Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Olt după marjă netă în 2016
107 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -2,3 %, iar liderul atinge 1.423,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INAIRIS SRL▲ 31 | Municipiul Slatina, Olt | 1.423,3 %▲ 1.854,1 % | ▲ 1.854,1 % | 217,8 K RON | |
| 2 | 2.CAMBIO SRL▼ 1 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 407,6 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.DANRADAN NICOCONS SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 98 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 203,8 K RON | |
| 4 | 4.IGEA HOLDING SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 97 %— | — | — | 485 RON |
| 5 | 5.E-XTREME INVEST CONSULT SRL▲ 63 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 97 %▲ 137 % | ▲ 137 % | 6,2 K RON | |
| 6 | 6.CALIBRA CRISMAR BEST SRL▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 97 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 138,8 K RON | |
| 7 | 7.AKI GENERAL INS-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 96 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 63,5 K RON | |
| 8 | 8.OPREA DIRECT SALES AGENTS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 95,2 %— | — | — | 397,5 K RON |
| 9 | 9.CIP TERAPY S.R.L.▲ 75 | Municipiul Slatina, Olt | 94,9 %▲ 275,1 % | ▲ 275,1 % | 6,8 K RON | |
| 10 | 10.PREDA MIH & BIA ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 92,7 %— | — | — | 99,9 K RON |
| 11 | 11.DARIUS GOLD EC IFN SRL▲ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 91,9 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 13,8 K RON | |
| 12 | 12.MEGAGOLD PROINVEST CRIS IFN SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 91,5 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 177,8 K RON | |
| 13 | 13.OLTEANU 1ST ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 6 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 90,1 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 405,7 K RON | |
| 14 | 14.CRISTINA FLY TRAVELEASCA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Caracal, Olt | 89,6 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 16,2 K RON | |
| 15 | 15.REBEKA PROTECTOR ASIG SRL▲ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 89,3 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 108,5 K RON | |
| 16 | 16.LUKAS INEL ASIGURĂRI SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 88,5 %— | — | — | 26,1 K RON |
| 17 | 17.LORIMAX-ASIG SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 87,3 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 356,2 K RON | |
| 18 | 18.STRATEGY DEEA SERV ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 19 | Municipiul Slatina, Olt | 86,5 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 385,7 K RON | |
| 19 | 19.TC&A ARROW PROFESSIONAL CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 86,2 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 188,2 K RON | |
| 20 | 20.ASIPRED EWD SOLUTIONS SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 84,4 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 145 K RON | |
| 21 | 21.LEONTE GIANI IFN SRL▲ 69 | Municipiul Slatina, Olt | 83 %▲ 313,1 % | ▲ 313,1 % | 57,9 K RON | |
| 22 | 22.VISIONIC BRILLIANT CENTRU DE AFACERI S.R.L.▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 82,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 48,8 K RON | |
| 23 | 23.TANDEM EWD SOLUTIONS SRLnou | Sat Vădăstriţa, Comuna Vădăstriţa, Olt | 82,3 %— | — | — | 111,4 K RON |
| 24 | 24.MIVIROM GOLDCOM SRL▼ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 80,5 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 169 K RON | |
| 25 | 25.ALEFAB ASIGURARE REASIGURARE SRL▼ 15 | Municipiul Slatina, Olt | 80 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 34,8 K RON | |
| 26 | 26.CÎRCIUMARU ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 32 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 80 %▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 81,8 K RON | |
| 27 | 27.VELVET SHIPPER S.R.L.▲ 30 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 79,5 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 38,6 K RON | |
| 28 | 28.LENO ARTON AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 77,5 %— | — | — | 42,3 K RON |
| 29 | 29.CORIMAR SEDCO ASIG SRL▼ 11 | Municipiul Caracal, Olt | 76,7 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 4,3 K RON | |
| 30 | 30.CASSIDIAN GOLD SRL▲ 19 | Municipiul Slatina, Olt | 75,6 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 86,6 K RON | |
| 31 | 31.TEHNO-INTERDATA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 74,4 %— | — | 171 RON | |
| 32 | 32.ALEXMAR ILIE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 74,1 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 39,1 K RON | |
| 33 | 33.ANTONY STOIAN ASIG CONS SRL▼ 25 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 74 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 36 K RON | |
| 34 | 34.GEIRO ASIGURĂRI S.R.L.= | Municipiul Caracal, Olt | 73,1 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 309,6 K RON | |
| 35 | 35.EUROPOL IFN SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 73 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 156,7 K RON | |
| 36 | 36.JANINN DIANA I.F.N. SRL▲ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 70,6 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 4,9 K RON | |
| 37 | 37.CONSTANT TOP ASIG SRL▼ 21 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 70,4 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 44 K RON | |
| 38 | 38.RAIDEN CREDO IFN SRL▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 70,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 529,5 K RON | |
| 39 | 39.FIRST CREDIT FINANCE IFN S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 69,1 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 40 | 40.REKALEON PROASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 24 | Municipiul Caracal, Olt | 67 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 7,8 K RON | |
| 41 | 41.ADAM AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 66 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 83,8 K RON | |
| 42 | 42.IFN AMALUX SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 64,6 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 634 K RON | |
| 43 | 43.EURO GOLD STAR IFN SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 62,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 64,5 K RON | |
| 44 | 44.VICTORIA PROTECT ASIG SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 61,2 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 45 | 45.IFN GARANT AMANET SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 61,1 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 1,3 mil. RON | |
| 46 | 46.ALGRUP CREDIT GOLD 2015 SRL▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 60,7 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 97,2 K RON | |
| 47 | 47.WEST CREDIT FINANCE IFN S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 60,2 %— | — | — | 72,2 K RON |
| 48 | 48.LEONARDO BROKER GROUP CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Mărgineni Slobozia, Oraş Scorniceşti, Olt | 59,9 %— | — | 129 K RON | |
| 49 | 49.CLEPSIDRA SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 59,5 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 656,8 K RON | |
| 50 | 50.LEON EXCHANGE SRL▼ 48 | Municipiul Caracal, Olt | 57,3 %▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 264,3 K RON | |
| 51 | 51.YAZMY VALCRY SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 56,7 %— | — | — | 38,5 K RON |
| 52 | 52.CATEX COMP SRL▼ 39 | Municipiul Caracal, Olt | 56,5 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 853,5 K RON | |
| 53 | 53.JON ALMAR IFN SRL▲ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 55,2 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 81,3 K RON | |
| 54 | 54.MAXIGRAM TRANSFER SRL▲ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 54,5 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 159 K RON | |
| 55 | 55.ŞERBAN IULMAR BROKER ASIG SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 54,2 %— | — | — | 38,4 K RON |
| 56 | 56.I.F.N. DAN VOZGUN SRL▼ 8 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 53,5 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 84,5 K RON | |
| 57 | 57.ISADELMAR SRL▼ 38 | Comuna Crîmpoia, Olt | 53,2 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 1,8 K RON | |
| 58 | 58.CRISAYA NIŢĂ AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Sat Piatra, Oraş Piatra-Olt, Olt | 50,3 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 59 | 59.ADELINA ISAMAR EXCHANGE SRL▲ 23 | Sat Crîmpoia, Comuna Crîmpoia, Olt | 49,5 %▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 108,8 K RON | |
| 60 | 60.ALGRUP CREDIT GRAM MDI SRL▼ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 48,4 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 77,1 K RON | |
| 61 | 61.CATEX TRANS GROUP SRL▲ 10 | Municipiul Caracal, Olt | 47,8 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 166,8 K RON | |
| 62 | 62.CREDIT AMANET IFN SRL▲ 41 | Municipiul Caracal, Olt | 46,9 %— | — | 37,9 K RON | |
| 63 | 63.LUCKY BIRDS LABS S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 46 %— | — | 7,6 K RON | |
| 64 | 64.CREDIT VAST IFN SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 45,7 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 440 K RON | |
| 65 | 65.AXIMAR GOLDCREDIT SRL▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 45,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 60,4 K RON | |
| 66 | 66.NIC-FLOR SERV SRL▲ 36 | Municipiul Slatina, Olt | 45,1 %— | — | 38,9 K RON | |
| 67 | 67.CREDIT PRIMA IFN SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 44,4 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 491,4 K RON | |
| 68 | 68.BODALFLOR SRL▼ 13 | Municipiul Caracal, Olt | 43,6 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 26,1 K RON | |
| 69 | 69.PAUL VITAN COM IFN SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 42,2 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 82,9 K RON | |
| 70 | 70.EVOLUTION ASIG MM SRL▼ 48 | Municipiul Slatina, Olt | 41,4 %▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 88,4 K RON | |
| 71 | 71.MEGAGOLD PROINVEST IFN SRL▼ 38 | Municipiul Slatina, Olt | 40,7 %▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 51,8 K RON | |
| 72 | 72.VEDAS STIL SRL▼ 12 | Municipiul Caracal, Olt | 40,3 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 264,2 K RON | |
| 73 | 73.ORHIDEEA PARADIS IFN SRL▼ 32 | Municipiul Slatina, Olt | 40,2 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 20,1 K RON | |
| 74 | 74.JUANCRIS INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 39,6 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 32,7 K RON | |
| 75 | 75.ZONAR PARTNER PROTECT SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 37,4 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 42,8 K RON | |
| 76 | 76.ARTCOR IFN SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 35 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 22,5 K RON | |
| 77 | 77.INFINITY DANIGOLD AMANET SRL▲ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 34,3 %▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 31,9 K RON | |
| 78 | 78.IFN DUNASIL SRL▲ 7 | Municipiul Caracal, Olt | 33,7 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 21,6 K RON | |
| 79 | 79.DAVI ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 33,2 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 232,5 K RON | |
| 80 | 80.PARTENER GOLD CREDIT SRL▼ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 29,7 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 331,7 K RON | |
| 81 | 81.SANGRIA SRL▲ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 28,5 %▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 2,1 K RON | |
| 82 | 82.EUL CONSULTANT SI INTERMEDIAR DE SERVICII FINANCIARE SRLnou | Comuna Rotunda, Olt | 28,2 %— | — | — | 29,7 K RON |
| 83 | 83.VALIMARIN IFN SRL▼ 47 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 23,9 %▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 1,1 K RON | |
| 84 | 84.IFN MIMICIP BONAMI SRL▲ 12 | Municipiul Caracal, Olt | 23,7 %▲ 210,8 % | ▲ 210,8 % | 49 K RON | |
| 85 | 85.SÎRBU FINANCIAL CONS SRL▼ 13 | Sat Bucinişu, Comuna Bucinişu, Olt | 20,9 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 79,2 K RON | |
| 86 | 86.RAM-SIRC SRL▼ 10 | Municipiul Caracal, Olt | 20,2 %▼ 42 % | ▼ 42 % | 7 K RON | |
| 87 | 87.PETINS IFN SRL▲ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 19,4 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 21,4 K RON | |
| 88 | 88.ROVI CREDIT SOLUTION IFN S.R.L.▼ 64 | Municipiul Slatina, Olt | 18 %▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 38,4 K RON | |
| 89 | 89.I.C. TOTAL INSURANCE TEAM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 17,5 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 90 | 90.RAF MAR EXCHANGE 2016 SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 16,6 %— | — | — | 249 RON |
| 91 | 91.MARIVIO ASIG SRL▲ 14 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 16 %— | — | 9,6 K RON | |
| 92 | 92.GLAMOUR GOLD XAU SRL▼ 13 | Municipiul Slatina, Olt | 11,4 %▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 903 RON | |
| 93 | 93.R&V FINANCIAL SERVICES IFN S.R.L.▼ 64 | Municipiul Slatina, Olt | 10,9 %▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | 14,3 K RON | |
| 94 | 94.MIVIROM IFN SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 9,6 %▲ 629,8 % | ▲ 629,8 % | 14,2 K RON | |
| 95 | 95.SAFAGA HEMISTIH SRL▼ 29 | Municipiul Slatina, Olt | 9,5 %▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 6,5 K RON | |
| 96 | 96.MACRO INVEST SRL▼ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 7,9 %▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 30,9 K RON | |
| 97 | 97.AKYCRYS ADEL SRL▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 5,9 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 3 K RON | |
| 98 | 98.FREEDOM INS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 42 | Sat Milcovu din Deal, Comuna Milcov, Olt | 4 %▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 894 RON | |
| 99 | 99.HERA - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | -1 %— | — | -395 RON | |
| 100 | 100.JUAN HER CONSULTING SRL▼ 41 | Sat Criva de Sus, Oraş Piatra-Olt, Olt | -2,3 %▼ 104,7 % | ▼ 104,7 % | -501 RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Olt
CAEN 6492
Alte activități de creditare
56 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
22 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
63 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
8 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 101,7 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
2 firme · 57,5 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 12 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON