Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Neamț după marjă netă în 2015
86 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -2.830,3 %, iar liderul atinge 500,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROLED SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 500,5 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.HAGI GOLD SRL▲ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 179,8 %▲ 170,8 % | ▲ 170,8 % | 737,8 K RON | |
| 3 | 3.ANGELO NATUR SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 97 %— | — | 6,4 K RON | |
| 4 | 4.BLAMAPET & LIV SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 95,3 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 5 | 5.FARELL ASIST SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 88,2 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 179,3 K RON | |
| 6 | 6.NOVASIG VASILOIU SRL▲ 77 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 87,2 %— | — | 140 K RON | |
| 7 | 7.MENTOR FISCAL CONTA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 86,6 %— | — | 2,5 K RON | |
| 8 | 8.VEROASIG AGENT DE ASIGURARI SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 86,3 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 22,4 K RON | |
| 9 | 9.POPULAR ASIG SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,9 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 230 K RON | |
| 10 | 10.TRUST MANUELA SRL▲ 56 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 84,7 %▲ 18.715,6 % | ▲ 18.715,6 % | 3,9 K RON | |
| 11 | 11.MULTIAVANTAJ INTERMEDIERI ASIGURĂRI SRL▲ 7 | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 83,5 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 211,1 K RON | |
| 12 | 12.ALEX DANISIG SRL▼ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 83,4 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 82,8 K RON | |
| 13 | 13.OVB DIACONU SRL▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 82,9 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 137,7 K RON | |
| 14 | 14.MARIBLAND SRL▲ 39 | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 81,8 %▲ 498,7 % | ▲ 498,7 % | 236,8 K RON | |
| 15 | 15.CONEX INVEST SRL▲ 59 | Municipiul Roman, Neamţ | 76,6 %— | — | 203 K RON | |
| 16 | 16.DRAFT AGENT ASIGURĂRI SRL▼ 9 | Sat Başta, Comuna Secuieni, Neamţ | 74,6 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 6,5 K RON | |
| 17 | 17.ANDRIMAXASIG SRLnou | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 73,5 %— | — | — | 29,4 K RON |
| 18 | 18.FINCOACH EXPERT S.R.L.▲ 19 | Oraş Roznov, Neamţ | 69,5 %▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 7 K RON | |
| 19 | 19.SILVER EXECUTIVE SOLUTIONS SRL▼ 17 | Municipiul Roman, Neamţ | 69,5 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 92,7 K RON | |
| 20 | 20.STEFMAN IMPEX SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 67,8 %— | — | 4,4 K RON | |
| 21 | 21.PRIMA ASIGURĂRI SRL▲ 1 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 66,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 81,9 K RON | |
| 22 | 22.SIM AMANET SRL▲ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 58,9 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 82,2 K RON | |
| 23 | 23.DUMVALI ASIG SRL▼ 15 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 58,1 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 35,3 K RON | |
| 24 | 24.ANTONIO LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 57,4 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 161 K RON | |
| 25 | 25.EMPAS SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 54 %— | — | 540 RON | |
| 26 | 26.RBK CREDIT SRL▲ 3 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 52,8 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 100,3 K RON | |
| 27 | 27.MAYONA IMR GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 50,1 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,2 K RON | |
| 28 | 28.CASA DE SCHIMB VALUTAR MARANATA SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 49,9 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 852,5 K RON | |
| 29 | 29.NORINA ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 47,2 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 38,9 K RON | |
| 30 | 30.CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 46,1 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 329 K RON | |
| 31 | 31.MULTIVAR INTERCONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,8 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 18,6 K RON | |
| 32 | 32.ALLASIG SRL▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,6 %▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 13,8 K RON | |
| 33 | 33.ALEX TRANSFER SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44,2 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 807,1 K RON | |
| 34 | 34.CASA DE SCHIMB VALUTAR VENUS SRL▲ 9 | Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamţ | 41,6 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 380,6 K RON | |
| 35 | 35.EMA ONE ASIG SRL▼ 20 | Municipiul Roman, Neamţ | 41,6 %▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 64,9 K RON | |
| 36 | 36.INTERGOLD SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,4 %▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 12,7 K RON | |
| 37 | 37.CASA DE SCHIMB VALUTAR ROCRI SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 37,9 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 5,9 mil. RON | |
| 38 | 38.INSURE CODE SRL▼ 13 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 37 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 36 K RON | |
| 39 | 39.CODMINA IFN SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,8 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 88,8 K RON | |
| 40 | 40.MACRO CONSULTING-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,7 %— | — | 15,1 K RON | |
| 41 | 41.ALLFINANZ NEAMŢ SRL▼ 31 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 28,4 %▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 11,1 K RON | |
| 42 | 42.SISTED EVAL SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,4 %▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 24,4 K RON | |
| 43 | 43.ACTUAL SERV IFN SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 26,3 K RON | |
| 44 | 44.PROASIG NEAMŢ SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 20,9 K RON | |
| 45 | 45.NERO AZZURRO SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,6 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 46,6 K RON | |
| 46 | 46.B&C BALTAG ASIG SRL▼ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,8 %▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 405 RON | |
| 47 | 47.LUKY AMANETO IFN SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,5 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 25,8 K RON | |
| 48 | 48.ALPIN ASIG S.R.L.▼ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 20,3 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 5 K RON | |
| 49 | 49.CASA DE SCHIMB VALUTAR SELF EXCHANGE SRL▲ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,2 %▲ 7.684,6 % | ▲ 7.684,6 % | 39,8 K RON | |
| 50 | 50.ROMINERSIG SRL▲ 30 | Municipiul Roman, Neamţ | 18,5 %— | — | 5,6 K RON | |
| 51 | 51.BCJ DIAMOND AMANET SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,3 %— | — | — | 19 K RON |
| 52 | 52.MAROX AMANET SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 14 %▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 65,4 K RON | |
| 53 | 53.B.N.C. ASISTENT BROKERAJ SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,9 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 19,2 K RON | |
| 54 | 54.MBA CREDIT IFN SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,8 %▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 8,4 K RON | |
| 55 | 55.INDUSTRIAL EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 13,4 %▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 26,5 K RON | |
| 56 | 56.TEHNO VEST SRL▼ 1 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 13,4 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 2 mil. RON | |
| 57 | 57.REDWOOD COMPANY IFN SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,8 %▲ 199 % | ▲ 199 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.EUROBERG SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,6 %▼ 42 % | ▼ 42 % | 11,5 K RON | |
| 59 | 59.G & H STAR IFN SRL▲ 20 | Municipiul Roman, Neamţ | 9,6 %— | — | 107,5 K RON | |
| 60 | 60.ROCRI TRADE SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,3 %▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 61 | 61.AUTOIMOB TRADE IFN SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8,9 %— | — | 19,3 K RON | |
| 62 | 62.STELL INVEST IFN SRL▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 8 %▲ 511,5 % | ▲ 511,5 % | 29 K RON | |
| 63 | 63.GABY GOLD AMANET SRL▲ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 5 %— | — | 2,6 K RON | |
| 64 | 64.NEAMŢ - ASISTENT BROKER SRL▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,8 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 5,6 K RON | |
| 65 | 65.CORELIA IFN SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,6 %▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 44,9 K RON | |
| 66 | 66.ABBA ASISTENT BROKER SRL▼ 2 | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 1,3 %▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 4,5 K RON | |
| 67 | 67.SEBI VIDEOSERV IFN SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,7 %▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 1 K RON | |
| 68 | 68.SILFAB SRL▼ 3 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 0,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 553 RON | |
| 69 | 69.TREND INVEST ISF SRL▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0,3 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 3,5 K RON | |
| 70 | 70.RAMANA ASIG SRL▲ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | -0,9 %— | — | -998 RON | |
| 71 | 71.GELASIG AGENT DE ASIGURARI SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -3,4 %▼ 173,2 % | ▼ 173,2 % | -1,3 K RON | |
| 72 | 72.CASH DEAL SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -7,1 %— | — | -111,4 K RON | |
| 73 | 73.CASA DE COMERT LEMN HARTIE SI MATERIALE DE CONSTRUCTII SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -9,9 %— | — | -80,7 K RON | |
| 74 | 74.PATRICIA SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -10,9 %▼ 358,7 % | ▼ 358,7 % | -8,1 K RON | |
| 75 | 75.TRANSILVANIA ASISTENT BROKER SRL▼ 49 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -35,1 %▼ 164,1 % | ▼ 164,1 % | -96,9 K RON | |
| 76 | 76.EUROLIRA SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | -46,8 %— | — | -74,1 K RON | |
| 77 | 77.DOREL POPESCU - CONSULTANT ASIGURĂRI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -49,3 %— | — | — | -11,6 K RON |
| 78 | 78.RAIFOND ROMAN SRL▼ 44 | Municipiul Roman, Neamţ | -50,5 %▼ 223,6 % | ▼ 223,6 % | -8,2 K RON | |
| 79 | 79.MARASIG AGENT DE ASIGURARI SRL▼ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -68,2 %▼ 598,3 % | ▼ 598,3 % | -32,9 K RON | |
| 80 | 80.AFAL EXPERT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -70,3 %— | — | -38,5 K RON | |
| 81 | 81.SELFMONEY AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | -76,6 %— | — | -4,1 K RON | |
| 82 | 82.DARIUS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -149,5 %▼ 51.665,5 % | ▼ 51.665,5 % | -24,4 K RON | |
| 83 | 83.MITREA BUSINESS CONSULTING SRL▼ 67 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -263,3 %▼ 481 % | ▼ 481 % | -14 K RON | |
| 84 | 84.REMUS ROMANIA SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1.938,4 %— | — | -20,3 K RON | |
| 85 | 85.CONTRAST SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -2.759,9 %— | — | -4,7 K RON | |
| 86 | 86.VECTRA INVEST IFN SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | -2.830,3 %— | — | -4,1 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Neamț
CAEN 6492
Alte activități de creditare
12 firme · 96,4 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
71 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
6 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 487,9 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 360,7 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 114,6 K RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 50 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 32,8 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 0 RON