Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Olt după marjă netă în 2020
120 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 32,3 %, iar liderul atinge 516,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BEST PARTENER CREDIT SRL▲ 2 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 516,8 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 623,2 K RON | |
| 2 | 2.CAMBIO SRL▼ 1 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 513,5 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 3,5 mil. RON | |
| 3 | 3.HERA - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 97,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 67,3 K RON | |
| 4 | 4.NINETA ARIAN GOLDEN S.R.L.nou | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 97 %— | — | — | 5 K RON |
| 5 | 5.ILIAS EXPERT INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Caracal, Olt | 96,5 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 6 | 6.ROBERT & COSMIN MIMI SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 96,4 %— | — | 36,3 K RON | |
| 7 | 7.CIP TERAPY S.R.L.▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 96,3 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 5,2 K RON | |
| 8 | 8.NIC-FLOR SERV SRL▲ 80 | Municipiul Slatina, Olt | 94,5 %▲ 139 % | ▲ 139 % | 117,5 K RON | |
| 9 | 9.ROBU DARIA ASIG S.R.L.nou | Municipiul Caracal, Olt | 93,5 %— | — | — | 29,4 K RON |
| 10 | 10.VICTORIA PROTECT ASIG SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 93,4 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 13,9 K RON | |
| 11 | 11.AX PLATINUM AMANET IFN S.R.L.▲ 101 | Sat Valea Merilor, Oraş Potcoava, Olt | 92,5 %— | — | 16,6 K RON | |
| 12 | 12.LUCKY BIRDS LABS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 92,1 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 21,7 K RON | |
| 13 | 13.ROVI CREDIT SOLUTION IFN S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 91,7 %— | — | 4,4 K RON | |
| 14 | 14.TC&A ARROW PROFESSIONAL CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 90,7 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 429,8 K RON | |
| 15 | 15.ADAM AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 87 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 168,7 K RON | |
| 16 | 16.DAVI ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 24 | Municipiul Slatina, Olt | 86,7 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 1 mil. RON | |
| 17 | 17.D.H. BROKER DE ASIGURARE ŞI REASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 86 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 90,2 K RON | |
| 18 | 18.REDEEM INSURANCE SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 85,6 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 31,6 K RON | |
| 19 | 19.LIVIGOLD DODIPUR SRL▲ 17 | Sat Nicolae Titulescu, Comuna Nicolae Titulescu, Olt | 85,5 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 17,6 K RON | |
| 20 | 20.ADELINA ISAMAR EXCHANGE SRL▲ 18 | Sat Crîmpoia, Comuna Crîmpoia, Olt | 84,7 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 185,6 K RON | |
| 21 | 21.EVOLUTION ASIG MM SRL▲ 62 | Municipiul Slatina, Olt | 84,6 %▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 158,7 K RON | |
| 22 | 22.SIMPLY TEAM MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 84,3 %— | — | — | 159,1 K RON |
| 23 | 23.AKI GENERAL INS-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 84,1 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 55,2 K RON | |
| 24 | 24.FELY POPA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 84 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 23 K RON | |
| 25 | 25.OPREA DIRECT SALES AGENTS SRL▲ 23 | Municipiul Slatina, Olt | 83,6 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 189,2 K RON | |
| 26 | 26.MIVIROM GOLDCOM SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 82,1 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 238,2 K RON | |
| 27 | 27.LORIMAX-ASIG SRL▲ 51 | Municipiul Slatina, Olt | 80,7 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 326,6 K RON | |
| 28 | 28.LEONTE GIANI IFN SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 80,7 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 123,7 K RON | |
| 29 | 29.LIROX MILI ASIG S.R.L.▼ 22 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 79,7 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 16,2 K RON | |
| 30 | 30.IFN GARANT AMANET SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 79,4 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 31 | 31.CALIBRA CRISMAR BEST SRL▼ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 78,5 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 176,7 K RON | |
| 32 | 32.DANRADAN NICOCONS SRL▼ 13 | Municipiul Slatina, Olt | 78,3 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 572,7 K RON | |
| 33 | 33.EURO GOLD STAR IFN SRL▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 78 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 121,2 K RON | |
| 34 | 34.BOBEA ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 70 | Sat Dăneasa, Comuna Dăneasa, Olt | 77,9 %▲ 379,7 % | ▲ 379,7 % | 34,8 K RON | |
| 35 | 35.ŞERBAN IULMAR BROKER ASIG SRL▲ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 75,9 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 170,1 K RON | |
| 36 | 36.EXPERT PLUS SRL▼ 26 | Municipiul Slatina, Olt | 75,5 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 101,3 K RON | |
| 37 | 37.CORIMAR SEDCO ASIG SRL▼ 19 | Municipiul Caracal, Olt | 75,3 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 84,8 K RON | |
| 38 | 38.REBEKA PROTECTOR ASIG SRL▲ 42 | Municipiul Slatina, Olt | 75,3 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 103,8 K RON | |
| 39 | 39.L C GOLD EXPRESS BUSINESS SRL▼ 37 | Municipiul Caracal, Olt | 75 %▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | 120,2 K RON | |
| 40 | 40.PREDA MIH & BIA ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 74,8 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 369 K RON | |
| 41 | 41.ALEFAB ASIGURARE REASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 74,4 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 143,3 K RON | |
| 42 | 42.JUMBO REGIO TRANS SRL▲ 43 | Municipiul Slatina, Olt | 74,3 %▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 186,3 K RON | |
| 43 | 43.WEST CREDIT FINANCE IFN S.R.L.▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 73,2 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 402,8 K RON | |
| 44 | 44.MARIVIO ASIG SRL▲ 7 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 70,9 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 52,3 K RON | |
| 45 | 45.MADAVA ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 70,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 133,7 K RON | |
| 46 | 46.TDR TOP CONSULT SRL▲ 46 | Municipiul Slatina, Olt | 70,3 %▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 83,1 K RON | |
| 47 | 47.CONSTANT TOP ASIG SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 70,3 %— | — | 110,7 K RON | |
| 48 | 48.PETINS IFN SRL▼ 23 | Municipiul Caracal, Olt | 70 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 89,9 K RON | |
| 49 | 49.DABO FLY TOUR SRL▲ 45 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 69,9 %▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 83,5 K RON | |
| 50 | 50.CASSIDIAN GOLD SRL▼ 21 | Municipiul Slatina, Olt | 69 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 114,7 K RON | |
| 51 | 51.SELECT AUTOMOTIVE BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 68 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 215,2 K RON | |
| 52 | 52.AKYCRYS ADEL SRL▲ 37 | Municipiul Slatina, Olt | 67 %▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 42,8 K RON | |
| 53 | 53.UNIMARIA SAFE STORM S.R.L.▼ 33 | Sat Piatra, Oraş Piatra-Olt, Olt | 66,6 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 70,9 K RON | |
| 54 | 54.DESTINE SILVI ASIGURĂRI S.R.L.nou | Municipiul Caracal, Olt | 66,6 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 55 | 55.CREDIT VAST IFN SRL▲ 22 | Municipiul Slatina, Olt | 66,6 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 309,1 K RON | |
| 56 | 56.CREDIT PRIMA IFN SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 65,5 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 653,5 K RON | |
| 57 | 57.EUROPOL IFN SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 64,1 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 133,1 K RON | |
| 58 | 58.MIPA ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 61,5 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 142,1 K RON | |
| 59 | 59.CÎRCIUMARU ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 27 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 61,5 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 36,1 K RON | |
| 60 | 60.MASTER TOOLS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Slatina, Olt | 61,1 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 98,7 K RON | |
| 61 | 61.ALGRUP CREDIT GRAM MDI SRL▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 61,1 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 137,6 K RON | |
| 62 | 62.TOMINO GOLD S.R.L.▲ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 60,4 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 97,4 K RON | |
| 63 | 63.AXIMAR GOLDCREDIT SRL▲ 33 | Municipiul Slatina, Olt | 60,3 %▲ 120,9 % | ▲ 120,9 % | 141,4 K RON | |
| 64 | 64.MIHAELA FINANCIAL CONSULTING S.R.L.▼ 58 | Sat Spătaru, Comuna Cungrea, Olt | 60,2 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 8,8 K RON | |
| 65 | 65.IFN ROGVAIV ELI S.R.L.▲ 6 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 59,3 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 197,2 K RON | |
| 66 | 66.VEDAS STIL SRL▲ 18 | Municipiul Caracal, Olt | 58,7 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 190,7 K RON | |
| 67 | 67.ORHIDEEA PARADIS IFN SRL▼ 39 | Municipiul Slatina, Olt | 58 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 20,6 K RON | |
| 68 | 68.PAUL VITAN COM IFN SRL▲ 23 | Municipiul Slatina, Olt | 57,8 %▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 112,1 K RON | |
| 69 | 69.LEON EXCHANGE SRL▼ 27 | Municipiul Caracal, Olt | 55,9 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 284,2 K RON | |
| 70 | 70.CLEPSIDRA SRL▼ 37 | Municipiul Slatina, Olt | 55,6 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 495,8 K RON | |
| 71 | 71.MEGAGOLD PROINVEST IFN SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 54,7 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 392,8 K RON | |
| 72 | 72.VALI PĂNOIU ASIG S.R.L.▼ 16 | Municipiul Caracal, Olt | 53,3 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 36,1 K RON | |
| 73 | 73.JON ALMAR IFN SRL▼ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 53,3 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 94 K RON | |
| 74 | 74.VALIMARIN IFN SRL▼ 30 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 53,2 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 2,7 K RON | |
| 75 | 75.I.C. TOTAL INSURANCE TEAM SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 53 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 60,6 K RON | |
| 76 | 76.RAIFFA NICO RZB SRL▼ 37 | Municipiul Slatina, Olt | 52,2 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 34,1 K RON | |
| 77 | 77.IFN AMALUX SRL▼ 19 | Municipiul Slatina, Olt | 51,8 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 940 K RON | |
| 78 | 78.MAT VAL SILVA S.R.L.▼ 3 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 51,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 72,1 K RON | |
| 79 | 79.ADELINA SERVICE UNIVERSAL S.R.L.▼ 24 | Municipiul Slatina, Olt | 50,1 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 19,6 K RON | |
| 80 | 80.SEBIONGRUP S.R.L.▼ 17 | Sat Coteana, Comuna Coteana, Olt | 49,8 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 18,1 K RON | |
| 81 | 81.R&V FINANCIAL SERVICES IFN S.R.L.▼ 13 | Municipiul Slatina, Olt | 49,6 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 886,1 K RON | |
| 82 | 82.GEIRO ASIGURĂRI S.R.L.▲ 4 | Municipiul Caracal, Olt | 48,8 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 235,9 K RON | |
| 83 | 83.MAXIGRAM TRANSFER SRL▼ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 47,6 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 149 K RON | |
| 84 | 84.EUL CONSULTANT SI INTERMEDIAR DE SERVICII FINANCIARE SRL▲ 9 | Comuna Rotunda, Olt | 47,1 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 62,8 K RON | |
| 85 | 85.COMAN DORIN - MARIUS ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▲ 20 | Sat Mihăeşti, Comuna Mihăeşti, Olt | 46,6 %▲ 226,8 % | ▲ 226,8 % | 13,8 K RON | |
| 86 | 86.RUSAL ADMIR - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 43 | Comuna Redea, Olt | 45,7 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 19,1 K RON | |
| 87 | 87.VELVET SHIPPER S.R.L.▼ 72 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 45,4 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 31,2 K RON | |
| 88 | 88.DUM LAUR NIC AMANET CASH SRL▼ 47 | Municipiul Slatina, Olt | 45,3 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 101,8 K RON | |
| 89 | 89.CATEX COMP SRL▼ 15 | Municipiul Caracal, Olt | 44,3 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 90 | 90.ELINDAGRUP S.R.L.▼ 45 | Sat Sineşti, Oraş Potcoava, Olt | 44 %▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 20,1 K RON | |
| 91 | 91.MACRO INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 41,9 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 169,2 K RON | |
| 92 | 92.LUKAS INEL ASIGURĂRI SRL▼ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 41,4 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 17,7 K RON | |
| 93 | 93.MIVIROM IFN SRL▼ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 40,7 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 91,4 K RON | |
| 94 | 94.IFN MIMICIP BONAMI SRL▲ 8 | Municipiul Caracal, Olt | 40,6 %▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 20,7 K RON | |
| 95 | 95.PARTENER GOLD CREDIT SRL▼ 25 | Municipiul Caracal, Olt | 36,7 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 516,5 K RON | |
| 96 | 96.SÎRBU FINANCIAL CONS SRL▲ 7 | Sat Bucinişu, Comuna Bucinişu, Olt | 36,5 %▲ 106,3 % | ▲ 106,3 % | 231,5 K RON | |
| 97 | 97.RAIDEN CREDO IFN SRL▼ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 36,1 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 109,4 K RON | |
| 98 | 98.ZONAR PARTNER PROTECT SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 35 %▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 48,5 K RON | |
| 99 | 99.CREATIVE COLOURS TEXTILE SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 33,2 %— | — | 50,7 K RON | |
| 100 | 100.MEGAGOLD PROINVEST CRIS IFN SRL▼ 39 | Municipiul Slatina, Olt | 32,3 %▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 85,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Olt
CAEN 6492
Alte activități de creditare
56 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
22 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
63 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
8 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 101,7 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
2 firme · 57,5 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 12 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON