,5 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 98,6 K RON | |
| 89 | 89.CABINET MEDICAL DR. SIMONA FICA SRL▲ 69 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 73 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 64,8 K RON | |
| 90 | 90.INTERMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,9 %— | — | — | 32,6 K RON |
| 91 | 91.CDNBM STUDII CLINICE SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,9 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 49,2 K RON | |
| 92 | 92.KARSUS MEDICAL SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 72,8 %— | — | — | 27 K RON |
| 93 | 93.HMD SOLUTIONS SRL▲ 2.069 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,7 %▲ 266,1 % | ▲ 266,1 % | 5,1 K RON | |
| 94 | 94.ASISTMED PROBONO SRL▲ 612 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,7 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 25,7 K RON | |
| 95 | 95.BOANTĂ SOCIETATE ÎN NUME COLECTIV▲ 710 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 72,3 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 31,5 K RON | |
| 96 | 96.CABINET MEDICAL PROF. DR. ION BALANESCU & RADU BALANESCU SRL▲ 89 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 239,6 K RON | |
| 97 | 97.CABINETE MEDICALE IVASCU COICULESCU SNC▲ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 71,7 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 27,6 K RON | |
| 98 | 98.RACOMED CONSULT SRL▲ 66 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,6 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 93,5 K RON | |
| 99 | 99.NEFROMAR SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 71,6 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 100 | 100.BIO - INVEST CONDURAT SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,5 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 79 K RON |
Sănătate pe județe
București (7.342)Cluj (2.091)Dolj (1.949)Timiș (1.835)Iași (1.628)Ilfov (1.457)Constanța (1.308)Brașov (1.298)Bihor (1.040)Mureș (1.038)Argeș (1.027)Prahova (916)Bacău (827)Sibiu (747)Arad (644)Suceava (628)Galați (624)Gorj (518)Buzău (473)Neamț (468)Maramureș (452)Alba (445)Hunedoara (426)Vâlcea (419)Dâmbovița (401)Olt (385)Vrancea (382)Bistrița-Năsăud (347)Brăila (302)Satu Mare (277)Vaslui (273)Harghita (230)Teleorman (230)Botoșani (207)Caraș-Severin (205)Tulcea (193)Sălaj (184)Călărași (152)Mehedinți (150)Ialomița (146)Giurgiu (139)Covasna (132)