Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Olt după marjă netă în 2014
105 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -158,4 %, iar liderul atinge 612,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CAMBIO SRL▲ 1 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 612,8 %▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 2 | 2.TC&A ARROW PROFESSIONAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 113,3 %— | — | — | 39,1 K RON |
| 3 | 3.DANRADAN NICOCONS SRL▲ 35 | Municipiul Slatina, Olt | 98,1 %▲ 102,4 % | ▲ 102,4 % | 15,5 K RON | |
| 4 | 4.ADIMAR PET SRL= | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 96,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 32,3 K RON | |
| 5 | 5.ELVA SALES CONSULTING SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 95,9 %— | — | — | 77,7 K RON |
| 6 | 6.STRATEGY DEEA SERV ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 95,6 %— | — | — | 242,5 K RON |
| 7 | 7.VAN LINK SRL▲ 1 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 92,8 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 8,4 K RON | |
| 8 | 8.GMK CREDIT MARIS IFN SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 91,7 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 37,8 K RON | |
| 9 | 9.ANA CREDIT IFN SRL▲ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 86,3 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 22,2 K RON | |
| 10 | 10.TRANSASIG CONSULT - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 25 | Municipiul Slatina, Olt | 86,1 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 76,6 K RON | |
| 11 | 11.ISADELMAR SRL▼ 2 | Comuna Crîmpoia, Olt | 84,6 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 31,7 K RON | |
| 12 | 12.MIVIROM GOLDCOM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 83,7 %— | — | — | 166,8 K RON |
| 13 | 13.ALEFAB ASIGURARE REASIGURARE SRL▲ 52 | Municipiul Slatina, Olt | 81,2 %▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 18,1 K RON | |
| 14 | 14.GMK CREDIT CRIS IFN SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 76,7 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 8,2 K RON | |
| 15 | 15.ROBERT & COSMIN MIMI SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 76,7 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 11,1 K RON | |
| 16 | 16.ORHIDEEA PARADIS IFN SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 76,3 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 62,2 K RON | |
| 17 | 17.SLAROM CREDIT IFN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 76,1 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 63,9 K RON | |
| 18 | 18.CIP TERAPY S.R.L.▲ 55 | Municipiul Slatina, Olt | 74,5 %▲ 675,5 % | ▲ 675,5 % | 6,1 K RON | |
| 19 | 19.VALDBOLT SRL▼ 14 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 73,7 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 10,5 K RON | |
| 20 | 20.E-XTREME INVEST CONSULT SRL▲ 17 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 73 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 6,4 K RON | |
| 21 | 21.RAIDEN CREDO IFN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 72 %— | — | — | 325,2 K RON |
| 22 | 22.IFN AMALUX SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 69,6 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 647 K RON | |
| 23 | 23.VALIMARIN IFN SRL▲ 35 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 68,9 %▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 6,9 K RON | |
| 24 | 24.ROVI CREDIT SOLUTION IFN S.R.L.▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 68,5 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 136 K RON | |
| 25 | 25.EURO GOLD STAR IFN SRL▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 68,3 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 69,7 K RON | |
| 26 | 26.MĂDĂ ASIG CONSULT SRL▲ 26 | Municipiul Slatina, Olt | 68,2 %▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 95,3 K RON | |
| 27 | 27.I.F.N. DAN VOZGUN SRL▼ 15 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 68,2 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 123,8 K RON | |
| 28 | 28.VELVET SHIPPER S.R.L.▲ 20 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 67,9 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 32,7 K RON | |
| 29 | 29.CASSIDIAN GOLD SRL▼ 13 | Municipiul Slatina, Olt | 67,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 83,9 K RON | |
| 30 | 30.GHIULEANU ROZALIA AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 67,2 %— | — | — | 49,5 K RON |
| 31 | 31.EVOLUTION ASIG MM SRL▲ 44 | Municipiul Slatina, Olt | 66,3 %▲ 758,9 % | ▲ 758,9 % | 38,6 K RON | |
| 32 | 32.CONSULT PREMIER TUDOR SRL▼ 13 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 65,3 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 29,1 K RON | |
| 33 | 33.R&V FINANCIAL SERVICES IFN S.R.L.▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 65,1 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 92,6 K RON | |
| 34 | 34.LASIG BACI SRL▼ 23 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 65 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 16 K RON | |
| 35 | 35.IFN GARANT AMANET SRL▼ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 62,6 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.JUAN HER CONSULTING SRL▲ 42 | Sat Criva de Sus, Oraş Piatra-Olt, Olt | 61,7 %▲ 2.826,1 % | ▲ 2.826,1 % | 18,2 K RON | |
| 37 | 37.DAVI ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 59,7 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 171 K RON | |
| 38 | 38.MAXIGRAM TRANSFER SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 58,8 %— | — | — | 177,2 K RON |
| 39 | 39.CLEPSIDRA SRL▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 58,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 563,1 K RON | |
| 40 | 40.CÎRCIUMARU ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 19 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 57,7 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 45,1 K RON | |
| 41 | 41.CRISIDI INFINITY IFN SRL▼ 11 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 56,8 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 20,2 K RON | |
| 42 | 42.REBEKA PROTECTOR ASIG SRL▲ 14 | Municipiul Slatina, Olt | 56,4 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 34,6 K RON | |
| 43 | 43.CREDIT VAST IFN SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 56,2 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 544,9 K RON | |
| 44 | 44.ZONAR PARTNER PROTECT SRL▼ 13 | Municipiul Slatina, Olt | 56 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 88,1 K RON | |
| 45 | 45.ADAM AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 54,2 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 64,7 K RON | |
| 46 | 46.VEDAS STIL SRL▼ 18 | Municipiul Caracal, Olt | 53,4 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 320,7 K RON | |
| 47 | 47.JANINN DIANA I.F.N. SRL▼ 25 | Municipiul Slatina, Olt | 52,2 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 24,6 K RON | |
| 48 | 48.LEON EXCHANGE SRL▲ 48 | Municipiul Caracal, Olt | 52 %— | — | 62,2 K RON | |
| 49 | 49.ADELINA ISAMAR EXCHANGE SRL▼ 46 | Sat Crîmpoia, Comuna Crîmpoia, Olt | 51,3 %▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 36 K RON | |
| 50 | 50.AXIMAR GOLDCREDIT SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 50 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 102,7 K RON | |
| 51 | 51.CREDIT PRIMA IFN SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 49,8 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 634,8 K RON | |
| 52 | 52.MEGAGOLD PROINVEST IFN SRL▼ 37 | Municipiul Slatina, Olt | 44,5 %▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 56,5 K RON | |
| 53 | 53.CATEX COMP SRL▼ 14 | Municipiul Caracal, Olt | 44,2 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 385,6 K RON | |
| 54 | 54.JON ALMAR IFN SRL▼ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 43,1 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 43,2 K RON | |
| 55 | 55.BODALFLOR SRL▲ 25 | Municipiul Caracal, Olt | 42,7 %— | — | 33,1 K RON | |
| 56 | 56.INFINITY DANIGOLD AMANET SRL▲ 21 | Municipiul Slatina, Olt | 41,7 %▲ 1.209,8 % | ▲ 1.209,8 % | 88,5 K RON | |
| 57 | 57.FLORI&NICUŞOR IFN SRL▼ 39 | Municipiul Caracal, Olt | 39,7 %▼ 47 % | ▼ 47 % | 208 RON | |
| 58 | 58.PAUL VITAN COM IFN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 38,4 %— | — | 66,1 K RON | |
| 59 | 59.PARTENER GOLD CREDIT SRL▼ 19 | Municipiul Caracal, Olt | 35 %▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 553,3 K RON | |
| 60 | 60.FAREX ASSET MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 34,1 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 61 | 61.M & M ANOLT CONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 34 %— | — | 9,6 K RON | |
| 62 | 62.CĂPITAN ASIG ERB SRL▼ 5 | Sat Dobrun, Comuna Dobrun, Olt | 32,9 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 2,7 K RON | |
| 63 | 63.FREEDOM INS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 16 | Sat Milcovu din Deal, Comuna Milcov, Olt | 32,2 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 9,6 K RON | |
| 64 | 64.ARTCOR IFN SRL▼ 15 | Municipiul Slatina, Olt | 31,6 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 29,3 K RON | |
| 65 | 65.PETINS IFN SRL▼ 21 | Municipiul Caracal, Olt | 28 %▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 33,2 K RON | |
| 66 | 66.IFN DUNASIL SRL▼ 37 | Municipiul Caracal, Olt | 26,9 %▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 28,2 K RON | |
| 67 | 67.MIVIROM IFN SRL▼ 66 | Municipiul Slatina, Olt | 22,8 %▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | 43,9 K RON | |
| 68 | 68.REKALEON PROASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 5 | Municipiul Caracal, Olt | 22,4 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 3,8 K RON | |
| 69 | 69.ALGRUP - GOLDEN SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 21,4 %▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | 53,9 K RON | |
| 70 | 70.LEONTE GIANI IFN SRL▼ 38 | Municipiul Slatina, Olt | 20,4 %▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 2,2 K RON | |
| 71 | 71.OMNICREDIT S.R.L.▼ 26 | Municipiul Slatina, Olt | 19,6 %▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 42,4 K RON | |
| 72 | 72.SAFAGA HEMISTIH SRL▼ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 18,6 %▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 38,8 K RON | |
| 73 | 73.RAM-SIRC SRL▲ 8 | Municipiul Caracal, Olt | 16,4 %— | — | 6,3 K RON | |
| 74 | 74.SÎRBU FINANCIAL CONS SRLnou | Sat Bucinişu, Comuna Bucinişu, Olt | 15,6 %— | — | — | 15 K RON |
| 75 | 75.GLAMOUR GOLD XAU SRL▼ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 11,3 %▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 1,1 K RON | |
| 76 | 76.NIC-FLOR SERV SRL▼ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 8,6 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 10,6 K RON | |
| 77 | 77.CATANA ASIG SRL▼ 3 | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 8,3 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 3,1 K RON | |
| 78 | 78.MACRO INVEST SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 6,8 %▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 25,7 K RON | |
| 79 | 79.AKYCRYS ADEL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 5,8 %— | — | — | 808 RON |
| 80 | 80.AMADO SRL▼ 4 | Municipiul Caracal, Olt | 4,8 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 14,8 K RON | |
| 81 | 81.CATEX TRANS GROUP SRL▲ 5 | Municipiul Caracal, Olt | 3,8 %— | — | 2 K RON | |
| 82 | 82.PERFECT INSURANCE - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 3,7 %— | — | 14 RON | |
| 83 | 83.ECHOS FINANCE CNN SRL▼ 33 | Sat Ursa, Comuna Gârcov, Olt | -0,5 %▼ 101,2 % | ▼ 101,2 % | -84 RON | |
| 84 | 84.IFN MIMICIP BONAMI SRL▼ 2 | Municipiul Caracal, Olt | -3,9 %— | — | -1,7 K RON | |
| 85 | 85.REDEEM INSURANCE SRL▼ 25 | Municipiul Slatina, Olt | -4,5 %▼ 113,8 % | ▼ 113,8 % | -1,8 K RON | |
| 86 | 86.BUSINESS CONSULTING STAR SRL▼ 24 | Municipiul Caracal, Olt | -8,9 %▼ 128,9 % | ▼ 128,9 % | -2,8 K RON | |
| 87 | 87.MARDEXIM GOLD PLUS SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | -12,8 %— | — | -307 RON | |
| 88 | 88.MANODOR IFN SRL▲ 3 | Municipiul Caracal, Olt | -15,6 %— | — | -3,4 K RON | |
| 89 | 89.HERA - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 17 | Municipiul Slatina, Olt | -16,1 %▼ 251,7 % | ▼ 251,7 % | -4 K RON | |
| 90 | 90.MARIVIO ASIG SRL▼ 23 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -16,5 %▼ 189,8 % | ▼ 189,8 % | -7,7 K RON | |
| 91 | 91.EUROPOL IFN SRL▼ 67 | Municipiul Slatina, Olt | -19,8 %▼ 131,7 % | ▼ 131,7 % | -43,5 K RON | |
| 92 | 92.CREDIT AMANET IFN SRL▼ 5 | Municipiul Caracal, Olt | -23,9 %— | — | -6,5 K RON | |
| 93 | 93.COOPERATIVA DE CREDIT CONCORDIA SLATINA▼ 14 | Municipiul Slatina, Olt | -24 %— | — | -9,4 K RON | |
| 94 | 94.JUANCRIS INVEST SRL▼ 35 | Municipiul Slatina, Olt | -35,2 %▼ 208 % | ▼ 208 % | -7,7 K RON | |
| 95 | 95.NRA GOLD AMANET S.R.L.▼ 41 | Municipiul Caracal, Olt | -55,7 %▼ 247,2 % | ▼ 247,2 % | -6,2 K RON | |
| 96 | 96.SANGRIA SRL▼ 79 | Municipiul Slatina, Olt | -66,5 %▼ 188,2 % | ▼ 188,2 % | -15,2 K RON | |
| 97 | 97.CATEX FINANCIAL SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -75,6 %— | — | — | -4,4 K RON |
| 98 | 98.LORIMAX-ASIG SRL▼ 88 | Municipiul Slatina, Olt | -135,1 %▼ 261,5 % | ▼ 261,5 % | -2,6 K RON | |
| 99 | 99.EMILEN AMANET IFN SRL▼ 33 | Municipiul Slatina, Olt | -139,9 %▼ 810,8 % | ▼ 810,8 % | -45,7 K RON | |
| 100 | 100.R CU S SRL▼ 8 | Municipiul Caracal, Olt | -158,4 %— | — | -9,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Olt
CAEN 6492
Alte activități de creditare
56 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
22 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
63 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
8 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 101,7 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
2 firme · 57,5 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 12 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON