Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Neamț după marjă netă în 2020
94 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -577,5 %, iar liderul atinge 573,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROLED SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 573,2 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 2 | 2.RITA NATALY'S SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 107,4 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 15,5 K RON | |
| 3 | 3.MENTOR FISCAL CONTA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 95,8 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 10,8 K RON | |
| 4 | 4.STEFMAN IMPEX SRL▲ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 95,3 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 108,7 K RON | |
| 5 | 5.ART INSURANCE S.R.L.nou | Sat Gura Văii, Comuna Girov, Neamţ | 95,1 %— | — | — | 4 K RON |
| 6 | 6.CRISNIS TEAM S.R.L.▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 94,1 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 434,6 K RON | |
| 7 | 7.AXINITIX S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 93,2 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 12,8 K RON | |
| 8 | 8.TRANSILVANIA ASISTENT BROKER SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 91,4 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 418,2 K RON | |
| 9 | 9.STIR ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 6 | Sat Agîrcia, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 89,6 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 145,7 K RON | |
| 10 | 10.ADA IVASCKOV S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 88,7 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 11 | 11.NEAMŢ - ASISTENT BROKER SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 88,6 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 101,5 K RON | |
| 12 | 12.INTER SMART RCA ASIG S.R.L.nou | Sat Pluton, Comuna Pipirig, Neamţ | 88,1 %— | — | — | 338,9 K RON |
| 13 | 13.EXPERTASIG NEAMŢ S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85,7 %— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 14 | 14.FINANCE FOUNDER S.R.L.nou | Sat Huisurez, Comuna Dămuc, Neamţ | 82,1 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 15 | 15.DUMVALI ASIG SRL= | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 81 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 82,1 K RON | |
| 16 | 16.SAN SEBASTIAN AGENT DE ASIGURARE S.R.L.= | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 80 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 45,1 K RON | |
| 17 | 17.GLOWALL CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 78,1 %— | — | — | 26,4 K RON |
| 18 | 18.SIMIONESCU CONSULTANŢĂ AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 77,9 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 19,6 K RON | |
| 19 | 19.CMS FINANCIAL PLANNING S.R.L.▲ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 75,7 %▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 35,8 K RON | |
| 20 | 20.OVB DIACONU SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,6 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 258,3 K RON | |
| 21 | 21.EVY EXPERT ASIG SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,9 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 104,3 K RON | |
| 22 | 22.NOVASIG VASILOIU SRL▲ 34 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 70,8 %▲ 173,8 % | ▲ 173,8 % | 425 K RON | |
| 23 | 23.POPULAR ASIG SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69,3 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 450,8 K RON | |
| 24 | 24.CRS BROKASIG S.R.L.▲ 6 | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 68,4 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 8,9 K RON | |
| 25 | 25.PĂUNIŢA CĂRUNTU AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,4 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 26,1 K RON | |
| 26 | 26.MARECA ASIG S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 67 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 27 | 27.ALLASIG SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,5 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 26,5 K RON | |
| 28 | 28.MULTIVAR INTERCONSULT SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,7 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 30,9 K RON | |
| 29 | 29.GABRIELA HUŢUPAN AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 63,3 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 75,4 K RON | |
| 30 | 30.IULIA FINANCE S.R.L.▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,1 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 19 K RON | |
| 31 | 31.IULIAN ASIG LXL S.R.L.▲ 52 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 58,6 %▲ 6.131,9 % | ▲ 6.131,9 % | 40,8 K RON | |
| 32 | 32.CODMINA IFN SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,2 %▲ 77 % | ▲ 77 % | 84,4 K RON | |
| 33 | 33.REALIST AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,1 %— | — | 66,2 K RON | |
| 34 | 34.CASA DE SCHIMB VALUTAR MARANATA SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 51,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 877,5 K RON | |
| 35 | 35.VASILIU CONSULTANŢĂ-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 50,2 %▲ 191,9 % | ▲ 191,9 % | 14,9 K RON | |
| 36 | 36.CRISIM CONEX S.R.L.▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 48 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 24,5 K RON | |
| 37 | 37.SELFMONEY AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 47,7 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 1,5 K RON | |
| 38 | 38.PRIMA ASIGURĂRI SRL▼ 11 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 45,8 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 43,5 K RON | |
| 39 | 39.EUROBERG SRL▲ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,3 %▲ 264,2 % | ▲ 264,2 % | 26,6 K RON | |
| 40 | 40.CASA DE SCHIMB VALUTAR SELF EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43,3 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 98,7 K RON | |
| 41 | 41.BMG BUSINESS MARKETING GENERAL SRL▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43,3 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 15,3 K RON | |
| 42 | 42.ASIGMIR PROFESIONAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 42,9 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 33 K RON | |
| 43 | 43.LEADERCONT ASIGURĂRI S.R.L.▲ 44 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 41,3 %▲ 10.768,4 % | ▲ 10.768,4 % | 12,6 K RON | |
| 44 | 44.STELL INVEST IFN SRL▲ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 40,6 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 187,4 K RON | |
| 45 | 45.ABBA ASISTENT BROKER SRL▲ 6 | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 39,5 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 115,1 K RON | |
| 46 | 46.CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL▼ 17 | Municipiul Roman, Neamţ | 39,4 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 286,7 K RON | |
| 47 | 47.PROASIG NEAMŢ SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,6 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 22,5 K RON | |
| 48 | 48.CASA DE SCHIMB VALUTAR VENUS SRL▼ 12 | Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamţ | 35,7 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 191,7 K RON | |
| 49 | 49.ROMINERSIG SRL▲ 30 | Municipiul Roman, Neamţ | 35,3 %▲ 657,9 % | ▲ 657,9 % | 40,6 K RON | |
| 50 | 50.CONEX INVEST SRL▲ 44 | Municipiul Roman, Neamţ | 34,3 %— | — | 61,1 K RON | |
| 51 | 51.ELMIH GONTI EXPERT S.R.L.▼ 32 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 33,3 %▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 19,3 K RON | |
| 52 | 52.SISTED EVAL SRL▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,4 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 16,2 K RON | |
| 53 | 53.GERALCOP S.R.L.▲ 7 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 28,4 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 39,7 K RON | |
| 54 | 54.TBE SAFE ASIG SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 28,3 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 3,1 K RON | |
| 55 | 55.CASA DE SCHIMB VALUTAR ROCRI SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,6 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 8,6 mil. RON | |
| 56 | 56.ROALMASIG S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,1 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 57 | 57.CORELIA IFN SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,8 %▲ 113,9 % | ▲ 113,9 % | 557 K RON | |
| 58 | 58.EXPERT BANKING SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,7 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 225,7 K RON | |
| 59 | 59.STĂNESCU CLAUDIU EMIL AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 10 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 25,3 %▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 24,4 K RON | |
| 60 | 60.BIOMATIC SRL▲ 36 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,1 %— | — | 11,7 K RON | |
| 61 | 61.ADI HERA ASIG SRL▼ 28 | Municipiul Roman, Neamţ | 21,1 %▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 43,9 K RON | |
| 62 | 62.REDWOOD COMPANY IFN SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,9 %▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 63 | 63.MSM CREDIT SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,9 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 11,5 K RON | |
| 64 | 64.ACTUAL SERV IFN SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16 %▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 7,3 K RON | |
| 65 | 65.TEHNO VEST SRL▲ 5 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 15,9 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 66 | 66.NICOLAIDA PRO SOLUTION S.R.L.▲ 32 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 15,5 %— | — | 14,9 K RON | |
| 67 | 67.G & H STAR IFN SRL▼ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 15,2 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 180,6 K RON | |
| 68 | 68.ROCRI TRADE SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,3 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 4,2 mil. RON | |
| 69 | 69.SEBI VIDEOSERV IFN SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,7 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 73,6 K RON | |
| 70 | 70.AFAL EXPERT SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,6 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 21,2 K RON | |
| 71 | 71.INSURE CODE SRL▲ 3 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 11,8 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 12,8 K RON | |
| 72 | 72.B&C BALTAG ASIG SRL▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,9 %— | — | 20,6 K RON | |
| 73 | 73.INDUSTRIAL EXPERT SRL▲ 13 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,4 %▲ 2.154,4 % | ▲ 2.154,4 % | 23,9 K RON | |
| 74 | 74.NUCUDUŢU SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,3 %▲ 51.250 % | ▲ 51.250 % | 12,2 K RON | |
| 75 | 75.FINCOACH EXPERT S.R.L.▼ 31 | Oraş Roznov, Neamţ | 10 %▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 6 K RON | |
| 76 | 76.RAMANA ASIG SRL▼ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 9,3 %▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 12,9 K RON | |
| 77 | 77.MITREA BUSINESS CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8 %▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 3,4 K RON | |
| 78 | 78.CASA DE SCHIMB VALUTAR NELINVEST SRL▲ 19 | Municipiul Roman, Neamţ | 6 %— | — | 5,1 K RON | |
| 79 | 79.BCJ DIAMOND AMANET SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,6 %▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 59,4 K RON | |
| 80 | 80.ALTO BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,5 %▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 17 K RON | |
| 81 | 81.RALEMO SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,2 %▼ 62 % | ▼ 62 % | 32,3 K RON | |
| 82 | 82.TREND INVEST ISF SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,4 %▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 13 K RON | |
| 83 | 83.SILFAB SRL▲ 6 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 0,1 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 50 RON | |
| 84 | 84.FARELL SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,1 %▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | 644 RON | |
| 85 | 85.SVIMGEST SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | -0,1 %▼ 102,8 % | ▼ 102,8 % | -257 RON | |
| 86 | 86.LUKY AMANETO IFN SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -4,8 %▼ 1.081,6 % | ▼ 1.081,6 % | -10,5 K RON | |
| 87 | 87.B.N.C. ASISTENT BROKERAJ SRL▼ 44 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -6,7 %▼ 118,4 % | ▼ 118,4 % | -8,1 K RON | |
| 88 | 88.MAROX AMANET SRL▼ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | -13,7 %▼ 622,9 % | ▼ 622,9 % | -20,8 K RON | |
| 89 | 89.ALLFINANZ NEAMŢ SRL▼ 87 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | -15,1 %▼ 111,2 % | ▼ 111,2 % | -5,5 K RON | |
| 90 | 90.ROMANEL HOLDING SERVICES SRL▲ 3 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | -18,4 %— | — | -840,2 K RON | |
| 91 | 91.ALPIN ASIG S.R.L.▼ 54 | Municipiul Roman, Neamţ | -29,8 %▼ 161,4 % | ▼ 161,4 % | -404 RON | |
| 92 | 92.DUMEACONT CONSULTING S.R.L.nou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | -48 %— | — | — | -960 RON |
| 93 | 93.EUROLIRA SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | -49,2 %— | — | -88,3 K RON | |
| 94 | 94.FARELL ASIST SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -577,5 %— | — | -25,1 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Neamț
CAEN 6492
Alte activități de creditare
12 firme · 96,4 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
71 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
6 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 487,9 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 360,7 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 114,6 K RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 50 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 32,8 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 0 RON